|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 12:01:03   
Luni
Ma, ja, o.k., naj bo v Čvekanju ...saj je res v tri dni.
Mene nekaj zanima: kako posluje s.p. ali podjetje, katero ima  0 zaposlenih? Podjetje oz. s.p. je v obratovanju, s prihodkom in dobičkom.  A ve katera kaj več o tem, ima morda tak s.p. ali d.o.o.? Prosim, javi se mi na z.s.

_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 12:03:12   
Kerensa*
"S.p." ni podjetje - to je samostojni podjetnik posameznik. Po domače povedano - on je firma. In on je (samo)zaposlen. Če je on sam dovolj za opravljanje posla, potem dodatnih zaposlenih ne potrebuje, dobiček pa kljub temu lahko ustvarja.

Da pa d.o.o. ne bi imel nikogar zaposlenega... hmmm?

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 12:39:18   
Ula3
ni mus, jaz imam odprt s.p, pa sem redno zaposlena v državni firmi, delo, ki ga opravljam, ga opravljam v svojem prostem času.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 12:41:20   
Kerensa*
Ula, to je potem popoldanska dejavnost, ne osnovna. Obstaja pa še varianta, da si zaposlena na dveh koncih, npr. na vsakem za 4 ure.

(odgovor članu Ula3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 13:17:16   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

"S.p." ni podjetje - to je samostojni podjetnik posameznik. Po domače povedano - on je firma. In on je (samo)zaposlen. Če je on sam dovolj za opravljanje posla, potem dodatnih zaposlenih ne potrebuje, dobiček pa kljub temu lahko ustvarja. O.k. : ampak je zaposlen, torej ima s.p. enega zaposlenega (se pravi njega:s.p.-ja).Plačuje prispevke, davke, dobiva plačo, torej je zaposlen.

Da pa d.o.o. ne bi imel nikogar zaposlenega... hmmm? Te vprašam pa drugače: ustanovim d.o.o., sem lastnik in direktor, vendar nezaposlen. Delo sicer opravljam: sklepam posle za d.o.o., vendar v d.o.o. nisem zaposlen. Imam pa zaposleno eno osebo, jaz sem pa prijavljen kot hm, user posted image  vzdrževan član. A si izplačujem storitve, katere opravim za d.o.o. po pogodbi?


_____________________________



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 13:30:55   
urška
če imaš s.p. ne rabiš bit zaposlena. torej si ne rabiš obračunavat prispevkov iz plače in na plačo. plačujejo se prispevki iz s.p. torej si lahko zaposlena drugje. in to ne velja samo za popoldanski s.p.
kako točno je pri d.o.o. pa ne vem.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 14:08:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Luni
Te vprašam pa drugače: ustanovim d.o.o., sem lastnik in direktor, vendar nezaposlen. Delo sicer opravljam: sklepam posle za d.o.o., vendar v d.o.o. nisem zaposlen. Imam pa zaposleno eno osebo, jaz sem pa prijavljen kot hm, user posted image  vzdrževan član. A si izplačujem storitve, katere opravim za d.o.o. po pogodbi?

Lahko si edini ustanovitelj in lastnik d.o.o.-ja in lahko si istočasno brezposelna oseba, prijavljena na RZZ. Ker ni zakona, po katerem bi moral biti zaposlen v d.o.o.-ju, ki ga ustanoviš in imaš v lasti. Če si pa direktor (to je naziv delovnega mesta), si pa v d.o.o.-ju zaposlen. Ne moreš biti direktor firme, v kateri nisi zaposlen, kajne? No, če si pa samo ustanovitelj in/ali lastnik d.o.o.-ja, imaš pa brez problema eno samo zaposleno osebo. Oz. jo sploh nimaš ti, temveč jo ima d.o.o. sam (pravna oseba). Pravna oseba lahko zaposli npr. v.d. direktorja. Recimo, da si ti ustanoviteljica in/ali lastnica d.o.o.-ja, v.d. direktorja je pa tvoj mož. Mož te seveda lahko prikaže kot svojega vzdrževanega člana, če ti nisi zaposlena.
Edini predhodni catch, ki me "moti", je ta, da pravna oseba sama po sebi ne more zaposlovati - mora imeti nekoga, ki opravlja posle za d.o.o., kajti d.o.o. je v končno fazi še vedno samo en papir formata A4. Papir pa ni opravilno sposoben user posted image . Ob ustanovitvi je torej najbolje samega sebe zaposliti za en mesec, v tem enem mesecu zaposliti v.d. direktorja, nato pa sama postaneš brezposelna in vzdrževani član v.d. direktorja. Vse potem dela on, če pa ti še karkoli narediš, ti pa mož napiše kakšno podjemno pogodbo, pa je.

