|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 19:04:04   
Gina
Zanima me kaj menite, koliko znanja imate iz šole v primerjavi s tem, koliko ga imate iz vseh ostalih področij (tv, radio, internet, knjige, tečaji, seminarji, pogovori z znanci, prijatelji, hobiji, samoučenje ob izkušnjah, dodatna izobraževanja v službi....)?

Vse skupaj več iz šole, ali več iz samoizobraževanj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 19:11:12   
lex
iz srednje mi je ostalo še kar neki znanja. sem hodla na zdravstveno zdaj pa sem v čisto drugih vodah ampak so mi razna zdravila, izrazi,......ostali znani in jih jemljem kot same posebi umevne še posebej pa ko je treba otroku naki narediti za zdravje (dat svečko ali druga zdravila, čistit nos, .... tud ko dobi inekcijo) me ne gane, nimam občutka, da bi trpel. Verjetno če ne bi hodila na zdravstveno bi jokala ko je dobil prvo inekcijo tako pa mi ga ni problema držati, tud ko se kri jemlje. upam, da me razumeš kaj mislim.

ostala znanja - hja tako tako, če pa kaj ne vem pa najdem na internetuuser posted image user posted image user posted image user posted image . Če se spomnim ak štor sem bila ko smo dobili 1 računalnik domov, sem samo igrice gor igralauser posted image user posted image user posted image user posted image pa je bila mami pametna kaj in kako, zdaj pa ko ji zablokira sem že jaz na telefonuuser posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 19:14:16   
mojcaziga
Bom rekla, da kar iz ostalih področij. V OŠ, v gimnaziji pa sploh so na bombardirali z ogromno količino snovi, od katere je bilo le malo uporabnega, zapomnila pa sem si tisto, kar me je veselilo. Na faxu je bilo malo bolje, ampak tam si tako ali tako odvisen od gradiva, ki si ga sam najdeš in od lastne iniciative in želje po tem kako globoko boš zabredel v snov.


lp

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 19:14:50   
madela
Jaz sem dosti več znanja pridobila z samoizobraževanjem. Vzamem knjigo in berem tisto kar me res zanima,enako tudi na netu.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
5.1.2010 19:25:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 19:48:11   
TomTaylor
Joj, Gina, a lahko kdaj odpreš kakšno temo, kjer lahko odgovorim čim krajše?user posted image . Zanimiva temauser posted image . Spet bi se lahko razpisala, pa se mi ne ljubi.user posted image

Drugače pa, definitivno - osnovno znanje izhaja iz šole, za kakšne detajle je pa treba tut v različne vire pogledat.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 20:11:06   
altati
Osnovno znanje - matematika, slovenščina, kemija, fizika, biologija, tuji jeziki itd...vsekakor večina znanja in osnovne šole in gimnazije.
Strokovno znanje - iz fakultete.

Vsekakor pa se, za nadgradnjo ali obujanje znanja, obrnem tudi na različne druge vire. Brez tega pri mojem delu ne gre....

Dejstvo pa je, da me je šola naučila poiskati znanje, ki ga potrebujem.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 20:14:04   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Joj, Gina, a lahko kdaj odpreš kakšno temo, kjer lahko odgovorim čim krajše?user posted image . Zanimiva temauser posted image . Spet bi se lahko razpisala, pa se mi ne ljubi.user posted image

Drugače pa, definitivno - osnovno znanje izhaja iz šole, za kakšne detajle je pa treba tut v različne vire pogledat.



Logično da imamo "osnovno znanje" iz (osnovne) šole - če te ne bi naučili osnov pisanja, branja in matematike, bi bila pa bolj kriza....user posted image user posted image user posted image

Saj piše samo a maš več iz šole ali več od drugje, ni tako dolgo ali zahtevno vprašanje?user posted image user posted image

