|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hotelska soba
2.2.2010 17:58:27   
PC Baby
Julija letos se odpravljamo na morje in se odločamo za hotel, ker v kraju kamor gremo ni apartmajev. Mali bo star 1 leto in ne predstavljam si, kako bo zgledalo zvečer, ko bo moral spat. Midva valjda ne bova šla z njim spat ob osmih, ampak ker je hotelska soba en mali prostor pa TV je v njem pa kopalnice praktično del sobe... Pomoje ne bo mogel zaspat do polnoči, ko bo mrknu od utrujenosti.
Zdaj namreč spi v svoji sobici - sicer zelo pridno in mirno, celo noč, ampak takoj ko ga damo spat, ga prvih 20 minut vsak šum zbudi, potem pa sesamo in delamo živega boga pa je vse OK.

Kako se je pri vas to obneslo, oz. kako ste zadevo speljale?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hotelska soba
2.2.2010 18:28:05   
Katy78
Mi gremo sicer letos spet v apartma, ker se mi zdi bolj praktično. Imava potem en prostor (kuhinja+kavč) zvečer, ko zaspi, zase, prav tako pa je fajn terasa.

Jaz bi rekla, da ga pač uspavaš, po 20. min pa verjetno lahko gledata TV ali gresta na balkon brez da bi ga zbudila, če ima res tako trden spanec.

Če je od doma navajen večerne rutine, se je treba tega držati tudi na dopustu. OK, če bi šlo za en dan, ampak da bi ga pa cel teden puščala, da pač zaspi, ko omaga, je pa pomoje absolutno premajhen.




(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hotelska soba
2.2.2010 18:33:45   
PC Baby
Ja, sej zato. Pol bi mi pa lepo podnevi na plaži spal, ponoči pa žural. Ja, drgač je vajen večerne rutine od svojega drugega meseca in tega se bomo definitivno držali.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hotelska soba
2.2.2010 18:39:07   
Petka09
PC Baby, to si tudi jaz pri nas ne predstavljam, kako bo. Saj nekdo bi rekel, da kompliciram, ker ves vesoljni svet nima s tem težav, jaz pa si belim glavo s takimi stvarmi, češ, kako bomo mi v eni sobi.

Tudi pri nas je tako, da tamala spi v svoji sobici, kjer ima svoj mir... le da našo bi zbudilo, če bi jaz preveč kolovratila zvečer al pa šla recimo sesat. In tudi naša ima rutino, da spi že ob pol osmih, osmih. Ker je itak koma, če bi šla kasneje spat... je pač tako navajena.

Poleti bo stara 15 mesecev in se bo treba te rutine držat tut na dopustu. Ok, sm si pač rekla, bo šla spat pač nekje ob pol devetih, ta čas bova midva na balkonu, da res zaspi... Sam pol si tut jaz težko predstavljam kako bova midva gledala tv, se kaj pogovarjala... ne vem. Sej vem, kompliciram... Mogoče bi res mogla vzet apartma in to tak, da bi tut tam ona imela svojo sobo.

Je pa res, da meni rutina ogromno pomeni in ravno zato se toliko "obremenjujem".

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hotelska soba
2.2.2010 18:40:56   
FLASK_A
Mi smo bili v taki mali hotelski sobici. In je bilo super fajn.

Mali je zaspal v svoji posteljici ob 8h (kot vsak večer doma), midva sva šla ta čas na balkonček in se tam pogovarjala, poslušala muziko (sva videla ravno na oder)... Ali pa pač kaj drugega počela... Po navdihu...user posted image Sva imela srečo da je imela soba zaveso na hodnik kjer se gre v vc... In tam sva dala njegovo posteljico, zastrla zaveso- in soba je bila najina.user posted image

Sva šla pa tudi na kakšne doooolge večerne sprhode, kjer je mali zaspal v vozičku, potem sva ga pa samo v posteljico prestavila.

