|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 10:09:13   
Zvezdici
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdici

jessy - ja tole, da pri tebi ni zaznalo sem jaz prvič slišala, da je tudi to možno. Potem ti, pa še dohtarji ne vrjamejo.. kaj naj potem. Kar sam rodiš. user posted image


Zatežiš, tako kot sem jaz. Ko je prišla babca in rekla, da je CTG lep in ni popadkov, sem ji rekla, naj mi potem obrazloži, od kod take bolečine in to na 5 ali 4 minute! Potem je pa le stegnila roko na trebuh in čakala. Na roko pa jih je čutila.
Ma, jaz sem tudi prvič slišala za kaj takega. Moji cimri pa sta obe rekli, da sta jih že veliko slišali, da jim ni kazal popadke.
Se mi zdi, da je še najbolj zanesljiv ravno za merjenje srčka, tako da vidijo, kako se otročku godi.
Ko sem pa rojevala, mi je pa babca rekla, da krivulje na CTG-ju sploh niso pomembne, ker popadke zagotovo imam. user posted image  In, ja! Rodila sem kljub temu, da CTG ni kazal popadkov. Kdo bi si mislil. user posted image


user posted image user posted image Ja očitno so le bili. user posted image user posted image


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 10:18:46   
Anonimen
Jaz sem bila vaginalno pregledana samo pri prvem pregledu v 11. tednu, potem nič več celo nosečnost...na preglede sem se hodila samo tehtat, pritisk merit, pa srček poslušat. Ponavadi me je vprašala še kako se počutim in ker ni bilo nobenih posebnosti je bilo to-to, nič ni preverjala dolžine MV ali pa količino plodovnice. Mene tudi zanima če sem že kaj odprta, ker v nožnici me vseskozi špika, zadnjič me je parkrat sredi hoje tolk špiknilo, da sem avtomatsko ustavila in šla po sapouser posted image . No, če ne prej bom vse definitivno izvedela v ponedeljek na amnioskopiji.


(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 10:19:49   
Zvezdici
nosečka - zakaj, pa ti bodo delali to amnioskopijo?

_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 10:33:02   
lenčy
dobro jutro tudi od mene...

vidim, da vas je že kar nekaj rodilo, zato čestitke vsem in ćimveč crkljanja vam želimuser posted image

mene tudi že kar nekaj časa špika tam doli, kadar se moje dete aktivno premika. čutim ga res že čisto nizko, zato tudi upam, da bo porod hitrejšiuser posted image tudi zvije me na vsake toliko časa, samo dvomim da so popadki, ker niso nikoli zaporedoma. verjetno me zvija zaradi tega, ker ima user posted image svojega očeta v bolnici priključenega na aparate in ne vejo, če bo preživeluser posted image medva pa že v veselem pričakovanju najinega sina, zdaj pa tako... tud rodit si ne upam it, ker ne vem, kako bi zdj to vse skp zgledalo... še pogledat si ga ne upam it, da ne bi zaradi vsega tega stresa kaj sprožila... grozno, kaj se to dogaja...

čez eno uro imam CTG in upam, da bo saj tam vse ok. aja sm dobila tudi rezultate streptokoka in sem negativna HB...


_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 10:36:57   
Anonimen
amnioskopijo delajo ponavadi na rok (baje da to rutinsko delajo samo še v Kranju), da pogledajo če je plodovnica še v redu. Če je bistra je še vse OK in pustijo da nosečnost poteka še naprej, če je motna, zelena...potem ti porod verjetno sprožijo, ker to ni več idealno okolje zauser posted image . Sem pa slišala, da ti sama amnioskopija dostikrat povzroči odtekanje vode in posledično porod...tko da mogoče pa bo kej v ponedeljekuser posted image

(odgovor članu lenčy)
  Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 11:08:03   
Zvezdici
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24

amnioskopijo delajo ponavadi na rok (baje da to rutinsko delajo samo še v Kranju), da pogledajo če je plodovnica še v redu. Če je bistra je še vse OK in pustijo da nosečnost poteka še naprej, če je motna, zelena...potem ti porod verjetno sprožijo, ker to ni več idealno okolje zauser posted image . Sem pa slišala, da ti sama amnioskopija dostikrat povzroči odtekanje vode in posledično porod...tko da mogoče pa bo kej v ponedeljekuser posted image


Ahaa.. potem zaradi tega nisem nič vedela, ker delajo rutinsko samo še v kranju.
Dobro opravi v ponedeljek. Se mogoče kaj premakne. user posted image


