|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   naj jima povem po pravici?
31.1.2011 11:37:52   
*miska.mcc*
nasega mucka Murija je danes ponoci povozil avto. user posted image
hvala bogu ga fanta zjutraj nista videla povozenega lezati na cesti.
imeli smo ga vec kot 2 leti. najstarejsi je bil res navezan na njega. ga cartal, nosil hrano in dajal za pit. res je skrbel za njega.
zdaj pa ne vem...
user posted image
naj jima povem, da je Muri pač umrl, da ga je povozil avto? al naj jima recem, da je pac šel. da je verjetno spoznal drugo muciko in sta sla na svoje, ker bosta imela mladičke. user posted image
tako sem jima par let nazaj razlozila, ko je izginil macek od babi in dedija. in je bilo ok.
ampak na tistega nista bila tako navezana. plus tega sta bila se majha. zdaj pa sta ze velika fanta in po eni strani bi rada, da sprejmeta in spoznata tudi smrt. po drugi strani, pa vem, da bojo solze, jok in zalost.
rada bi ju cimdlje obvarovala pred tem.

ne vem. se meni je grozno hudo. kako bo sele njima?user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 11:43:55   
darja.mark
Jaz bi jima na tvojem mestu povedala resnico. Ker vedno ju ne boš morala zavijat v vato in prej ko bosta spoznala kako krut je ta svet, bolje je. No, bolje bi blo da tega nikol ne bi blo treba spoznat, samo nimaš kaj, takle mamo :)
Se mi zdi da enkrat se je treba s tem spoznat, mogoče je bolje da prej, kot pa kasneje. Je pa spet odvisno koliko sta stara, če bosta razumela kar jima boš govorila? če ne jima povej na malo drugačen, mogoče pravljičen način? Da je mucek šel v nebesa in bo zdaj čuval na njiju,...jaz bi jima povedala, 'zgodbo' pa priredila njuni starosti.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 11:44:33   
Ira_
Po pravici jima povej, kaj se je zgodilo.user posted image  Če ste blizu ceste, potem noben maček ne bo varen, edino če bo v hiši.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 11:47:18   
*miska.mcc*
stara sta dovolj. 7 in 9 let. bosta razumela.
mali bo itak rekel....eh, pa kaj. sj se bo kmalu s5 rodil. in sigurno bo nas izbral za svojo druzino.user posted image

je imel ravno predvcerajsnjim zopet dan za te vrste razglabljanja.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Ira_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 11:50:32   
Nika v službi
Pri teh letih bi tudi jaz povedala resnico. Želim vam čim manj joka. Vem, kako je, smo tudi mi vsi jokali, ko je našo muco dobil pes in ni preživela, potem pa je še njen sinček dobil raka in smo ga morali uspavati. Še sreča, da takrat naše male miss ni bilo.

Smo pa ravno včeraj izgubili mucka pri tastu in tašči. Ga je prav tako povozil avto. Pa tak crkljanček je bil.user posted image

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 12:27:26   
TomTaylor
ja, nič. Po pravici povej, da je avto do smrti zgazil mačka. Nimaš kej, to se veliko dogaja.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 13:22:37   
darja.mark
Sam ne povedat dobesedno po TT-jinih besedah user posted image
'avto nam je do smrti zgazil mačka, nimaš kej, se veliko dogaja'

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 13:26:15   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark

Sam ne povedat dobesedno po TT-jinih besedah user posted image
'avto nam je do smrti zgazil mačka, nimaš kej, se veliko dogaja'


