|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   non stop samo rokice
15.1.2010 13:08:06   
ninca19
pozdravljene mamice

gotovo ima ali pa je imela katera od vas podoben problem. moja punčka stara 9 mesecev bi se cel dan samo nosila po rokicah. kak jo dam na tla da bi se igrala začne vreščat in ne neha dokler je ne dvignem. nekaj časa sn še lahko, zaj pa enostavno ne morem več. niti pol ure na dan se ne more sama igrat, brez joka in sitnarjenja. gre še, če jaz sedim zraven nje, pa še takrat začne plezat gor po meni in sitnarit. če pa slučajno grem v drugi prostor pa je takoj dretje. na koncu dneva sem že tak utrujena da včasih zaspim takrat ko mala (okrog 20.00).

zdaj se mi je celo začela ovijat okrog noge in jokat user posted image user posted image
ko ji da kakšne igračke jo zanimajo mogoče pol minute, dajem ji lonce, kuhle, papir, kartice ... ni da ni, pa je vse po pol minute brezveze.
ko ene pišejo da jim mali odpirajo predale pa razmetavavjo, da ne folgajo pospravlat ... jaz bi bla srečna če bi se moja kaj takega spomnila, ker je res ne smem pustit same. kosilo moram skuhat v pol ure, ko ona spi plus še vse pospravit takrat itd.

mogoče kakšen nasvet, kako jo odvadit tega. probala sem že da vsakič ko je postala taka sem jo dala v postlo, dokler se ni umirla, pa je čez minuto spet blo isto user posted image

vsakega nasveta bi bila vesela.

lp



_____________________________

Nina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 13:24:11   
kristinaj
da se bo sama igrala boš še čakala....saj nimaš drugega dela kot to, da se z njo ukvarjaš... jaz se ne spomnem, da bi moji vreščali je pa res, da sem bila non stop z njimi, če ne v kockah, v knjigicah, malo sta se pa tudi sama zamotla s plazenjem, vstajanjem...

tudi jaz nisem nič naredila dokler sta bila pokonci, ko je bilo spanje na vrsti pa gas, vse po vrsti...

če imaš nekaj nujnega za narediti jo pusti naj se dere, da greš v drugi prostor in joče je pa normalno, ker te ne vidi

če imaš za skuhati jo daj v stolček za hranjenje, zveži jo in naj te gleda kako kuhaš, po možnosti ji še kaj na mizico vrži, da bo gledala, se igrala...

jaz sem imela približno tak ritem... zjutraj smo vstali, preoblečt enga, drugega otroka, odpravit sebe, malo igranja, zajtrk, če je bilo lepo ven na sprehod, domov in kosilo, potem spanje, malica, sprehod, večerja.. s tem da je vmes še ogromno dela, pa stalno neko prilagajanje, lovljenje ur, ko sta jedla in kdaj bosta spet, da ne bosta lačna šla ven.. umivanje, previjanje, preoblačenje... non stop kaj za delat tako, da časa za sitnarit je bilo malo...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 13:27:29   
ledenaa
preberi kaj o simbiozi
V tej starosti je to normalno,ker se boji da jo boš zapustila
Uporabi strica googla

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 13:53:14   
melanija
Moja im 8,5 mes., ravno tako ne morem v drug prostor, ne da ne bi bilo joka - še na WC jo nesem, samo, da ne joče. je pa res da se zaigra mi tudi do pol ure, če je dobre volje - se pravi naspana in poln želodček. Jo dam na tla in sedaj je zelo zanimivo, ker je pogruntala da se lahko premika po riti, vrti okoli svoje osi in doseže kar je v bližini. vse v redu dokler ne gram drugam, ker me konrolira - prav vidim jo kako gleda in pogleduje če sem še v bližini.

