|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 8:52:43   
nutela
Pozdravljene,

smo imeli ravno v četrtek eno druženje straši z otroki in smo se pol z vzgojiteljico zaklepetali.Je bila ravno na enem seminarju, kjer so predavali o tem koliko več hiperaktivnih otrok je sedaj ravno zaradi hrane, ki vsebuje vse preveč E-jev in raznih drugih aditivov.

Pol mi pa še reče, da so omenili tudi, da zgoraj omenjene znamke (to si je uspela zaponit-blo jih je še več) barvajo tekstil s takimi barvami, ki so strupene in škodljive-halooooooouser posted image ???????????Pa jaz res več nič ne dojamem-zakaj so take barve dovoljene , zakaj so vsi tej aditivi in E-ji dovoljeniuser posted image ?Kaj nas hočejo iztrebit al kaj?

Pa razne vode v plastenkah, ki so tudi tako rekoč strupene...

Kam to pelje????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 8:59:34   
~Biba~
http://www.youtube.com/watch?v=9Xvn_Ku55cI

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 9:20:07   
K_a_t_i
A tudi po tem, ko cunje opereš? Ker moji otroci so čist lisasti samo če jim pomerim kaj od H&M - ampak ko operem, je pa vse OK.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 9:23:32   
TomTaylor
nič novega.

"made in china" ....


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 10:03:13   
gita10
Jaz pa - čisto resno mislim, da je vse skupaj že mal trapasto. Vse je strupeno, škodljivo. Saj verjetno je bilo v naših časih tudi pa otroci niso bili hiperaktivni.
Večina jih itak ni hiperaktivnih. Za mojega sina smo tudi vsi mislili, da je hiperaktiven, celo psihologinja. Ko pa sem jaz začela z drugačno vzgojo malo bolj trdo, natačno in ko je začela pri hiši moja beseda nekaj veljat je pa naeknrat hiperaktivnost izginila - ne govorim, da je za vse tako ampak mislim, da kar pri nekaterih primerih je. Enostavno imamo manj otrok se jim poskušam čimbolj posvečat in vse nudit - in rezultati raznih trm in podobnega so tu , ko pa ne vemo kaj bi gremo po diagnozu o hiperaktivnosti - zakar so pa evo po novem že oblačila kriva.  

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 11:06:43   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: nutela

Kam to pelje????



Nikamor. Dokler se velika večina ne začne zavedat. Do takrat pa nikamor.
Strupeno je pa itak vse. Od hrane, vode , zraka, oblačil, igrač,zdravil, cepljenj,pa vse do celotnega sistema šolstva, zdravstva... in celotne družbe.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 13:44:48   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Jaz pa - čisto resno mislim, da je vse skupaj že mal trapasto. Vse je strupeno, škodljivo. Saj verjetno je bilo v naših časih tudi pa otroci niso bili hiperaktivni.
Večina jih itak ni hiperaktivnih. Za mojega sina smo tudi vsi mislili, da je hiperaktiven, celo psihologinja. Ko pa sem jaz začela z drugačno vzgojo malo bolj trdo, natačno in ko je začela pri hiši moja beseda nekaj veljat je pa naeknrat hiperaktivnost izginila - ne govorim, da je za vse tako ampak mislim, da kar pri nekaterih primerih je. Enostavno imamo manj otrok se jim poskušam čimbolj posvečat in vse nudit - in rezultati raznih trm in podobnega so tu , ko pa ne vemo kaj bi gremo po diagnozu o hiperaktivnosti - zakar so pa evo po novem že oblačila kriva.  
podpisuser posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 21:30:37   
froschi
IZVIRNO SPOROČILO: nutela

Pozdravljene,

smo imeli ravno v četrtek eno druženje straši z otroki in smo se pol z vzgojiteljico zaklepetali.Je bila ravno na enem seminarju, kjer so predavali o tem koliko več hiperaktivnih otrok je sedaj ravno zaradi hrane, ki vsebuje vse preveč E-jev in raznih drugih aditivov.

