|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nabava delovnih zvezkov
27.5.2010 15:33:14   
*miska.mcc*
ja,  za ucbenike imamo sklad.


samo bi raj vidla, ce bi ucbenike kupili starsi, del. zvezke pa naj subvencionirajo. in ves tisti šit za likovno....


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nabava delovnih zvezkov
27.5.2010 15:33:59   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

jaz sem zato, da se sprejme nek odlok ali pravilo, da naj bi imeli vse OŠ enake delovne zvezke in vse ostalo kar se tiče učnega gradiva, če so že res enaki učni načrti zakaj potem ne bi bili enake potrebščine??

Jaz mislim, da je to smiselno vprašanje, ki bi ga bilo potrebno poslati naprej velikim ribam!

To se nikdar ne bo zgodilo, ker založbe živijo od tega, da ima vsaka svoj delovni zvezek oz. knjigo. In resnici na ljubo niso vsi DZ enako kvalitetni, da sploh ne govorimo o tem, da en učitelj lažje uči po enem, drugi pa po drugem gradivu. Kar se tiče ciljev, vsi učbeniki in DZ zasledujejo iste cilje, le da na različne načine.
Bolj smiselno bi se bilo vprašati o tem, kako lahko država diktira cene, oz. kako lahko dosežemo nižje cene potrebščin oz učbenikov, DZ? Kaj pa ima en svet staršev s tem, ali se strinja s ceno ali ne? Svet staršev ne odloča o izbiri knjig, odloča samo o tem, ali se strinjajo s cenouser posted image  Kako naj odloča o ceni, če se cene gibljejo prosto po trgu oz. ponubi in povpraševanju?Idiotsko. Kaj se zgodi, če se svet ne strinja s ceno, tudi ministrstvo sploh ni določilo. V vsebinske osnove, v stroko, oz. v izbiro učbenikov se nima pravice vmešavat, kakor se šola ne more vmešavat, kakšne programe ima en starš na svojem računalniku. Pa še to - če otroci ne bodo imeli dovolj učbenikov, se bo toliko več kopiralo. A je to smiselno? Pa ne podpiram brezsmiselnih DZ, tudi pri nas samo kakšnega imeli, ampak večinoma pa temu ni tako. Tudi torbe ne bodo nič lažje kot so zdaj (teža je res groooooozljiva, včeraj sem komaj dvignila torbo od naše bejbe), saj bodo imeli pa več zvezkov, če ne bo DZ. Skratka, malo se hecajo spet, čisto brez veze.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nabava delovnih zvezkov
27.5.2010 15:35:05   
alda
Pri nas imamo letos dva šolarja:
8. razred, kjer bodo DZ +zvezki, ter ostala zahtevana krama, ki jo nazadnje tudi sploh /al pa čist malo/ ne bodo rabli okrog 200evrov, saj še dva Dz rabi za izbirna predmetauser posted image

Prvi razred pa nas bo s šolsko torbo vred  letos stal približno 150€...no vsaj upam da ne bo več!

Me pa izredno jezi to, da veliko teh OBVEZNIH DZ konec šolskega leta ostanejo skoraj prazni, user posted image  da pa ga slučajno ne bi še enkrat dali v "promet", kakemu bratu ali sestri  pa vsako drugo leto obvezno kaj novega pogruntajo, tako da lahko vse deponiraš na Dinos .
Ja pa tudi ro: če je kak prof.-učitelj na šoli avtor kakega koli DZ ali pa vsaj učnega gradiva obvezno še tisto imet, pa tudi če ga bodo sam 1x rabili user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nabava delovnih zvezkov
27.5.2010 15:37:19   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Me pa izredno jezi to, da veliko teh OBVEZNIH DZ konec šolskega leta ostanejo skoraj prazni, user posted image  

Podpišem user posted image

alda, v rit te bom ugriznila user posted image


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 27.5.2010 15:38:18 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nabava delovnih zvezkov
27.5.2010 15:44:13   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

2 mala črtana zvezka TAKO LAHKO ali AJDA (11 mm),



vidš, mene bolj tole moti, nikol mi ni blo jasno v čem je haklc točno določenih ČRTASTIH zvezkov... zakaj morjo bit ravno določen brand? in ne, niso edini z 11mm črtami user posted image (s tem da vi imate ali ali, mi smo mel 'tako lahko' k je 2x dražji od običajnih zvezkov)



