|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 17:18:33   
žabica13
Mamice pozdravljene,

imam 3,5 mesečnega fantka ki pa mi bo vsak čas prerasel lupinico (nogice nam že čez gledajo) in bo treba kupit nekaj večjega. Zato me zanima če imate kakšen nasvet, mnenje, izkušnjo z avtosedeži pri tako malemu dojenčku ki še ne drži glavice samostojno. Da ga lahko varno vozim zdaj in vsaj še nekaj časa, da ne bo treba čez pol leta že tretjega avtosedeža kupovat..


Hvala že vnaprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 17:29:41   
Aja1
Nogice niso merilo. Ko mu bodo pasovi pod rameni bo lupinica premajhna. Pa seveda glava ne sme gledat čez lupinico.

_____________________________




(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 17:32:49   
Sonček in poletje
Kok je pa velik tvoj fantek? Naš korenjak ima 72 cm in 9.8 kg pa ga še vedno dajem v lupinico. Mu pač nogice malo čez štrlijo pa kaj. Priporočila so, da naj bi bil otrok do prvega leta v lupinici, ti pa praviš, da je že pri 3,5 mesecih premajhna? Morate imeti pa res majhno lupinico.

Na tvojem mestu bi potem kupila kak tak avtosedež skupine od 0-18, ki ga lahko obrneš v nasprotni smeri vožnje. In ja, če bo tako, boš po vseh verjetnosti prisiljena kupiti še en avtosedež, ko bo otrok večji. Al pa dva. Glih zadnjič mi je prodajalka rekla, da naj bi bili otroci do 12 leta v avtosedežu oz. tako dolgo dokler niso dovolj veliki, da se lahko varno vozijo brez sedeža.


_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 18:10:59   
gaya24
Pri 3,5m nikakor ne more bit prevelik. Jaz sem svojga dala v avtosedež pri 6m ampak je bil zelo velik otrok (pri rojstvu 4700g).

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 18:17:44   
žabica13
velik je, samo ni pa tako nenormalno, je pa zelo dolg v nogice. Pasovi so mu pa še ok. Potem mislite da ni problem če čez gledajo? Ker bi raje bila še malo v lupinici (imamo jo od haucka) zaradi položaja, pa še nosi se lahko okrog.

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
1.12.2010 20:04:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu žabica13)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 20:06:13   
Sonček in poletje
Jaz bi na tvojem mestu ustrajala v lupinici, saj otrok nima še tako močno razvitega mišičja, da bi lahko sedel v smeri vožnje. In sem sigurna, da ni prevelik. Ko bo prerasel lupinico boš sigurno vedla, pa tudi otroci baje postanejo nemirni, ko jim v lupinici ni več udobno.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 20:08:18   
ledenaa
vsak čas še ne bo prerasel,niti na polovici še ni user posted image Noge niso merilo če je lupinica premahjna,ampak pasovi,da ne gredo izpod ramen,ampak da so višji ,če zastopiš

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 20:30:30   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: žabica13

Mamice pozdravljene,

imam 3,5 mesečnega fantka ki pa mi bo vsak čas prerasel lupinico (nogice nam že čez gledajo) in bo treba kupit nekaj večjega. Zato me zanima če imate kakšen nasvet, mnenje, izkušnjo z avtosedeži pri tako malemu dojenčku ki še ne drži glavice samostojno. Da ga lahko varno vozim zdaj in vsaj še nekaj časa, da ne bo treba čez pol leta že tretjega avtosedeža kupovat..


Hvala že vnaprej



Malo po-googlaj na internetu, kakšne so posledice trka če se dojenček vozi v smeri vožnje (kaj se mu zgodi s telesom) in ne pozabi, da je lupinica in sedenje v kontra smeri za tvojega dojenčka najbolj varno. To, da mu je premala, je nemogoče (sploh ne pri 3.5 mesecih). Res ne vem zakaj se večini tako mudi nabaviti avtosedeže. Aja, naš se je vozil v njej do 1.leta, res pa je, da je bil velik samo 75cm.

