|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj bo p...
24.10.2010 14:31:59   
Colt
Spremljam medije, berem forume, mnenja....in se počasi sprašujem koliko Simonc, Hildic, Prijateljev, raznih baronov....bo moralo priplavati v javnost, da se bo narodu dokončno utrgalo. Se mi zdi da se pregovorna slovenska ponižnost in upogljivost počasi izgublja. Imam občutek da ko bo počilo, bo počilo zares.

Ena najnovejših cvetk (v dolgi koloni) bo dokapitalizacija NLBja. Kdo jo bo plačal? Jasno, raja iz proračuna.

Čisto zares me zanima koliko časa še? Čisto vse gre navzdol, saj nekje mora biti meja. Vlada izgubljena, sodstvo iz kamene dobe, vsi skupaj bomo kmal štrajkali, najboljš kr en proti drugemu.

Da ne bo pomote, tu se sploh ne pastavljam ne na levo ne na desno, saj so vsi odgovorni. Me pa res zanima, kolko časa lahko tepeš konja ki včele voz, preden se konju utrga in te bo poteptal kot glisto?

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 14:33:43   
m_o_i
poclo bo, definitivno...
moje skromno mnenje je, da se bo konjem vtrgalo se pred koncem mandata tote user posted image  vlade user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 14:35:39   
Kerensa*
"Kobili" user posted image  se je "utrgalo" že en lep čas nazaj in od takrat dalje ignorira državo (kot inštitucijo, vključno s "priveski") na celi črti. Zaenkrat uspešno, brez prevelikega odrekanja in brez posebne škode.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 14:36:48   
Anonimen
Počilo bo, ko bo počilo intelektualni eliti. Ta že dolgo gleda, kaj se dogaja in se križa podobno kot se križa raja.

In ja, bil bi že čas. Pa ne za vile, ampak za razum.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 14:43:26   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Počilo bo, ko bo počilo intelektualni eliti. Ta že dolgo gleda, kaj se dogaja in se križa podobno kot se križa raja.

In ja, bil bi že čas. Pa ne za vile, ampak za razum.


''Vile'' so zgolj prispodoba, jasno. Samo okej, ''Razum'' bi moral biti zelo zelo oster, da spuca vso korupcijo, kliantele, lobije, naveze itd itd. Malo tudi dvomim kolk ''razuma'' imajo še na zalogi razni delavci ki se z minimalcem prebijajo iz pufa v puf.
Bodo pa domine definitivno začele padat in prepričan sem da sedaj vemo morda za 5% sranja ki si ga dovolijo naši voditelji/managerji/direktorji/lobisti/funcionarji. Ko bodo začeli konkretno tunkat drug drugega bo javnost verjetno najprej šokirana, pol pa bo pobezljala.

http://24ur.com/novice/slovenija/vodilni-pridobili-vec-sto-stanovanj.html




_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 14:48:02   
Anonimen
Razum naj premorejo razumniki - ki ga še imajo. Vsaj toliko, da razumno opravljajo svoje posle user posted image .
Nimajo pa poguma, da skočijo v vse te vozle, ki so zamotani. Zakaj ne in kdo ga bo imel - vprašanje časa. Ko bo dovolj hudo, bo nekaj počilo. Ampak še ni dovolj.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 16:05:36   
karmen83
Glede na vse, kar se zdaj dogaja, bo po mojem počilo še pred koncem mandata naše preljube sedanje vlade... Naš predragi Pahor&co, že ko slišim tvoje ime, se mi obrača želodec... user posted image user posted image user posted image Razum pa je, upam, ostal vsaj pri navadnih ljudeh, glede na to, da tisti na čelu države v času recesije itak varčujejo (samo se mi zdi, da bolj z razumom kot s financami user posted image )...


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 16:20:55   
Dadi
Tudi mene zanima kam vse to pelje.....in kolk dolg še. V pravno državo ne verjamem več...so nas preveč nategnili s temle sodstvom, v socialno državo še manj...Zato se mi vedno bolj glasno v možgane zariva misel, da naj že spokamo iz Slovenije...
Človk lahko crkne, glavno da bo močnejši dobil svoje.user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 16:24:10   
Anonimen
Socialna država smo, mogoče še preveč, in tudi vse številke kažejo na to.
Pravna pa nismo, niti pod razno.
In s socialnimi transferi se kupuje socialni mir - da se potem lahko na veliko izkorišča pravna država.