user posted image  

bom se pridigo vkljucila, kako pomembno je zelo pazit in vedno fejst pogledat predno se gre cez cesto. ker....evo! kaj se lahko zgodi.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 13:27:37   
darja.mark
No, vidiš. Res je kruto in žalostno, vem, tudi nam je že avto povozil mačko in smo jokali in stokali še 14 dni....ampak, tukaj bosta mela primer iin mogoče se ju bo tole še bolj prijelo. Vidiš vse je za nekaj dobro.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 13:31:10   
*miska.mcc*
no.,....glih rect, da zdruzim prijetno s koristnim , res ne morem.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 13:31:15   
kaya2007
nam so tudi nedolgo nazaj povozili muco in se tamali (3,5 leta) povedala po resnici...itak zaenkrat še ne dojemajo smrti čisto na tak način kot mi...pa ko je bila stara ca. 2 leti, je tudi na morju videla povoženo muco in je prenesla čisto normalno..še zdaj, ko gremo tam mimo, pove da je avto povozil muco, ker ni dovolj pazila. in potem vpraša, kje pa je zdaj muco in ji razložim, da je verjetno imela pogreb in so jo pokopali, tako kot vsakega, ki umre.
ne vem no, itak je smrt del našega življenja in se mi zdi prav, da jim ne zatiskamo oči pred tem. sicer pa ti najbolj poznaš svoje otroke, če se ti zdi, da je to preveč zanje, lahko še vedno olepšaš zadevo in jo malo prirediš. ko sem bila jaz majhna, sva z mami imele foro, da grejo muce, ko umrejo, na luno-tako sem imela občutek, da še vedno nekje so in mi je bilo to očitno bolj kul user posted image  

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 13:41:35   
TomTaylor
Ena na temo smrti živali: Od naše tavečje najboljša frendica je doma na kmetiji, to je pri sosedih. Loči nas samo en širok potok v katerem so poleti imeli eno belo račko. Nekega dne je ta račka izginila. To je naša opazila in en dan, ko sta imeli pogovore preko potoka vpraša
naša (4): "Kje pa je bela račka?"
sosedova (5), navajena kmetijskih "opravil", mrtvo hladno odgovori: "Glavo smo ji odsekali."
naša, čisto zaprepadena: "zaaakaaaj?!?!"
sosedova: "ja, zato, ker jo je bilo treba pojesti!"
....

ja...tako je življenje, enkrat moraš povedat resnico.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 13:47:38   
darja.mark
hehee TT, ja lakota je hudič user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 14:35:10   
pety78
Joj, kako ste se vse obesile na to, da je potrebno otroka pripraviti na kruti svet...user posted image Ne glede na to, koliko krutega se bo še zgodili, koliko mačk bo še umrlo, nikoli verjetno ne bomo z lahkoto prenašali smrt, ker je bomo pač že navajeni, mar ne?
Jaz bi, če se le da, prišparala ali pa vsaj malo omilila zadevo.
Seveda je prav, da se pove resnica, ampak s tem se otroka pa res čustveno ne utrjuje. Od karakterja posameznika je  odvisno, kako bo sprejel. In če bi vedela, da bo moj 7letnik fejst jokal za mucko, mu tega ne bi povedala. Mogoče čez čas.
A ni včasih bolje kakšno resnico zamolčati?
Če vam pa mož reče, da vam nove hlače ne pašejo, bi pa bilo bolje, da to zamolči, a ne? user posted image user posted image user posted image

Miška, malo presodi, koliko ju bo zadelo. Jaz vem, da smo takooooo jokali vedno, sploh za tistimi fejst scartlanimi, veliko lažje je bilo, če je muca kar šla. Potem pač malo pozabiš nanjo in upaš, da je kje drugje srečna.





_____________________________



(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 14:51:21   
pety78
Ja, sploh super je pa to, da se pove po resnici, da je muca umrla, potem se pa doda še ena debela laž, no, olepšava,  da je šla na luno, pa mela celo pogreb...user posted image
Zakaj pa še potem ne poveste tako kot je, da je po vsej verjetnosti končala v smetnjaku in nazadnje na smetišču pod goro smeti?



_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 14:53:03   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Ja, sploh super je pa to, da se pove po resnici, da je muca umrla, potem se pa doda še ena debela laž, no, olepšava,  da je šla na luno, pa mela celo pogreb...user posted image
Zakaj pa še potem ne poveste tako kot je, da je po vsej verjetnosti končala v smetnjaku in nazadnje na smetišču pod goro smeti?




a ni dost, da poveš, da je njen grob pod jablano na sosedovem vrtu?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 14:53:33   
pety78
a ni dost, da poveš, da je njen grob pod jablano na sosedovem vrtu?


