|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 20:42:54   
Čebel@
lani sva hči pisala k možu,ker se je bolj splačalo....jaz sem obračun iz službe že dobila,an pa še ne.....torej počakam še na njegov pildek,na netu izračunava komu se bolj splača in izpolniva obrazec in ga pošljem na Durs(oz. oba obrazca-mojega in njegovega)user posted image ....pri teh papirjih sem pa res blonduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 20:47:46   
zmajaz
Ja če imata samo 1 otroka in ga bo v celoti uveljavljal eden od vaju, pošlje vlogo samo tisti, ki ga bo uveljavljal, drugemu pa ni treba nič.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 20:49:38   
Čebel@
ja samo 1 rojenega(ta v bušiju še ne velja)....aha pol če njemu piševa malo,pol meni sploh ni treba zdele nič oddajat?.....hvala zmajaz,zlata siuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 20:53:13   
picola1
Še jst...
Tele ceremonije so men tolk abstraktne, da vse pobrklam...user posted image

Pozabla sem poslat delodajalcu tist papir, ki sem ga dobila od csd, kolk dohodkov sem dobila iz naslova starševskega nadomestila...
Kva zdej?


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 21:03:28   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@
ja samo 1 rojenega(ta v bušiju še ne velja)....aha pol če njemu piševa malo,pol meni sploh ni treba zdele nič oddajat?.....hvala zmajaz,zlata siuser posted image user posted image user posted image user posted image

Čaki malo - če hočeta pol njemu, pol tebi, potem morata pa OBA zdajle oddati, ja. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 21:04:13   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Pozabla sem poslat delodajalcu tist papir, ki sem ga dobila od csd, kolk dohodkov sem dobila iz naslova starševskega nadomestila...
Kva zdej?

Ja nič - pošlji mu ga zdaj. Ta papir itak nima neke posebne veze.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 21:06:19   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@
ja samo 1 rojenega(ta v bušiju še ne velja)....aha pol če njemu piševa malo,pol meni sploh ni treba zdele nič oddajat?.....hvala zmajaz,zlata siuser posted image user posted image user posted image user posted image

Čaki malo - če hočeta pol njemu, pol tebi, potem morata pa OBA zdajle oddati, ja. user posted image
v tem primeru ja,če pa le njemu,pa meni ni trebauser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 21:07:34   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@
,če pa le njemu,pa meni ni trebauser posted image

Tako je.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 21:21:30   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@
,če pa le njemu,pa meni ni trebauser posted image

Tako je.
hvala,hvala,hvalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 21:46:52   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@
ja samo 1 rojenega(ta v bušiju še ne velja)....aha pol če njemu piševa malo,pol meni sploh ni treba zdele nič oddajat?.....hvala zmajaz,zlata siuser posted image user posted image user posted image user posted image

Čaki malo - če hočeta pol njemu, pol tebi, potem morata pa OBA zdajle oddati, ja. user posted image
v tem primeru ja,če pa le njemu,pa meni ni trebauser posted image


Razen seveda v primeru, da si ga uveljavljala med letom, zdaj pa ga ne želiš uveljavljat. Potem moraš nov papir poslat user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: dohodnina 2010
31.1.2011 21:47:00   
darja.mark
Eno vprašanje: Par je šel narazen, skupaj imata otroka. On plačuje za otroka preživnino. A je pravilno da oba dasta istega otroka v olajšavo? Pomoje da ne, kolegica oziroma njen bivši pa pravi da lahko tudi on da tega otroka v olajšavo ker zanj plačuje preživnino user posted image   meni je tpo mal tko-tko, kot nek izgovor, na koncu bosta pa še kak ekazni plačevala ker bosta oba dala istega otroka v olajšavo. Torej kdo ima prav, ona ali on?

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 7:44:25   
zmajaz
Nič ne bosta nobenih kazni plačevala - oba ga imata pravico uveljavljati, vendar v tem primeru dobita pač vsak samo pol olajšave in ne vsak celo. Starša se lahko sama dogovorita, kakšen del olajašave bo kateri izkoristil, če pa vpišeta oba celo, jima pa Durs avtomatsko dodeli vsakemu pol in je to to. Durs ima že sistem tako narejen, da za istega otroka ni mogoče 2x dodeliti cele olajšave. Je pa še to, da če on slučajno na letni ravni plača manj preživnine, kot znaša polovica olajšave, potem lahko dobi samo tolikšen del olajšave, kolikor je dejansko plačal preživnine (če je plača več, pa dobi vseeno samo pol olajšave), ostali del pa dobi mati.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 1.2.2011 7:46:43 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 13:49:33   
scarlett_
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Nič ne bosta nobenih kazni plačevala - oba ga imata pravico uveljavljati, vendar v tem primeru dobita pač vsak samo pol olajšave in ne vsak celo. Starša se lahko sama dogovorita, kakšen del olajašave bo kateri izkoristil, če pa vpišeta oba celo, jima pa Durs avtomatsko dodeli vsakemu pol in je to to. Durs ima že sistem tako narejen, da za istega otroka ni mogoče 2x dodeliti cele olajšave. Je pa še to, da če on slučajno na letni ravni plača manj preživnine, kot znaša polovica olajšave, potem lahko dobi samo tolikšen del olajšave, kolikor je dejansko plačal preživnine (če je plača več, pa dobi vseeno samo pol olajšave), ostali del pa dobi mati.


