|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lasje pri dojenčkih
13.12.2009 12:57:15   
kovač
ali vašim dojenčkom kaj rastejo lasje. mojemu se mi zdi da nič
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lasje pri dojenčkih
13.12.2009 14:28:57   
Petka09
Od kolegice mali je bil do prvega leta čisti pleško .Nekaj malih mini milimetrskih blondnih laskov se je videlo in to je vse. No, pol pa kar naenkrat ampak neenakomerno so začeli rast. Zdej ma frizuro kot se je nosilo v 80-ih: zadaj po vratu malo daljše ostalo po glavi pa še vedno tinimini miceno.. pa malo irokezice na vrhu user posted image .
Pa moja mama je mela čist slabe laske do drugega leta starosti... Pol pa so taki bujni in lepi prišli... zdej ma pa ultra goste.
Tko da.. vse bo, nič skrbet.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lasje pri dojenčkih
13.12.2009 14:44:46   
tikatonka
Našo pikico smo prvič ostrigli pri 4 mesecih, zdaj pri 7 jo bomo pa spet. Je čist odvisno od vsakega posameznika po mojeuser posted image .

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lasje pri dojenčkih
13.12.2009 15:03:27   
Katy78
Naš zdaj pri 1 letu še ni preveč lasat. Ima glavico sicer pokrito z laski, ampak so precej kratki, tanki in mehki, po sredini glavice jih je pa malenkost več.

(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lasje pri dojenčkih
13.12.2009 16:33:56   
manna
Naša ima pa prou lepe skodrane laske in jo vsak dan počešem z njeno krtačko user posted image Ima pa 6 mescev. Se mi pa zdi da se ji malo svetlijo, mogoče bo še blond...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lasje pri dojenčkih
13.12.2009 19:01:21   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Naša ima pa prou lepe skodrane laske in jo vsak dan počešem z njeno krtačko user posted image Ima pa 6 mescev. Se mi pa zdi da se ji malo svetlijo, mogoče bo še blond...


Moj oče je imel kot majhen otrok, tam okoli 1 leta, čisto svete skodrane laske, kot angelček je bil. Danes pa je popolnoma črn. No, zdaj že precej siv. user posted image  Tako da se vse lahko še spremeni.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lasje pri dojenčkih
13.12.2009 19:15:01   
naomy
no, ne vem če je ravno vprašanje za to temo, ampak da ne odpiram spet nove teme...
mi smo se dokaj uspešno rešili temenc (je kar dolgo trajalo), zdaj pa ima sinko ful suho kožo na lasišču... če ga ne namažem z oljem, se mu prav lušči... mislim, da to niso več temenca user posted image user posted image tisto je blo bolj rumeno in imel je take luske. no, zanima me, če je to normalno? ima še katera tako izkušnjo in kako ste to reševale? mislim, da ga tudi zelo srbi, ker se nenehno praska...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 1:16:08   
Biba Buba
V porodnisnici so mislili, da je mali puncka. Rodil se je s cisto crnimi lasmi, take goste, dolge je mel... Zdaj ima  svetle, kot psenica-na ocija. 

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 8:41:19   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: naomy

no, ne vem če je ravno vprašanje za to temo, ampak da ne odpiram spet nove teme...
mi smo se dokaj uspešno rešili temenc (je kar dolgo trajalo), zdaj pa ima sinko ful suho kožo na lasišču... če ga ne namažem z oljem, se mu prav lušči... mislim, da to niso več temenca user posted image user posted image tisto je blo bolj rumeno in imel je take luske. no, zanima me, če je to normalno? ima še katera tako izkušnjo in kako ste to reševale? mislim, da ga tudi zelo srbi, ker se nenehno praska...



Probaj mu namazat z roza bepantenom fajn na debelo, pa kapico gor za 15 minutk in potem umiješ z vodo in milom. S pleničko lahko fajn podrgneš (nič bat). Kupi krtačo in mu fajn krtači s krožnimi gibi, da bo prekrvavitev. S to metodo se rešiš tudi temenc. Bepanten pa ni škodljiv, četudi se dotakne in nese v usta. Pa čim manj mila uporabljaj, 1x na teden in čim bolj naravno.


Naš se je rodil z rjavimi laski, ki so mu čist odpadli in zrasli snežno beli. Še zdaj pri 13 mesecih zgleda, kot da ne bi imel nič laskov, ker so tako tanki in tako svetli. Šele od blizu vidiš, da ima laske in to čist normalno velike (za strižt še vseeno nisouser posted image )


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 14.12.2009 8:43:51 >

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 9:13:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: naomy

no, ne vem če je ravno vprašanje za to temo, ampak da ne odpiram spet nove teme...
mi smo se dokaj uspešno rešili temenc (je kar dolgo trajalo), zdaj pa ima sinko ful suho kožo na lasišču... če ga ne namažem z oljem, se mu prav lušči... mislim, da to niso več temenca user posted image user posted image tisto je blo bolj rumeno in imel je take luske. no, zanima me, če je to normalno? ima še katera tako izkušnjo in kako ste to reševale? mislim, da ga tudi zelo srbi, ker se nenehno praska...