Uuuu, kaj je blo fajn. Bi šla še 1x- samo z dvema je pa to že cel projektuser posted image user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hotelska soba
2.2.2010 18:48:27   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

PC Baby, to si tudi jaz pri nas ne predstavljam, kako bo. Saj nekdo bi rekel, da kompliciram, ker ves vesoljni svet nima s tem težav, jaz pa si belim glavo s takimi stvarmi, češ, kako bomo mi v eni sobi.

Tudi pri nas je tako, da tamala spi v svoji sobici, kjer ima svoj mir... le da našo bi zbudilo, če bi jaz preveč kolovratila zvečer al pa šla recimo sesat. In tudi naša ima rutino, da spi že ob pol osmih, osmih. Ker je itak koma, če bi šla kasneje spat... je pač tako navajena.

Poleti bo stara 15 mesecev in se bo treba te rutine držat tut na dopustu. Ok, sm si pač rekla, bo šla spat pač nekje ob pol devetih, ta čas bova midva na balkonu, da res zaspi... Sam pol si tut jaz težko predstavljam kako bova midva gledala tv, se kaj pogovarjala... ne vem. Sej vem, kompliciram... Mogoče bi res mogla vzet apartma in to tak, da bi tut tam ona imela svojo sobo.

Je pa res, da meni rutina ogromno pomeni in ravno zato se toliko "obremenjujem".


Meni se to ne zdi kompliciranje. Jaz si ne predstavljam, da bi Nik spal, midva bi pa gledala TV, ker je navajen teme in miru. Edino na balkon bi lahko šla, ampak cel teden vsak večer na balkonu mi pa tudi ne potegne. user posted image Zato gremo pač v aparatma in je volk sit, koza pa cela. user posted image

Glede večernih sprehodov in da otrok zaspi v vozičku - bi šlo, ko je bil majhen, zdaj pa ni šans da bi zaspal.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hotelska soba
2.2.2010 18:50:16   
ledenka
mi smo bili kar nekaj naokoli, sicer je bil malo mlajši - od 2 do 7 mes. Rutine se na dopustu nismo držali, pa ni bil noben problem, je pač zaspal zunaj (v vozičku), v sobi sem ga samo prestavila. zunaj smo bili pa res dolgo, tudi do polnoči. ko smo prišli domov, je spet bil običajna rutina, zaspal je kot ponavadi. če smo bili zgodaj v sobi, je zaspal kljub TV in pogovoru, spal je pa vedno na veliki postelji, ne v svoji

na dopustu čim manj kompliciranja, pa je!

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hotelska soba
2.2.2010 18:52:26   
Pikabu
Mi smo šli vedno na sprehod z vozičkom in sta oba zaspala, v hotelu pa sva ju samo prestavila v posteljico. Ni bilo nobenega problema. Pa sta bila tudi od doma navajena stalnega ritma in ju to ni nič zmedlo, da sta na morju zaspala v vozičku. Jaz si pa tudi ne predstavljam, da zvečer še ne bi šla malo ven, da bi bila že od osmih naprej v hotelski sobi. Pri nas se je super obneslo tako.


_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hotelska soba
2.2.2010 18:56:15   
Najaa
Za tistih 20 minut ugasneš tv ali greš na balkon in je. 

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hotelska soba
2.2.2010 19:14:04   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Kako se je pri vas to obneslo, oz. kako ste zadevo speljale?


predvsem nismo komplicirali.

maš par variant:
1. ostaneš doma, maš ves komfort stanovanja....natrosiš sol v bano in se delaš, da si na morju
2. vzameš dužinsko sobo z dvema prostoroma, to ziher majo v hotelu, plačaš enkrat več
3. malega rukneš v vozek, ga predhodno oblečeš v pižamo in zaspi v vozku, malček uživaš v večernem vzdušju in ga enostavno predaneš v posteljico.

mi smo se odločilo za zadnjo varianto in uživali.

vi pa kakor želite.

aja, pa nikoli se nismo šli nobene rutine na dopustu....pa to ni vplivalo na rutino, ko smo prišli domov.


