|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 13:29:27   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: kiss 4 me


In ni mi jasno, kako je lahko v nekaterih vrtcih vse vključeno, drugje pa je treba stvari nosit, saj pa je neko splošno določilo, koliko vrtec prejme za določenega otroka in nekje lahko shajajo, drugje pa ne user posted image


Ni čisto tako. Vrtcu sicer pripada določen znesek iz občinskega proračuna glede na število otrok, vendar pa potem sami razpolagajo s tem denarjem, vendar ga gre žal večino za plače. Na konkretnem primeru vem, da se % teh sredstev, ki je namenjen plačam, iz leta v leto veča, letos ga je v določeni občini, za katero imam podatek,  šlo za plače že čez 80%. Tako je vsakemu laiku, ki pogleda njihov proračun jasno, da bo denarja za otroke žal premalo.

(odgovor članu kiss 4 me)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 13:40:57   
liliana
Prinesli smo samo en plastični kozarec iz katerega otrok pije.......pa plačali bomo zobno pasto in zobno ščetko, ki jih je vrtec nabavil, da si tam čistijo zobe......

Drugega ne nosimo nič.....razen kakšnih kostanjev, buč, koruze.....ko kaj delajo zunaj......

Robčke, plenice to pa vrtec časti, vsaj do zdaj je......

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 14:13:24   
vesna_b
mi ne nosimo ničesar. user posted image
ima v garderobi nahrbtnik, v katerem je 1* za preoblečt, če se kaj... zgodi..., drugače pa dobijo vse tam. naša je še v jaslih, in imajo plenice, vlažilne robčke, navadne robčke vse v vrtcu. pijejo iz plastičnih kozarčkov, da jih lahko stran vržejo, in jih tudi ne rabimo prinest.

prinesemo sam kako škatlice, zamaške, papir, blago... kaj za ustvarjat, če kdo kaj ima, ni pa nujno.

joj, super potem za naš vrtecuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 14:15:53   
malilump
Za preoblečt in robčke 1x letno. Pa kakšne sezonske stvari (kostanj, koruzo, sadje...) in kadar kaj ustvarjajo (papir, škatle, zamaške, cd....)

_____________________________

Val - 16.10.2006
Neva - 27.3.2013


(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
13.10.2010 15:06:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malilump)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 15:15:48   
x_srečka_x
V jasli nesemo plenice, robčke za ritko in robčke za nos (2*letno)
Za večje pa samo robčke za nos, pa kakšen material za ustvarjanje, ostalo dobijo vse tam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 16:14:10   
katis
Z 2 letoma je naš sine šel v kombinirani oddelek in smo morali prinesti plenice ter paket 100 papirnatih robčkov. Vlažilne in vse ostalo imajo tam. Če bi bil v jaslih, še plenic ne bi bilo treba.

Letos, ker ne rabi več pleničk, samo na začetku leta paket 100 papirnatih robčkov.

Ko pa zaloga skopni, prinesemo ponovno, a doslej je bilo max. robčke 2x letno. Pleničke lani pa takrat, ko jih zmanjka. gledajo, da dajo vsakemu otroku njegove pleničke, ker jih je ritka navajena.

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 16:21:20   
valerija77
tudi mi ne nosimo ničesar drugega kot 1x letno robce za nos. ko sem imela starejšega v vojniku sem morala nositi plenice in vlažne robce, v celju pa ni potrebe po tem, čeprav jih večkrat vprašam za vlažne robce, ker imamo mi pač težave z izločanjem blata, pa pravijo da ne.

Ksenjak, če ste iz celja, kje potem rabite to nosit user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 16:24:54   
barika
nič, razen za 1* za spreoblečit otroka.

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 16:42:10   
Julija08
2x na leto robčke za nosek in pa poleti zaščitno kremo za na sonček...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 16:54:58   
CatJa
Nič.

Me pa zanima za tiste, ki morajo nosit plenice, koliko pride ekonomska cena (ne kolk vi plačujete)?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 17:06:13   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

zato je pa tako, da moraš vse sabo prinest :=)))....

mi prinesemo na začetku 1x letno, paket 100 papirnatih robčkov in to je tudi vse...