Ti bom razložila. Tako lahko je zvezek, ki ni ne A5 ne A4 dimenzije, ampak nekaj vmes. Ko se otrok uči pisati, če piše v navaden mali zvezek, napiše tri besede in je konec vrste, vse skupaj je nepregledno, stalčeno in za nikamor. A4 zvezek je prevelik za prvo ali drugošolca za SL, ker se vrstica nikdar ne konča, če lahko to frazo uporabim. Skratka, Tako lahko zvezki so ravno malo večji od malih zvezkov in kar nekaj širši in so res super format za pisanje. V bistvu je to na roko specifiki otrok nižjih razredov, v pomoč otroku za lažje pisanje - če nanje ne bi gledali, bi naročali kr neki, kar pač pride. Če pa si mislila, da ima šola kaj od tega, se pa motiš. Itak kupiš v knjigarni ali kjer pač kupiš. Za tista dva zvezka, če boš dala tudi en cel euro več, ne bo nihče obubožal, bo pa zaradi tega otrok celo leto lažje delal.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nabava delovnih zvezkov
27.5.2010 15:45:54   
alda
Špelin rajš ne user posted image  si boš vse zobe polomila tok je koščenauser posted image user posted image
..ja če bi tisto kar imam na trebuhu bilo na riti( maščobne blazinice/ bi imela idealno postavo!

Učbenike pa si tudi pri nas brezplačnp izposodimo iz učbeniškega skladauser posted image  vsaj to

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nabava delovnih zvezkov
27.5.2010 17:08:24   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Špelin rajš ne user posted image  si boš vse zobe polomila tok je koščenauser posted image user posted image
..ja če bi tisto kar imam na trebuhu bilo na riti( maščobne blazinice/ bi imela idealno postavo!

Učbenike pa si tudi pri nas brezplačnp izposodimo iz učbeniškega skladauser posted image  vsaj to

To je zaradi tvojega podpisa user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nabava delovnih zvezkov
27.5.2010 20:19:09   
majch
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Sem takoj za to, ampak založniški lobi je premočan in že znajo zvabit ravnatelje na svojo stran user posted image

lp



ne mislim jaz apelirat na ravnatelje ampak na ministrstvo, mogoče tudi na vlado. oni pa bodo že ravnateljem dali direktive


ravnatelj pri izbiri nima nobene besede. Vse je izbira učiteljev. Menda sami najbolje vedo, po kateri knjigi najbolje učijo. Sicer pa predlagajte šolo brez delovnih zvezkov in dajte denar za kopije.

V skladih pa so zdaj tako ali tako  učbeniki obtičali, ker se jih do nadaljnega ne da več menjati, tako da bomo še tu nekaj prišparali.

Šola ni poceni, samo zakaj morajo starši potrdit ceno dz, pa ne razumem...

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nabava delovnih zvezkov
27.5.2010 20:38:00   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: majch

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Sem takoj za to, ampak založniški lobi je premočan in že znajo zvabit ravnatelje na svojo stran user posted image

lp



ne mislim jaz apelirat na ravnatelje ampak na ministrstvo, mogoče tudi na vlado. oni pa bodo že ravnateljem dali direktive


ravnatelj pri izbiri nima nobene besede. Vse je izbira učiteljev. Menda sami najbolje vedo, po kateri knjigi najbolje učijo. Sicer pa predlagajte šolo brez delovnih zvezkov in dajte denar za kopije.

V skladih pa so zdaj tako ali tako  učbeniki obtičali, ker se jih do nadaljnega ne da več menjati, tako da bomo še tu nekaj prišparali.

Šola ni poceni, samo zakaj morajo starši potrdit ceno dz, pa ne razumem...


Vsaj pri nas se je ravnateljica letos zeeelooooo vtaknila v učiteljevo svobodo izbire delovnih zvezkov in sem že zgoraj napisala na kak način. Pač je počasi postajalo th DZjev preveč, pač za vsak slučaj je vsaka učiteljica dodala še enega (karikiram) in jih je bilo naenkrat 10.
In mislim, da ni nihče rekel, da bi raje imel kopije. Sama zelopodpiram DZje v pametni meri, se pravi to kar dejansko rešijo in ravno toliko, da imajo še kaj za pisati v zvezke in ne samo dopolnjevati in obkroževati v DZ. Pa sem sama iz pedagoške smeri tako da vem o čem govorim.