< Sporočilo je popravil rija -- 2.2.2010 19:15:55 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hotelska soba
2.2.2010 19:43:30   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
Je pa res, da meni rutina ogromno pomeni in ravno zato se toliko "obremenjujem".

Hi, hi ne boš verjela: meni tudi!!user posted image Če se držimo rutine, ni s tamalo nobenih težav. Poleg tega sva z možem zelo "na komot" naštelana in zato ne hodimo po hotelih. Vedno apartma. Na smučanju in morju. Na morju mora imeti še ogroooomno teraso. Da imamo še "ta stari" kej od življenja, ko gre naša mularija spat user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hotelska soba
2.2.2010 19:49:55   
ada2
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Kako se je pri vas to obneslo, oz. kako ste zadevo speljale?


predvsem nismo komplicirali.

maš par variant:
1. ostaneš doma, maš ves komfort stanovanja....natrosiš sol v bano in se delaš, da si na morju
2. vzameš dužinsko sobo z dvema prostoroma, to ziher majo v hotelu, plačaš enkrat več
3. malega rukneš v vozek, ga predhodno oblečeš v pižamo in zaspi v vozku, malček uživaš v večernem vzdušju in ga enostavno predaneš v posteljico.

mi smo se odločilo za zadnjo varianto in uživali.

vi pa kakor želite.

aja, pa nikoli se nismo šli nobene rutine na dopustu....pa to ni vplivalo na rutino, ko smo prišli domov.



enako, pa tudi, če kdaj nismo šli zvečer na sprehod opremljeni v pižamo, ni bilo ne s prvo, ne z drugin težav pri spanju... za tretjega pa ne morem reči, ker še ni bil v hotelu (na morju pa že)user posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hotelska soba
2.2.2010 19:59:39   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: rija

maš par variant:
1. ostaneš doma, maš ves komfort stanovanja....natrosiš sol v bano in se delaš, da si na morju
2. vzameš dužinsko sobo z dvema prostoroma, to ziher majo v hotelu, plačaš enkrat več
3. malega rukneš v vozek, ga predhodno oblečeš v pižamo in zaspi v vozku, malček uživaš v večernem vzdušju in ga enostavno predaneš v posteljico.



1. varianta: ni varianta, ker poanta je, da gremo na morje.
2. varianta. ni varianta, ker že navadno sobo bomo za 14 dni plačali ko žuti (smo izbrali hotel, ki je čim bližje morju, ima prilagojeno prehrano za otroke, igralnico na plaži.....bla, bla, čimboljš za otroka)
3. varianta, je dobra varianta. Upam, da bo palila tudi pri nas.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hotelska soba
2.2.2010 20:03:54   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: Pikabu

Jaz si pa tudi ne predstavljam, da zvečer še ne bi šla malo ven, da bi bila že od osmih naprej v hotelski sobi. Pri nas se je super obneslo tako.




Tudi jaz si ne predstavljam da bi bila na morju, pa bi bila od osmih zvečer naprej kar v hotelski sobi??? Večeri so pa ja najlepši na morju, ob osmih se še niti znoči ne!? Daš malega v voziček pa greš šetat, ko pa zaspi, poležeš naslon dol. Ko prideš nazaj v hotel ga samo prestaviš. No, sicer še nisem sprobala, ampak sem definitivno za to varianto.

V končni fazi ima pa tud za tamale en čar, da šetajo zvečer in dobijo malo sladoleda, pa gledajo lučke pa kakšne vlakce za otročke pa te reči...

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hotelska soba
2.2.2010 21:20:42   
SaaS
Ma ja, tudi jaz sem se obremenjevala s takimi in drugačnimi rečmi, preden smo šli na morje.
Tako kot je na koncu rekla Rija, tudi če na morju nismo imeli enake rutine, smo doma takoj spet padli nazaj... Tudi otroček začuti, da je takrat vse nekaj drugače in kdaj je potem spet v domačem okolju. Pa sem jaz velik pristaš rutine in ustaljenega ritma user posted image !
Zvečer gremo mi ponavadi pozno na en sprehod in mali pač zaspi v vozičku, ob 20h, 21h, kakor pač. Spi v vozičku do 22h, 23h, ko pridemo nazaj in ga damo v posteljo, oz. smo tako počeli.
Tudi zdaj na dopustu ponavadi naša dva kasneje zaspita kot doma...

