|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 18:46:20   
*miska.mcc*
ne, ljubka. saj tako je ze od prvega razreda od mojega cetrosolca. imajo pac 2 kompleta od razlicnih zalozb. v prvem so imeli, v drugem isto, v tretjem enako, in zdaj v cetrtem s5.

mali pa tudi po 2 kompleta.
zdaj pa je bilo treba kupit za cetri razred še tretji komplet vaj.  predelali so pa res vse. tukaj nimam kaj rect. in domen res obvlada matematiko.
ampak...... ne vem no..... ce tukaj tekmujejo sole, katera bo najboljsa na drzavnem tekmovanju v kengurujcku.....user posted image

ne vidim smisla. samo to. hvala bogu, da imajo vec znanja (ali pa tudi ne)
samo letos si lahko privoscim 5 kompletov, naslednjeleto pa ne vem, ce si jih bom lahko.

zanima me samo, v cem je smisel dveh kompletov. popolnoma enakih. oz. podobnih. naucili  bi se isto z enim.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 18:57:30   
viv_
2. razred:

- torba in puščica so še od lani

zvezki + delovni zvezki + copati + manjkajoče potrebščine (vodenke, tempere...) cca. 100 €.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 19:18:20   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pri nas imajo komplet racunanje je igra - 3 delni

in

svet matematičnih cudes - 3 delni

za cetrti razred se 2- delne vaje






aha to si mislila,jja to pa mi potem na prvih govorilnih urah sprejmemo-starši ,če smo Vsi za ,jih učiteljica naroči,drugače ne.Imeli smo pa to tudi že v tretjem razredu in to je samo za otrokovo utrjevanje snovi doma. ja pa to sta imela predhodna otroka tudi,samo nikoli kot redno naročilo ,vedno v dogovoru z razrednikom in starši.

< Sporočilo je popravil Isabellabina -- 25.8.2010 19:20:17 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 19:27:32   
ljupka
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ne, ljubka. saj tako je ze od prvega razreda od mojega cetrosolca. imajo pac 2 kompleta od razlicnih zalozb. v prvem so imeli, v drugem isto, v tretjem enako, in zdaj v cetrtem s5.

mali pa tudi po 2 kompleta.
zdaj pa je bilo treba kupit za cetri razred še tretji komplet vaj.  predelali so pa res vse. tukaj nimam kaj rect. in domen res obvlada matematiko.
ampak...... ne vem no..... ce tukaj tekmujejo sole, katera bo najboljsa na drzavnem tekmovanju v kengurujcku.....user posted image

ne vidim smisla. samo to. hvala bogu, da imajo vec znanja (ali pa tudi ne)
samo letos si lahko privoscim 5 kompletov, naslednjeleto pa ne vem, ce si jih bom lahko.

zanima me samo, v cem je smisel dveh kompletov. popolnoma enakih. oz. podobnih. naucili  bi se isto z enim.

[/quot




To je meni pretiravanje za take male glavice!Naša učiteljica naroča sam ene komplete,nobenih učbenikov,edino sedaj v 2 razredu berilo in to dobimo v šoli!

Čeprav moj sinko sam pretirava,ker bi vse rad takoj znal,mu je bilo v prvem razredu dolkčas ker so sam nekaj barvali in nič pisali,zato se je sam učil pisat,jaz ga nočem forsirat,se je pa sam,tudi pisane črke,da sem kr zijala!Upam da ne izgubi vneme,vsaj do pubertete!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 19:28:22   
ljupka
Se vid da me že dolgo ni bilo na rr sem že pozabila kako se kopira!

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 19:57:54   
nadaklemen
Mene za 1.razred je stalo 160€. DZ so bili 35€,torba target 48€,copati 10€,ostalo pa so drobnarije.
No v šoli nas čaka še položnica za skupna potrebčine(Risalni blok,voščenke,fimo masa...)

Mene se ni zdelo tako drago kot sem pričakovala,vendar vidim da bo druga leta drugače.

Me pa čaka še kaj za obuti,oblečti,pa razne članarine ,tako da bo kar dosti na koncu.