Pol mi pa še reče, da so omenili tudi, da zgoraj omenjene znamke (to si je uspela zaponit-blo jih je še več) barvajo tekstil s takimi barvami, ki so strupene in škodljive-halooooooouser posted image ???????????Pa jaz res več nič ne dojamem-zakaj so take barve dovoljene , zakaj so vsi tej aditivi in E-ji dovoljeniuser posted image ?Kaj nas hočejo iztrebit al kaj?

Pa razne vode v plastenkah, ki so tudi tako rekoč strupene...

Kam to pelje????


...mislim, da sva bili z vašo vzgojiteljico na istem predavanju...in jaz tega o blagovnih znamkah nisem slišala...so pa res nekaj govorili o teh E-jih in vodi v plastenkah...kar brez skrbi...

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 22:40:32   
Ana009

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

A tudi po tem, ko cunje opereš? Ker moji otroci so čist lisasti samo če jim pomerim kaj od H&M - ampak ko operem, je pa vse OK.


Mislim, da to ni od barve, ampak jih morajo z necim pospricat za sam prevoz, da ne spsplesnijo.. Zaradi istega razloga se tudi barve ne primejo gor, ce hoces kaj gor napackat.. gre pol dol.. ce pa najprej operes, in pol delas naprej, je pa OK.


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
9.4.2011 22:54:34   
onka
Sem začela razmišljat....moja hči ima AD po rokah in vratu, po telesu ne.,
Ima pa večino oblačil iz MH, Jorker. Bi bilo mogoče kaj povezano? Ima kdo take izkušnje?
Sicer bi pa dodala...včasih so jih namakali v naftalinu in bog ve še v čem...



< Sporočilo je popravil onka -- 9.4.2011 22:55:20 >

(odgovor članu Ana009)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
10.4.2011 15:43:22   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: onka

Sem začela razmišljat....moja hči ima AD po rokah in vratu, po telesu ne.,
Ima pa večino oblačil iz MH, Jorker. Bi bilo mogoče kaj povezano? Ima kdo take izkušnje?
Sicer bi pa dodala...včasih so jih namakali v naftalinu in bog ve še v čem...




AD je lahko od marsičesa (mehčalca, praška, hrane...), tako da dvomim, da bi ga imela zaradi oblačil.
So pa vsa oblačila pošpričana z marsičem, tudi zato, da jih ne pojejo molji.
Sicer pa so H& M oblačila tako kvalitetna, da lahko v večini pereš na zelo visokih temperaturah (če že je kaj na njih s pranjem gre dol), kar pa za ostale znamke ne upam trdit.

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
11.4.2011 10:28:53   
ksenija12
Oblačilo bi morali preprati ne vem točno kolikokrat, da je potem ok..iz tega razloga mi kupujemo rabljena oblačila, pa nas se sliši še tako zelo nenavadno, hecno...ampak vsaka rabljena majčka je bila preden jo oblečemo tolikokrat preprana, da je zdaj ziher ok..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
11.4.2011 11:32:04   
janapan
Ja res je ...vse je bolj strupeno kot je bilo včasih ampak samo iz enega razloga...pred leti vsega tega kar je danes ni bilo. To o strupenih oblačilih verjetno malce drži, so res preparirani, zato se jih pač opere prej kot se jih obleče....imam pa občutek, da iščemo vzroke za vse kar se z našimi otroci dogaja že prav res vsepovsod....ma kar naenkrat so krive cunje ki jih oblačijo za hiperaktivnost. Za to da so otroci hiperaktivni ( izpustimo klinične izjeme) smo krivi mi s preveč permisivno vzgojo....dovolimo jim vse, dobijo vse, filamo jih s super ekstra predelano hrano, živijo v sterilnem okolju, sam da slučaj ne bi pobožali kakšne mačke al psa zarad bacilov....ma sej bi se meni tudi zmešalo. Ko smo bli mi majhni smo se od jutra do večera igrali napol nagi v blatnih lužah, domov smo prišli zvečer s kilo zemlje za nohti, vmes skor nismo jedli al pa smo se najedli vročih češenj z drevesa, pa se noben ni vprašal al smo hiperaktivni al ne, noben nas ni zarad bruhanja po češnjah peljal k pediatru sredi noči.....otroci niso drugačni....MI IN NAŠA VZGOJA SMO. Pa še to ki se nanaša na prej napisano...če so otroci živi polni življenja in se želijo igrati, ustvarjati in ne samo kot napol hipnotizirani sedeti pred tv jem al pa ubogati kot robotki na vsako naše naročilo (KOT ŽELIMO MI STARŠI) še ne pomeni, da so hiperaktivni.