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
2.2.2010 21:29:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu manna)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hotelska soba
2.2.2010 22:03:48   
Anonimen
No za morje sicer nebi vedela, ker smo bili lani v apartmaju pa jaz sem imela nogo fentano tak da itak nismo neki okrog hodili ... smo bili pa zdajle za silvestra v hotelu v Bohinju in smo nekaj malega doplačali za Lux sobo, ki je imela poleg spalnice še dnevni prostor z raztegljivim kavčem in tamala je spala v spalnici v prenosni posteljici, midva pa na kavču. Pa tut zvečer nisva bila skos notri. Sva imela babyphone s seboj in sva ga vklopla in smo šli s prijatelji v hotelsko restavracijo na večerjo pa kak drink, če se je pa tamala predramla je bil pa itak v manj kot minuti en pri njej. Na morju pa najbrš isto lahko narediš in ti ni treba bit skos na balkonu ali v sobi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hotelska soba
2.2.2010 22:12:39   
nananaja
Mi smo s starejšo šli kampirat prvo leto, ko je imela 10 mesecev, pa smo preživeli. Zjutraj smo namesto poležavanja v postelji šli na sprehod, zvečer pa smo dali malo spat, ko je za to pokazala interes, potem pa smo imeli svoj čas z druščino pred šotorom. Kak večer pa smo isto naredili po večerji kako turo, zato smo imeli pa voziček. Nič kaj drugače kot letos, ko smo bili v apartmaju. Je pa res, da smo dve družine, pa letos smo imelo v sosednjem apartmaju še kolege. Nimamo pa nobenih fobij, da bo najmanjši šum zbudil otroka, ki je čez dan močno užival v čofotanju in zvečer nima več energije.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hotelska soba
2.2.2010 22:42:52   
ajsek
Eden od čarov dopusta je tudi sprememba okolja in pričakovat, da bo na morju vse točno tako, kot je doma, je pomoje iluzorno in brezveze. Če starši nimajo težav s prilagodljivostjo, jih tudi otroci ne bodo imeli.
Kakor vam paše, ampak vsak večer že ob 8ih čepet v hotelski sobi v tišini, je za moje pojme precej beden dopust. Malemu pa v resnici ne bo nič hudega, če bo za spremembo zaspal v vozičku.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hotelska soba
3.2.2010 7:18:28   
Katy78
Ja, seveda, najlažje je reči, ne komplicirat. Bi rekla, da je vse skupaj odvisno tudi od tega, kakšen je otrok. Naš recimo je v vozu zaspal le kot majhen dojenček, tam okoli 6. meseca pa se je bil sposoben dreti tudi 1 uro preden je v vozičku zaspal. Zato nisva hodila ven takrat, ko je bil čas za spanje. In ko smo bili sredi septembra spet na morju, smo šli enkrat zvečer na sprehod kakšne pol ure do uro preden bi moral zaspati in se je od utrujenosti drl več kot eno uro. Saj ga je dogajanje okoli njega tudi zanimalo, ga je pa vse skupaj še bolj utrudilo. Potem smo šli lepo v sobo in je zaspal v roku nekaj minut. Pri vsem tem torej ne gre za to, da bi človek kompliciral. Si pač ne želim, da se mi bo v vozu drl po eno uro preden bo od utrujenosti zaspal in to samo zato, da bom jaz lahko šetala. Sem se že našetala ob morju pa še se bom, ko bo kakšno leto starejši, do takrat pa bova z možem uživala v aparatmaju na veliki terasi, kamor še kakšni kolegi kdaj pa kdaj uletijo, otrok pa mi bo lepo brez dretja spal v postelji. Če pa bi mi brez problema zaspal v vozičku, bi pa tudi mi verjetno šli v hotel.