Jaz imam veliiiiiko večino znanja prav gotovo iz drugje. Iz šole pa neke osnovne osnove, to je pa res. Matr, saj sem tam preživela več kot 16 let, vse tisto bi lahko konzumirala v manj kot četrt tega časa, ostalo je bil odvečen balast.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 21:10:10   
Ulla80
Logično da imamo "osnovno znanje" iz (osnovne) šole - če te ne bi naučili osnov pisanja, branja in matematike, bi bila pa bolj kriza


jst sem to znala pred šolo, tko da še to ne morm rečt, da mam od tamuser posted image
drgač pa resno - ne vem če sem kaj ekstra odnesla iz šole, sploh uporabnegauser posted image vsi oni podatki ki so nam jih šopali, datumi, itd., ma men je to vse šlo....tud pesmi k smo se jih tolk mogli dudlat na pamet, ne znam več, ajd, zdravljico, sam ne zarad šoleuser posted image pa k so nas tolk posiljevali s cankarjam, jaz sem bla čist bolana od tega, grozno mi je blo, od vsega tega jamranja in bede, pa sem drugače blazno rada brala ( do petega r sem prebrala vse knjige v lokalni knjižniciuser posted image ), ampak tole se mi je priskutlo, da ne govorim o kaki kafki, k smo to brali in kao analiziraliuser posted image še zdej bi mogla kej močnega skadit, če bi hotla povdat kaj si predstavljam ob njegovem pisanju,kaj šele v osmemuser posted image
pa nisem neumna, dauč od tega, mam čist soliden iquser posted image pa skoz so mi vsi tumbali, kok škoda me je, k sem tolk brihtna, sam lena in svojeglavauser posted image v isti sapi so pa ubili v meni še tisto malo zanimanja za šolsko snov, ker pač ni blo po učnem načrtuuser posted image
pa v glavi mam ogromno enih podatkov, ogromno stvari vem, tud čist brezveznih, sam iz šole ziher ne.
pa k sem za enga našga pesnika, k sem mogla referat nardit, navedla da je umru zarad sifilisa, sem dobila ukoruser posted image to sem si pa zapomnlauser posted image




_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 21:38:33   
marijaa
Na določenih področij več iz šole( matematika, geografija, zgodovina, kemija, biologija, francoščina) na drugih(angleščina, italjanščina, zdravstvo, spolnost, vzgoja otrok, računalništvo, šport...) več iz interneta, tv,knjig , tečajev in ulice Takšnega življenskega znanja kar mi pride vsak dan prav  vsekakor premal iz šole sploh iz slovenske, ker so učbeniki polni enega balasta k ga pol v praksi redko rabiš. Italjanščino sem se naučila iz tv pa od nee prjatlce, ki ma starše italjane.

_____________________________

Sedaj nas je pa toliko kot prstov na roki.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 21:39:05   
gita10
Jaz sem se čudila sama sebi, ko sem enkrat pri nekje 22 letih zapadla o en pogovor o partizanih in 2 svetovni vojni, ki smo jo lajni takrat še celo osnovno in srednjo šolo.Pa nisem vedela skoraj nič. Se pravi nekje 3-4 leta po srednji šoli nisem znala razen osnov ničesar. In sem se potem spustila v raziskovanje.
Zelo malo znam kemije, fizike in matematike - razen čisto osnovnega se ne spomnim več skoraj nič kljub temu, da so naravoslovni predmeti bili vedno pri meni na prvem mestu . Tako, da relativno. Jaz sem se največ naučila iz tega mojega raziskovanja. Ker imam vsako leto nekaj s čimer se obadam in to potem do neke laične mere raziskujem.
Letos je moja tema- Prostozidarstvo, lože. 

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 21:47:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Zanima me kaj menite, koliko znanja imate iz šole v primerjavi s tem, koliko ga imate iz vseh ostalih področij (tv, radio, internet, knjige, tečaji, seminarji, pogovori z znanci, prijatelji, hobiji, samoučenje ob izkušnjah, dodatna izobraževanja v službi....)?