Še nasvet....vse mamice ki mislijo da so otroci hiperaktivni zaradi cukra (no to deloma tudi drži ma v smislu da sladkor daje instantno energijo) ali pa cunj iz hm in drugih, naj pač vse to opustijo in bodo videle da bo ,,bolje,,..

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
11.4.2011 12:19:32   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Oblačilo bi morali preprati ne vem točno kolikokrat, da je potem ok..iz tega razloga mi kupujemo rabljena oblačila, pa nas se sliši še tako zelo nenavadno, hecno...ampak vsaka rabljena majčka je bila preden jo oblečemo tolikokrat preprana, da je zdaj ziher ok..


Ha, dobra fora...Jz jih kupujem v prvi vrsti zato, ker so poceni user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
11.4.2011 12:46:03   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Za to da so otroci hiperaktivni ( izpustimo klinične izjeme) smo krivi mi s preveč permisivno vzgojo....




tole čisto off topic: hiperaktivnosti, torej ADHD motnje (oziroma po slovensko primanjkljaj pozornosti in motnja hiperaktivnosti, sodi v skupino vedenjskih in čustvenih motenj. Ta motnja se ponavadi pojavi v otroštvu in mladosti) ne povzroča permisivna vzgoja. ne povzročajo jo z-ne-vem-čim preprarirane obleke. ne povzroča jo nepravilna prehrana.

otrok se z motnjo rodi. do neke mere je najverjetneje tudi dedna.  to je namreč nevrobiološka motnja. Ve se, da se nekaj dogaja na nevrološko-biokemičnem področju, a točno kaj in zakaj nihče noče dokončno potrditi.

in daleč od tega, da bi vsak otrok, ki je pač živahen in poln energije bil hiperaktiven oz. imel to motnjo. tudi deklice imajo ADHD, pa se pri njih kaže popolnoma drugače kot pri fantih. in ne, to niso tiste deklice, ki plezajo po drevesih in skačejo in norijo cele dneve, kot fantje.  

je pa res, da zaradi napačne  prehrane in drugi dejavnikih iz okolja (recimo onesnažnost, stres) simptomi ADHDja postanejo bolj izraziti.

tolk zaenkrat o ADHDju. če koga zanima kaj več naj vpraša.

P.S.: moj sin ima ADHD, če ima oblečene h&m obleke ali pa če ima oblečen Benetton. user posted image





(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
11.4.2011 13:28:21   
nananaja
Meni se pa zdi, da se v družbi označevanje, da je otrok hiperaktiven, uporablja preveč splošno in to res pri otrocih s preveč permisivno vzgojo. In na ta način se na slabše postavlja tiste, ki imajo resnično ADHD. Sama sem si iz radovednosti prebrala nekaj člankov o hiperaktivnosti, mislim, da mi je kar koristilo.