Ne vem... moja logika, pač.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 14:30:09   
nena m
Na d.o.o. ni nujno, da je kdo zaposlen, niti ni nujno, da si izplačuješ storitve po pogodbi. Si pač samo lastnik in ustanovitelj. Ostalo (npr. računovodstvo) pa d.o.o. plačuje tistemu, ki jih zanjo opravlja - lahko je to drug zaposleni, računovodski servis... Malo čudno sem napisala, ampak upam, da razumeš.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 14:32:18   
Kerensa*
To že drži, Nena, ampak da d.o.o. funkcionira oz. da ustvarja dobiček, nekdo pač mora biti zaposlen, pa čeprav je to samo v.d. direktorja, ki podpsuje pogodbe z zunanjimi sodelavci, ki potem opravljajo posle, da ima d.o.o. promet in posledično dobiček. Papir sam tega zakonito ne more.

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 14:37:49   
nena m
Uradno mislim, da se imenuje zakoniti zastopnik (pri nas - moram preverit), ki pa ni zaposlen in si ne izplačuje plače. Ni nobenega problema - prejšnji mesec pregledala revizorka in vse štima. Na firmi ni zaposlenih, računovodstvo opravljajo zunanji, papirje podpisuje zastopnik = ustanovitelj = lastnik - zaposlen v drugi firmi, kjer je lastnik in direktor.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 14:39:32   
Kerensa*
Dobra varianta. Kot ustanovitelj in lastnik si istočasno še zakoniti zastopnik. Ampak še vedno - da firmo, v kateri nisi zaposlen, zastopaš zastonj? Hmmm...

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 15:25:13   
ZmajTolovaj
Jaz imam s.p. in 0 zaposlenih - jaz sama sem firma, tako kot je napisala Kerensa. Niti si ne obračunavam plače in izplačujem plače, pač vse, kar pridelam in dobim na poslovni račun, je moja "plača" oziroma dohodek. Jaz si sama plačam prispevke za socialno varnost, in to je to.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 15:34:15   
Arwenko
Klasičen s.p. ima vedno enega zaposlenega in to je lastnik s.p.-ja, popoldanski s.p. ima tudi enega zaposlenega, vendar je ta redno zaposlen nekje drugje.

d.o.o. teoretično ne rabi imeti zaposlene nobene osebe in lahko dela oziroma proizvaja dobiček. Lastnik je lahko direktor in ne rabi bit zaposlen. Dam primer, ustanoviš d.o.o. in imaš kafič, noter nisi zaposlen, ker delaš ne vem v službi ****. Zaposlenih drugih v d.o.o. nimaš ker imaš za šankom samo eno študentko na napotnico, ali pa nekoga na podjemni pogodbi in that's it. 

Se pravi s.p. ima vedno enega zaposlenega, d.o.o. pa lahko ima tudi O zaposlenih. Upam da sem obrazložila kolko tolko razumljivo.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 15:34:25   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Luni
Te vprašam pa drugače: ustanovim d.o.o., sem lastnik in direktor, vendar nezaposlen. Delo sicer opravljam: sklepam posle za d.o.o., vendar v d.o.o. nisem zaposlen. Imam pa zaposleno eno osebo, jaz sem pa prijavljen kot hm, user posted image  vzdrževan član. A si izplačujem storitve, katere opravim za d.o.o. po pogodbi?

Lahko si edini ustanovitelj in lastnik d.o.o.-ja in lahko si istočasno brezposelna oseba, prijavljena na RZZ. Ker ni zakona, po katerem bi moral biti zaposlen v d.o.o.-ju, ki ga ustanoviš in imaš v lasti. Če si pa direktor (to je naziv delovnega mesta), si pa v d.o.o.-ju zaposlen. Ne moreš biti direktor firme, v kateri nisi zaposlen, kajne? No, če si pa samo ustanovitelj in/ali lastnik d.o.o.-ja, imaš pa brez problema eno samo zaposleno osebo. Oz. jo sploh nimaš ti, temveč jo ima d.o.o. sam (pravna oseba). Pravna oseba lahko zaposli npr. v.d. direktorja. Recimo, da si ti ustanoviteljica in/ali lastnica d.o.o.-ja, v.d. direktorja je pa tvoj mož. Mož te seveda lahko prikaže kot svojega vzdrževanega člana, če ti nisi zaposlena.
Edini predhodni catch, ki me "moti", je ta, da pravna oseba sama po sebi ne more zaposlovati - mora imeti nekoga, ki opravlja posle za d.o.o., kajti d.o.o. je v končno fazi še vedno samo en papir formata A4. Papir pa ni opravilno sposoben user posted image . Ob ustanovitvi je torej najbolje samega sebe zaposliti za en mesec, v tem enem mesecu zaposliti v.d. direktorja, nato pa sama postaneš brezposelna in vzdrževani član v.d. direktorja. Vse potem dela on, če pa ti še karkoli narediš, ti pa mož napiše kakšno podjemno pogodbo, pa je.

Ne vem... moja logika, pač.



ne, pri d.o.o. ne moreš biti nezaposlen in hkrati direktor user posted image  a vam je to sploh logično?