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 11:18:28   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

dobro jutro tudi od mene...

vidim, da vas je že kar nekaj rodilo, zato čestitke vsem in ćimveč crkljanja vam želimuser posted image

mene tudi že kar nekaj časa špika tam doli, kadar se moje dete aktivno premika. čutim ga res že čisto nizko, zato tudi upam, da bo porod hitrejšiuser posted image tudi zvije me na vsake toliko časa, samo dvomim da so popadki, ker niso nikoli zaporedoma. verjetno me zvija zaradi tega, ker ima user posted image svojega očeta v bolnici priključenega na aparate in ne vejo, če bo preživeluser posted image medva pa že v veselem pričakovanju najinega sina, zdaj pa tako... tud rodit si ne upam it, ker ne vem, kako bi zdj to vse skp zgledalo... še pogledat si ga ne upam it, da ne bi zaradi vsega tega stresa kaj sprožila... grozno, kaj se to dogaja...

čez eno uro imam CTG in upam, da bo saj tam vse ok. aja sm dobila tudi rezultate streptokoka in sem negativna HB...



Lenčy, približno si znam predstavljati, kako se počutiš v taki situaciji. Res nič kaj prijetna stvar. Pri nas je bilo nekaj podobnega, ko se je imela sestra za poročit, pa nam je umrla babica par tednov prej. Tudi nismo vedeli, kaj naj storimo, ampak je potem župnik rekel ,da življenje gre dalje in da se ne sme zaradi smrti poroke odložiti.
Kakor koli že, srčno upam, da mu bodo lahko pomagali, da si opomore in da se boste svoje sreče res lahko veselili! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 11:20:43   
Jessy
A veste, da meni se pa zdi čisto razumljivo, da nas G nič ne gledajo, če smo odprte, saj to v tej pozni nosečnosti sploh ni več pomembno. Vsekakor je fajn, če si prej že kaj odprta, ampak roditi itak ne moreš brez popadkov in takrat bodo odprtost zagotovo preverili.
Prej so nas pa pregledovali, ker bi tako lahko ugotovili prezgodnje odpiranje in potem lažje pomagajo, da se odpiranje ne nadaljuje. Zdaj je pa res čisto vseeno, kako in kaj je.

Saj boste prišle kmalu na vrsto! Še malo!!! user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 11:24:57   
Anonimen
lenčy: upam da se bo porihtalo in da bo od tvojega oče ozdravel. Čisto  nič fino ni, da se ti take stvari dogajajo na koncu nosečnostiuser posted image user posted image user posted image user posted image

Sem se takoj spomnila nekega primera.
V naši vasi je bil nekaj let nazaj en tak grozen primer, ko je oče ponesreči do smrti povozil svojo še ne dveletno hčerko na domačem dvorišču, njegova žena-to se pravi mamica od punčke je bila pa ravno takrat na koncu svoje tretje nosečnosti-če tako zdajle pomislim si sploh ne morem predstavljati kako hudo je bilo vse skupaj za to družinouser posted image

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 11:29:03   
Zvezdici
lenčy - prvo user posted image user posted image user posted image . Na žalost, pa ne moraš nič narediti. Upam z vami vseeno, da se bo vse ok končalo. Ti pa ne imej slabe vesti, ker res ni nič v tvojih rokah. Še user posted image user posted image user posted image user posted image za srečo!

_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 11:29:37   
Zvezdici
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24

Sem se takoj spomnila nekega primera.
V naši vasi je bil nekaj let nazaj en tak grozen primer, ko je oče ponesreči do smrti povozil svojo še ne dveletno hčerko na domačem dvorišču, njegova žena-to se pravi mamica od punčke je bila pa ravno takrat na koncu svoje tretje nosečnosti-če tako zdajle pomislim si sploh ne morem predstavljati kako hudo je bilo vse skupaj za to družinouser posted image


Joj groza.. si sploh nočem predstavljati!!! user posted image


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 11:39:33   
NM
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

A veste, da meni se pa zdi čisto razumljivo, da nas G nič ne gledajo, če smo odprte, saj to v tej pozni nosečnosti sploh ni več pomembno. Vsekakor je fajn, če si prej že kaj odprta, ampak roditi itak ne moreš brez popadkov in takrat bodo odprtost zagotovo preverili.
Prej so nas pa pregledovali, ker bi tako lahko ugotovili prezgodnje odpiranje in potem lažje pomagajo, da se odpiranje ne nadaljuje. Zdaj je pa res čisto vseeno, kako in kaj je.

