|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prvi čeveljčki
27.11.2009 10:01:19   
Katy78
Malemu bi rada kupila prve čeveljčke, pa me zanima, tiste, ki ste tudi zdaj na jesen/zimo kupovale prve čeveljčke, kakšne ste kupile? Katero znamko? Jaz sem razmišljala, da bi bilo verjetno pametno malo višje, tja čez gležnje, sploh če bo kakšna plundra in sneg. Naj bodo na ježke ali bolje na vezalke?

Sem gledala v Deichmanu od Elefanten, pa mu takega višjega čeveljčka sploh nisem spravila na nogo, ker ima tako debelo nogo tam čez nart. Edino če sem mu obula ene 2 št. prevelik čevelj, potem je šlo na nogo. So pa trenutno imeli te višje čeveljčke samo na ježke, tako da bi mu mogoče na vezalke lažje gor spravila, ker se lahko bolj razširi v predelu narta? Si nisem mislila, da bo kupovanje prvih čevljev prava znanstvena fantastika. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 10:32:16   
miapia
Mi smo šli skupaj v Cicibana, tam so zelo strokovni, otroku zmerijo obe nogici. Kupila pa sem copate (prave copate z usnjenim podplatom, ne kar nekaj), in pa ene čevljce za prve korake, sicer zimske, so znotraj toplejši. Pa važno je, da so ortopedsko narejeni, ker ne bi želela, da se razvije kakšen platfus. Resnično sem bila zelo zadovoljna z osebjem, zdaj vsaj vem, katero številko noge ima moj otrok. Pohvalijo pa tudi Geox.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 10:39:47   
Detece
Mi pa z cicibankami nismo zadovoljni (predvsem z copatki ne), ker se malemu v njih zelo noga poti. Material ne diha in mi deluje neprijazno. Smo pa zelo zadovoljni z novimi skibucami od Geoxa. So nekoliko dražji, ampak so super.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 10:43:34   
miapia
Ja, vsaka noga je pač svoja. Naši se nič noge ne potijo, samo se že v osnovi ful ne poti. Je pa res, da imamo v hiši max. 21 stopinj. Mi je pa čudno, da ne diha, ker ima copatek ob strani luknje.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 10:50:38   
tanci29
mi smo tudi prve imeli cicibanke, za sneg pa superfitke skibuce in oboje so bile super..

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 11:31:52   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Mi smo šli skupaj v Cicibana, tam so zelo strokovni, otroku zmerijo obe nogici. Kupila pa sem copate (prave copate z usnjenim podplatom, ne kar nekaj), in pa ene čevljce za prve korake, sicer zimske, so znotraj toplejši. Pa važno je, da so ortopedsko narejeni, ker ne bi želela, da se razvije kakšen platfus. Resnično sem bila zelo zadovoljna z osebjem, zdaj vsaj vem, katero številko noge ima moj otrok. Pohvalijo pa tudi Geox.


Ja, za Geox sem tudi jaz slišala, da naj bi bile fajn in da so mehke.

Ampak ortopedske čevlje pa danes ortopedi sami močno odsvetujejo, ker preveč omejujejo mala stopala. Itak pa se stopalni lok menda razvija celo do 5. leta. Jaz se bom kar ortopedinjo iz naše razvojne ambulante poslušala in ortopedskih čevljev ne bom kopovala. So pa bili včasih zapovedani - trdi, s stopalnim lokom, trdim opetnikom in po možnosti še čez gležnje.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 11:34:33   
Katy78
Kje pa prodajajo Superfit čevlje?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 11:50:09   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Kje pa prodajajo Superfit čevlje?


Sem že našla.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 12:19:09   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Mi smo šli skupaj v Cicibana, tam so zelo strokovni, otroku zmerijo obe nogici. Kupila pa sem copate (prave copate z usnjenim podplatom, ne kar nekaj), in pa ene čevljce za prve korake, sicer zimske, so znotraj toplejši. Pa važno je, da so ortopedsko narejeni, ker ne bi želela, da se razvije kakšen platfus. Resnično sem bila zelo zadovoljna z osebjem, zdaj vsaj vem, katero številko noge ima moj otrok. Pohvalijo pa tudi Geox.