Sicer je pa danes moderno, da se vzroke za določene motnje išče v vsem živem. Pozimi je kolegica, mama 10 letnika, ki ima očitno potrjeno diagnozo disleksija, trdila, da je to lahko povezano s prebolelo borelijo. Potem me je pa gledala, kot da sem iz lune padla, ko sem ji lepo razložila, da sem tudi sama imela težave, ki jih danes pripišejo disleksiji, le da ne v res hudi obliki, sem pa 4 leta osnovne šole poslušala, da je to zgolj moja lenoba in lenoba mojih domačih (ravno tako so bile moje alergije do zdravniške potrditve le razvajenost, pa še potem so dejstvo učiteljice težko sprejele), naprimer smo imeli nalogo vsakodnevno brati 15 minut, sestra je zmano brala po eno uro, ker v 15 min nisem nič prebrala, a to ni nič veljalo, ker je bil podpis od seste ne od mame. Predvsem pa kolegici ni šlo v glavo, da sem imela dislektične težave ravno jaz, ki sem v naši družbi edina, ki sem dokončala univerzitetni študij in so me imeli vedno za tisto, ki sem se učila z veliko lahkoto. Seveda, jaz zelo verjamem, da ima otrok poleg vseh prebolelih bolezni tudi disleksijo in zato lahko tudi velike težave pri učenju, pisanju testov, ampak da je eden od vzrokov bolezni, ki je genska, prebolela borelija, se mi pa zdi smešno.

Kar se pa tiče oblačil, jih tudi sama najprej operem, sama sem večkrat dobila lokalno reakcijo na kako novo oblačilo. Tudi hčerka pri enem oblačilu. Podana informacija se mi pa zdi malo taka kot podobne zdrahe, ki kasneje potihnejo, ker se ne utemeljijo dovolj, dokazano škodljivi izdelki pa se navadno izločijo iz prodaje.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
11.4.2011 14:09:27   
nutela
V mojem sporočilu je bilo napisano, da so razni aditivi v hrani krivi oz. pripomorejo k hiperaktivnosti otrok.

Nikjer pa nisem napisala, da imajo s tem kako vezo barvila v oblačilih (da ne bo pomote, ker ste nekatere že kar to zraven dale).To je bila samo še ena dodatna informacija naše vzgojiteljice.

LPuser posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
11.4.2011 15:10:16   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Ja res je ...vse je bolj strupeno kot je bilo včasih ampak samo iz enega razloga...pred leti vsega tega kar je danes ni bilo. To o strupenih oblačilih verjetno malce drži, so res preparirani, zato se jih pač opere prej kot se jih obleče....imam pa občutek, da iščemo vzroke za vse kar se z našimi otroci dogaja že prav res vsepovsod....ma kar naenkrat so krive cunje ki jih oblačijo za hiperaktivnost. Za to da so otroci hiperaktivni ( izpustimo klinične izjeme) smo krivi mi s preveč permisivno vzgojo....dovolimo jim vse, dobijo vse, filamo jih s super ekstra predelano hrano, živijo v sterilnem okolju, sam da slučaj ne bi pobožali kakšne mačke al psa zarad bacilov....ma sej bi se meni tudi zmešalo. Ko smo bli mi majhni smo se od jutra do večera igrali napol nagi v blatnih lužah, domov smo prišli zvečer s kilo zemlje za nohti, vmes skor nismo jedli al pa smo se najedli vročih češenj z drevesa, pa se noben ni vprašal al smo hiperaktivni al ne, noben nas ni zarad bruhanja po češnjah peljal k pediatru sredi noči.....otroci niso drugačni....MI IN NAŠA VZGOJA SMO. Pa še to ki se nanaša na prej napisano...če so otroci živi polni življenja in se želijo igrati, ustvarjati in ne samo kot napol hipnotizirani sedeti pred tv jem al pa ubogati kot robotki na vsako naše naročilo (KOT ŽELIMO MI STARŠI) še ne pomeni, da so hiperaktivni.

Še nasvet....vse mamice ki mislijo da so otroci hiperaktivni zaradi cukra (no to deloma tudi drži ma v smislu da sladkor daje instantno energijo) ali pa cunj iz hm in drugih, naj pač vse to opustijo in bodo videle da bo ,,bolje,,..