_____________________________

buči

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 20:08:41   
al1*
3. in 6. razred: 250€ za oba skupaj (zvezki, DZ, barvice, copati...) večja je pa potrebovala še nov nahrbtnik.

_____________________________

lp


(odgovor članu nadaklemen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 20:45:02   
nanka
9. razred, zaenkrat 130 Eur, torbo ima lansko, učbenike dobi zastonj v šoli. Sem kupila samo 6 DZ ampak ti dragi user posted image 87 Eur.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 22:28:29   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: Isabellabina

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pri nas imajo komplet racunanje je igra - 3 delni

in

svet matematičnih cudes - 3 delni

za cetrti razred se 2- delne vaje






aha to si mislila,jja to pa mi potem na prvih govorilnih urah sprejmemo-starši ,če smo Vsi za ,jih učiteljica naroči,drugače ne.Imeli smo pa to tudi že v tretjem razredu in to je samo za otrokovo utrjevanje snovi doma. ja pa to sta imela predhodna otroka tudi,samo nikoli kot redno naročilo ,vedno v dogovoru z razrednikom in starši.


pri nas sploh ni bilo vprasanja. so dobili seznam na koncu solskega leta in to je treba kupit. -obvezno.
tudi resijo. in ocitno jim nic ne skodi. in nimam nic proti. samo nesmiselno se mi zdi.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: koliko vas je letos stala sola?
25.8.2010 23:45:42   
malamedika
DZ za 3 in 6 razred  180 e
plus vse kar spada zraven s tem da zvezkov kupim mal več ker mam 3 šolarje cca 150 e   ,plus stroški izposoje učbenikov   za srednješolko cca 30 e za ostalo še niti ne ve ka j rabi ker zvejo šele prvi šolski dan

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: koliko vas je letos stala sola?
26.8.2010 6:02:31   
vesna.com
1 in 5 razred-cca 250€
1-dobijo torbo v šoli
5-convers za 35€

(odgovor članu malamedika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: koliko vas je letos stala sola?
26.8.2010 6:38:17   
FORZA
8. razred delovni zvezki in zvezki brez drobnarij 210,00 EUR

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: koliko vas je letos stala sola?
26.8.2010 7:27:45   
TRIŠ
300 eur za dva osnovnošolca samo zvezki in knjige,torbice so še lanske kot nove.Oblačil in obutve pa več ne računam ,ker kupujem vsakič po malouser posted image .

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: koliko vas je letos stala sola?
26.8.2010 7:33:33   
Luni
Miš, se vidi, da sva iz istega konca: je pri nas za matematiko tudi podvojeno, zaradi utrjevanja snovi. Meni je o.k., ker za starejšega sem pa sama kupovala, ker niso imeli še te navade....

_____________________________



(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: koliko vas je letos stala sola?
26.8.2010 11:29:04   
DeVilla
IZVIRNO SPOROČILO: sami0804


1.razred
Okrog 150€,kar se mi niti ne zdi tako hudo drago,glede na to,da so samo del.zvezki stali cca.90€user posted image
Aja,obleka in obutev tukaj ni všteta user posted image



Mi imamo pa samo 3 delovne zvezke za matematiko, ki so nas prišli 18 EUR. Katere delovne zvezke pa imate še pri vas v prvem razredu? user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: koliko vas je letos stala sola?
26.8.2010 12:36:41   
Erdbeere
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

IZVIRNO SPOROČILO: Isabellabina

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pri nas imajo komplet racunanje je igra - 3 delni

in

svet matematičnih cudes - 3 delni

za cetrti razred se 2- delne vaje






aha to si mislila,jja to pa mi potem na prvih govorilnih urah sprejmemo-starši ,če smo Vsi za ,jih učiteljica naroči,drugače ne.Imeli smo pa to tudi že v tretjem razredu in to je samo za otrokovo utrjevanje snovi doma. ja pa to sta imela predhodna otroka tudi,samo nikoli kot redno naročilo ,vedno v dogovoru z razrednikom in starši.


pri nas sploh ni bilo vprasanja. so dobili seznam na koncu solskega leta in to je treba kupit. -obvezno.
tudi resijo. in ocitno jim nic ne skodi. in nimam nic proti. samo nesmiselno se mi zdi.



evo mi imamo isto...5 delovnih zvezkov v 3. razredu za matematiko...pa lani je bilo enako...rešili so pa tud vse

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: koliko vas je letos stala sola?
26.8.2010 12:45:36   
srki
Ker je torbo dobil v dar, skupaj z delovnimi zvezki in ostalimi potrebščinami cca 150 eur, treba je še za oblečt kaj in za obut.