Mogoče si mu a samo tiste rumene trdovratne temence stran spravila, pa so sedaj spet na novo začele nastajat, ker najprej so samo belkaste luskice to. Jaz sem našo še po tem ko smo se temenc znebili, 2x tedensko sšamponirala z Mustellino peno proti temencam in se niso nikoli več pojavila. Če je pa res samo suha koža pa njboljš da mažeš kar z navadno hladilno kremo za ritko iz lekarne ... bepanten pa samo krajši čas, ker sčasoma začne tanjšat kožo, ki je na lasišču že tako tanjka ... tako mi je svetoval pediater.

Drugače je imela pa naša že ob rojstvu 2cm dolge črne lase ... je bila Neža s frizuro na ježa user posted image ... no potem s ji je pa okrog 5. meseca začela zadaj zaradi ležanja delati plešica pa vedno bolj svetla je bila ... pa zgornje laseje so ji ful hitro rasle, zadaj spodaj pa kot da bi mirovale in je imela potem eno tak očudno frizuro, kot včasih rejverčkiuser posted image ... sem jo ustrigla in zdaj je prav fletna ... ima pa pri enem letu čez 10cm dolge lase vrh glave.



(odgovor članu naomy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 9:13:54   
Anonimen
Ups user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 9:58:29   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: naomy

no, ne vem če je ravno vprašanje za to temo, ampak da ne odpiram spet nove teme...
mi smo se dokaj uspešno rešili temenc (je kar dolgo trajalo), zdaj pa ima sinko ful suho kožo na lasišču... če ga ne namažem z oljem, se mu prav lušči... mislim, da to niso več temenca user posted image user posted image tisto je blo bolj rumeno in imel je take luske. no, zanima me, če je to normalno? ima še katera tako izkušnjo in kako ste to reševale? mislim, da ga tudi zelo srbi, ker se nenehno praska...


Mogoče si mu a samo tiste rumene trdovratne temence stran spravila, pa so sedaj spet na novo začele nastajat, ker najprej so samo belkaste luskice to. Jaz sem našo še po tem ko smo se temenc znebili, 2x tedensko sšamponirala z Mustellino peno proti temencam in se niso nikoli več pojavila. Če je pa res samo suha koža pa njboljš da mažeš kar z navadno hladilno kremo za ritko iz lekarne ... bepanten pa samo krajši čas, ker sčasoma začne tanjšat kožo, ki je na lasišču že tako tanjka ... tako mi je svetoval pediater.

Drugače je imela pa naša že ob rojstvu 2cm dolge črne lase ... je bila Neža s frizuro na ježa user posted image ... no potem s ji je pa okrog 5. meseca začela zadaj zaradi ležanja delati plešica pa vedno bolj svetla je bila ... pa zgornje laseje so ji ful hitro rasle, zadaj spodaj pa kot da bi mirovale in je imela potem eno tak očudno frizuro, kot včasih rejverčkiuser posted image ... sem jo ustrigla in zdaj je prav fletna ... ima pa pri enem letu čez 10cm dolge lase vrh glave.





Bepanthen ne more tanjšat kože, s čimuser posted image , to počnejo kreme s kortikosteroidi. Potem si niti ženske ne bi smele bradavic mazat z bepanthenom, ko je še tanjša koža. Pa dojenčki ne pit iz teh bradavic, ker si jih niti umit ne rabiš. Če poguglaš oz poiščeš odgovore pediatrov glede bepanthena vidiš, da ga vsi priporočajo- navadnega roza. Drugi niso priporočljivi za dojenčke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 10:03:37   
Anonimen
Ok, mogoeče sem zamešala, samo bepanten je načeloma steroidna krema, ki je ni priporočljivo dlje časa konstantno uporabljati ... sicer je sedaj procent teh zadev ki tanjšajo kožo zelo mali ... no mogoče je pa ta roza izvedba drugačna od ostalih ... kaj vem ... vem samo to, da sem P povedala da ima tamala velikokrat rdečo rito in da samo bepantn roza pomaga in da jo potem kar z njim skos mažem ... pa je rekel, da naj jo pač mažem s tem, samo da naprimer ne par mesecev skupaj, ker potem se bi pa počasi že znale kake posledice na koži pojavit. 