Je dost, če je to res. user posted image


_____________________________



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 15:05:24   
sazi
Tako velikima otrokoma bi jaz povedala po resnici. Pa ne za neko čustveno utrjevanje, ampak sme oristaš tega, da se otrokom vse pove iskreno in po pravici. Seveda otrokovim letom primerno. Jok verjetno bo. Sama sem jokala ko dež za našima dvema mačkama, pa sem bila še precej starejša. Meni bi bilo bolj hudo, če bi mi rekli, da je nekam šla - bi jo ves čas čakala, da pride nazaj.

Če vam pa mož reče, da vam nove hlače ne pašejo, bi pa bilo bolje, da to zamolči, a ne? user posted image user posted image user posted image

Glede taga pa - raje imam, da mi mož pove, da mi ne pašejo in bi mu zamerila, če bi mi zamolčal.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 17:00:14   
*miska.mcc*
tkole sem se odlocila. izbrala bom srednjo pot.
sem se pogovorila z dragim in mojimi starsi.(smo bili lih prejle na obisku). in sem rekla, da se mi zdita ze¸dovolj stara, da jima povem po resnici.
oh, marija kako so vsi skocili v luft!user posted image
da neeeeeee!!! da jim boh nedaj ne povem, da ga je povozil avto. oci je rekel, naj jima celo natvezim tisto zgodbico o muciki in mladickih....
zdajle jima ne morem kar rect...ej, vi2, eno novico mam.....murita je avto povozu. lih kar ga oci pelje v gozd, da ga bojo zveri pozrle.
....

ok....nista se vprasala kje je. je vcasih sel na potep za kak dan ali 2. ko bosta vprasala kje je muri, bom rekla, da ne vem. da mogoce je sel, mogoce ga je pa povozil avto.
sta me ze vprasala takrat, ko ga ni bilo. in sta rekla....aha ok. nobene panike.
saj kaj bi jima pa rekla, ce bi ga res povozil in sama ne bi videla?

cez par dni pa jima bom razlozila, da ga ze dolgo ni in da dvomim, ce bo sploh prisel nazaj in da ga je VERJETNO povozilo.

pa se prejle me je sefica klicala, ce jo pridem nadomescat ob osmih zvecer in ju ne bi rada zalostna pustila brez mene.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 17:49:31   
Anonimen
Kdaj pa potem je pravi čas za resnico? Pri sedeminosemdesetih, ko nas nič več ne more presenetiti?

Pač, poveš da je mucka povozil avto in žal tako, da je umrl.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 17:55:55   
betty.ford
Miška, kar po pravici. je najtežje, a najbolj prav.

sem se tudi morala sama posloviti od ljubljene živali v zgodnjih otroških letih. starša sta nam, otrokom položila žival v škatlico, ki smo jo zakopali v gozdu in ji naredili grobek.

smrt je (tako kot rojstvo) del življenja. žalosten, a vseeno ga ne smemo prezreti.
ker se je zgodila na cesti, je lahko tudi vzgojno, kako nevarne so lahko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 20:08:27   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Kdaj pa potem je pravi čas za resnico? Pri sedeminosemdesetih, ko nas nič več ne more presenetiti?



v bistvu ja, takrat bodo itak čez 5 minut pozabili kaj si jim sploh povedal...Murija? Avto? Kdo je  Muri? Maček? Čigav maček? Nimamo mačka!...tko nekak. Problem rešen.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 20:10:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Kdaj pa potem je pravi čas za resnico? Pri sedeminosemdesetih, ko nas nič več ne more presenetiti?



v bistvu ja, takrat bodo itak čez 5 minut pozabili kaj si jim sploh povedal...Murija? Avto? Kdo je  Muri? Maček? Čigav maček? Nimamo mačka!...tko nekak. Problem rešen.



Temu se reče dober tajming user posted image .

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: naj jima povem po pravici?
31.1.2011 21:29:51   
misa4
Jaz sem mali, vedno direkt povedala, "olepšovalno", pa je umrla ribica, kuža, muca in pri atu poniuser posted image , zdaj je stara 7 in dobro sprejema, ji je hudo samo razume.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: naj jima povem po pravici?
1.2.2011 9:27:44   
koala
Jaz bi povedala po resnici.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?