Vse skupaj več iz šole, ali več iz samoizobraževanj?


natanko toliko, kot sem ga negovala po koncu šole- nič. poznam razliko med Slovenijo in Slovakio, ne ločim pa Estonije, Litve in Latvije. user posted image  edino, kar obvladam, je matematika za srednjo šolo, ker jo ves čas inštuiram. vse ostalo pa se učim sproti in znova.
sem že zdavnaj rekla, da ko bo šel tamal v šolo, greva midva z možem tudi user posted image  jovo na novo user posted image

aja. bolj pomembno, kot samo znanje, mi je, da znam informacijo poiskat in jo uporabit. in na svojih inštrukcijah vedno poudarjam, da se ne smejo učit na pamet. in še, da ko se naučimo učiti se, je pol problema rešenega. (no, to pa ni znanje iz šol, ampak iz življenja)user posted image

< Sporočilo je popravil mizantrop -- 5.1.2010 21:50:19 >

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 22:12:21   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop


, ne ločim pa Estonije, Litve in Latvije. user posted image   


ko sem jaz hodila v šolo in na faks, je bila še samo Sovjetska zvezauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 22:44:56   
nejcko
Uh, a veš, koliko imam na to temo za napisati user posted image
Evo, ravno danes sva s prijateljico, ki je btw bila moja sošolka v OŠ in SŠ, pogovarjali o tem, koliko znanja še imam iz SŠ. Ful se je začudila, ko sem ji rekla, da ne znam desetprstno slepo tipkati, ampak da pa vseeno ful hitro tipkam s 6 prstiuser posted image - pač, nikoli se nisem tega dobro naučila v šoli, kasneje pa nikoli tega nisem uporabljala v praksi oz. službeno, nisem trenirala.
Prav tako o večini strokovnih predmetov iz SŠ nimam blage veze - se sprašujem, kako sem jo sploh naredila. user posted image
Enkrat sem mogla prav v index pogledati, če smo v SŠ sploh imeli biologijo, ker jaz sem trdila, da je nismo imeli, ostali pa, da smo jo v 1. letniku sigurno vsi imeli. In ja, imeli smo jo, ampak jaz se tega sploh ne spomnim; ne prfokse ne snovi, nada, ziro, niente, nula, ... Imela pa sem jo 4 user posted image

Pojma nimam niti o kemiji. Edino, česar se spomnim še iz OŠ, je, da obstaja periodni sistem in da se računajo neke formule. Pa sem imela tako v OŠ kot v SŠ kar zajebane tršice.
Največ kemijskih simbolov sem se naučila z reševanjem križank user posted image , pa še to poznam samo tiste stalne, h2O, Ca in to user posted image , večino ostalih poiščem v Ugankarskem slovarju user posted image .

Angleščine sem največ odnesla iz 1. letnika SŠ, ko nas je učil en res res res zaj... prfoks.

Slovenščina: vedno sem jo imela rada, ampak v znanju pa nisem najbolj briljirala - tisto učenje življenjepisov na pamet me je naravnost ubijalo. Sem pa iz OŠ res odnesla dobro znanje iz stavčne in besedne analize, iz SŠ pa ljubezen do književnosti. Ampak Cankarja in Franceta sem pa vzljubila šele na faxu in še to popolnoma samoiniciativno - fax mi je dal možnost, da sem ju končno razumela in videla v drugačni luči.

Fax: o, Marija, koliko enega nepotrebnega balasta je bilo pa tam. Definitivno 3/$ tega ne rabim pri svojem poklicu user posted image
Poznati sem mogla selo staroslovansko abecedo (no, to mi prav pride pri branju srbščine user posted image ), pa sklanjati stare slovanske samostalnike (učenik, učenika, učeniku, učeniku, učenik, učeniče, učenicjeh ali nekaj takega - no, tega se pa res spomnim, ker sem ga sanjala, ko sem se učila/dudlala na pamet za izpit), je bilo pa včasih malo več sklanjatev, kot jih poznamo danes.
Pa poznati sem morala vsa slo narečja, vse premene soglasnikov in samoglasnikov v določenih narečjih itd.
Potem smo imeli poseben predmet za samoglasnike, pa poseben predmet za soglasnike, ...