Skratka, ta šola je drag špas, če mene vprašate. Sploh se mi ne zdi fer, da učitelji sami izbirajo katere delovne zvezke in tako na eni šoli to stane 90 eur, na drugi pa kar krepko manj.

In kaj to pomeni za mene, ki sem dražje plačala oz. za mojega otroka? Da bo pa kaj več znal in veljal, če ima vse dražje. Jest si tega sploh več ne znam predstavljat.

Ja, brezplačno šolstvo ja.....

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: koliko vas je letos stala sola?
26.8.2010 13:18:36   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: DeVilla

IZVIRNO SPOROČILO: sami0804


1.razred
Okrog 150€,kar se mi niti ne zdi tako hudo drago,glede na to,da so samo del.zvezki stali cca.90€user posted image
Aja,obleka in obutev tukaj ni všteta user posted image



Mi imamo pa samo 3 delovne zvezke za matematiko, ki so nas prišli 18 EUR. Katere delovne zvezke pa imate še pri vas v prvem razredu? user posted image

Ups,širim krivo verouser posted image ...
Sem šla zdaj točno pogledat,kaj vse imamo v torbici in na računu:
Opazujem,raziskujem,razmišljam 1
ABC 1 (1.,2., in 3.del)
Igraje in zares v svet matematičnih čudes 1 (1.,2., in 3. del)
Računanje je igra 1 (1. in 2.del)
Skupaj torej devet del. zvezkov,cena pa 71,83€

Če bojo pa vse rešili,bom pa lahko poročala čez približno deset mesecevuser posted image


_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: koliko vas je letos stala sola?
26.8.2010 17:08:44   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Sploh se mi ne zdi fer, da učitelji sami izbirajo katere delovne zvezke in tako na eni šoli to stane 90 eur, na drugi pa kar krepko manj.




Samo tole bi pokomentirala. Predstavljaj si, da si ti učitelj, in da izbiraš gradivo, po katerem boš učila. Ti ne bi šlo v nos, da bi te drugi (starši, vodstvo ...) komandirali, po katerem DZ naj učiš, ker je pač ugodnejši? Tudi če je tu vprašanje kvalitete gradiva? Mislim, da ne. Vsak učitelj izbere tisto gradivo, ki mu najbolj odgovarja glede na stil poučevanja, kar je tudi edino prav.


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: koliko vas je letos stala sola?
27.8.2010 13:15:46   
srki
Aja, tako, gremo na to, kaj komu paše, zanimivo, da včasih ni bilo tako, pa je vse lepo zlaufalo in steklo. Noben od učiteljev se ne vpraša in ne razmisli v tej smeri, da jim pa tudi ne more bit vse vse po jusu, meni tudi ni, pa še marsikomu ne in se moram o marsičemu prilagajat v službi, pa nas nihče ne vpraša. Tudi meni bi bil nek sistem boljši in učinkovitejši....pač, tako je, narava službe.

Ampak vseeno mi pa to ni všeč, da se tako izbira. Pol naj pa nekje vsaj mal ceno pogledajo, al pa ukinejo in naj bodo za vse isti delovni zvezki....ma če je še sam ravnatelj neke OŠ govoril, da je to nč druzga kot en velik biznis.

Mislim, a ni princip učenja za vse enak? Al pa če ni, na koncu bo nekdo znal abecedo ne glede na to, kakšen delovni zvezek bo imel.

Ni treba vzet, kot napad na učitelje, sam enostavno se mi res zdi butasto, da nam bodo učitelji določali, koliko bomo plačevali za delovne zvezke.