Eto, to so osnovne premise.

(odgovor članu Dadi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
24.10.2010 16:25:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 16:32:35   
TomTaylor
Ko bi vsaj počilo. 

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 16:49:44   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Ko bi vsaj počilo. 


Saj je že počilo - samo ne dovolj v tem je point in mogoče ne na taprav način.
Dokler se bo delalo z nami kot svinje z mehom, ki smo zaradi lahko rečem pohlepnežev na denar ostali dobesedno čez noč na cesti (tolažba pa taka: saj boš dobila novo službo, in sem te priporočil,...in bla bla, pa saj ti pripada zavod,...) ne pelje to prav nikamor.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 16:57:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi
Človk lahko crkne, glavno da bo močnejši dobil svoje.user posted image

To je naravna selekcija - močnejši preživi.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 17:01:44   
liliana
Mi smo tudi doma pol gradbenih del na bajti brez računa naredili.......samo mi imamo to srečo, da nismo na očeh javnosti in nas za polaganje parketa na črno ali za obnovo strehe na črno ne bodo slovenski raziskovalni novinarji po tabloidih vlačili.......pa tudi bogati nismo, da bi nam nekdo bil zato nevoščljiv.......

Problem je veliko večji.....in niso krive samo Simone, Hilde....ampak smo krivi VSI MI, ki smo kadarkoli kaj naredili brez računa, ki smo kadarkoli prikrojili kak podate, da smo se zaradi tega materialno okoristili.....

Vendar zgolj s prstom kazati na druge izgleda veliko bolj čistunsko, kot pokazati nase......svoj greh se pa lahko opraviči s tem, da je tisti drugi kradel več kot jaz.....

In nič ne bo počilo.....ne delajte se revolucionarje na forumih, za anonimnimi imeni......

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 17:05:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In nič ne bo počilo.....

Počilo bo zagotovo, ampak bo počilo po "slovenceljsko". Mislim, da bi se morali Slovenci marsičesa naučiti od naših bivših južnih bratov, ki znajo jasno in glasno udariti po mizi. Morda sicer ne v konkretno tem primeru, pa vendar... znajo. Je pa res, da imajo živce še boljše, kakor mi. So navajeni hujšega.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 17:15:58   
liliana
V bistvu je nekako že počilo že, po "slovenceljsko"......ker prevladuje splošno mišljenje, da si zelo iznajdljiv, kot povprečen posameznik, če kradeš in se šlepaš na poznanstva......če pa to stori nekdo drug, ki štrli iz povprečja in ima več pod palcem kot ti in je na vidnem položaju, pa bi ga najraje raztrgali, ker omalovažuje naš obstoj s svojim nemoralnim početjem....in če k temu dodamo še faušijo dobimo navaden srednjeveški linč...ker tisti na položaju ima možnost krasti več kot jaz, zato ga je potrebno zažgati na grmadi.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 18:29:33   
Anonimen
A da bo počlo? Po moje ne. Preveč potrpežljiv narod smo, preveč hlapčevski in vsi po vrsti preveč nasedajo propagandi, kdo komu jemlje: upokojenci delavcem, delavci upokojencem, študenti nezaposlenim, finančno prikrajšani tistim z večjimi prihodki, bogati revnim, revni bogatim, javna uprava delavcem, delavci kapitalistom,... raja je skregana med sabo. In dokler bo skregana med sabo, ne bo počilo. Slovenci pa smo skregani med sabo od večnosti dalje. Torej... nič se ne bo zgodilo. Se bi moralo, pa zelo dvomim, da se bo.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 18:36:07   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

A da bo počlo? Po moje ne. Preveč potrpežljiv narod smo, preveč hlapčevski in vsi po vrsti preveč nasedajo propagandi, kdo komu jemlje: upokojenci delavcem, delavci upokojencem, študenti nezaposlenim, finančno prikrajšani tistim z večjimi prihodki, bogati revnim, revni bogatim, javna uprava delavcem, delavci kapitalistom,... raja je skregana med sabo. In dokler bo skregana med sabo, ne bo počilo. Slovenci pa smo skregani med sabo od večnosti dalje. Torej... nič se ne bo zgodilo. Se bi moralo, pa zelo dvomim, da se bo.