Verjamem pa, da je v tej kriznih časih veliko staršev, ki ne vidijo smisla v plačevanju 100€ in več za nekaj kar ostane nepopisano. In to bi morali vedeti tudi učitelji in se malo orientirati po tem, da izberejo kompromis med dobrim DZ in ceno oz. da ni v 5ih delih.

lp, Mojca

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 7:24:07   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Vsaj pri nas se je ravnateljica letos zeeelooooo vtaknila v učiteljevo svobodo izbire delovnih zvezkov in sem že zgoraj napisala na kak način. Pač je počasi postajalo th DZjev preveč, pač za vsak slučaj je vsaka učiteljica dodala še enega (karikiram) in jih je bilo naenkrat 10.
In mislim, da ni nihče rekel, da bi raje imel kopije. Sama zelopodpiram DZje v pametni meri, se pravi to kar dejansko rešijo in ravno toliko, da imajo še kaj za pisati v zvezke in ne samo dopolnjevati in obkroževati v DZ. Pa sem sama iz pedagoške smeri tako da vem o čem govorim.

Verjamem pa, da je v tej kriznih časih veliko staršev, ki ne vidijo smisla v plačevanju 100€ in več za nekaj kar ostane nepopisano. In to bi morali vedeti tudi učitelji in se malo orientirati po tem, da izberejo kompromis med dobrim DZ in ceno oz. da ni v 5ih delih.

lp, Mojca



To je popolnoma neprimerno in v bistvu nedopustno, da se ravnatelj vtika v strokovno izbiro del. zvezkov na področjih, kjer ni doma oz. kjer nima strokovnega znanja. Kako to dopustijo na neki šoli ne vem. Pri nas bi bil revolt in prav je tako. Če pa so drugod zaposleni navadne riti, potem se pa sprašujem o kvaliteti šole.

V največji večini šol otroci nimajo brezveznih del. zvezkov, (oz. imajo sem in tja morda res kakšnega v kakšnem razredu, vendar je posploševanje v tej smeri, da plačujete 100eur preveč popolna izmišijotina), pa še te DZ, kar jih imamo nujno potrebnih, smo ukinili pod pritiskom ministrstva. Moji šolski otroci bodo pač mnogo bolj obremenjeni. Zdaj smo šli lahko ven, ko smo končali delo v dz, po novem pa ne bo več časa za to, ker bodo reči risali ali zapisovali v zvezek. Kaj češ, že tako preobremenjene otroke bomo še malo bolj obremenili. Če starši tako hočete, pa tudi prav.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 7:26:55   
*miska.mcc*
nič nimam proti DZ. ampak zakaj za boga, rabijo na nasi soli pri matematiki 3!!!! delovne zvezke?



M. Cotič et al.: SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
,
2 dela, samostojni delovni zvezek
(DZS)

M. Cotič et al.: SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4,
vaje
za utrjevanje, 2 dela, delovni zvezek
(DZS)

A. Dežman, S. Osterman:
RAČUNANJE JE IGRA 4, delovni
zvezek (Antus)



< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 28.5.2010 7:28:05 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 7:51:33   
sanasan
naš je imel zadnjo triado tudi vsako leto vsaj 3 delovne zvezke + še kakšno dodatno knjigo vaj...rešil je skoraj vse, pa je bolj med lenimiuser posted image ...letos končuje prvi letnik srednje in matematiko dela (oz. sploh mu ni treba) z levo rokouser posted image ...


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 7:54:21   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Vsaj pri nas se je ravnateljica letos zeeelooooo vtaknila v učiteljevo svobodo izbire delovnih zvezkov in sem že zgoraj napisala na kak način. Pač je počasi postajalo th DZjev preveč, pač za vsak slučaj je vsaka učiteljica dodala še enega (karikiram) in jih je bilo naenkrat 10.
In mislim, da ni nihče rekel, da bi raje imel kopije. Sama zelopodpiram DZje v pametni meri, se pravi to kar dejansko rešijo in ravno toliko, da imajo še kaj za pisati v zvezke in ne samo dopolnjevati in obkroževati v DZ. Pa sem sama iz pedagoške smeri tako da vem o čem govorim.

Verjamem pa, da je v tej kriznih časih veliko staršev, ki ne vidijo smisla v plačevanju 100€ in več za nekaj kar ostane nepopisano. In to bi morali vedeti tudi učitelji in se malo orientirati po tem, da izberejo kompromis med dobrim DZ in ceno oz. da ni v 5ih delih.

lp, Mojca



To je popolnoma neprimerno in v bistvu nedopustno, da se ravnatelj vtika v strokovno izbiro del. zvezkov na področjih, kjer ni doma oz. kjer nima strokovnega znanja. Kako to dopustijo na neki šoli ne vem. Pri nas bi bil revolt in prav je tako. Če pa so drugod zaposleni navadne riti, potem se pa sprašujem o kvaliteti šole.