Saj boste prišle kmalu na vrsto! Še malo!!! user posted image


Se strinjam s tvojo ugotovitvijo. Pomembno je, da pogledajo dolžino materničnega vratu do časa, ko je otrok še nedonošen, da mu lahko dajo zdravila za dozorevanje pljuč, če grozi prezgodnji porod.
Potem pa je pomembna le vitalnost posteljice, količina plodovnice, rast, lega in premikanje ploda.
Tudi to s CTG od 37. do 40. sploh ni pomembno, saj je le-ta premalo koristen. Počutje ploda se lahko kontrolira tudi drugače, pa me same, popadki pa kot ima izkušnjo J. niso vedno zanesljivi.
Po roku pa CTG opravljajo, da vidijo predvsem počutje otroka.
Meni je včeraj CTG samo pogledal in naročil, naj bom pozorna, če bi odtekala voda, če bi se odluščil čep in če ne bi pol dneva čutila otroka, pa seveda popadki. Sploh ni pregledoval odprtosti.

Opažam, da smo včasih zmedene tudi zaradi tega, ker so metode sledenja nosečnosti drugačne. Tukaj si vse povemo, potem pa mislimo, da kaj ni prav.

Skratka vsem veliko lepih misli in dejanj, pa pridite še kej čvekat. Naj pa sonček doda nekaj svoje energije.

Lenčy - tebi pa vse dobro in se osredotoči na vaju z user posted image !


_____________________________

Sončni žarek je pravo ime za katerega koli otroka. Naš žarek je Nika.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 11:40:33   
NM
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24

lenčy: upam da se bo porihtalo in da bo od tvojega oče ozdravel. Čisto  nič fino ni, da se ti take stvari dogajajo na koncu nosečnostiuser posted image user posted image user posted image user posted image

Sem se takoj spomnila nekega primera.
V naši vasi je bil nekaj let nazaj en tak grozen primer, ko je oče ponesreči do smrti povozil svojo še ne dveletno hčerko na domačem dvorišču, njegova žena-to se pravi mamica od punčke je bila pa ravno takrat na koncu svoje tretje nosečnosti-če tako zdajle pomislim si sploh ne morem predstavljati kako hudo je bilo vse skupaj za to družinouser posted image


To je moglo bit pa ... ne najdem besede ...user posted image


_____________________________

Sončni žarek je pravo ime za katerega koli otroka. Naš žarek je Nika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 11:55:17   
Anonimen
Opažam, da smo včasih zmedene tudi zaradi tega, ker so metode sledenja nosečnosti drugačne. Tukaj si vse povemo, potem pa mislimo, da kaj ni prav.


fora je v tem, ker ima vsak G svoj način in pristop, pa seveda je odvisno tudi od vsake posameznice, kakšna nosečnost je in kako poteka. In je res kot si rekla...tukej gor ima ena tako izkušnjo s pregledi, druga čisto drugačno, potem si pa ves zmedenuser posted image

Ja, tisti primer, ki sem ga prej opisala je bil res krizen....smo bili vsi v šoku, sploh ker smo bili bližnji sosedje.

(odgovor članu NM)
  Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 12:18:51   
Anonimen
Evo jst sem pa danes user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  volje. Seveda po zaslugi šefa od mojega.
Smo bili zmenjeni, da bo 22.2 ko sem imela sekcijo, da bo  imel prosti dan - da bo le enkrat lahko bil prisoten pri porodu. Pa iz tega ni bilo nič, ga je rajši kreten kretenski poslal v Salzburg in ko ga jebe za sve. Važn, da je gospod dosegu svoje.
Da o tem, da tudi tok kančka pameti nima, pa je lepo vedel, da mora prit moj v soboto po naju v P - da bi mu pač zrihtal, da bil bil pravočasno doma. Ma ja, če bi morala mojega čakat, bi domov prišla glih v nedeljouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Potem se je moj z njim zmenil, da bo bil en teden fraj in da bo dopust izkoristil v dveh delih. Mu je reku, da nej gre v ponedeljek nekaj odpeljat, pol pa da bo bil do srede doma in potem še ena kratka  fura. Ja spet iz tega dogovora ni bilo nič, da o tem ko mu je moj to omenil rekel, da njega boli za nas............
No pa je potem v petek le prišel domov - pa še to je mogu it isti dan spucat pa neki delat na temu kurčevemu šleparju. Pa spet ni bilo nič od prostega dneeeee.