< Sporočilo je popravil srki -- 27.8.2010 13:17:28 >

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: koliko vas je letos stala sola?
27.8.2010 13:26:41   
*miska.mcc*
podpis pod srki. tocno nekaj takega sem hotela napisat. kaj ni šola, fax, magisterij za vse pedagoske delavce enak?
pač, naj se naucijo delat po enem sistemu.sploh pa se mi zdi bedasto za nevem, recimo prve tri razrede oš....5+3 je 8. in je 8 ne glede na delovni zvezek.

in to po mojem ni tezko naucit otroke ne da rabis 7 razlicnih D.Z.-jev.user posted image

itak, da je lazje in lepse uciteljicam delat po tistem DZ-ju, ki ji je najbolj vsec. ampak, ce bi bili doloceni, za vse enaki, pol ne bi bilo problemov. in tudi na zacetku srednje sole.... po mojem so lahko problemi , ker pride 15 otrok z znanjem iz 7ih razlicnih knjig. profesor bo pa delal iz ene devete.




_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: koliko vas je letos stala sola?
27.8.2010 14:50:16   
srki
Ja, tud jest sem mislna na to, da je blo 2 + 2 vedno 4. Za razlago ste pa učiteljice itak usposobljene in ne vem no...včasih so imeli dobro razlago kljub takim učbenikom, kakršni so bili.

Nočem kritizirat, sam tega šolskega sistema res ne pozam, itak je pa vse čudno dandanes in nekaj posebnega, kot včasih. Ne samo v šolstvu.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: koliko vas je letos stala sola?
27.8.2010 15:08:10   
krfjolca
Zakaj pa jim potem kupujete razne Hello Kitty zvezke, pa nevemkakšne ohinsploh torbe, pa puščice, pa takve in onakve svinčnike, pa ne vem kaj še vse? Če zunanji izgled in kvaliteta ni pomembna, pa jim dajte stvari v plastične vreče, pa navaden črtast papir in kuli, pa jih pošljite v šolo. Ampak neeee, pri delovnih zvezkih in učbenikih bomo raje šparali.

Ne razumem vas, res ne. Hvala bogu, da je na trgu izbira in da ne učimo več po enih in istih dolgočasnih bukvah iz pamtiveka. Seveda je vse skupaj biznis - ena velika tekma med založbami, kdo bo več prodal. Ampak takšna tekma ustvarja kvaliteto - boljši si, kvalitetnejši si, več uporabnikov boš imel.   

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: koliko vas je letos stala sola?
27.8.2010 15:50:37   
hariba
720 € za 5, 7 r. in prvi letnik. Tu not je všteto poleg dz, zvezkov, šestil in svinčnikov, učbeniki za srednješolca, večinoma so rabljeni, kar nisem dobila pa novo, 3 nahrbtniki, 1 dvoranske superge, 1 peresnica, 2 krat likovne potrebščine, 2 copati, 3 nalivna peresa in 1 atlas. Pa 85 € sem dobila v Sparu bonusa, ker smo danes nabavljali.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: koliko vas je letos stala sola?
27.8.2010 16:53:01   
alda
1,razred : DZ, zvezki, torba, likovni pribor, telovadni copati, copati za v razred, peresnica cca 200€
8razred: torba, persnica, DZ, zvezki , svinčniki, copati za v razred cca 200€
s tem da učbenike dobita oba iz sklada, brezplačno!

Je pa s temi Dz tudi tako..no vsaj pri nas: naša draga profesorica je soavtorica Dz in učbenika in zato MORAJO uporabljati prav tistega, tudi če obstajajo cenejše oz enako kvalitetne izdaje.
Da o zmešnjavah okrog atlasov sploh ne govorim, pa ta ni dober, pa uni ne,..vsi po vrsti pa dragi kot žafran user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




zanositev
xtinchy

V kolikšnem času ste prvič, ko ste se odločili, zanosili?

v 3 mesecih (65%)

čez pol leta (11%)

čez 9 mesecev (4%)

čez 12 mesecev (3%)

več kot 12 mesecev (11%)

s partnerjem ne moreva imeti otrok po naravni poti (6%)


Število vseh glasov: 410

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!