svetovna književnost - za izpit pri slavnem Janku Kosu smo se morali NA PAMET naučiti njegovo famozno knjigo Pregled svetovne književnosti. Na izpitu si dobil, kaj pa vem, deset vprašanj (npr. naštej 3 japonske pesnike iz tega in tega obdobja, naštej tri pesmi tega in tega indijskega pesnika, naštej pet tragedij Shakespeara, v katerem stol. je bilo to in to obdobje, itd.) Danes moram vse te podatke iskati po netu ali v knjigi, ker v glavi ni ostalo ama niente user posted image

A še kaj napišem user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 22:45:57   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop


, ne ločim pa Estonije, Litve in Latvije. user posted image   


ko sem jaz hodila v šolo in na faks, je bila še samo Sovjetska zvezauser posted image


A pa znaš našteti vse države, ki so jo tvorile user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
5.1.2010 23:30:16   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Fax: o, Marija, koliko enega nepotrebnega balasta je bilo pa tam. Definitivno 3/$ tega ne rabim pri svojem poklicu user posted image


Studij ni namenjen posamezniku. Programi so za  vecje stevilo studentov, ki se potem ukvarjajo s tem in onem. In kakor tebi npr. ne pride prav znanje cerkvene slovanscine ali morda komparativne slovnice slovanskih jezikov, meni pride zelo prav. In tebi bi, ce bi se znasla v dolocenih situacijah.
Npr. komarativna slovnica slovanskih jezikov in starocerkvena slovanscina ti dajo izjemno osnovo za ucenje katerega koli slovanskega jezika. Ucis se lahko po refleksih diftongov in avtomaticno znas, da je r(on)ka v slovenscini roka, v bsh ruka, v makedonscini raka, v bolgarscini polglasnik r'ka, v cescini ruka itn...
Etimologija slovenskega jezika, zgodovina jezika, dijalektologija .... se ne morejo resneje raziskovati brez znanja zgorajnavedenih predmetov.
Nekdo drug bi tudi rekel, da je na istem faxu veliko balasta, pa bi nastel prav nasprotne predmete.
tako se tudi za OS veliko ljudi buni, da kake bedarije se otroci ucijo (nad, pod, pred...., pa risanje kvadratkov, pa prerisovanje in prepisovanje), pa drugi vedo, da kljub temu, da to izgleda kot nepotrebno je nujno potrebno za uspesen ucni proces pozneje.  To ne pomeni, da balasta v solah ni.

IMO brez nekega znanja usvojenega v soli, pa ceravno se ga niti ne spomnimo, ne moremo zgraditi ucinkovit sistem samostojnega in vsezivljenjskega ucenja. Ohranjanje zvedavosti in raziskovalnega duha ter njegovo negovanje po koncu formalnega solanja vsekakor pomaga.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
6.1.2010 0:01:07   
nejcko
Mišek, vem, da ni fax namenje posamezniku, dejstvo pa je, da ustvarja/specializira določene profile. In na mojem študiju so bili določeni profili dokaj jasni (pedagogi, lektorji, jezikoslovci, prevajalci, pa mogoče še kaj drugega, kaj vemo, kam nas zanese pot). In prav je, da so nam vsem ponudili neke določene osnove, tekom študija pa nam bi vendarle morali VSEM ponuditi tudi tista specifična znanja, ki bi jih v svoji usmeritvi potrebovali.
STCSL je bila meni super predmet, koristen, vendar to pridobljeno znanje v svojem poklicu popolnoma izgubljam. In še marsikatero znanje, ki ga pa seveda uporabljajo drugi, nepedagoški profili. Pogrešam, in to zelo zelo, pa druga znanja, ki jih pri študiju nisem pridobila, pa bi jih mogla. Ker tisti, ki "delajo" študijski program, vendar morajo vedeti, kaj določen profil potrebuje.