En velik podpis!
Sem že tudi sama ugotovila, da marsikateri starš svojega otroka označi za hiperaktivnega samo na podlagi tega, da je otrok živahen in cel dan v gibanju. Ko bi vedeli kaj to v resnici pomeni.

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
11.4.2011 15:21:09   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: nutela

V mojem sporočilu je bilo napisano, da so razni aditivi v hrani krivi oz. pripomorejo k hiperaktivnosti otrok.




najprej moraš povedat kaj misliš s tem, da je otrok hiperaktiven. če s tem misliš samo to, da je otrok živahen in energičen, potem je bolje da tako napišeš.
če govoriš o motnji, pa še enkrat: aditivi (razni Eji) samo povečajo simptome adhdja. nikakor ga pa ne povzročijo.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
11.4.2011 15:21:47   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Ja res je ...vse je bolj strupeno kot je bilo včasih ampak samo iz enega razloga...pred leti vsega tega kar je danes ni bilo. To o strupenih oblačilih verjetno malce drži, so res preparirani, zato se jih pač opere prej kot se jih obleče....imam pa občutek, da iščemo vzroke za vse kar se z našimi otroci dogaja že prav res vsepovsod....ma kar naenkrat so krive cunje ki jih oblačijo za hiperaktivnost. Za to da so otroci hiperaktivni ( izpustimo klinične izjeme) smo krivi mi s preveč permisivno vzgojo....dovolimo jim vse, dobijo vse, filamo jih s super ekstra predelano hrano, živijo v sterilnem okolju, sam da slučaj ne bi pobožali kakšne mačke al psa zarad bacilov....ma sej bi se meni tudi zmešalo. Ko smo bli mi majhni smo se od jutra do večera igrali napol nagi v blatnih lužah, domov smo prišli zvečer s kilo zemlje za nohti, vmes skor nismo jedli al pa smo se najedli vročih češenj z drevesa, pa se noben ni vprašal al smo hiperaktivni al ne, noben nas ni zarad bruhanja po češnjah peljal k pediatru sredi noči.....otroci niso drugačni....MI IN NAŠA VZGOJA SMO. Pa še to ki se nanaša na prej napisano...če so otroci živi polni življenja in se želijo igrati, ustvarjati in ne samo kot napol hipnotizirani sedeti pred tv jem al pa ubogati kot robotki na vsako naše naročilo (KOT ŽELIMO MI STARŠI) še ne pomeni, da so hiperaktivni.

Še nasvet....vse mamice ki mislijo da so otroci hiperaktivni zaradi cukra (no to deloma tudi drži ma v smislu da sladkor daje instantno energijo) ali pa cunj iz hm in drugih, naj pač vse to opustijo in bodo videle da bo ,,bolje,,..


En velik podpis!
Sem že tudi sama ugotovila, da marsikateri starš svojega otroka označi za hiperaktivnega samo na podlagi tega, da je otrok živahen in cel dan v gibanju. Ko bi vedeli kaj to v resnici pomeni.


točno to! ko bi vedeli.....

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
12.4.2011 10:10:11   
potrpežljiva mamica
IZVIRNO SPOROČILO: urška


tole čisto off topic: hiperaktivnosti, torej ADHD motnje (oziroma po slovensko primanjkljaj pozornosti in motnja hiperaktivnosti, sodi v skupino vedenjskih in čustvenih motenj. Ta motnja se ponavadi pojavi v otroštvu in mladosti) ne povzroča permisivna vzgoja. ne povzročajo jo z-ne-vem-čim preprarirane obleke. ne povzroča jo nepravilna prehrana.

otrok se z motnjo rodi. do neke mere je najverjetneje tudi dedna.  to je namreč nevrobiološka motnja. Ve se, da se nekaj dogaja na nevrološko-biokemičnem področju, a točno kaj in zakaj nihče noče dokončno potrditi.

in daleč od tega, da bi vsak otrok, ki je pač živahen in poln energije bil hiperaktiven oz. imel to motnjo. tudi deklice imajo ADHD, pa se pri njih kaže popolnoma drugače kot pri fantih. in ne, to niso tiste deklice, ki plezajo po drevesih in skačejo in norijo cele dneve, kot fantje.  

je pa res, da zaradi napačne  prehrane in drugi dejavnikih iz okolja (recimo onesnažnost, stres) simptomi ADHDja postanejo bolj izraziti.

tolk zaenkrat o ADHDju. če koga zanima kaj več naj vpraša.