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 10:07:58   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ok, mogoeče sem zamešala, samo bepanten je načeloma steroidna krema, ki je ni priporočljivo dlje časa konstantno uporabljati ... sicer je sedaj procent teh zadev ki tanjšajo kožo zelo mali ... no mogoče je pa ta roza izvedba drugačna od ostalih ... kaj vem ... vem samo to, da sem P povedala da ima tamala velikokrat rdečo rito in da samo bepantn roza pomaga in da jo potem kar z njim skos mažem ... pa je rekel, da naj jo pač mažem s tem, samo da naprimer ne par mesecev skupaj, ker potem se bi pa počasi že znale kake posledice na koži pojavit. 


ne ni stereoidna.

http://www.bepanthen.si/mazilo/mazilo-bepanthen

http://bepanthen.si/mazilo/znacilnosti-mazilo



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 12:14:22   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: naomy

no, ne vem če je ravno vprašanje za to temo, ampak da ne odpiram spet nove teme...
mi smo se dokaj uspešno rešili temenc (je kar dolgo trajalo), zdaj pa ima sinko ful suho kožo na lasišču... če ga ne namažem z oljem, se mu prav lušči... mislim, da to niso več temenca user posted image user posted image tisto je blo bolj rumeno in imel je take luske. no, zanima me, če je to normalno? ima še katera tako izkušnjo in kako ste to reševale? mislim, da ga tudi zelo srbi, ker se nenehno praska...



Naš je tudi imel hudo obliko temenc ali karkoli je to že bilo. Kakšen teden sem probavala vse možne stvari, pa ni šlo stran, potem sem ga pa enkrat po kopanju namazala z mandljevim oljem in pustila 2 uri potem pa s tetra pleničko kar fajn podrgnila po glavici in je šlo ful te suhe kože dol. Potem sem ponovila še naslednja 2 dni in vsa ta suha koža je šla dol in od takrat imamo mir. Tako da jaz bi z oljem, ki ga že itak uporabljaš, fajn glavico namazala (čez daš lahko tanko kapico, da ne bo cel masten) in potem čez par ur fajn s pleničko podrgnila in po potrebi ponovila. Mogoče vam bo uspelo se rešit te nadloge.

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 12:19:52   
naomy
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: naomy

no, ne vem če je ravno vprašanje za to temo, ampak da ne odpiram spet nove teme...
mi smo se dokaj uspešno rešili temenc (je kar dolgo trajalo), zdaj pa ima sinko ful suho kožo na lasišču... če ga ne namažem z oljem, se mu prav lušči... mislim, da to niso več temenca user posted image user posted image tisto je blo bolj rumeno in imel je take luske. no, zanima me, če je to normalno? ima še katera tako izkušnjo in kako ste to reševale? mislim, da ga tudi zelo srbi, ker se nenehno praska...



Naš je tudi imel hudo obliko temenc ali karkoli je to že bilo. Kakšen teden sem probavala vse možne stvari, pa ni šlo stran, potem sem ga pa enkrat po kopanju namazala z mandljevim oljem in pustila 2 uri potem pa s tetra pleničko kar fajn podrgnila po glavici in je šlo ful te suhe kože dol. Potem sem ponovila še naslednja 2 dni in vsa ta suha koža je šla dol in od takrat imamo mir. Tako da jaz bi z oljem, ki ga že itak uporabljaš, fajn glavico namazala (čez daš lahko tanko kapico, da ne bo cel masten) in potem čez par ur fajn s pleničko podrgnila in po potrebi ponovila. Mogoče vam bo uspelo se rešit te nadloge.


zdravo!

hvala za nasvet. to kar si mi svetovala že počnem. stanje se potem izboljša, vendar ko ga npr. en dan ne namažem z oljem, je spet ista pesem. Zdaj ima že dva dni namazano glavico in kapico na glavi, vmes ga lepo umijem s tetra pleničko in če ne namažem spet, je koža spet zelo suha :(
bom nadaljevala pa bomo videli če se bo kaj izboljšalo...


P.S. tvoj sinček je tak sončeeeeeek user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 12:25:40   
Anonimen
Mogoče si mu pa z vsem tem drgnjenjem pa izpiranjem glave lasišče čisto izsušila ... probi ga namazat z navadnim hladilnim lekom al pa bepantenom roza in ne tega spirat ... samo na tenko namaži in probaj ne več kot 2x na teden mu glave prat.
Drugače je pa za temenca najboljša rešitev kombinacija Mustelline pena in kreme proti temenca ... pri nas nič drugega ni palilo.

(odgovor članu naomy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 12:31:23   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: naomy

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: naomy

no, ne vem če je ravno vprašanje za to temo, ampak da ne odpiram spet nove teme...
mi smo se dokaj uspešno rešili temenc (je kar dolgo trajalo), zdaj pa ima sinko ful suho kožo na lasišču... če ga ne namažem z oljem, se mu prav lušči... mislim, da to niso več temenca user posted image user posted image tisto je blo bolj rumeno in imel je take luske. no, zanima me, če je to normalno? ima še katera tako izkušnjo in kako ste to reševale? mislim, da ga tudi zelo srbi, ker se nenehno praska...