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 15:35:53   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Klasičen s.p. ima vedno enega zaposlenega in to je lastnik s.p.-ja, popoldanski s.p. ima tudi enega zaposlenega, vendar je ta redno zaposlen nekje drugje.

d.o.o. teoretično ne rabi imeti zaposlene nobene osebe in lahko dela oziroma proizvaja dobiček. Lastnik je lahko direktor in ne rabi bit zaposlen. Dam primer, ustanoviš d.o.o. in imaš kafič, noter nisi zaposlen, ker delaš ne vem v službi ****. Zaposlenih drugih v d.o.o. nimaš ker imaš za šankom samo eno študentko na napotnico, ali pa nekoga na podjemni pogodbi in that's it. 

Se pravi s.p. ima vedno enega zaposlenega, d.o.o. pa lahko ima tudi O zaposlenih. Upam da sem obrazložila kolko tolko razumljivo.



saj tu je keč: direktor si lahko, ni pa nujno, da si zaposlen v tem d.o.o.....pa tudi ožji družinski člani lahko "pomagajo" faktički na črnouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 15:42:16   
Arwenko
Ja, teoretično si lahko tudi nezaposlen, vendar pa nimaš možnosti da bi prejemal nadomestilo, ker si vseeno lastnik in kot lastnik poslovnega subjekta ne moreš prejemat nadomestila za brezposelne. Če pa ga kdo vseeno prejema, pa samo do trenutka dokler ga ne dobijo user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 15:44:31   
rija
ja, saj po moje je začetno vprašanje letelo bolj ali manj v to smer....pa glede zavarovanja kot nezaposlena oseba...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
11.3.2009 16:48:17   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ja, saj po moje je začetno vprašanje letelo bolj ali manj v to smer....pa glede zavarovanja kot nezaposlena oseba...

Ne, sploh se ne gre za nadomestilo, niti ne za zavarovanje, gre se zgolj in samo zato, ker me matra firbec user posted image , kako stvari urejajo nekateri okoli mene user posted image .  In če bom jaz osebno imela kdaj firmo, se bom, punce moje, kar na vas obrnila. Super ste!

_____________________________



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
13.1.2011 15:18:56   
sivi
Vidim da je na tem forumu nekaj izkušenih,ki dajejo odgovore iz lastne prakse, pa me zanima: Ali ima kdo izkušnjo z ustanovitvijo d.o.o. in je na ZZZS, da se mu ni bilo potrebno zaposliti ob ustanovitvi svoje firme. Zanima me tudi katere dejavnosti so možne brez, da je kdo zaposlen. Ali drugače povedano, če je le lasnik firme in ni direktor. Za stroške mi je sicer jasno, da jih ne moreš uveljavljati brez, da jih je kdo naredil.  Račune bi verjetno lahko kdo izdal, ki je zaposlen preko študenta.
Predvsem me zanima za dejavnost zastopanja, posredovanja, intelektualne storitve?

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 22:54:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 22:58:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
14.1.2011 5:36:00   
Antilopa
Če si hkrati lastni in direktor, ne moreš biti nezaposlen... niti ne prijavljen na zavodu kot je že ena omenila.

Taka oseba se mora prijaviti kot poslovodna oseba in sama zase plačevati prispevke (na približno tak način kot s.p.) - podjetje mu ne izplačuje plače, ampak izplačilo po pogodbi o poslovodenju.
Če je zaposlen pa v kakšni drugi firmi, pa ni problema.


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
14.1.2011 9:09:20   
Anonimen
Če se prav spomnim, je to določeno v 15. členu zakona o pokojninskem zavarovanju.

(odgovor članu Antilopa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
14.1.2011 10:28:47   
mala maja
jaz imam d.o.o. in sem zaposlena drugje za polni delavni čas. Sem lastnik firme, nisem pa tam zaposlena. in ja podpišem se kot direktor. Nikoli nihče ni kompliciral, nikoli me ni nihče vprašal od kje firmi dobiček. Edino enkrat na davčni k sem iskala potrdilo za lizing, no in še tam se se podpisala kot direktor d.o.o-ja. Se je pa kasneje mož zaposlil na d.o.o in zaprl s.p.

Problem pri s.p ju je če si na bolniški ne smeš izstaviti računa (kdo dela) če te ni????? In hitro dobiš kakšno inšpekcijo za vrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nič zaposlenih - s.p. ali d.o.o.
14.1.2011 12:41:05   
majčica1508
Moj je ustanovitelj firme,jaz sem pa zakoniti zastopnik in na tej firmi ni nobenega zaposlenega....povsod se podpisujem jaz in do zdaj mi nobeden ni nič težil.....ne prejemam nobenega nadomestila,nobene pomoči,delam vse po zakonu,plačujem si pokojninsko zavarovanje,obvezno zavadrovanje,dodatno zavarovanje vse sama in pa davke vsak mesec,denarja si ne izplačujem ..........se pa zaposlim leta 2012,ko mi poteče porodniška..............

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?