Hočem povedati, da je tudi študij preširoko zastavljen, pa vendarle ne bi smel biti. Ker pri študiju vendarle govorimo že o neki ožji specializaciji, za katero smo se morali odločiti že v 1. letniku (pedagoška/nepedagoška smer). Tisti štirje splošni pedagoški predmeti, ki smo jih imeli, in dva "kao stokovna" ped. predmeta (btw naša generacija je imela samo enega, ker za drugega ni bilo predavatelja user posted image ) nam niso dali nobene, ampak resnično nobene koristne podlage za to, da smo učitelji. In to si upam trditi na glas in bom trdila do konca svojega življenja.
V svojem poklicu npr. potrebujem veliko Cankarja, še več Prešerna, pa ne enga ne drugega nisem bila skoraj nič deležna. In potrebujev veliko svetovne književnosti, določeniha avtorjev in njihovih del, seveda, pa sem se iz tega področja mogla napiflati SAMO Kosovo knjigo - in povej mi, prosim, kaoliko je realno notri zaseženo v šoli potrebno poznavanje Skakespeara, Kafke, Gogolja, Dostojevskega, ... ??? Par opisov najbolj znanih njihovih del in njihov življenjepis - to je to.

Ne vem, Mišek, ampak jaz si izobraževalni proces predstavljam kot neko gradacijo znanja, ki se skladno s človekovo poklicno usmerjenostjo oža oz. specializira na določeno področje.




(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
6.1.2010 0:10:08   
Anonimen
Bi rekla tako, da se moje znanje dopolnjuje in poglablja.
Brez tistega, kar sem dobila skozi formalno izobraževanje ne bi razumela marsičesar, kar pridobim skozi samoizobraževanje. Mi je pa slednje seveda ljubše, ker berem, študiram, sprašujem in dobivam odgovore na stvari, ki me dejansko zanimajo.
Pridobljeno znanje se mi ne zdi odvečno, pa če je še tako balastno in na prvi pogled brezveze, bolj me moti način, kako je bilo to znanje podano. Npr. konkretno mi 90% srednejšolske matematike ne koristi čisto nič. Dokler mi ni bratec malce podobneje razložil, da se integrale lahko zelo koristno uporablja v gradbeništvu ali da vsaka ura orisuje sinusoidno gibanje, mi je bila to zgolj sama sebi namenjena teorija. Če bi mi to isto zanje nekdo posredoval skozi prakso, skozi življenje, ki nas obdaja, bi zagotovo večina tega znanja dobila zelo uporabno vrednost.

Pa še nekaj: če ne bi imeli predpisanega formalnega izobraževanja, mi vse samoizobraževanje ne bi pomagalo, ker neglede na vse, sem popoln antitalent za jezike, glasbo, telovadbo, umetnost in sama nimam dovolj volje in discipline, da bi pridobila znanje tudi s teh področij. Ker pa sem imela ravno za te predmete v OŠ in SŠ nekaj dobrih učiteljev, sem izvedela marsikaj tudi o glasbi, o gledališču, Da Vinciju, dramski igri..., oni so bili tisti, ki so me motivirali in dali veselje ter spodbudo, da sem naredila tudi kakšno stvar, ki jo sama nikoli ne bi.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
6.1.2010 0:29:22   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
... Tisti štirje splošni pedagoški predmeti, ki smo jih imeli, in dva "kao stokovna" ped. predmeta (btw naša generacija je imela samo enega, ker za drugega ni bilo predavatelja user posted image ) nam niso dali nobene, ampak resnično nobene koristne podlage za to, da smo učitelji. In to si upam trditi na glas in bom trdila do konca svojega življenja.


Strinjam se z vsem kar si napisala, s citiranim pa prav posebej. je pa to IMO ze neka druga tema.  

Ne vem, Mišek, ampak jaz si izobraževalni proces predstavljam kot neko gradacijo znanja, ki se skladno s človekovo poklicno usmerjenostjo oža oz. specializira na določeno področje.


Poklicna usmerjenost, kot si jo jaz predstavljam, ni ozanje oz. specijalizacija v dodiplomskem studiju, ker resnici na voljo, pri 18-ih, ne ves natancno s cem se bos iz dolocenega podrocja ukvarjal. Zato je pa podipilomski studij. Iz sirokega, ki te lahko pelje kamorkoli, gres na ozje (formalno magisterij), ki je se vedno toliko siroko, da so formirane skupinice do povsem individualiziranega studija (formalno doktorski studij), kjer se ubadas prav in izkljucno s tem, kar te zanima in kar hoces in to na nacin, ki ga hoces. Pisem formalno zato ker veliko nas se ukvarja z doloceno problematiko in napreduje po isti poti ozanja, brez neke formalne potrditve ali organiziranosti.