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 20:39:36   
Taddy78
Mogoče te to prepriča...
http://www.youtube.com/watch?v=Q8gU9zzCGA8&feature=related

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
1.12.2010 20:50:47   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: žabica13

Mamice pozdravljene,

imam 3,5 mesečnega fantka ki pa mi bo vsak čas prerasel lupinico (nogice nam že čez gledajo) in bo treba kupit nekaj večjega. Zato me zanima če imate kakšen nasvet, mnenje, izkušnjo z avtosedeži pri tako malemu dojenčku ki še ne drži glavice samostojno. Da ga lahko varno vozim zdaj in vsaj še nekaj časa, da ne bo treba čez pol leta že tretjega avtosedeža kupovat..


Hvala že vnaprej


Jezus kristus naša je bila velika in je šla pri 10 m iz lupinice.Ni ga prerasel.

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
2.12.2010 8:13:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
2.12.2010 8:21:12   
kristinaj
v lupinici naj bi bili do 10 kg! naša dva sta bila velike sorte in v as sta šla pri 10m in še vedno bi ju lahko v lupinici vozila.

sej ga lahko daš v as ampak moraš imeti takega, da ga lahko obrneš v kontra smer vožnje, če ne pa ne, ker bi bili trki usodni...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
2.12.2010 12:31:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
2.12.2010 19:57:05   
nincy29
ah kg niso merilo za lupinice.moj ima 8 kg pa je že več kot 1 mesec v avtosedežu 9+.sem imela lupinico od peg perego in mu je enostavno postala premajhna.glavico je imel čist do konca gor,nogice zuni že gledale in še mal tesno mu je blo noter.čeprav je med bl suhimi.je pa res da sem mnenja da 3,5 mesecev star otrok je še ok v lupinici.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
2.12.2010 21:40:56   
izgubljena_ovcka
Otrok preraste lupinico, ko mu glava pogleda čez oziroma ko preseže 13 kil (večina lupin je do 13 kg). Koliko mu noge čez visijo ni prav nič važno.

Otrok ne sme v sedež naslednje skupine dokler nima 9 kil (okej, sto gramov gor ali dol) in dokler ne sedi (vsaj ob opori). Nikar ne hitite z avtosedeži, če bi le vedeli koliko večje obremenitve so pri trkih za tako malo telesce bi sigurno počakali.

Je pa res, da so nekatere lupinice zelo majhne in jih nekateri dojenčki hitro prerastejo vsaj po dolžini.



Velja pa še eno pravilo!!! Otroka se v avtosedež katerekoli skupine ne pripenja v popolni zimski opravi (se pravi bunde, kombinezone in podobno kramo vedno prej slečt), ker je prav tako vožnja s tem bolj nevarna, ker otrok ni lepo tesno pripet. In tudi lupina bo potem imela še malček več prostora!

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
2.12.2010 22:04:04   
cepetavka
tole z zimsko opremo prvič slišim. pa to res delate? kako je pa to izvedljivo? dojenčka je namreč zelo težko kar tako oblečt v lupinici.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
2.12.2010 22:18:38   
benika
Velja pa še eno pravilo!!! Otroka se v avtosedež katerekoli skupine ne pripenja v popolni zimski opravi (se pravi bunde, kombinezone in podobno kramo vedno prej slečt), ker je prav tako vožnja s tem bolj nevarna, ker otrok ni lepo tesno pripet. In tudi lupina bo potem imela še malček več prostora!


Seveda, rada bi videla mamico, ki sredi zime v mrzlem neogretem avtomobiulu slači otrokauser posted image Dej no, lepo te prosim. Pasove zategneš kolikor gre in otrok je še vedno varno pripet. A sebe pri -10 tud slečeš v avtu? Ker jaz sebe namreč ne, pa še na kraj pameti mi ne pade, da bi slekla dojenčka.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
2.12.2010 22:56:07   
žabica13
Ste me 100% prepričale, da bomo še počakali z kupovanjem avtosedežev. Vasih mi kak vprašaj se pojavi, saj zato pa smo tu da si pomagamo z nasveti, a ne user posted image  Hvala vam

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
2.12.2010 23:14:49   
izgubljena_ovcka
Nisem si jaz izmislila tega z oblačili... http://city-on.net/trendi/otroci/v-avtu-brez-zimskih-oblacil/

Drugače pa jaz otroka normalno oblečem, na glavo mu dam kapo in ga v avtu pokrijem z dekico. Avto se zelo hitro ogreje in ko je dovolj toplo mu to dvoje snamem. Saj se tudi vi ne vozite v toplem avtomobilu oblečeni kot medvedje? Preden ga vzamem iz avta, ga pač oblečem. Saj ne rabiš sto let in nekih hudih spretnosti, da slečeš in oblečeš dojenčka...ali pač?

