|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:43:02   
valerija77
Za popoldansko obrt je najbolje da je eden zaposlen, saj v tem primeru prispevke plačuje že delodajalec, tebi pa patem ni treba, vsaj mislim, da so mi tko raložile na gospodarski zbornici. Raje še preveri, saj stane ne nič. Ker midva se spravljava v to, sam licenco moram it delat.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:43:29   
Kerensa*
Vseeno stane nekaj čez 100€ mesečno. Ne bi jaz to. user posted image

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:46:24   
zmajaz
Za izobrazbo pa nimam pojma, kako je s tem pri društvih. Samo po mojem to ni pogoj - če sklepam logični in pogledam npr. športno društvo - nihče ne rabi biti poklicni športnik, da lahko ustanovi športno društvo. user posted image  Če se ti želiš ukvarjati z detektivstvom, bi šlo pri društvu to v bistvu za ljubiteljsko dejavnost in po mojem za to ne rabiš imeti ustrezne izobrazbe. Ni pa to zanesljiva informacija - morda se javi katera, ki ve več o tem. Ali pa če kar na kako točko VEM pokličeš in vprašaš - ti bodo zagotovo znali svetovati.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:49:12   
Kerensa*
Povzetek, torej...

- društvo LAHKO zakonito ustanovim
- to me NE stane nič (al' me kaj?)
- recimo, da za ljubiteljsko druženje ne potrebujem izobrazbe
- financiranje iz članarin, prispevkov, donacij, blablabla...

Zanima me torej še (trenutno):
- uparvičeni stroški so samo tisti, ki "pokrivajo" stroške te ljubiteljske dejavnosti? (če se združijo ljubitelji dobre hrane, je račun iz restavracije Kubo strošek? user posted image )
- poslovnih prostorov NE potrebujem?
- nekje v zakonu sem zasledila, da lahko računovodstvo vodim sama - pod katerimi pogoji?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:49:36   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: valerija77
Za popoldansko obrt je najbolje da je eden zaposlen, saj v tem primeru prispevke plačuje že delodajalec, tebi pa patem ni treba, vsaj mislim, da so mi tko raložile na gospodarski zbornici.

Ja - prej je bilo tako, da si plačeval samo pavšal prispevkov pri popoldanski dejavnosti (okoli 30 eur, se mi zdi), zdaj so pa to nekaj spremenili in se kar malo več plačuje.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:49:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

Mene pa zanima če tisti del od dohodnine,ki ga lahko nekomu nameniš lahko nameniš kar enemu društvu, ali so kakšni pogoji? Ker to bi tud lahko bil minimalen način financiranja?


Vsakemu s seznama davčne:

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/brosura_dohodnina/#c18128

(odgovor članu Oceania)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:53:22   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
- nekje v zakonu sem zasledila, da lahko računovodstvo vodim sama - pod katerimi pogoji?

Računovodstvo lahko vodiš sam celo pri s.p.-ju - jaz si ga recimo, ker sem normiranec in moram samo voditi evidenco izdanih računov in osnovnih sredstev. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:54:06   
Kerensa*
Potem pa kar direktno vprašanje - ali si ga konkretno JAZ lahko vodim sama?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:57:16   
zmajaz
Pri enostavnih knjigovodstvih je tako, da jih načeloma vedno lahko vodiš sam - društvo zagotovo ne bi imelo dvostavnega knjigovodstva (to imajo zavezanci za DDV). Tu se niti ne gre toliko, da bi morala za to izpolnjevati neke pogoje, ampak za to, če si ga sposobna voditi, ker pač odgovarjaš za to, kar delaš. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 10:58:23   
Kerensa*
Ah, saj ne ločim enostavnega in dvostavnega knjigovodstva user posted image , ampak + (članarina, donacija itd.) in - (stroški) pa že znam skupaj sestaviti. user posted image

A če se najame pisarna (čeprav to ni obvezno), to JE strošek?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:02:40   
zmajaz
Seveda je najemnina strošek. Samo se mi zdi, da je pri teh društvih to lahko nekaj bolj zakomplicirano, ker moraš pri vodenju knjih ločevati med pridobitnimi in nepridobitnimi dejavnostmi ... Ampak vse se da, če se hoče. user posted image  Tule sem nekaj brala: KLIK

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:04:17   
Kerensa*
Ah, pa gremo spet po vrsti...