Glej pucarija te bo itak počakala tako da izkoristi čas z njo in ne sekiraj se zaradi drugega, še prehitro bo treba v službo

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 14:05:30   
ninca19
Hvala za vsaj dva normalna odgovora, ledenaa, ti pa če nimaš pametnega nasveta, sploh ne piši. ker takih odgovorov nobena ne rabi.

jaz se sploh ne sekiram zaradi pucanja pa kuhanja, če je , če ni ni, sam da sma midve siti. gre se sam zato, da se niti igrat ne morem z njo, ker kot pravim je malo razpoložena potem pa samo začne sitnarit. srečna je takrat ko jo držim v rokah in nosim o0koli, z njo na rokah kuham ipd. ne pomaga noben stolček za hranjenje, ne hojica ...
pa sej bomo že. še prehitro bo0jo zrasli ne user posted image


_____________________________

Nina

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 14:15:33   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ninca19

Hvala za vsaj dva normalna odgovora, ledenaa, ti pa če nimaš pametnega nasveta, sploh ne piši. ker takih odgovorov nobena ne rabi.




Oprosti, kaj pa je takega rekla, razen resniceuser posted image . Ja, tvoj otrok je res v obdobju, ko se boji, da mamica ne pride nazaj. Četudi se pokriješ z deko, misli, da si izginila, da te ni, on ne ve, da si v bistvu še vedno tam, samo skrita pod deko. on se zdaj počasi mora naučiti, da ko odideš, prideš vedno nazaj, da če si pokrita, da si še vedno tu. Resno si preberi kako knjigo o razvoju, mišljenju otrok, oz dojenčkov.

Otrok je navezan nate, sja si tudi vedno zraven, daješ mu varnost, uteho, ljubezen... in če te ni zraven se boji, in če ti pomivaš, ni nujno da te dojema, da si zraven njega, ker ga v bistvu ignoriraš. Pravtako pa prihaja tudi v obdobje, ko rabi pozornost in bo na vsak način hotel poiskati tvojo pozornost. In jo bo tudi dobil, bolj bo sitnaril, bolj se bo vesil, bolj mu boš zanimiva, saj se boš odzivala, še malo pa mu bo to zanimiva igra ratalauser posted image



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 15.1.2010 14:17:41 >

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 14:18:34   
Urska09
Sigurno je veliko odvisno od karakterja otroka ampak kaj pa če si jo majčkeno tudi sama razvadila? Moj prvi je bil precej podoben tvoji punčki. Zelo zahteven (in še danes je tak!), stalno sem morala biti ob njem, se z njim igrati, ga nositi,...Težko sem karkoli naredila, ko je bil buden. Od rojstva je bil zelo veliko v naročju. Prvič, je imel kolike, drugič je bil to prvi vnuk in smo ga vsi po vrsti crkljali in seveda razcrkljali. Takrat sem si prisegla, da bom pri drugem otroku ravnala drugače. In sem res. Tamala je od rojstva večino časa v vozičku, ležalniku, na tleh in zelo malo po rokah. Kljub temu, da je karakterno čisto drugi otrok od prvega sem prepričana, da smo veliko naredili tudi sami...

Kaj naj ti rečem? Počasi, počasi jo poskusi pripraviti do tega, da se bo sama zamotila. Tudi če bo malce pojokcala. Nič hudega. Vendar je ne puščaj same v prostoru, ker je to starostno obdobje precej občutljivo - to kar ledenaa omenja drži.




(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 14:24:52   
Hope2
Pri 9 mesecih še ni glih razvada, če glih otroci so si tako različni, da tudi lahko. Mislim pa da je vseeno prezgodaj in predvsem prezgodaj za kake drastične ukrepe, razen da ji proba pozornost preusmeriti kam drugam, ko hoče v naročje. Problem je tud, če ta otrok še ne hodi, saj potem tudi lahko zato tak teži, saj mu je najboljši transport v naročju mameuser posted image

Razvada pride po letu in to vidim pri našem. Zdaj je bil bolan in non stop na rokah, pa so te dni po ozdravitvi roke skoz kvišku in v joku ter izsiljevanju. Tu pa že vidim, da izsiljuje, ker ga ignoriram, se grem igrat sama in utihne, pa pride k meni se igrat, kot da ni nič. To kar pa ona opisuje je pa malo drugače videt

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 15.1.2010 14:26:47 >

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 14:36:53   
Urska09
Sej, jaz tud mislim, da je največ odvisno od otrokovega karakterja. Eni so čist zadovoljnji sami s seboj, drugi pa non-stop rabijo pozornost. Zato sem pa omenila, da je moj starejši sin še danes tak. Veliko govori, ker hoče biti ves čas v centru pozornosti, je izredno čustven in občutljiv otrok.