V času ko sem studirala so bili samo pedagozi / nepedagozi na izbiro. Vse ostalo je bilo jezikoslovje. O prevajalstvu ni bilo npr. ne duha ne sluha, pa so prav ti jezikoslovni kadri postavili na noge tudi oddelek za prevajalstvo. Veliko ljudi bi lahko reklo, da im fax ni ponudil tisto kar so rabili. Po mojem mnenju im je dal osnovo, izhodiscno pozicijo za napredovanje. saj samo lastna volja in zelja po necem novem, po novem znanju, po raziskovanju ipd, bo porodila smeri, ki so zanimive za studij oz. potrebne.
Morda bo cez cas razpisana tudi skupina, ki bi tebi bila pisana na kozo, inciativa, da bi se kaj takega zgodilo, pa od nekod mora priti.
Samo izvajanje predmetov... pa ego profesorjev... o tem ne bom zgubljala besed. Moje izhodisce je, da vidim kaj mi je fax dal in ne ugotavljanje kaj mi ni dal. Vse kar mi ni dal, lahko nadomestim sama, a lahko nadomestim, ker imam dobro osnovo (pa tudi sreco, da sem studirala tudi na nekih drugih univerzah). Tisto, kar sem sama "zamerila" ljubljanski univerzi je, da je studij izgledal kot srednja sola - sami seminarcki po dve tri strani, pa malo naloge, pa to pa tisto... pa prav vsak je lahko fax koncal, ne da bi enkrat pokazal zavzetost in studioznost. Z druge strani sem na drugih univerzah - fakultetah srecala sistem, da dobis literaturo in program, pa ves kaj moras vedeti na izpitu. Profesorji na razpolago na govorilnih. Vsedi se, primi se v roke nastudraj, ce ti kaj ni jasno vprasaj in pici dalje. ce nisi imel lastne volje in iniciative si hitro pogorel. Ja, pa domacih nalog ni bilo :)



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
6.1.2010 0:31:01   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Bi rekla tako, da se moje znanje dopolnjuje in poglablja.
Brez tistega, kar sem dobila skozi formalno izobraževanje ne bi razumela marsičesar, kar pridobim skozi samoizobraževanje. Mi je pa slednje seveda ljubše, ker berem, študiram, sprašujem in dobivam odgovore na stvari, ki me dejansko zanimajo.
Pridobljeno znanje se mi ne zdi odvečno, pa če je še tako balastno in na prvi pogled brezveze, bolj me moti način, kako je bilo to znanje podano. .....


Se popolnoma strinjam.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
6.1.2010 0:52:06   
nejcko
Mišek, saj v bistvu se strinjava in misliva enako. user posted image

Definitivno je dobra podlaga potrebna za vse nadaljno znanje. Žal pa se v času izobraževanja, sploh osnovnošolskega in celo srednješolskega, pogosto zgodi, da skozi sito padejo stvari (rečemo jim pač balast), za katere v danem momentu nismo ali zreli ali nas ne zanima ali nismo za tisto reč nadarjeni ali je zadaj slab učitelj ... Temelj pa ostane, torej tisto bistvo vseh ostalih (ne)bistev, ki jih potem pač naprej nalagamo.
Škoda je le, da gre veliko dela, živcev, slabe volje tako s strani učencev in staršev kot tudi učiteljev v nič.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
6.1.2010 5:10:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Vse skupaj več iz šole, ali več iz samoizobraževanj?