A je treba torej ob ustanovitvi društva v ustanovni akt napisati dejavnosti (kakor npr. po šifrantu dejavnosti za s.p.-je in d.o.o.-je), s katerimi se bo društvo ukvarjalo? In potem še ločiti, katere bodo pridobitne in katere ne (če jih je več)?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:04:45   
zmajaz
Pa tule še nekaj piše: KLIK

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:08:01   
zmajaz
O ustanovnem aktu društva žal nimam blage veze user posted image
Tisto o pridobitni in nepridobitni dejavnosti se mi zdi, da se je v vbistvu nanašalo na samo knjigovodstvo - ker od pridobitne se plača davek od dohodka, od nepridobitne pa ne, ali nekaj takega ...
Ampak če recimo pridobitne dejavnosti sploh ne boste imeli, itak ni noben problem.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:09:46   
Kerensa*
Ampak ko grem na UE registrirat' društvo, moram nekam napisat', kaj bo to društvo počelo. Recimo, da bi imelo obe vrsti dejavnosti - nepridobitno in pridobitno. A se napiše prosto po Prešernu, s čim se bo društvo ukvarjalo al' je treba za eno (ali obe) vrsto dejavnosti napisati te dejavnosti iz šifranta?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:11:51   
zmajaz
Prosto po prešernu dvomim, da gre kaj pri nas - po mojem je treba iz šifranta - ti pa itak po potrebi oni pomagajo poiskati iz šifranta, kar iščeš. Ampak spet - to ni zanesljiva informacija. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:13:07   
Kerensa*
Bom preverila, ni panike.

Pa še nekaj... za društvo je menda treba odpreti poslovni račun. Torej npr. eden od ustanoviteljev društva odkoraka na eno od bank, predloži  papirje, da je društvo legalno in odpre račun na ime društva.

A je kje kakšna povezava z mojim osebnim TRR?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:15:10   
zmajaz
Pri društvu ni nobene povezave s tvojim TRR-jem - ta se glasi izključno na društvo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:16:30   
Kerensa*
Če imam jaz blokiran TRR, torej to ni ovira, da društvo, katerega soustanoviteljica sem, odpre poslovni račun?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:17:29   
zmajaz
Zagotovo ne - saj TRR ni tvoj, ampak od društva in ti si samo ena od ustanoviteljev.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:18:03   
Kerensa*
Fajn. user posted image

Zdaj grem pa šifrant dejavnosti pregledat'.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:26:37   
Kerensa*
S/94.999, S/88.991, S/88.999 in N/80.300... a kdo najde še kaj, kar bi ustrezalo npr. društvu ljubiteljskih detektivov? user posted image

No, ime je pa blesavo do amena user posted image ... pač društvo ljudi, ki bi radi pomagali drugim pri iskanju pogrešanih oseb.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:28:56   
sanasan
Ampak ko grem na UE registrirat' društvo, moram nekam napisat', kaj bo to društvo počelo. Recimo, da bi imelo obe vrsti dejavnosti - nepridobitno in pridobitno. A se napiše prosto po Prešernu, s čim se bo društvo ukvarjalo al' je treba za eno (ali obe) vrsto dejavnosti napisati te dejavnosti iz šifranta?


društvo mora imeti tudi STATUT, kjer opišeš 'naloge' društva itd....poišči si primer kakšnega statuta na netu...pa dobro si preberi zakon o društvih...
aja, pa še po mojih izkušnjah...malo se pozanimaj, kje boš odpirala društvo (katera občina), ker so tudi referenti, kljub enakim zakonom o društvih, različno 'picajzlasti'user posted image

meni se zdi najmanj komplicirana stvar popoldanski s.p.

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:31:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan
meni se zdi najmanj komplicirana stvar popoldanski s.p.

Možno, ja, ampak se mi ne plačuje 100+ € mesečno samo zato, da lahko potem nekaj počnem.

Mimogrede... dobiček društva, ustvarjen iz pridobitne dejavnosti... kako je obdavčen?

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kako zakomplicirano je...
30.7.2010 11:34:04   
zmajaz
OBDAVČITEV DRUŠTEV

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?