Nekaj pa gotovo tudi sami prispevamo k temu. Poznam ogromno otrok, ki se znajo že od malega sami zamotiti in njihovi starši so vsi po vrsti od rojstva ravnali enako: zelo, zelo malo so jih nosili po rokah.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 15:02:31   
ninca19
ja sej verjetno je njen karakter taki pa tudi kot dojenček je bla stalno na rokah. upam da se bo uredilo počasi in bo postala vsaj za 1% bolj samostojna. se pa tolažim da so tud mogoče z0obki krivi, ker še pri 9 mescih nima nobengauser posted image  user posted image

_____________________________

Nina

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: non stop samo rokice
15.1.2010 19:48:32   
Petka09
Se strinjam z Ursko (spet, hihi). Če je od rojstva otrok navajen pozornosti in rok, se tega le stežka odvadi v prvem letu. Jaz tudi poznam take in drugačne dojenčke in zdaj že otroke. Tisti, ki so od začetka bli po rokah (ne nujno namerno, ampak zaradi krčev itd.) so do prvega leta ves čas težili in se niso znali zamotiti - vse dokler niso shodili. če pa otrok že od začetka ni veliko na rokah in je sam na tleh, v ležalniku itd., potem pa tako ostane tudi kasneje.
Ninca, ti sama praviš, da je pač tak karakter in ste jo tut od rojstva dost nosili... Bo boljše, ko malo zraste. Lahko pa jo res postopno uvajaš in ji naštimaš igrače, se z njo pogovarjaš. Postopno pač. Verjamem pa, da ni lahko.

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: non stop samo rokice
16.1.2010 22:52:57   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: ninca19

Hvala za vsaj dva normalna odgovora, ledenaa, ti pa če nimaš pametnega nasveta, sploh ne piši. ker takih odgovorov nobena ne rabi.

/smiley1.gif[/image]



Ampak ima pa čisto prav! Samo kakšno knjigo (ali pa kaj na internetu) je treba prebrat, pa prideš do tega spoznanja.
Ti je dala dober nasvet, kje in kaj iskati.

< Sporočilo je popravil tulpek -- 16.1.2010 22:54:05 >

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: non stop samo rokice
16.1.2010 23:20:19   
malla13
Če imaš možnost ji nabavi hojico da ji bo zanimivo ko bo lahko sedela oz. se tudi postavila na svoje nogice in še ti jo boš lahko brezskrbi porivala sem in tja in vedno boš ti z njo in ona s teboj.Vedno bodi pa ti bolj vztrajna kot je ona ker tudi že tako mali vedo kaj je super in kaj ne. Tudi naša je naprimer zelo vztrajna če hoče kaj da bi bilo po njeno in ker ni to izrazi z jokom in z trmo čez par minut pa neha ker vidi da ne bo tega dosegla vsaka stvar pa lahko traja kar nekaj časa kot naprimer pri uvajanju hrane tudi do nekaj dni.  Saj vem da je hudo poslušati jok otroka ampak vrjemi da jo nič ne boli ampak hoče dosežit svoje kar tvoja očitno doseže in to izkorišča.

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: non stop samo rokice
16.1.2010 23:36:51   
ledenaa
Hojico- mislim takšnih nasvetov pa rajši drugim ne dajej
Hojica je potuha staršem!!!
In otroku pušča posledice

Oprosti malla ampak tvoj otrok se mi pa smili
Mislim kaj pa pišeš
Aha,a sploh veš kako poteha uvajanje GH user posted image  
Joj,joj.....  žalostno

(odgovor članu malla13)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: non stop samo rokice
16.1.2010 23:39:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Hojico- mislim takšnih nasvetov pa rajši drugim ne dajej
Hojica je potuha staršem!!!
In otroku pušča posledice

Oprosti malla ampak tvoj otrok se mi pa smili
Mislim kaj pa pišeš
Aha,a sploh veš kako poteha uvajanje GH user posted image  
Joj,joj.....  žalostno