Glede na to, da imam samo OŠ, imam definitivno več znanja iz uradno nepriznanih samoizobraževanj. Pa še iz OŠ (in tistega letnika SŠ) mi ni ostalo veliko:
- slovenščina in književnost: pravopis mi gre 99%-no, spomnim se letnic rojstva in smrti od Prešerna, potem pa se zadeva počasi zaključi.
- matematika: znam je toliko, da me v trgovini ne ogoljufajo, pa morda še kakšen enostaven ulomek zraven. No, celo s šestilom bi še znala narisati krog. Ja, pa Pitagorov izrek še danes zrecitiram na pamet.
- angleščina: pisno in ustno jo znam dovolj, da bi me vsakdo razumel, kaj želim. Sem se pa več naučila pred TV-jem, kakor v šoli.
- latinščina: samo dveh besed se spomnim. Lažem - samo ene. Pregovori so že samoizobraževanje.
- srbohrvaščina: od cirilice se spomnim samo ene črke, znam pa hrvaško.
- geografija: na zemljevidu lociram katerokoli državo, poznam glavna mesta od večine in kakšno osnovno značilnost države.
- naravoslovje: osnovne "zakonitosti" flore in favne.
- biologija: človeško telo po večini (ampak ne v detajle, dohtar pa nisem).
- kemija: Vem, da je voda H2O.
- fizika: zakon težnosti, pa fertik.
- zgodovina: po mojem o njej več vem kombinirano s politiko, kar sem pobrala pri TV poročilih.
- glasba: mislim, da je Beethoven edini, katerega po skladbah ločim od ostalih. Znam še narisati violinski ključ.
 
Vse ostalo pa dvomim, da ima kakšno zvezo s šolo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
6.1.2010 5:42:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80
tud pesmi k smo se jih tolk mogli dudlat na pamet, ne znam več, ajd, zdravljico, sam ne zarad šole

Ja, jaz tudi znam še ene 3/4 Zdravljice, ampak tudi ne iz šole user posted image . O ostalih pesmih pa nimam več pojma (saj ga tudi v šoli nisem imela kaj dosti).
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
sem že zdavnaj rekla, da ko bo šel tamal v šolo, greva midva z možem tudi user posted image  jovo na novo user posted image  

Jaz imam sina v OŠ, pa ti povem, da ti ne bo pomagalo kaj dosti user posted image .
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Pojma nimam niti o kemiji. Edino, česar se spomnim še iz OŠ, je, da obstaja periodni sistem in da se računajo neke formule. Največ kemijskih simbolov sem se naučila z reševanjem križank user posted image , pa še to poznam samo tiste stalne, h2O, Ca in to user posted image , večino ostalih poiščem v Ugankarskem slovarju user posted image   

No, k svojemu "znanju" kemije dodajam še tole, ja user posted image .
 

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
6.1.2010 7:40:35   
alda
Mislim, da mi je največ znanja ostalo iz srednje šole. na faxu pa sem dobila mislim da več nepotrenih podatkov kot tistega kar mi je dala praksa in samoizobraževanje!
Marička, kje mi zdaj pride prav Medveševa: zgodovina šolstva???
Tistega kar pa definitivno vsak dan rabim /Musek, POžarnikova, Ule../ pa je bilo veliko neuporabnega v praksi....žaluser posted image

Za fiziko pa sem bila in sem še vedno totalni telebajsek!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko znanja imate iz šole?
6.1.2010 9:25:42   
dory
Koncept osnovne šole...ne vem, meni ni primeren in če povem po pravici, nisem od osnovne šole odnesla nič...še tisti predmeti,ki so me zanimali, smo imeli take prfokse,ki so mi zamorili še tisto veselje, tko da sem se vse učila zgolj za tisto oceno in konec. S tem,da pri takem učenju seveda sistematično takoj pozabiš vse,kar si se za tisto oceno naučil...potem v srednji šoli je bilo mal več tistega,kar me je veselilo, največ pa na faxu. A če potegnem črto, brez tega, kar počnem sama doma, raziskujem, poglabljam svoje znanje, so mi šole do sedaj prinesle bolj malo. Zdej na podiplomskem se mi zdi,da je več vsega...si le primoran sam raziskovat, od profesorjev dobiš zgolj napotke, kam pogledat...vse ostalo moraš sam in če te zadeva veseli je to to :)

No letos bomo imeli prvošolčka in se trudim, da bi mu šolo predstavila,kot nekaj pozitivnega, kjer veliko izveš in se naučiš. Upam,da bova skupaj lahko naredila tisto mukotrpno učenje vsaj malo zanimivo z različnimi pristopi...če že hoče bit pilot haha user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?