|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 10:46:43   
livia
S fantom živiva kot podnajemnika (nimava prijavljenega začasnega bivanja)in nisva poročena (se tudi ne bova). Vem, da je ena kolegica imela podobno situacijo par let nazaj in se je prijavila kot samohranilka, da je dobila več keša, pa vrtec je potem tudi baje ceneje. Sicer je morala pred CSD skrivati partnerja, ampak baje ni blo hudo. Kake so vaše izkušnje s tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 10:59:43   
Magi*
rajši plačam več in hodim vzravnano po tem svetu, ne skrivajoč partnerja in vedoč (upajoč), da bo pomoč prav prišla tistim, ki jo res potrebujejo.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 11:07:09   
PrimožL
Se strinjam z Magi*. Preveč je parazitov.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 12:17:04   
lumpy
tudi ja sem istega mnenja!:kuza:

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 13:11:29   
Mateja*
Tudi jaz sem istega mnenja kot ostale. Pa par tem nazaj poglej, o tem je bilo že ogromno govora. Če prav te bo malokatera podprla.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 16:55:39   
Margareta

Poglej teme za nazaj, je bilo že kar nekaj govora o skrivanju partnerjev v žaklju:)-

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 16:55:55   
Špacka

O tem je bilo že ogromno govora, uporabi iskalnik, moje mnenje- krivično do vseh samohranilk!


(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 20:04:30   
ameli
Ne tako ostro, punce. Dokler je pač mogoče izkoriščati razne situacije, se bo to vedno dogajalo. Res ni pošteno do tistih, ki potrebujejo pomoč, včasih pa se je vseeno potrebno malo znajti, a ne;)

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 21:48:48   
Teni_
Hvala bogu, da izkoristim dokler lahko. Sem pač tista koza, pa kaj. Saj tudi moj plačuje davek, ne samo ti. Tudi jaz ga nekoč bom. Res je, da se bova od novembra dalje prijavila skupaj, ampak za to, ker meni tako paše, ne pa ostalim. JA, tako je. Teh tem ni za odpirat, pa ponavadi na njih niti ne odgovarjam, ker je taka tema takoj napadena, tako kot zdaj. Lp,Mojca:nosecka:

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 21:51:58   
Teni_
Aja, pa če bi imela dovolj denarja, 100% ne bi bila prijavljena tako kot sem. Me zanima koliko bi jih prezivelo s takim denarjem, ki bi ga dobivala, če bi bila prijavljena skupaj, če pa tukaj nekatere jambrajo, da ne morejo s 300.000 Sit na mesec. A mi pa bi s 100.000 lahko? Raje imam nekaj več, pa zato lahko kaj privoščim otroku. Pa ne zdaj napadat, zakaj pa sem se odločila zanj. Lp,Mojca:nosecka:

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 22:13:39   
Teni_
Oja, sem razmišljala. Če bi čakala na pravi trenutek, oz. ko bo dovolj denarja, lahko čakam celo zivljenje. Zdaj si pač poskusim uredit tako, da je najboljše. Na svetu je še kaj bolj nemoralnega kot to. Lp,mojca:nosecka:

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 22:15:40   
lutka
mojcaH :bravo::bravo:...se popolnoma strinjam s tabo.

V naš državi je še preveč takšnih in dugačnih "tatičev", ki kradejo državi malce večje denarje, kot pa mamice oz. samohranilke.

Ravno danes sem razmišljala, kliko lažje bi prišli "skozi" mesec, če bi bila prijavljena kot samohranilka. Moja porodniška je 93.000 sit, tudi plača ne bo večja ,ker sem se odločila za 5 urnu delavnik. Sedaj si pa lahko vsaka preračuna,kaj mi bo ostalo, ko bom plačala 25.000sit kredita, 40.000sit vrtca. Mož ima prav tako kredite, samo za položnice dava 120.000 sit.

Tako da, če si nekdo olajša življenje skozi mesec z nekaj tisočaki več, a je to res takšna katastrofa :zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 22:25:49   
NinKa
Jaz sem pa ena izmed tistih, ki rada pošteno in brez slabe vesti hodi po svetu. Sicer sem sedaj že poročena tako da itak ne bi mogla bit samohranilka ampak vseeno.