Kakšne pa so te številke? Mora imet oče otroka preživnino določeno nad kakšno določeno mejo, da lahko polovično uveljavlja otroka?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 14:09:37   
zmajaz
Olajšava za 1. otroka je 2287,48 evrov, polovica od tega je torej 1143,74 evra - če je na letni ravni plačane preživnine manj kot to, lahko oče uveljavi manj kot pol olajšave (kolikor je pač plačal preživnine), mati pa potem dobi torej več kot pol olajšave (razliko torej).

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 14:15:44   
scarlett_
zmajaz hvala!! user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 14:34:18   
*x*y*z*
Jaz sem bila na zavodu - prejemala nadomesstilo do sredine septembra, konec oktobra pa sem šla na porodniško. Ali me lahko mož uveljavla za 1 mesec?

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 21:12:16   
darja.mark
če pošljem to vlogo po pošti, pa sem iz Lj, na kateri naslov pošljem, na Davčno ulico 1? Tam kjer je dejansko sedež DURS-a?  Pa a moram gor na kuverto napisat kaj pošiljam, da bojo vedli na kater oddelk nesti?


(odgovor članu *x*y*z*)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 21:24:10   
zmajaz
Kar na Davčno ulico 1 pošlji ja - ni treba na kuverto nič označevati - bodo že odprli in videli, kaj si poslala. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 21:30:02   
enea
Zakaj meni linka, oz tudi če grem direktno na dursovo stran, ne odpre od izračuna dohodnine,...user posted image user posted image
A če ni uradnih ur tudi na spletu nobeden ne dela, ali kako....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 21:43:01   
scarlett_
Kaj pa vpišemo pod Znesek prispevkov za preživljanje? Če za to ni določeno preživnina, ampak se uveljavlja letos rojeno hči?
Enea, poskusi it čez navaden e, ne čez Mozillo ..

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 21:50:56   
enea
imam internet explorer, pa mi ne odpre, oz mi izpiše da imajo neka vzdrževanja,..user posted image user posted image

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 21:56:57   
zmajaz
Ja - res ne dela trenutno - neko vzdrževanje izvajajo. Počakaj na jutri.


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 22:17:56   
mišk
A ve katera na pamet, če moram podatke o obrestih (ki so več kot 1000 evrov) ravno tako posredovat do 7.2.? Obstaja kak poseben obrazec? Kolk mi bodo to obdavčli? 20%?!?
A moram vseeno podatke o obrestih z banke posredovat, čeprav mi niso bile izplačame? Depozit mam namreč vezan dve leti. Od lani 14.1 do 14.1.2012.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 23:04:51   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

A ve katera na pamet, če moram podatke o obrestih (ki so več kot 1000 evrov) ravno tako posredovat do 7.2.? Obstaja kak poseben obrazec? Kolk mi bodo to obdavčli? 20%?!?
A moram vseeno podatke o obrestih z banke posredovat, čeprav mi niso bile izplačame? Depozit mam namreč vezan dve leti. Od lani 14.1 do 14.1.2012.



NE ! 28.2. se izteče rok za oddajo napovedi, če si z obrestmi pri bankah zaslužila več kot 100 € (presežek je obdavčen po 20 % stopnji) če si prodala vrednostne papirje.


http://racunovodja.eu/clanki.asp?clanek=5424 (tukaj imaš tudi papirnat obrazec ali oddaš preko sistema e-davki)

< Sporočilo je popravil elevitka -- 1.2.2011 23:08:19 >


_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: dohodnina 2010
1.2.2011 23:33:56   
mišk
Aha, torej mi letos, ko se depozit še ni sprostil ni potrebno nič pošiljat?
Hvala za odgovor.user posted image

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




moško ime
ROŽICI

katero ime vam je všeč?glasujte.

JAN (24%)

TIBOR (13%)

KLEMEN (17%)

NIK (23%)

SVIT (18%)

TIT (5%)


Število vseh glasov: 554

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!