V največji večini šol otroci nimajo brezveznih del. zvezkov, (oz. imajo sem in tja morda res kakšnega v kakšnem razredu, vendar je posploševanje v tej smeri, da plačujete 100eur preveč popolna izmišijotina), pa še te DZ, kar jih imamo nujno potrebnih, smo ukinili pod pritiskom ministrstva. Moji šolski otroci bodo pač mnogo bolj obremenjeni. Zdaj smo šli lahko ven, ko smo končali delo v dz, po novem pa ne bo več časa za to, ker bodo reči risali ali zapisovali v zvezek. Kaj češ, že tako preobremenjene otroke bomo še malo bolj obremenili. Če starši tako hočete, pa tudi prav.



Vedno sem z veseljem brala tvoje odgovore, ampak vedno pogosteje postajajo tvoje reakcije popolnoma neprimerne, sploh če vsi ne lapajo po tvoje.
Glej, starši so se hudo pritoževali. Zakaj 5 DZjev pri enem predmetu, če sta na koncu 2 prazna? Se pravi le nista bila tako nujno potrebna. in take DZ se je zdaj izločilo iz programa. Bolj razumljivo? In zaradi tega otroci ne bodo nič dlje ostajali noter, ampak bodo prav tako zunaj pa še DZji bodopolni, preostali pač. Tisto nabavljanje za vsak slučaj, da bodo vsak petek noter nekaj pogledali ali napisali en stavek pač ni potrebno, sploh pa ne nujno. Ja, tem kriznim časom se moramo prilagoditi vsi, tako učitelji kot tudi otroci. Dejstvo je, da si čedalje več staršev ne more privoščiti tako velikih stroškov z nabavo DZ.

lp

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 7:55:40   
sanasan
aja, pa naša bo letos imela v 1.razredu tudi 3 delovne zvezke za mat.sicer gre za komplet : Igraje in zares v svet matematičnih čudesuser posted image
uf, za 1.razred skupaj 7 delovnih, 0 učbenikov in 5 zvezkovuser posted image ....ampak že komaj čakauser posted image


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 8:04:54   
*miska.mcc*
ce gremo po delih, bo imel mali 4 DZ pri matematiki. ta velik pa 5 dz pri matematiki.

samo v bistvu ima domen 3 dz.SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, 2 dela (1 dz)

SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, vaje (2 dela)  no, zakaj vaje?

in še
 racunanje je igra od druge zalozbe.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 8:15:32   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Vedno sem z veseljem brala tvoje odgovore, ampak vedno pogosteje postajajo tvoje reakcije popolnoma neprimerne, sploh če vsi ne lapajo po tvoje.
Glej, starši so se hudo pritoževali. Zakaj 5 DZjev pri enem predmetu, če sta na koncu 2 prazna? Se pravi le nista bila tako nujno potrebna. in take DZ se je zdaj izločilo iz programa. Bolj razumljivo? In zaradi tega otroci ne bodo nič dlje ostajali noter, ampak bodo prav tako zunaj pa še DZji bodopolni, preostali pač. Tisto nabavljanje za vsak slučaj, da bodo vsak petek noter nekaj pogledali ali napisali en stavek pač ni potrebno, sploh pa ne nujno. Ja, tem kriznim časom se moramo prilagoditi vsi, tako učitelji kot tudi otroci. Dejstvo je, da si čedalje več staršev ne more privoščiti tako velikih stroškov z nabavo DZ.