No zdej pa sledi še zgodba tega tedna: je bilo rečeno da bo so srede zvečer doma. In mislite, da je???? Nekje je spet v kurčevemu Salzburgu in ne verjamem da bo danes prišu dam - edin po čudežu, če tega idiota kap zadane, kar pa je verjetnost 1 od 1.000.000

Tok o tem kakšni so zasebniki, obljubljajo tako, ko pa je treba to držat, pa jim čisto dol visi zate.

No da o tem, da ko mu je moj omenil, da bo šel na očetovski dopust -14 dni ki mu pripada, je rekel, da pri njemu pa moški že ne hodijo na porodniško ampak samo ženske,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

In kaj je najbolj žalostno?? da je tudi njegova žena sedaj že drugič noseča in bi lahko imel malo več posluha za to. Ampak njemu se jebe važno da ima za kurben hause pa za žurke, pa da se pred tabo fino dela, kaki dober šef je. Ma ja poščijem se na takega šefa.


Mah zdej sem se pa razpisala, se opravičujem

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 12:38:23   
NM
IZVIRNO SPOROČILO: sara2007




Mah zdej sem se pa razpisala, se opravičujem


sara2007 - prav, da si se razpisala in upam, da si se s tem olajšala. Je pa kruto, da je našo družbo tako daleč pripeljalo, da družina ne pomeni prav nič več. Samo delo in kopičenje materialnih vrednot za vodilne.
Ravno zdaj poslušam oddajo o stresu na del. mestu. Ni čudno, da razpadajo zakoni in se kopičijo bolezni.

Vedno pravim, pogumno naprej, kakor se le da in naj ti tvoja sončka polepšata vsak trenutek.


_____________________________

Sončni žarek je pravo ime za katerega koli otroka. Naš žarek je Nika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 12:51:28   
MUREN

Hej marčevke! Kako ste? Mi smo stari že 12 dni in kar pridni. le dojenje nam dela težave. A ma katera težave z dojenjem? Pr nas bi se sam crklala CEL dan na joški, pa sem ji zadnič dodala, ker mam premalo. Obup. Tole dojenje je ena sama katastrofa-boli za znoret, pa mažeš z lanolinom, pa nastavke, pa vse, tamala se kr dere ves čas... ko sem ji dala še dodatek, ker mi je vse spraznla, je pa spala kot ubita skor 5 ur.
A ma še katera težave?

(odgovor članu NM)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 13:12:52   
NM
IZVIRNO SPOROČILO: MUREN


Hej marčevke! Kako ste? Mi smo stari že 12 dni in kar pridni. le dojenje nam dela težave. A ma katera težave z dojenjem? Pr nas bi se sam crklala CEL dan na joški, pa sem ji zadnič dodala, ker mam premalo. Obup. Tole dojenje je ena sama katastrofa-boli za znoret, pa mažeš z lanolinom, pa nastavke, pa vse, tamala se kr dere ves čas... ko sem ji dala še dodatek, ker mi je vse spraznla, je pa spala kot ubita skor 5 ur.
A ma še katera težave?



Čestitke za 12 dni. Drgač pa več o dojenju na starši čvekamo, tukaj smo še bolj neizkušene, pa še malo nas je.


_____________________________

Sončni žarek je pravo ime za katerega koli otroka. Naš žarek je Nika.

(odgovor članu MUREN)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 13:24:00   
Zvezdici
sara - ja tole je res en grozen šef. Sigurno, ko bo pa njegova žena rodila bo pa cel mesec na dopustu in ne samo 2 tedna. Pa še vidva ne morata nič, ker se lahko potem znaša nad njega glede na to da je njegov delodajalec. Se mi zdi, da tudi izrablja to moč, kar je totalno pokvarjeno. user posted image user posted image
muren - tako kot pravi NM, tukaj smo še večino neizkušene, pa še zelo malo nas je. Tako, da pomoje tudi bolje, da povprašaš pri marčevkah 2010 na starši čvekamo.
Druače, pa čestitke za 12 dni, hehe. user posted image