Naš je tudi imel hudo obliko temenc ali karkoli je to že bilo. Kakšen teden sem probavala vse možne stvari, pa ni šlo stran, potem sem ga pa enkrat po kopanju namazala z mandljevim oljem in pustila 2 uri potem pa s tetra pleničko kar fajn podrgnila po glavici in je šlo ful te suhe kože dol. Potem sem ponovila še naslednja 2 dni in vsa ta suha koža je šla dol in od takrat imamo mir. Tako da jaz bi z oljem, ki ga že itak uporabljaš, fajn glavico namazala (čez daš lahko tanko kapico, da ne bo cel masten) in potem čez par ur fajn s pleničko podrgnila in po potrebi ponovila. Mogoče vam bo uspelo se rešit te nadloge.


zdravo!

hvala za nasvet. to kar si mi svetovala že počnem. stanje se potem izboljša, vendar ko ga npr. en dan ne namažem z oljem, je spet ista pesem. Zdaj ima že dva dni namazano glavico in kapico na glavi, vmes ga lepo umijem s tetra pleničko in če ne namažem spet, je koža spet zelo suha :(
bom nadaljevala pa bomo videli če se bo kaj izboljšalo...


P.S. tvoj sinček je tak sončeeeeeek user posted image user posted image user posted image user posted image



Oooo, hvala! user posted image  Ja, je res sonček. user posted image

Mogoče ima pa Otika prav in da se mu je od vsega tega res izsušila koža na lasišču. user posted image  Hladilno mazilo je res zelo mastno, pa roza bepanthen tudi, probaj mogoče še s tem, ampak če pa po par dneh ne bo bolje, bi pa mogoče bilo bolje pokazat pediatru, sploh če revčka še fajn srbi.

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 13:50:12   
naomy
ja, mogoče imata prav user posted image

bom poskusila mazati z bepantenom in manj umivati, pa upam da se izboljša....

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: lasje pri dojenčkih
14.12.2009 23:01:15   
Dragana28
Jaz sem temenca odpravila z Mustellinim šamponom (ga kupiš v lekarni) in je ZAKON!!!! V parih dneh se jih znebiš. Ko se je moj pikec rodil je imel na glavi goste, 4cm dolge črne laske, tako da temenc nekaj časa sploh nisem videla, potem sem pa slučajno enkrat opazila, ko je imel mokre lase, da so se mu že full nabrale.
Sprobala sem mandljevo olje in bepanten, ampak ni šlo dol dokler mu nisem laske umila z Mustellinim šamponom. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: lasje pri dojenčkih
15.12.2009 20:38:11   
jutranja rosa
Katy78 ful luškanega sončka imata :). Krasen fantek je, z živahnimi učki. Tole sicer ne paše v to temo, a upam, da bo prebrala.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: lasje pri dojenčkih
15.12.2009 20:41:12   
jutranja rosa
Ja, za temenca super pomaga bepanthen. Jaz sem mu glavico prala na 2-3dni in 1x na teden namazala z bepantenom (3x) in oprala z Mustelinim šamponom...o temencih kmalu ni bilo več ne duha ne sluha.

(odgovor članu Dragana28)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: lasje pri dojenčkih
18.12.2009 21:05:28   
Dadaa
Naša punčka je imela že pri rojstvu ful lask, ki ji niso nič izpadli. Zdaj je stara 6 mesecev in smo jo spredaj strigli že 4x, ker ji laski tako hitro rastejo! Sicer pa je po 1. mesecu dobila temenca, ki se jih nismo mogli rešiti niti z mandeljevim oljem, niti z Mustelinim šamponom. Potem nam je pediater predpisal neko belo mazilo in tako smo se jih rešili.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: lasje pri dojenčkih
18.12.2009 21:20:27   
bina30
Tudi jaz sem pri obeh uporabljala Mustela šampon v peni in je res super. Samo sem ga jaz začela uporabljati takoj, ko so se pokazali zametki temenc, tako da ne vem, če lahko tiste trdovratne tut s tem odpraviš.

(odgovor članu Dadaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: lasje pri dojenčkih
19.12.2009 1:15:41   
Anonimen
Pri trdovratnih moraš Mustellino peno uporabit skupaj z Mustellino kremo proti temencam in gre po 2-3 tretmajih vse dol ... vsaj pri naši je šlo pa je imela ful las.

(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




adaptirano mleko
Sanikaa



(68%)

(32%)


Število vseh glasov: 182

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!