P.S.: moj sin ima ADHD, če ima oblečene h&m obleke ali pa če ima oblečen Benetton. user posted image






urška to si pa tako dobr napisala in tudi bolše razlage nebi mogla povedat kot tako user posted image

ja nažalost se taki otroci rodijo s tako motnjo v živčevju in neki tudi starši pripomorejo če imajo sami kakšno motnjo kot naprimer jaz k sem šele pred kratkim ugotovila da imam dislaksijo user posted image  in zdej se pa res ne čudim vsemu temu zakaj me moj otrok tako spominja name ko sem bila sama otrok user posted image ...

z pravo in hitro pomoč se da vse poštimat in tudi pri nam delamo s polno paro

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
12.4.2011 10:27:06   
potrpežljiva mamica
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Meni se pa zdi, da se v družbi označevanje, da je otrok hiperaktiven, uporablja preveč splošno in to res pri otrocih s preveč permisivno vzgojo. In na ta način se na slabše postavlja tiste, ki imajo resnično ADHD. Sama sem si iz radovednosti prebrala nekaj člankov o hiperaktivnosti, mislim, da mi je kar koristilo.

Sicer je pa danes moderno, da se vzroke za določene motnje išče v vsem živem. Pozimi je kolegica, mama 10 letnika, ki ima očitno potrjeno diagnozo disleksija, trdila, da je to lahko povezano s prebolelo borelijo. Potem me je pa gledala, kot da sem iz lune padla, ko sem ji lepo razložila, da sem tudi sama imela težave, ki jih danes pripišejo disleksiji, le da ne v res hudi obliki, sem pa 4 leta osnovne šole poslušala, da je to zgolj moja lenoba in lenoba mojih domačih (ravno tako so bile moje alergije do zdravniške potrditve le razvajenost, pa še potem so dejstvo učiteljice težko sprejele), naprimer smo imeli nalogo vsakodnevno brati 15 minut, sestra je zmano brala po eno uro, ker v 15 min nisem nič prebrala, a to ni nič veljalo, ker je bil podpis od seste ne od mame. Predvsem pa kolegici ni šlo v glavo, da sem imela dislektične težave ravno jaz, ki sem v naši družbi edina, ki sem dokončala univerzitetni študij in so me imeli vedno za tisto, ki sem se učila z veliko lahkoto. Seveda, jaz zelo verjamem, da ima otrok poleg vseh prebolelih bolezni tudi disleksijo in zato lahko tudi velike težave pri učenju, pisanju testov, ampak da je eden od vzrokov bolezni, ki je genska, prebolela borelija, se mi pa zdi smešno.

Kar se pa tiče oblačil, jih tudi sama najprej operem, sama sem večkrat dobila lokalno reakcijo na kako novo oblačilo. Tudi hčerka pri enem oblačilu. Podana informacija se mi pa zdi malo taka kot podobne zdrahe, ki kasneje potihnejo, ker se ne utemeljijo dovolj, dokazano škodljivi izdelki pa se navadno izločijo iz prodaje.



to se tudi meni zdi smešno glede borelijo ker sama klopa v življenju še nisem imela in hodim v naravo in v gozd ...