lp



Pa kje sem napisala, da se odvečni DZ ne smejo izločit? Napisala sem, da so zdaj pritisnili na vse učitelje, tudi tiste ki nikdar nismo pretiravali (in takih je velika večina) in da smo vsi morali izločit DZ. Na naši šoli recimo smo imeli v 1. razredu recimo 1DZ za mat., 1DZ za SL, 1DZ za SPO in nobenega DZ za noben vzgojni predmet in nobene knjige. A je to pretiravanje? Zdaj smo pristali na 1DZ za SL in 1DZ za mat in nič dz za SPO in vzgojne predmete. V 2. razredu so nam celo dovolili, da ostane 1dz za mat, sl in spo in nič dz za vzgojne predmete. Takole v tem smislu ti lahko naštejem še za celo šolo, ampak menda vidiš kontekst. Ampak dejstvo je, da bomo mi morali pisat in risat in lepit v zvezek stvari, ki smo jih lahko izpolnili, ter da bomo morali kopirat tako slike kot vaje, ker ne moreš otroku v 1. triadi razlagat na suho, niti zahtevat od njega, da ves čas sedi pri miru in riše in piše - ali pač? Pa da ne govorim, da že zdaj dovolj rišemo in pišemo, ker smo ravno zato imeli tako malo DZ. Ne rabijo otroci več tega kot že imajo.

Še enkrat, večina šol ima normalne predstave o količini DZ, ki jih otrok rabi, da usvoji neko snov, seveda pa obstajajo primerki, ki jih tudi jaz ne razumem (primer od miške zgoraj za matematiko) - ampak v vsakem poklicu obstajajo ljudje, ki niso idealni ali počno neumnosti, nek mali procent. Da pa se zato kaznuje ostale učitelje - in da ne govorim svoje lastne otroke - je pa za moj okus nesprejemljivo.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 8:18:56   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ce gremo po delih, bo imel mali 4 DZ pri matematiki. ta velik pa 5 dz pri matematiki.

samo v bistvu ima domen 3 dz.SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, 2 dela (1 dz)

SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, vaje (2 dela)  no, zakaj vaje?

in še
 racunanje je igra od druge zalozbe.



Zato vaje, ker je v osnovnem DZ samo ena stran vaj za vsako snov ali nekaj takega in bi morali otroci na roke prepisovat račune iz table oz. bi jih morali kopirati. Vendar jaz ne bi naročala še RjI - ampak to je samo moje mnenje.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 8:27:10   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Vedno sem z veseljem brala tvoje odgovore, ampak vedno pogosteje postajajo tvoje reakcije popolnoma neprimerne, sploh če vsi ne lapajo po tvoje.
Glej, starši so se hudo pritoževali. Zakaj 5 DZjev pri enem predmetu, če sta na koncu 2 prazna? Se pravi le nista bila tako nujno potrebna. in take DZ se je zdaj izločilo iz programa. Bolj razumljivo? In zaradi tega otroci ne bodo nič dlje ostajali noter, ampak bodo prav tako zunaj pa še DZji bodopolni, preostali pač. Tisto nabavljanje za vsak slučaj, da bodo vsak petek noter nekaj pogledali ali napisali en stavek pač ni potrebno, sploh pa ne nujno. Ja, tem kriznim časom se moramo prilagoditi vsi, tako učitelji kot tudi otroci. Dejstvo je, da si čedalje več staršev ne more privoščiti tako velikih stroškov z nabavo DZ.

lp



Pa kje sem napisala, da se odvečni DZ ne smejo izločit? Napisala sem, da so zdaj pritisnili na vse učitelje, tudi tiste ki nikdar nismo pretiravali (in takih je velika večina) in da smo vsi morali izločit DZ. Na naši šoli recimo smo imeli v 1. razredu recimo 1DZ za mat., 1DZ za SL, 1DZ za SPO in nobenega DZ za noben vzgojni predmet in nobene knjige. A je to pretiravanje? Zdaj smo pristali na 1DZ za SL in 1DZ za mat in nič dz za SPO in vzgojne predmete. V 2. razredu so nam celo dovolili, da ostane 1dz za mat, sl in spo in nič dz za vzgojne predmete. Takole v tem smislu ti lahko naštejem še za celo šolo, ampak menda vidiš kontekst. Ampak dejstvo je, da bomo mi morali pisat in risat in lepit v zvezek stvari, ki smo jih lahko izpolnili, ter da bomo morali kopirat tako slike kot vaje, ker ne moreš otroku v 1. triadi razlagat na suho, niti zahtevat od njega, da ves čas sedi pri miru in riše in piše - ali pač? Pa da ne govorim, da že zdaj dovolj rišemo in pišemo, ker smo ravno zato imeli tako malo DZ. Ne rabijo otroci več tega kot že imajo.

Še enkrat, večina šol ima normalne predstave o količini DZ, ki jih otrok rabi, da usvoji neko snov, seveda pa obstajajo primerki, ki jih tudi jaz ne razumem (primer od miške zgoraj za matematiko) - ampak v vsakem poklicu obstajajo ljudje, ki niso idealni ali počno neumnosti, nek mali procent. Da pa se zato kaznuje ostale učitelje - in da ne govorim svoje lastne otroke - je pa za moj okus nesprejemljivo.


