|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Možganska kap
3.12.2009 13:04:30   
picola1
Torej punce...pred parimi dnevi sem končno prišla iz bolnice. V soboto, 21.11., sem namreč nenadoma izgubila del vidnega polja na levem očesu, ob tem pa me je rahlo bolela glava na desni strani. Sicer sem bila zelo prestrašena (delam pač na takem oddelku, kjer ljudem operiramo možganske tumorje itd.), vemdar me je uspel naš oddelčni zdravnik pomirit, da bi tumor pač izgledal drugače. No, vzamem Lekadol (ker zaradi nosečnosti ne smem ničesar drugega) in grem spat. Naslednje jutro še vedno ne vidim dobro in še vedno me boli glava. Grem gledat na net, kaj pomeni izpad vidnega polja in zagledam celo sranje diagnoz, predvsem nevroloških. Rečem si, mah klinc pa naš dohtar, jst gre k zdravniku...Pri okulistu vse ok, pri nevrologu pa štala: stanje zelo resno, takoj premestitev v ljubljano na nevrološko kliniko. Diagnoza možganska kap. Bila sem poplonoma prestrašena in totalno v šoku, da sem pri svojih še ne 30ih doživela možgansko kap!!
No, po vseh preiskavah so ugotovili, da imam odprt foramen ovale, kar pomeni, da imam luknjo v srcu (ob rojstvu oz. malo kasneje se ponavadi zapre, vseeno pa ostane odprta pri 20-30% prebivalstva!!!), ki je bila vzrok, da je strdek odletel v možgane. Hormonske injekcije (ivf postopek) in nosečnost sta bila dodatna rizična dejavnika, da je strdek sploh nastal...(vsi so me najprej vprašali, če sem jemala kontracepcijo!)
V glavnem imeli so največje probleme s tem, ker sem noseča (8 tednov) in mi niso smeli delat določenih preiskav in niso mi smeli dat določene terapije (operacija srca pride na vrsto po porodu). No, potem so se odločili, da bom jemala do konca nosečnosti injekcije proti strjevanju krvi, kar bo preprečilo ponovni strdek.

S tem člankom bi rada povedala več stvari:

-da bodite previdne pri kontracepciji...res ni tako nedolžna zadeva, kot jo predstavljajo, še posebej, če imate odprt foramen ovale...
http://vizita.si/search/foramen
Na nevrološki kliniki so mi povedali, da so imeli pred kratkim pri njih punco staro 17! let, doživela je kap ravno zaradi kontracepcije

-da bodite pozorne na znake možganske kapi http://www.pomagamprvi.si/Obnovi_znanje_prve_pomoci/Prva_pomoc_pri_mozganski_kapi/ in znake TIA (tranzitorne ishemične atake), ki so zelo podobni znakom možganske kapi, vendar so prehodne narave, torej minejo po nekaj urah...

-zanima me, če je imela katera podobno izkušnjo (nosečnost+kap), vesela bom, če se mi bo oglasila na zs, ker imam en kup vprašanj (ok, sej jih bom imela še šanso postavit dr. Cerarju, kamor so me dodelili v amb. za patološko nosečnost, ampak rabim še nekoga, ki je doživel podobno, za kak pogovor)

-pa še nekaj o potapljanju in foramnu ovale (za tiste, ki se potapljate ali se potapljajo vaši bližnji):
http://www.dir-slovenia.com/clanki/pfo.html



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Možganska kap
3.12.2009 13:09:44   
mamamajča
uh.... upam, da sta oba z otrokom ok!user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Možganska kap
3.12.2009 13:28:48   
Fleka
Hvala za nasvete. Želim ti uspešno okrevanje,ter nosečnost brez zapletov.user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Možganska kap
3.12.2009 13:34:39   
kalbo
To je fasal moj foter letos maja na morju.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Možganska kap
3.12.2009 13:36:11   
ninocka
picola, upam, da sta obadva z otrockom zdaj OK user posted image user posted image

Injekcije proti strjevanju krvi je pa dobivala tudi ena RRjevka...jo bom opozorila, da te kontaktira, ce tega slucajno ne bo sama videla ali jo opomnila njena sestrica.

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Možganska kap
3.12.2009 13:36:38   
ZARA
Picola1, grozno. Vse lepo ti želim.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Možganska kap
3.12.2009 13:49:00   
picola1
Ja, obadva sva ok, sicer mi še vedno manjka del vidnega polja, kar me še vedno moti...pravijo, da se bo to mogoče v parih letih popravilo, glede na to, da sem še mlada...
Kalbo, kako pa je zdej tvoj oče? A ima kake posledice?
Ninocka, ful bom vesela, če boš lahko obvestila tisto rr-jevko! user posted image
Mamamajča...a veš, da sem si v bolnici večkrat ponovila tvoj podpis...(in mi je dejansko pomagal premagati strah...poleg pogovorov z zdravniki, seveda)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Možganska kap
3.12.2009 13:56:01   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Mamamajča...a veš, da sem si v bolnici večkrat ponovila tvoj podpis...(in mi je dejansko pomagal premagati strah...poleg pogovorov z zdravniki, seveda)

Moj podpis je nastal točno na tisti dan, ko je mojega atija možganska kap.
Me veseli, da ti je pomagal, meni vsekakor je.