Ja, za Geox sem tudi jaz slišala, da naj bi bile fajn in da so mehke.

Ampak ortopedske čevlje pa danes ortopedi sami močno odsvetujejo, ker preveč omejujejo mala stopala. Itak pa se stopalni lok menda razvija celo do 5. leta. Jaz se bom kar ortopedinjo iz naše razvojne ambulante poslušala in ortopedskih čevljev ne bom kopovala. So pa bili včasih zapovedani - trdi, s stopalnim lokom, trdim opetnikom in po možnosti še čez gležnje.

Ne vem no, poznam nekaj odraslih, ki kot otroci niso imeli ustreznih čevljev, pa so se leta borili s platfusom. Nekje v Deichamnu prvih čevljev res ne bi kupovala. Še zase jih ne. Sicer pa mi gre tale stroka čedalje bolj na živce, ker na koncu ugotoviš, da nimajo pojma oz, se obračajo vedno po vetru.
Dejstvo pa je, da mora človek imeti dober čevelj, kakšen pa to je, pa naj presodi vsak sam.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 12:27:14   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Nekje v Deichamnu prvih čevljev res ne bi kupovala.



Ampak znamko Elefanten kar pohvalijo, ker so menda zelo mehke.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
27.11.2009 12:31:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 13:45:12   
olea
100000% se strinjam z Mima83! Vsi otroci morajo imeti podplat raven, in nobenih ortopedskih nagibov in oblikovanih podlatov, se pravi je čevelj znotraj raven. O Cicibanu in podobnih "firmah" ne mislim zgubljat besed, saj vemo kako in kaj. V razvojni ambulanti povprašajte malo, pa vam bodo dali kaj za prebrat...v člankih piše, da se otroci z oblikovanim podplatom slabše razvijajo oz nogice obračajo navzven. Otrok si šele oblikuje stopalo, tako da je pomembno da nima sploh čevljev dokler je to možnouser posted image  in hodi čimveč bos..
Pri odraslih je seveda drugače, se ne razvijamo več itd...

Sicer pa je res da se vsak odloči sam. Jaz mojemu definitivno ne bom kupovala takih čevljev!
Lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 14:02:37   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Mi smo šli skupaj v Cicibana, tam so zelo strokovni, otroku zmerijo obe nogici. Kupila pa sem copate (prave copate z usnjenim podplatom, ne kar nekaj), in pa ene čevljce za prve korake, sicer zimske, so znotraj toplejši. Pa važno je, da so ortopedsko narejeni, ker ne bi želela, da se razvije kakšen platfus. Resnično sem bila zelo zadovoljna z osebjem, zdaj vsaj vem, katero številko noge ima moj otrok. Pohvalijo pa tudi Geox.


Ortopedski čevlji za otroke - to je že nekaj let preživela teorija. Danes strokovnjaki učijo ravno nasprotno. Cicibanove čevlje pa celo odsvetujejo, ker naredijo stopalom več škode kot koristi.