Se strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 18:47:24   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mi smo tudi doma pol gradbenih del na bajti brez računa naredili.......samo mi imamo to srečo, da nismo na očeh javnosti in nas za polaganje parketa na črno ali za obnovo strehe na črno ne bodo slovenski raziskovalni novinarji po tabloidih vlačili.......pa tudi bogati nismo, da bi nam nekdo bil zato nevoščljiv.......

Problem je veliko večji.....in niso krive samo Simone, Hilde....ampak smo krivi VSI MI, ki smo kadarkoli kaj naredili brez računa, ki smo kadarkoli prikrojili kak podate, da smo se zaradi tega materialno okoristili.....

Vendar zgolj s prstom kazati na druge izgleda veliko bolj čistunsko, kot pokazati nase......svoj greh se pa lahko opraviči s tem, da je tisti drugi kradel več kot jaz.....

In nič ne bo počilo.....ne delajte se revolucionarje na forumih, za anonimnimi imeni......



Se strinjam, da je problem večji in da smo krivi mi vsi. Vendar....moraš vedet, da za delom na črno stoji tudi vodstvo, država zadaj. Zakaj pa jaz ali ti ali kdorkoli že najame nekoga na črno oz. zakaj tisti, ki dela, dela na črno? Ker država ne zna voditi gospodarstva na način, da bi se splačalo biti nekdo, ki ima firmo, sp., karkoli že. Enostavno se ne splača, če nisi nek monopolist z veliko začetnico. Zakaj drugje tega ni? Ne ker bi bila kultura na tako zavidljivo visoki ravni, ampak ker ti delo na črno ne prinaša ne vem kakšnih koristi, prej maluse, da o tem, da ti pošteno delo prinaša koristi sploh ne govorimo. Pir nas pa ti pošteno delo prinaša same probleme. Zakaj naj nekdo potem pošteno dela? Pa zakaj naj jaz ne najamem nekoga na črno - če se pa obema tako bolj splača na vseh nivojih?! Tako da tukaj nimaš prav - gre spet za politiko, ki jo vodi država.

Se pa strinjam s coltom, pa ne okrog raznih hild ali simon.., ampak v principu za velike kraje denarja velikih podjetij, medtem ko mali človek životari. Ampak...to so lastnosti kapitalizma. Hoteli smo imeti kapitalizem iz razloga, ker tudi mali človek dokaj dostojno lahko živi v njem, četudi je polno velikih barab zraven, ki si jemljejo pogačo. Ampak nam so bile všeč drobtinice, ker iz bogataševe mize še vedno dovolj dol pade.

Uprli se pa ne bomo, preprosto zato, ker smo slovenci ene navadne riti. Morda se bo celo zgodilo, da bo vlada prej padla, ampak rešili pa s tem problema ne bomo, ker se bo še kar na veliko kradlo, ker je sistem tak. Čas v celoti. In ne verjamem, da je katerakoli garnitura, ki bo še ali je bila na oblasti, kaj boljša ali slabša v teh ozirih - mislim v sposobnosti vodit državo tako, da bo funkcionirala bolj pravično ali pošteno ali če hočeš drugače, da ne bomo delali za drobtinice, ampak za pošten kos kruha.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 18:51:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

A da bo počlo? Po moje ne. Preveč potrpežljiv narod smo, preveč hlapčevski in vsi po vrsti preveč nasedajo propagandi, kdo komu jemlje: upokojenci delavcem, delavci upokojencem, študenti nezaposlenim, finančno prikrajšani tistim z večjimi prihodki, bogati revnim, revni bogatim, javna uprava delavcem, delavci kapitalistom,... raja je skregana med sabo. In dokler bo skregana med sabo, ne bo počilo. Slovenci pa smo skregani med sabo od večnosti dalje. Torej... nič se ne bo zgodilo. Se bi moralo, pa zelo dvomim, da se bo.


Raja je tista kritična masa, ki je vedno aktualna.
In ki je fino pomirjena s socialnim mirom - delavcem višja minimalna plača in visoki socialni transferi, upokojencem lepe pokojnine, javni upravi še več zaposlovanja in garancija plač. Saj je fino in za sproti je dovolj. In to je to.