En post višje si napisala, da so očitno učitelji na naši šoli riti, ker dovolijo, da se ravnateljica meša v njihove posle. Ampak kot sem že zgoraj napisala, so naši učitelji v preteklih letih u iber pretiravali z DZ in v to je resnično posegla tako, da jih še zmeraj ostaja veliko (po mnenju nekaterih), ampak izločila je nepotrebne. In to bi morali narediti še v marsikateri zbornici pa bi se starši pol manj razburjali. Da bi ti šele videla sezname ostalih šolskih potrebščin na naši šoli v preteklih letih. Vse potrebščine bi morali nabaviti točno določeno znamko - ja, izbrali so najdražjo pri vsaki potrebščini. Sama otroku lahko nabavim in prvo leto tudi sem, točno po seznamu. In takrat sem brez torbe in brez DZ plačala okoli 70€, s tem da smo tempere plačali v šoli in še nekaj, skupno skoraj 100€. In tudi sem je posegla ravnateljica, ker si drugače učitelji niso dali rečt, da ne morejo vsi otroci imeti FC barvic in ne vem kaj še. So starši, ki lahko in so starši, ki ne morejo. in tu se mi zdi, da bi učitelji res mogli znat presodit no, toliko pameti pa sem prepričana, da posedujejo prav vsi. In če se znajo postaviti za svoje plače, češ da so prenizke, bi se morali zavedati, da ponekod oba starša zaslužita ravno eno njihovo plačo.

lp

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 8:36:02   
diva 4
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ce gremo po delih, bo imel mali 4 DZ pri matematiki. ta velik pa 5 dz pri matematiki.

samo v bistvu ima domen 3 dz.SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, 2 dela (1 dz)

SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, vaje (2 dela)  no, zakaj vaje?

in še
 racunanje je igra od druge zalozbe.



Zato vaje, ker je v osnovnem DZ samo ena stran vaj za vsako snov ali nekaj takega in bi morali otroci na roke prepisovat račune iz table oz. bi jih morali kopirati. Vendar jaz ne bi naročala še RjI - ampak to je samo moje mnenje.


Moja hči končuje prvi razred in smo poleg obveznih SVET MATEMETIČNIH ČUDES (TRIJE ZVEZKI) , po nasvetu razredničarke naročili tudi  računanje je igra ( zraven dobili še barvice).In moram povedat, da so vsi delovni zvezki polni, oz. bojo do konca šol.leta sigurno polni.Plus tega pa imam doma še za eno polno mapo kopiranih učnih listov, ki so jih tudi reševali.Meni se sicer to ne zdi neko pretiravanje .Mi pa ne bi bilo vseeno če se ti delovni zvezki ne bi uporabljali in bi bili samo 60% izpolnjeni.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 8:41:16   
diva 4
Kar se pa potrbščnin ostalih tiče, pa smo dobili nasvet , da naj vsak po lastni presoji in debelini denarnice kupi.In , da je bolje kupiti že na zaćčetku kvlitetnejše barvice , ki se lažje šilijo , saj s tem olajšamo delo svojemu otroku , pa tudi obraba je manjša.Jaz sem naši res kupila FC barvice in bodo zdržale glih celo šol.leto, njena sošolka pa ima že tretje lumpi barvice, ki se konice ful lomijo in jih nonstop šili.

< Sporočilo je popravil diva 4 -- 28.5.2010 8:42:01 >

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 8:47:01   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: diva 4

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ce gremo po delih, bo imel mali 4 DZ pri matematiki. ta velik pa 5 dz pri matematiki.

samo v bistvu ima domen 3 dz.SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, 2 dela (1 dz)

SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, vaje (2 dela)  no, zakaj vaje?

in še
 racunanje je igra od druge zalozbe.



Zato vaje, ker je v osnovnem DZ samo ena stran vaj za vsako snov ali nekaj takega in bi morali otroci na roke prepisovat račune iz table oz. bi jih morali kopirati. Vendar jaz ne bi naročala še RjI - ampak to je samo moje mnenje.