Je blo pred 3 leti, ko sem zanosila, sem zaradi komplikacij z nosečnostjo zgubila status med letom (pogojni vpis) pa sem sama v celoti plačevala ZZZS, ker mi ni bilo vredno it na občino urejat. Tut po rojstvu otroka, ko bi lahko bila samohranilka, sem si rekla, zakaj??? za tistih par tisočakov naj tajim svojega dragega? Saj sva otročka načrtno naredila, oba sva ga ful želela, dragi je spremljal vsak moj pregled, vsako gibanje.....pol ga pa naj tajim...se bojim, da me bo kdo kontroliral???? NE HVALA. Tut sedaj...ker sem se poročila....sem brez štipendije, brez vsega....ampak vsaj vem, da se ne rabim pred nobenim "uradnikom", ki se lahko kdaj pojavi pred vrati zagovarjat in lagat.

Sama ne obsojam preveč "kvazi" samohranilk, če lahko uredijo svojo vestjo...pa naj....večina ljudi ne more.

:sloncek::kuza::sloncek:

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 22:30:38   
Magi*
haha kvazi samohranilka. lahko si tudi tako razlagaš, lahko pa tudi ne...:)-

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 22:33:13   
CUKRČEK
Men se pa to zdi brez veze. Pač dobiš nekaj jurčkov več, ker si kao samohranilka, zato pa imaš drugje omejitve. ČE pa skup zložiš si v istem zosu. Preračunajte vse, bejbe8)

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 22:34:35   
CUKRČEK
Aja pa še to: naj vsak počne kar mu paše. Ne obremenjujte se s tem, kaj drugi počnejo....škodi zdravju in živčkom.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 22:36:26   
elizabeta p
Jaz imam raje čisto vest kakor par tisočakov več, pa sva tudi v krizi z denarjem.
Ampak ljudje smo različni.:)

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   koruzništvo oz. samohranilstvo
12.8.2005 22:52:42   
Gina
Jaz bi pa dala na tehtnico nekaj
prijaviš se kot samohranilka:
- moraš iti na sodišče zatajiti svojega partnerja
- lahko ti sodnik pošteno serje, lahko ti pa sploh ne
- cela vas ve, da nisi samohranilka, lahko te kdo prijavi
.- v resnici dobiš par jurjev večji otroški in najbrž 10.000 manj plačaš vrtca, v najboljšem primeru dobiš socialno pomoč, ki je okrog 40.000, če seveda nisi na porodniški, sicer pa ne, (se pravi ne prvo leto otrokove starosti), potem tega ne dobiš
- otrok zraste in v vrtcu govori o družini in o očku in mami, vzg. pa ve, da si prijavljena kot samohranilka, kaj narediti?
- še enkrat rodiš, naslednjega otroka je treba spet prijavit, boš šla še enkrat zatajit očeta in rekla na sodišču, da si se 2x zmotila z istim in da sta spet narazen ali kja, a misliš, da ti bodo verjeli, ali kako boš prekinila to kvazi koruzništvo?

Po drugi strani če prijaviš družino
- lahko uveljavlja oče tako tebe kot otroka v davčno olajšavo (otroka ti niti ne moreš, če si rezposelna in gre ta denar sicer v nič), kar znese cca 35.000 na mesec ali malo več, ne vem natančno, lahko pa pogledam, če te zelo zanima
- ti nimaš težav z vsem zgoraj naštetim
- ti namesto socialne pomoči, začneš po enem letu hodit v službo ali služiš honorarno, eno leto pa itak prejemaš tistih 40.000 starševskega dod., kar je enako socialni pomoči.

Za razmislit, a ne.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   koruzništvo oz. samohranilstvo
13.8.2005 0:26:06   
Anonimen
Finančno se bolj splača koruzništvo, vprašanje pa je, ali je cena, ki jo plačaš za to, vredna tega, kar potem dejansko dobiš. Da pa se, seveda.

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   koruzništvo oz. samohranilstvo
13.8.2005 10:26:22   
mojamura
leta 2001 sem ostala brez službe z enim otrokom,ločena. Od ZRSZ sem dobivala po preteku nadomestila za plačo denarno pomoč v višini 15.000...