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 13:54:00   
Jessy
Sara, upravičeno si jezna! Se mi prav smiliš! Škoda, ker je pri zasebniku, da ne moreš malce zagroziti s pravicami, ker si hitro lahko ob službo, kar je pa še slabše kot živeti v takih razmerah.
Drugače pa jaz pravim, da se vse vrne in enkrat ga bo nekaj doletelo.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 13:55:20   
lenčy
sara sm te enkrat že spraševala, če je tvoj šofer, pa mislm, da se nism zmotila... vem kako ti je, ker je pri nas isto in tudi ne vem, kdaj moj pride domov, niti ne vem če bo pri porodu, pa mu je šef tast. mu je že marskikaj obljubljou pa sm js vedla, da se obljub ne bo držal in se nisem zmotila. ampak očetovski dopust bo izkoristu, pa naj se na trepalnice postav... zdj ko mu je oče v bolnici, bi bil lahko mal bol toleranten in bi mu lhk take fure iskal, da bi bil do obiskou doma... zdj pa sm upam, da pride do 3h domou, da ga bo šou lhk pogledat... dejstvo je, da pri zasebnikih ni blo še nikol lušno, kaj šele pri šoferjih tako da sočustvujem s teboj.

pa hvala vsem za podporo, upam, da mu bo bolše, čeprav še ni nobenega odziva. res ne vem, kako bi moj prebolu izgubo in hkrati bil vesel za svojega prvorojenca... sj verjetn še neki časa ne bom rodila, ker je črta na CTG-ju ravna...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 14:00:12   
ursa_p
Dobro jutro!

Zvezdici ... hvala za obvestilo za paketek ... sem sla prec preverit, ce je prisel denar. Super!!! user posted image user posted image user posted image

CTG ... delajo predvsem zato, da kontrolirajo otrokov utrip, ce mene vprasas.
Jaz sem ga imela danes in je bil cisti mir. Cez dan imam res kar mir ... mene zvecer zacnejo dajat in tako je bilo tudi to noc, ampak nic pretresljivega. Me pa danes ni nic pregledovala ... je rekla, da naslednjic, ce ne bom se sla rodit, bo pa preverila koliko sem kej odprta in kaksno je stanje. Ker s pregledi tam lahko tudi kaj "sprozijo".

Sem bila pa danes v sluzbi, kjer so mojo zamenjavo za odslovili ... user posted image user posted image user posted image so me bili pa fuuuuuuuuuuuul veseli ... pa sem prec se mal naredila in so bili cist zadovoljni. So rekli, da lahko z otrokom veckrat pridem, da bojo varuske, vse kar zelim, sam da kej naredim. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Sicer pa iscejo novo ... upam, da bodo nasli kaj pimernega. user posted image

Lency ... drzite se!!! Drzim pesti, da bo tast okreval!!! user posted image user posted image

Sara2007 ... ne morem verjet!

Muren ... jaz bi na tvojem mestu striktno delala ... 10 min na eni strani, 10 min na drugi strani, potem ce je se lacna ji magari dodaj, drugace pa pocakaj in naslednje dojenje sele cez 3 ure. Pa poskusi uvesti ritem, ker ce ti skoz vlece in ni nic miru, se pomoje sploh ne more nova zaloga narest, ona se pa nic ne naje. Poskusi ... mogoce pa uspe. Pa se drzi tega vsaj nekaj dni, pa bos videla kako bo.

Lp, Ursa

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 14:32:23   
Jessy
Muren, a dosti počivaš??? Kaj pa tekočina? Dovolj piješ? Če ti to ne pomaga, potem se lahko poslužuješ močnatih jedi, predvsem polenta, kar pospešuje proizvodnjo mleka.
So pa naši otročki še tako majhni, da se jih še vedno lahko navadi na dudo, kar je super tolažba in se hitro lahko za nekaj minutk podaljša čas med podojema. Prav tako ni nič narobe, če čas podaljšuješ z dodatkom čaja. Nikar ji ne pusti, da bo tvoja dojka duda, ker boš trpela. Naj pa malo joka, si bo pljuča predihala.
Če imaš premalo mleka, ji dodajaj dodatek, sebi pa vseeno po podoju malce počrpaj morebitne ostanke mleka, da se bo še bolj delalo.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 16:05:54   
Pikapolonica80
Živjo punce!

Plamen sporoča:

Malo sem pohitel in že pokukal na svet. Ime mi je Tristan, velik sem 50 cm in imam 2,8 kg.


Čestitke user posted image user posted image user posted image !!

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Marčevke 2010 - 4. del
11.3.2010 16:09:02   
Zvezdici
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica80

Živjo punce!

Plamen sporoča:

Malo sem pohitel in že pokukal na svet. Ime mi je Tristan, velik sem 50 cm in imam 2,8 kg.


Čestitke user posted image user posted image user posted image !!


Čestitke!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Pikapolonica80)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?