(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hotelska soba
3.2.2010 10:51:11   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
Je pa res, da meni rutina ogromno pomeni in ravno zato se toliko "obremenjujem".

Hi, hi ne boš verjela: meni tudi!!user posted image Če se držimo rutine, ni s tamalo nobenih težav.


Mislim, da mormo mi kar skup it na dopust, ker sta najine tamale tako podobne v vsem, da to kr res ni.. hrana, spanje, rutina itd... user posted image user posted image



Drugač pa tut naša, ko bo takrat stara nekje 15 mesecev ne bo več zvečer v vozičku zaspala.. To špila pri tamalih, ko jih res lahko v pižamo daš in v košaro, pa je. Pri večjih pa to več ne gre. Oz. naša bi že mogoče zaspala od utrujenosti, samo bi bla potem vsa znervirana in ne bi imeli nič od tega.
Zato bomo pač sklenili nek kompromis - če bi šli recimo na dopust kam v tujino, kjer ne bi imeli apartmaja. Bomo pač jo dali spat nekje ob 21h recimo, kar ni tako veliko odstopanje. Pa tut poleti mislim da bo tut doma hodila kakšne pol ure kasneje spat kot pa zdej pozimi.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: hotelska soba
3.2.2010 11:21:34   
Nika v službi
Se zelo strinjam z Rijo. Čim manj kompliciranja. Mi z našo hodimo po svetu že od njenega 7. meseca starosti, smo vajeni hotelov in tudi našo madam smo od nekdaj navajali na "posebne" razmere. Ko je bila še manjša, smo se sicer maksimalno potrudili držati običajne rutine, ker jo je to pomirjalo, ampak pravila so za to, da jih kršimo, a ne? user posted image In počitniški čas je idealen za to.

Pomembno je, da se že vnaprej psihično pripravite, da marsikaj ne bo šlo kot doma, da je potrebna improvizacija. Zato - sproščeno na počitnice, ne pa milijon skrbi, kako bo.

Naša je spala vedno v svoji prenosni posteljici, uspavanje je bilo podobno kot doma (takrat je vedno zaspala ob glasbi, pa smo pač vzeli s sabo njene ljube CD-je, pa mami je kakšno uspavanko zapela, čaj smo pripravili z grelnikom vode), je pa res, da smo jo že od prvega dne navajali na "hrup" pri spanju. To se nam je obrestovalo, saj nisem nikoli imela težav, da mi je zaspala, medtem ko so jo obkrožali razno razni zvoki, tudi TV je ne moti, ko enkrat zaspi.... S seboj sva vedno vzela tudi elektronsko varuško in če smo bili v nižjem nadstropju je lepo vlekla do lobby bara...user posted image Ta malo sva dala spat, potem pa midva lepo na pijačko dol ali pa TV ali pa pač čvek na balkonu oz. terasi ali pa.... user posted image Ja, tudi to se da.user posted image
In seveda sprehodi z vozičkom kot so že ostale povedale.

Predvsem že vnaprej - čim manj skrbi in planiranja, go with the flow.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: hotelska soba
3.2.2010 11:23:59   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pomembno je, da se že vnaprej psihično pripravite, da marsikaj ne bo šlo kot doma, da je potrebna improvizacija. Zato - sproščeno na počitnice, ne pa milijon skrbi, kako bo.



prve 2-3 dni moj mož vedno govori, da ne gre več nikamor, preden mali ne bo imel 10 letuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: hotelska soba
3.2.2010 11:29:42   
majch
če se lahko uštulim z vprašanjem: kako ste pa z vozičkom reševali zadeve, če ste šli kam dje, npr z letalom?

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: hotelska soba
3.2.2010 11:33:46   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: majch

če se lahko uštulim z vprašanjem: kako ste pa z vozičkom reševali zadeve, če ste šli kam dje, npr z letalom?


nimam pravega nasveta, ker razen prvič, smo vedno zraven vzeli naše stanovanje na kolesihuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?