še sama ne vem kako mi je uspelo, ampak mi je!

sicer pa sepopolnoma strinjam z rainbow!!

Res je da obstajajo večji tatiči kot kvazi samohranilke, ampak če pri majhnih tatičkah ustavimo tatvine bomo do velikih lažje prišli.

To ni favšija...to je jeza da izkoriščajo nekatere vsako stvar, katero se le da. Ampak bomo videli kako dolgo bo to še šlo!

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   koruzništvo oz. samohranilstvo
13.8.2005 11:19:41   
morska deklica
Pa kaj se tako razburjate???????????
A je boljš če si "tisti gor več vzamejo"?Ja sam unih pa ne napadate,ker so zaščiteni kot kočevski medvedi.Eni družini tud par tisočakov prav pride.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   koruzništvo oz. samohranilstvo
13.8.2005 11:46:58   
mojamura
nihče nikogar ne napada...oz. no, vsaj jaz. izrazila sem le svoje mnenje. ne odobravam početje kvazi samohranilk še bolj pa ne onih kao ''kočevskih medvedov''!

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   koruzništvo oz. samohranilstvo
13.8.2005 15:50:42   
Gina
To da ne živiš na istem naslovu ne igra čisto nobene veze pri tem. Po zakonu štejete za družino isti hip, ko oče prizna očetovstvo, pa če živite skupaj ali ne. Tale "morala" v tvojem postu, Aleksandra, je malo za lase privlečen. Ne morala, hotela sta. Mene bi bilo sram partnerja zatajit, pa sram bi me bilo, da kradem tistim, ki res rabijo. Kakšni izgovori so to, če oni lahko, bom pa še jaz. A če bo sosed v Ljubljanico skočil, boš pa še ti, ali kaj? Izgovori za krajo so še vedno izgovori. In še enkrat: kradeš tistim, ki res rabijo. Če ne bi bilo toliko kvazi samohranilk, bi bilo v blagajni za samohranilke več denarja, in le te se ne bi otepale z izredno revščino, medtem ko tebi tistih nakradenih par jurjev pol manj pomeni. Njej to pomeni razliko med mlekom in vodo, česar ti pač ne veš, očitno. Sram vas je lahko, pa ne zgovarjajte se na poslance, brigajo me oni, bolj me brigajo pravi reveži. Vas pač očitno briga samo vaša lastna rit. Obup!

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   koruzništvo oz. samohranilstvo
13.8.2005 17:21:30   
taška30
No, saj v bistvu me nič ne briga kdo in kako prinaša okoli državo. Če vam vest dopušča, prav, jaz bom morala plačevat davke ne glede na to al je 100 samohranilk več ali pa manj.
Sem se pa že večkrat vprašala tole: kako to, da se partnerji vedno strinjajo, da jih uradno v otrokovem življenju sploh ni?
A ve bi pristale na obratno situacijo, da je recimo oče samohranilec, ve pa lastnemu otroku uradno popolne tujke?

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   koruzništvo oz. samohranilstvo
13.8.2005 19:28:57   
mamči
;)Moje skromno mnenje-:zmeden2: dokler imaš službo se je lahko junaško po prsih tolčt za svoj davkoplačevalski denar. Resnici na ljubo pa država ni prijazna do družin in naraščaja :hudicek:. Jaz prav rada dam denar za take, ki so v stiski in čutim z jimi- noben si sam ne izbere revščine in če s tem rešim kakšnega otročka pred splavom sem ponosna nase 9nebesa.
Sama zaenkrat niti cekina ne rubim od države- kvečjemu ona od mene :((.
Me pa boli srce, če vidim da otroci trpijo pomanjkanje na finančnem in čustvenem področju- poznam tud take, ki se skrivajo za otrokom pa dobijo denar od sociale pa ga zapravijo za svoje potrebe (pa po možnosti alkohol pa par jurjev za cigarete...). Take bi pa res lahko zadavila z golo roko8).
No pa vseeno upam, da ta ki to sprašuje misli dobro za svojega:duda: in če je tako pač vsako orožje pride prav za golo preživetje-do takrat, ko bodo našli službo in bodo lahko normalno živeli- kar si vsak zasluži

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?