kot otrok se spomnim ko smo šli v gozd s starši in sestro vsi so imeli klopa jz pa ne user posted image

kar se tiče dislaksije je meni najbolj smešno to da sem vedno si govorila da pač jz nebom znala nikoli tako dobro brati ker ko sem brala na glas sem besede malo zamenjala in nastala je popolnoma druga beseda in zgleda kot da se zmišljujem besedilo, če pa berem potiho pa lahko preberem to kar piše ...

moj mož mi ponavadi ko moram kaj prebrati reče da bo še sam prebral ker si jz zmišljujem sproti kaj piše user posted image user posted image  

pa kar se tiče dislaksije ... ni rečeno da če pa imaš to motnjo da pa neboš šolan oz ne moreš doštudirat user posted image

zadnjič ko sva imela s starejšim otrokom nevrologa ker ima motnjo ADHD sem nevrologinji povedala kar sem pred kratkim ugotovila da imam dislaksijo in me je pol spraševala če sem sploh naredila šolo???user posted image  in sploh ne vidim razloga zakaj človek ki ima tako motnjo nebi mogel narediti šole, res da mi je delala OŠ. težave mi pa je zato srednja tekla kot vroč nož po maslu user posted image  ... ker se pol človek že prilagodi težavam in gre lažje vse skozi ... jz imam v naši družini najvišjo stopnjo in sem tudi edina v družini ki ima to motnjo, tako da vse se da, je pa res da manj ko več kaj je z otrokom bolše je, včasih teh motenj sploh niso poznali in se niso obremenjevali s tem ne pa danes ko ima že vsak otrok neko motnjo

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
12.4.2011 10:47:15   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: potrpežljiva mamica

včasih teh motenj sploh niso poznali in se niso obremenjevali s tem ne pa danes ko ima že vsak otrok neko motnjo



Sem ravno pred tednom dni na neki oddaji slišala, da je hiperaktivnost oz. ADHD pravzaprav izmišljena motnja. S strani "specialistov" in seveda farmacije (kot dobra vila, se razume). Koliko samo v ZDA je otrok na Ritalinuuser posted image

(odgovor članu potrpežljiva mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
12.4.2011 10:58:00   
potrpežljiva mamica
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: potrpežljiva mamica

včasih teh motenj sploh niso poznali in se niso obremenjevali s tem ne pa danes ko ima že vsak otrok neko motnjo



Sem ravno pred tednom dni na neki oddaji slišala, da je hiperaktivnost oz. ADHD pravzaprav izmišljena motnja. S strani "specialistov" in seveda farmacije (kot dobra vila, se razume). Koliko samo v ZDA je otrok na Ritalinuuser posted image


zdej če je ADHD nekaj izmišljenega ne vem ... jz samo to vem da moj otrok ima resne težave s koncentracijo, pozornostjo in nemirnostjo.

on se ne more zbrati 20 minut da bi nap. lepil nalepke v album ali pa igral spomin in še mnogo drugih stvari ...

lahko gleda tv oz gre v kino in bo celo risanko pogledal ker so več dejavniki in so držljaji tok večji in na sekunso se spremeni na tisoče baru ...

jz samo vem da staršam ki imamo take otroke ni lahko in smo velikokrat tarča pogledov češ kaj pa delate z otrokom k se tako dere in ker ga tok razmetava...user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: h&m,c&a,zara...škodljiva oblačila?!
12.4.2011 11:00:46   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: potrpežljiva mamica

včasih teh motenj sploh niso poznali in se niso obremenjevali s tem ne pa danes ko ima že vsak otrok neko motnjo



Sem ravno pred tednom dni na neki oddaji slišala, da je hiperaktivnost oz. ADHD pravzaprav izmišljena motnja. S strani "specialistov" in seveda farmacije (kot dobra vila, se razume). Koliko samo v ZDA je otrok na Ritalinuuser posted image


Tudi jaz.
Gledala sem  intervju z enim nekdanjim direktorjem farmacevtske družbe.....ma ne moreš verjet. Je tudi govoril o hiperaktivnosti in prodaji ritalina ...tud o drugih zdravilih.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?