Kristinaj, očitno je pri nas v Gorici super vrtec, mi smo bili lani v jaslicah in smo prinesli 2x robčke, in v omarici smo imeli 1x za se preoblečt, še to samo spodnje perilo, ker so imeli vrhnje njihove. Letos v vrtcu pa smo tudi samo paloma robčke nesli in v nahrbtniku 1x za se preobleč, če se zgodi "nesreča".user posted image user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 17:40:44   
inia
Čisto nič. Nikoli v vseh letih še niso rekli,d a bi morali kaj prinesti. Še ko imamo piknike ali razna srečanja vse pripravi vrtec.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
13.10.2010 17:44:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
13.10.2010 17:49:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 18:21:57   
tasa_m
Pleničke, papirnate robčke in vlažilne robčke po potrebi. Ampak robčke in vlažilne robčke ne vem če sem 2-krat nesla v celem letu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 19:36:39   
emaa
Pri nas so stvari za ustvarjanje zaželene kadarkoli, če ne pa vprašaj UmpaLumpa

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 19:38:24   
Čebel@
mala je v jaslih in sem morala prinesti paket pleničk(čez dan imavo vrčevske,zadnja plenička za domov je pa naša) in pa robčke za nos...no pa zaenkrat smo mogli prinesti kostanj in pa škatlice(mesec brez igrač)

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 20:34:19   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa
KAj pa glede ustvarjanja, ko pravite, da prinesete.. A to vam sproti naročijo: bomo potrebovali to pa to, ali kar prinesete sami? Namreč jaz imam par svari doma, pa ne vem ali ne bo potem vse v napoto, če kar prinesem, brez da trenutno načrtujejo delat s tem.

Jaz kar vprašam in je ponavadi vzgojiteljica takoj za, da prinesem user posted image Radi imajo vse vrste manjših škatlic, tulce od wc papirja, papirnatih brisač, razne večje ravne liste kartona, plastične kozarčke od probiotičnih napitkov,...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 20:59:08   
klaja
Pri nas pa moramo prinest 1x mesečno 4 papirnate brisače in 10 robčkov. Plenice in vlažilne robčke je tako normalno, da jih sami damo, za tavečjo sem še prinesla kozarček in zobno krtačko ter pasto.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 21:00:06   
glen
Plenice in papirnate robčke.
Živimo pa v občini,kjer je vrtec med najdražjimi v slo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 22:23:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

se dobro, da imamo relativno poceni vrtec...


Kolikor poznam, so vrtci na hrvaškem bistveno cenejši od slovenskih.
Če k povprečni ceni prišteješ še pakete raznih robčkov (koliko je to, nekje med 5 do 7€ na mesec, mogoče še manj), je vrtec še vedno bistveno cenejši od slovenskega. Čeprav ni neke pametne logike  - bi bilo bolje dvigniti ceno za nekaj €, ne da vsak nosi po svoje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 22:24:52   
blaža
Na začetku šolskega leta dva paketa navadih robčkov in to je vse.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
13.10.2010 23:47:09   
alexjera
Ker ne dobimo v javnem vrtcu, obiskujeta naša dva malčka zasebnega katoliškega.

Cena je višja kot v javnem, kljub koncesiji.

Prinašamo pa enkrat na leto ščetko in kalodont, ves čas pa plenice in občasno papirnate robčke, mokre robčke in kremo, če želiš, da jo uporabljajo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kaj vse morate prinesti v vrtec...
14.10.2010 0:53:27   
ronja
Nič, rezervna oblačila in igračko po željiuser posted image . Še za domov dobimo malico, ker navadno pridem takoj po spanju in še pred pop. malico. Plenic ne uporabljata, vendar tudi drugim, ki jih uporabljajo, ni treba nosit nič s sabo, razen če hočejo kake bolj fensi plenice (v vrtcu majo lumipjeve, če se ne motim).

Imajo pa razne prošnje na oglasnih deskah, nekaj pa tudi na roditeljskem povejo in potem kdor lahko, to prinese, vendar to ni nič obveznega. Zadnjič sem recimo prinesla en star pisalni stroj - težek ko cent, ampak se je očitno splačalo, ker so mali baje čisto nori nanjuser posted image . Pa Lejla je prejšnji teden prinesla jesensko listje (smo ga še sušili doma zato, hehe). Potem pri Ronji imajo razne teme in si takrat sposodijo od vseh vse na to temo: recimo mi smo za temo polžev prinesli knjigo, pa eno polžjo hišico od morskega polža (zelo velikega in z veliko sentimentalno vrednostjo - mi ga je lubi stauhal na absolventskem izletuuser posted image ). Prejšnji teden so imeli kostanjev piknik, ampak mi nismo uspeli nabrat kostanja, pa ga je bilo vseeno dovolj (so ga pač drugi - kot pravim: to je prostovoljno, vsak pomaga, kolikor želi in večinoma je zelo dober odziv).

Je pa res, da ima naš vrtec super organizacijo (se znajdejo s pomočjo študentk praktikantk, recimo, da zapolnijo luknje) in da so vse skupine nabito polne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




UUVAJANJE NA KAHLICO
NANA123

ZANIMA ME KOLIKO SO BILI STARI VAŠI OTROCI DA SOŠLI SAMI NA KAHLICO?

2 LETI (75%)

3 LETA (22%)

4LETA ALI VEČ (3%)


Število vseh glasov: 241

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!