Moja hči končuje prvi razred in smo poleg obveznih SVET MATEMETIČNIH ČUDES (TRIJE ZVEZKI) , po nasvetu razredničarke naročili tudi  računanje je igra ( zraven dobili še barvice).In moram povedat, da so vsi delovni zvezki polni, oz. bojo do konca šol.leta sigurno polni.Plus tega pa imam doma še za eno polno mapo kopiranih učnih listov, ki so jih tudi reševali.Meni se sicer to ne zdi neko pretiravanje .Mi pa ne bi bilo vseeno če se ti delovni zvezki ne bi uporabljali in bi bili samo 60% izpolnjeni.

Evo, točno to. Žal so moje izkušnje take, da je v drugem in tretjem razredu hči imela dve sorti DZ-jev za matematiko in so delali samo v Računanje je igra, ta drugi komplet je bil skoraj prazen - rešena in izpolnjena je bila slaba tretjina! Prav tako je ostal prazen DZ za Spoznavanje okolja, izpolnjenih je bilo (delno!) 5 strani. Imam doma spravljene in lahko dokažem.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 9:02:42   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

En post višje si napisala, da so očitno učitelji na naši šoli riti, ker dovolijo, da se ravnateljica meša v njihove posle. Ampak kot sem že zgoraj napisala, so naši učitelji v preteklih letih u iber pretiravali z DZ in v to je resnično posegla tako, da jih še zmeraj ostaja veliko (po mnenju nekaterih), ampak izločila je nepotrebne. In to bi morali narediti še v marsikateri zbornici pa bi se starši pol manj razburjali. Da bi ti šele videla sezname ostalih šolskih potrebščin na naši šoli v preteklih letih. Vse potrebščine bi morali nabaviti točno določeno znamko - ja, izbrali so najdražjo pri vsaki potrebščini. Sama otroku lahko nabavim in prvo leto tudi sem, točno po seznamu. In takrat sem brez torbe in brez DZ plačala okoli 70€, s tem da smo tempere plačali v šoli in še nekaj, skupno skoraj 100€. In tudi sem je posegla ravnateljica, ker si drugače učitelji niso dali rečt, da ne morejo vsi otroci imeti FC barvic in ne vem kaj še. So starši, ki lahko in so starši, ki ne morejo. in tu se mi zdi, da bi učitelji res mogli znat presodit no, toliko pameti pa sem prepričana, da posedujejo prav vsi. In če se znajo postaviti za svoje plače, češ da so prenizke, bi se morali zavedati, da ponekod oba starša zaslužita ravno eno njihovo plačo.

lp



Zdaj pa nehaj z nizkimi. Učiteljem so šle plače DOL. In ne vem če si koga slišala kaj dosti jamrat na to temo. In če ti paše in so ti naše plače in delo tako všeč, da ti je to dvoje na nivoju in v skladu s sposobnostjo, greš lahko komot delat v šolstvo.

Naš ravnatelj ni odločal, katere učbenike naj izločimo. Določali smo sami učitelji v celi triadi oz. po aktivih, kje naredimo najmanj škode, če kaj izločimo. Prisililo nas je ministrstvo. In to nima veze s tem, da ravnatelj samovoljno določi, česa ne bodo rabili.

Znamk potrebščin  šole ne izbirajo, vsaj navadno je tako - edini izjemi sta ene relativno poceni voščenke, s katerimi otrok res nima težav pri ustvarjanju, ker ne packajo in so ravno prav mehke, kar za večino voščenk ne velja in en zvezek, s katerim se zelo lažje uči pisati. Morda je kje še kakšna malenkost, če pa misliš, da učitelji izbiramo znamke zaradi snobovstva ali zato, ker se preseravamo, se pa zelo motiš. Osebno ne poznam učitelja, ki ne bi gledal v tem oziru samo na otroka in njegovo lažje delo.  

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 9:07:56   
*miska.mcc*


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ce gremo po delih, bo imel mali 4 DZ pri matematiki. ta velik pa 5 dz pri matematiki.

samo v bistvu ima domen 3 dz.SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, 2 dela (1 dz)

SVET
MATEMATIČNIH ČUDES 4
, vaje (2 dela)  no, zakaj vaje?

in še
 racunanje je igra od druge zalozbe.



Zato vaje, ker je v osnovnem DZ samo ena stran vaj za vsako snov ali nekaj takega in bi morali otroci na roke prepisovat račune iz table oz. bi jih morali kopirati. Vendar jaz ne bi naročala še RjI - ampak to je samo moje mnenje.



itak prepisujejo racune iz dz v zvezek. 3 velike karo zvezke so ponucali do zdaj.
rji pa moram kupit. je obvezno.