Tudi on ima polovični izpad vidnega polja, so pa rekli, da bi se popravilo v dveh tednih, če bi seuser posted image
Picola, tudi če se ti ne popravi- glede na diagnozo si jo dobro odnesla, veš, kakšne posledice ima lahko možganska kap.
Vso srečo naprej!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Možganska kap
3.12.2009 14:12:54   
Klemy82
Ojoj... vse dobro ti želim, pa tvojemu bebiju tudi!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Možganska kap
3.12.2009 14:14:14   
aprilčica07
Tebi in otročku vse dobrouser posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Možganska kap
3.12.2009 14:36:05   
Anonimen
Uf, Picola, me je šokiralo tole sedaj, držim pestke, da bo od zdaj naprej vse potekalo OK.user posted image

Pa čestitke za nosečnost! user posted image

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Možganska kap
3.12.2009 15:07:56   
mika
Uh, tud mene je šokiralo. Ženske pred meno pavzo naj ne bi zadela možganska kapuser posted image . Glede na opisane dejavnike, pa nisem vedela, da obstaja. Sem pa tud sama nehala jemat KT....preveč je negativnih informacij zadnje čase. poleg tega so se mi začela pojavljat vnetja (skoraj tedensko) in od kar ji ne jemljem vnetij več ni...trkam

vse dobro ti želimuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Možganska kap
3.12.2009 15:41:54   
kaya2007
ojoj, groza..sploh pri tvojih letih (mislim, da sva isto stari) in še v nosečnosti..take stvari se ne bi smele dogajati user posted image
kapi so res tako nepričakovane in nenapovedane..moj oče je doživel srčno kap na poti iz trgovine..pa žal nikoli več ni prišel do doma user posted image
držim pesti, da bo vse ok!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Možganska kap
3.12.2009 15:56:00   
Hope2
Vso srečo naprejuser posted image user posted image bodita oba z malčkom zdrava.

Moja babica je imela možganske kapi(več) in je čisto ok, nima nobenih posledicuser posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Možganska kap
3.12.2009 16:01:45   
Korina1
Tudi jaz držim pesti zate in za otročka. Sem se pa spomnila na neko zadevo, letos januarja sem nehala jemati KT ker sem imela vrtoglavice, visok pritisk, močno bitje srca in slabosti, ko sem ginekologinjo vprašla za nasvet je rekla da to ni nič takega in naj jih jemljem še naprej. No po 20letih sem bla tolk pametna da sem sama prenehala preden bi blo kaj narobe. Od takrat dalje nimam nobenih težav.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Možganska kap
3.12.2009 16:42:50   
mojcaziga
Sama sicer nisem imela možganske kapi, sem pa imela najprej trombozo in zatem pljučno embolijo v času nosečnosti. Prav tako nisem smela prejemati nobene terapije, razen injekcij proti strjevanju. Imela sem najvišjo dozo in sem prejemala zjutraj in zvečer po eno injekcijo. Najprej mi jih je dajala patronažna, kmalu mi jih je dajal partner oz. kar sama. Tedensko sem hodila tudi v amb. za koagulacijo, kjer so mi jemlai kri in ugotavljali INR (gostoto). Po porodu se je dejansko vse še enkrat ponovilo, ampak sama sem edinstven primerek user posted image (to je bila edina razlaga doktorjev).

Imam pa kolegico, ki jo je pri 33 možganska kap. Kar naenkrat ni čutila polovice telesa. En mesec je bila popolnoma nepokretna, smo jo hodili menjaje hranit, umivat,.... v bolnico. No, potem pa se je vse počasi uredilo in zdaj nima nobenih posledic.

Tako da, se zgodi.

lp

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Možganska kap
3.12.2009 19:05:13   
Splišni
Ojej, želim ti vse dobro.
Mojega očeta je tudi poleti delna možganska kap, vendar nima posledic. Teg aje izgleda kar precej. Samo ti si še tako mlada. No, saj zdaj, če so ti ugotovili, zakaj je do tega prišlo, te bodo že pazili, da bo vse O.K. Srečno.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Možganska kap
3.12.2009 19:43:30   
TomTaylor
grozauser posted image

želim ti vse dobro!user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Možganska kap
3.12.2009 19:55:13   
nejcko
Picola, vse dobro ti želim user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
3.12.2009 19:56:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Možganska kap
3.12.2009 20:04:37   
Tanja55
Picola, hvala ker si delila zgodbo z nami. Vse dobro zelim tebi in otrocku. Drzi se!user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Možganska kap
3.12.2009 23:26:49   
nadya
Picola vse dobro tebi in tvojemu otročkuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja znanka je imela pri 21ih možgansko kap. Noseča ni bila, je pa jemala kontracepcijske tablete. Hvala bogu je bila kap blažja in ni pustila posledicuser posted image

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Možganska kap
4.12.2009 0:06:59   
Raho
Vse dobro tebi in tvojemu otročkuuser posted image

(odgovor članu nadya)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Možganska kap
4.12.2009 7:43:27   
madela
Picola,tole je pa grozno. Upam,da bo v naprej vse dobro.

Sem se pa malo zamislila,namreč sama sem na kontracepcijskih tabletah,ki mi jih ginekologinja ni hotela predpisat(zaradi ozadja bolezni) in ker sem vztrajala,sem morala podpisat nek dokument,da jih jemljem na svojo željo in na lastno odgovornost.
Sploh nisem pomislila,da je lahko tako hudo in sem mislila,da me samo straši. In veš kaj,od zdaj naprej ko sem tole prebrala se jih več ne dotaknem.
Torej hvala ti za tole informacijo,tebi pa srečno user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Možganska kap
4.12.2009 9:05:36   
uwaga
Picola držim pesti, da bo vse o.k.user posted image user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?