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 8:44:25   
ninca19
hojica ni toliko škodljiva če je otrok v njej kake pol ure na dan. in tudi jaz jo noter posedem, da se lahko vsaj najem normalno. ker drugače je jok. seveda pa ne bom jedla z otrokom v naročju. in takrat mi hojica seveda prav pride.
naja pa se je itak naveliča po 10min ampak vsaj toliko zdrži v njej da lahko mamica kaj na hitro pojeuser posted image


_____________________________

Nina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 11:16:55   
ledenaa
ne sploh ni user posted image

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 12:06:03   
ninca19
Hojico na splošno odsvetujemo, če je otrokov gibalni razvoj primeren pa 10 minut v hojici otroku ne škodi.

lp
Tanč

http://med.over.net/forum5/read.php?46,5894263,5906737#msg-5906737


_____________________________

Nina

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 12:08:18   
zmajaz
Je pa fora v tem, da skoraj nihče, ki ima hojico, nima otroka v njej samo 10 minut. user posted image

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 12:17:21   
ninca19
user posted image to je tud res ja.ampak ce ti druga ne preostane... Jaz jo mam max. 30min not cez celi dan.ker se pac morem jaz tud najest.
Drugo je ce se otroku pozna pri gibanju da mu hojica skoduje,ce pa se normalno razvija,pa ne vidim problema.

_____________________________

Nina

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 12:27:38   
zmajaz
Saj jaz hojice itak ne bom komentirala, ker mi smo tudi pri ta prvi uporabljali hojico, ker niti slučajno ni marala biti na tleh niti nekaj minutk - tako da v te debate se ne spuščam. user posted image   Ta drugi pa neizmerno uživa na tleh, plazi se po celem stanovanju in pri njem hojice sploh ne bomo uporabljali, ker pač ni nobene potrebe.

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 12:45:03   
ledenaa
ninca a misliš da se otroku hojica pozna samo na hoji user posted image
malo več bo treba prebrati o tem vešuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 12:48:08   
zmajaz
Hojica definitivno ne koristi otroku - to vsi vemo - samo tako grozno škodljiva pa spet ni, kot trdijo eni. Potem bi nas bilo 3/4 kripljev, glede na to, da so bile hojice zelo moderne, ko smo bili mi otroci, in smo bili skoraj vsi v hojicah. Se pa strinjam, da se jo je boljše v čim večji meri izogniti.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 12:51:05   
ninca19
vem na čem vse se pozna hojica ledenaa. itak pa vsak sam dela kak se mu zdi prav. vem da hojica ni priporočljiva, samo, kot sem že napisala, jo jaz pač uporabim, ker drugače ne gre. naja nikakor noče bit sama na tleh, tudi v postli se joče, če jo dam not pa ni zaspana, stolček za hranjenje sploh ne pride v poštev ... jaz pa se morem najest pa it na wc. 

_____________________________

Nina

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: non stop samo rokice
17.1.2010 14:13:37   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: ninca19

user posted image to je tud res ja.ampak ce ti druga ne preostane... Jaz jo mam max. 30min not cez celi dan.ker se pac morem jaz tud najest.
Drugo je ce se otroku pozna pri gibanju da mu hojica skoduje,ce pa se normalno razvija,pa ne vidim problema.

Tole pa lahko samo potrdim iz lastnih izkušenj. Prvi otrok je bil ogromno v hojci, ker pred 10 leti niso opozarjali, da ni primerna. Pa še v miriu sem lahko kaj skuhala in pojedla, ker sicer to ni bilo šans. In ker moj prvi otrok ni imel nobenih težav z motoriko in njenim razvojem, je bilo vse bp. Pa je bil res veliko časa v njej. No, moja druga pa ne bo v hojci niti minute. Ker že sicer zaostaja v razvoju grobe motorike in bi ji hojca še dodatno škodila.

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Porodna izkušnja
Porodne zgodbe

Kakšna je bila vaša porodna izkušnja?

Pozitivna. (63%)

Negativna. (12%)

Oboje. (26%)


Število vseh glasov: 3676

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!