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 9:15:49   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

En post višje si napisala, da so očitno učitelji na naši šoli riti, ker dovolijo, da se ravnateljica meša v njihove posle. Ampak kot sem že zgoraj napisala, so naši učitelji v preteklih letih u iber pretiravali z DZ in v to je resnično posegla tako, da jih še zmeraj ostaja veliko (po mnenju nekaterih), ampak izločila je nepotrebne. In to bi morali narediti še v marsikateri zbornici pa bi se starši pol manj razburjali. Da bi ti šele videla sezname ostalih šolskih potrebščin na naši šoli v preteklih letih. Vse potrebščine bi morali nabaviti točno določeno znamko - ja, izbrali so najdražjo pri vsaki potrebščini. Sama otroku lahko nabavim in prvo leto tudi sem, točno po seznamu. In takrat sem brez torbe in brez DZ plačala okoli 70€, s tem da smo tempere plačali v šoli in še nekaj, skupno skoraj 100€. In tudi sem je posegla ravnateljica, ker si drugače učitelji niso dali rečt, da ne morejo vsi otroci imeti FC barvic in ne vem kaj še. So starši, ki lahko in so starši, ki ne morejo. in tu se mi zdi, da bi učitelji res mogli znat presodit no, toliko pameti pa sem prepričana, da posedujejo prav vsi. In če se znajo postaviti za svoje plače, češ da so prenizke, bi se morali zavedati, da ponekod oba starša zaslužita ravno eno njihovo plačo.

lp



Zdaj pa nehaj z nizkimi. Učiteljem so šle plače DOL. In ne vem če si koga slišala kaj dosti jamrat na to temo. In če ti paše in so ti naše plače in delo tako všeč, da ti je to dvoje na nivoju in v skladu s sposobnostjo, greš lahko komot delat v šolstvo.


Uh, pa še kako jamrajo. Ampak ali sem to omenila. Jaz se, ampak sem napisala, da
se znajo postaviti za svoje plače


Sem pa profesorica po izobrazbi, ja. Tega dela pa res ne opravljam, ne. No, vsaj ne več.

Naš ravnatelj ni odločal, katere učbenike naj izločimo. Določali smo sami učitelji v celi triadi oz. po aktivih, kje naredimo najmanj škode, če kaj izločimo. Prisililo nas je ministrstvo. In to nima veze s tem, da ravnatelj samovoljno določi, česa ne bodo rabili.

Pri nas je ravnateljica posegla pri tistih, kjer DZ ni bil vsaj 60% napolnjen.

Znamk potrebščin  šole ne izbirajo, vsaj navadno je tako - edini izjemi sta ene relativno poceni voščenke, s katerimi otrok res nima težav pri ustvarjanju, ker ne packajo in so ravno prav mehke, kar za večino voščenk ne velja in en zvezek, s katerim se zelo lažje uči pisati.

Pri nas so določili znamke prav za VSE potrebščine. No, od prejšnjega leta ne več.

če pa misliš, da učitelji izbiramo znamke zaradi snobovstva ali zato, ker se preseravamo, se pa zelo motiš. Osebno ne poznam učitelja, ki ne bi gledal v tem oziru samo na otroka in njegovo lažje delo.  

nikjer nisem zapisala tega in dvomim, da si to lahko razbrala iz mojega pisanja.
Napisala sem naslednje

So starši, ki lahko in so starši, ki ne morejo. in tu se mi zdi, da bi učitelji res mogli znat presodit no, toliko pameti pa sem prepričana, da posedujejo prav vsi. In če se znajo postaviti za svoje plače, češ da so prenizke, bi se morali zavedati, da ponekod oba starša zaslužita ravno eno njihovo plačo.





(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Nabava delovnih zvezkov
28.5.2010 10:03:35   
sanasan
itak prepisujejo racune iz dz v zvezek. 3 velike karo zvezke so ponucali do zdaj.
rji pa moram kupit. je obvezno.

ja, ampak jim vsaj pri pouku ni treba izgubljati časa s prepisovanjem s tableuser posted image , ali pa imeti celo solato fotokopij, ki jih mimogrede izgubijouser posted image

res pa je, da je kar precej tudi od učitelja, šole pa tudi učenca odvisno, koliko naredijo - ko smo menjali šolo, so v tej drugi šoli naredili dooooosti več, pa učitelji so naloge res pregledovaliuser posted image , na prejšnji so pa govorili, da naloge niso obvezneuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?