Razumnega srednjega do višjega srednja sloja pa je premalo-tudi relativno ga je čedalje manj.

Višji sloj pa si v svojo skledo ne bo pljuval.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 18:54:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Zakaj drugje tega ni?


Tudi zato, ker je kultura drugačna.
Še bolj pa zato, ker pravni sistem deluje. Verjetno ne popolno, ampak deluje.

Podobna, skoraj ista afera, v eni državi že sedijo v zaporu, pri nas pa...

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 18:58:34   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mi smo tudi doma pol gradbenih del na bajti brez računa naredili.......samo mi imamo to srečo, da nismo na očeh javnosti in nas za polaganje parketa na črno ali za obnovo strehe na črno ne bodo slovenski raziskovalni novinarji po tabloidih vlačili.......pa tudi bogati nismo, da bi nam nekdo bil zato nevoščljiv.......

Problem je veliko večji.....in niso krive samo Simone, Hilde....ampak smo krivi VSI MI, ki smo kadarkoli kaj naredili brez računa, ki smo kadarkoli prikrojili kak podate, da smo se zaradi tega materialno okoristili.....

Vendar zgolj s prstom kazati na druge izgleda veliko bolj čistunsko, kot pokazati nase......svoj greh se pa lahko opraviči s tem, da je tisti drugi kradel več kot jaz.....

In nič ne bo počilo.....ne delajte se revolucionarje na forumih, za anonimnimi imeni......

user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 19:00:27   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Še bolj pa zato, ker pravni sistem deluje.



Ja, točno tako, deluje, pri nas pa ne deluje. Pa še zgrešeno je napisan - nesposobna država kot pravim. V razviti tujini z delujočim pravnim sistemom se ščiti tudi male gospodarske družbe, podjetja, da imajo ugodnosti, ki jih pri nas nimajo. Tudi zato jim ni treba iti preko pravnega sistema. Dokler pa se ti boriš za obstoj, ker je pravni sistem zate, kot  podjetnika napisan tako,d a te tolče namesto brani, pa ti drugega ne preostane, kot da greš preko njega, če nočeš crknit. Pred ultimat te postavlja, kjer nimaš ravno neke zdrave izbire sploh.

Torej ja, pravni sistem pri nas je zgrešen in poleg tega niti ne deluje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 19:10:19   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mi smo tudi doma pol gradbenih del na bajti brez računa naredili.......samo mi imamo to srečo, da nismo na očeh javnosti in nas za polaganje parketa na črno ali za obnovo strehe na črno ne bodo slovenski raziskovalni novinarji po tabloidih vlačili.......pa tudi bogati nismo, da bi nam nekdo bil zato nevoščljiv.......

Problem je veliko večji.....in niso krive samo Simone, Hilde....ampak smo krivi VSI MI, ki smo kadarkoli kaj naredili brez računa, ki smo kadarkoli prikrojili kak podate, da smo se zaradi tega materialno okoristili.....

Vendar zgolj s prstom kazati na druge izgleda veliko bolj čistunsko, kot pokazati nase......svoj greh se pa lahko opraviči s tem, da je tisti drugi kradel več kot jaz.....

In nič ne bo počilo.....ne delajte se revolucionarje na forumih, za anonimnimi imeni......



PODPIS!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nabrusiti vile in prižgati kresove? Kdaj ...
24.10.2010 19:17:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Še bolj pa zato, ker pravni sistem deluje.



Ja, točno tako, deluje, pri nas pa ne deluje. Pa še zgrešeno je napisan - nesposobna država kot pravim. 
Torej ja, pravni sistem pri nas je zgrešen in poleg tega niti ne deluje.


Deluje ziher ne.
Napisan je pa v redu, vsaj toliko kot berem zakone. Samo kaj koristi zakon, če ga nihče ne uresničuje.


(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...





sindarin

Kje najpogosteje kupujete igrače?

Baby Center (32%)

Pikapolonica (8%)

preko spletnih trgovin (1%)

v specializiranih majnih trgovinicah (1%)

supermarketi in hipermarketi... (10%)

ne morem reči, zelo različno (46%)


Število vseh glasov: 277

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!