< Sporočilo je popravil izgubljena_ovcka -- 2.12.2010 23:17:04 >

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
3.12.2010 9:00:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
3.12.2010 10:40:23   
ledenaa
  [/quote]

Seveda, rada bi videla mamico, ki sredi zime v mrzlem neogretem avtomobiulu slači otrokauser posted image Dej no, lepo te prosim. Pasove zategneš kolikor gre in otrok je še vedno varno pripet. A sebe pri -10 tud slečeš v avtu? Ker jaz sebe namreč ne, pa še na kraj pameti mi ne pade, da bi slekla dojenčka.

[/quote]

pridi,pa me boš videla!!!

ja,sebe tudi slečem in ostali se tudi slečemo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
3.12.2010 11:13:21   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

ah kg niso merilo za lupinice.moj ima 8 kg pa je že več kot 1 mesec v avtosedežu 9+.sem imela lupinico od peg perego in mu je enostavno postala premajhna.glavico je imel čist do konca gor,nogice zuni že gledale in še mal tesno mu je blo noter.čeprav je med bl suhimi.je pa res da sem mnenja da 3,5 mesecev star otrok je še ok v lupinici.


ja, peg perego je od 0-9 kg, če prav vem? smo jo tudi mi imeli, pa je šla nekje pri 8 mesecih v tobija

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
3.12.2010 11:34:01   
izgubljena_ovcka
ledenaa, user posted image user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Avtosedež ko lupinica premajhna
3.12.2010 11:48:18   
zaspancek1
Ma, zgleda, da so nekatere stvari res zakoreninjene...Torej, lupinica (ali pa katerikoli drug avtosedež) je premajhna, ko:
- je pritrdišče ramenskih pasov pod višino ramen (tu Roemerjeva dopušča, da so ramena lahko minimalno nad pritrdiščem, pri vseh ostalih avtosedežih (med njimi so mišljene tudi lupinice) pa velja, da morajo biti v višini ramen oz. malo nad njimi, sicer pasov ni mogoče dobro zategniti!);
- je glava nad dovoljeno višino
(ko gleda ven, je že res skrajni čas) - kakšen je še dovoljen položaj glave, navadno piše v navodilih!;
- ko otrok doseže oz. preseže maksimalno še dovoljeno težo (pri skupini 0 je to 10kg, pri 0+ pa 13) - ampak to so res izjemni primeri, ker so večinoma že prej problem pasovi in tudi položaj glave;
- lahko je resnično preozka (čeprav je to pri novejših, večjih lupinicah zelo zelo malo verjetno) - seveda pa tu ne gledamo otroka, ki je oblečen v kakšno bundo!

Ko otrok doseže KARKOLI od zgoraj naštetega (noge resnično niso merilo!!!), lupinica zanj ni več primerna! Če otrok še ne sedi, potem je edina opcija sedež 0-18kg, ki je navadno večji od lupinice in je otrok lahko v njem vsaj do teže 10 oz. max 13kg obrnjen v nasprotno smer vožnje. Če pa otrok samostojno sedi, pa je možen tudi prehod v sedeže (obrnjene v smeri vožnje) 9-18 kg ali 9-36 kg (čeprav je pri kakšnih 6 mesecih vseeno bolje, da je obrnjen v nasprotno smer). Seveda pa bi bilo najbolje, da bi bili obrnjeni v nasprotno smer čim dlje (v Skandinaviji, pa tudi v ZDA je praksa do 4 let), vendar takšnih sedežev pri nas ni mogoče dobiti.
Ni toliko pomembno kakšen je avtosedež, pač pa to, da ga znaš PRAVILNO uporabljati! Zato, prosim, PREBERITE NAVODILA!

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Kako dolgo ste imele boleče bradavice?
endrina



sploh nisem imela bolečih bradavic (30%)

en teden (15%)

dva tedna (18%)

tri tedne (7%)

en mesec (13%)

več kot en mesec (17%)


Število vseh glasov: 325

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!