Preberi tale članek:http://www.orthops.si/clanki-moj_malcek.php?id=27

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 14:17:41   
zaspancek1

Se ena, ki bo doktorirala iz ceveljckov. Tudi nas mali ima siroko in visoko nogo. Trenutno se ne hodi samostojno (se pa dviguje in hodi ob opori postelje, omarice,vozicka,...), tako imamo za v vozicek zaenkrat skoraj 2 stevilki prevelike cevlje Cicibana na vezalke (na jezka ni bilo sans, da dobimo nogo noter, pa se sezuje se prej), problem pa imamo pri copatih oz. cevljih za noter.
Sem gledala in obuvala tudi vec teh cevljev superfit in geox, ki naj bi bili tudi za taksno nogo, pa ne vem user posted image , nekako ni ratalo oz. ce je, so bili pa preveliki. Tudi v Cicibanu nismo nasli nic pametnega (razen taksnih cevljev, kot jih ze imamo, seveda nepodlozenih, ker sicer bi spet potrebovali vecjo stevilko).
Kaj je boljse - jezek ali vezalke? Kaj pa vem - odvisno od tega, kako poteka jezek oz. kje in koliko trakov ima. Eni  cevlji bi bili z jezkom cisto ok (ce bi se sirina ustrezala), drugi pa tudi slucajno ne, ker jih ni bilo mogoce dobro zapeti. Definitivno pa lahko najbolje prilagodis cevelj z vezalkami (samo kaj, ko so vezalke tako fine za igranje in vlecenje user posted image ). 
Cevlji Elefanten pa so precej dobri (in vecinoma zelo mehki v primerjavi s cicibanom), samo zal pri nas ne dobimo vseh modelov (sploh taksnih za siroko nogo). Na njihovi strani imajo nekaj zimskih modelov za sirso nogo, ne vem pa, ce jih ima Deichmann pri nas oz. ce res gredo na siroko in visoko nogo:
http://www.elefanten.de/catalogue/catalogueSearchByProperty.do?act=search&action=page&page=0
Drugace se pa tudi jaz priporocam za kaksne predloge in ideje kje dobiti cevlje in copate za visoko in siroko nogo! Ene copate sem narocila prek neta, ce bodo ok, bomo pa se videli, cena s postnino pa je user posted image :
http://www.liebeskind-shop.at/product_info.php?pName=iwb-euro-velcro-navy-grey-20-p-1463&cName=groesse-20-halbschuhe-c-55_3_18_241





(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 14:18:30   
Urska09
Katy78, na RR je bil lani objavljen en dober članek o tem, kakšna naj bo prva obutev:http://www.ringaraja.net/obutev-za-otrosko-nogico_1158.html

Ena od takšnih, ki ustrezajo priporočilom ortopedov in pediatrov so Pedoodles. Sam ne vem, kje se dobijo.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 14:29:48   
zaspancek1
Ma, me kar malo jezi...Ja, lahko je pametovat kaksnih cevljev ne, pa kaksni so najboljsi, pa zakaj cicibanovih ne...
Kaj mi to pomaga, ce ne dobim noge npr. v pediped, see kai run, (pedoodles res nisem probala, ker nisem nikjer videla) in se kaj...user posted image
Potem pac vzames tiste (pa ceprav ciciban), v katere ga lahko obujes, ker bos zunaj pac ne more biti!
Sicer pa nasteti ceveljcki niso za neke zimske razmere, kar najbrz isce Katy78 user posted image

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 27.11.2009 14:31:42 >

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 15:01:03   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


Se ena, ki bo doktorirala iz ceveljckov. Tudi nas mali ima siroko in visoko nogo. Trenutno se ne hodi samostojno (se pa dviguje in hodi ob opori postelje, omarice,vozicka,...), tako imamo za v vozicek zaenkrat skoraj 2 stevilki prevelike cevlje Cicibana na vezalke (na jezka ni bilo sans, da dobimo nogo noter, pa se sezuje se prej), problem pa imamo pri copatih oz. cevljih za noter.
Sem gledala in obuvala tudi vec teh cevljev superfit in geox, ki naj bi bili tudi za taksno nogo, pa ne vem user posted image , nekako ni ratalo oz. ce je, so bili pa preveliki. Tudi v Cicibanu nismo nasli nic pametnega (razen taksnih cevljev, kot jih ze imamo, seveda nepodlozenih, ker sicer bi spet potrebovali vecjo stevilko).
Kaj je boljse - jezek ali vezalke? Kaj pa vem - odvisno od tega, kako poteka jezek oz. kje in koliko trakov ima. Eni  cevlji bi bili z jezkom cisto ok (ce bi se sirina ustrezala), drugi pa tudi slucajno ne, ker jih ni bilo mogoce dobro zapeti. Definitivno pa lahko najbolje prilagodis cevelj z vezalkami (samo kaj, ko so vezalke tako fine za igranje in vlecenje user posted image ). 
Cevlji Elefanten pa so precej dobri (in vecinoma zelo mehki v primerjavi s cicibanom), samo zal pri nas ne dobimo vseh modelov (sploh taksnih za siroko nogo). Na njihovi strani imajo nekaj zimskih modelov za sirso nogo, ne vem pa, ce jih ima Deichmann pri nas oz. ce res gredo na siroko in visoko nogo:
http://www.elefanten.de/catalogue/catalogueSearchByProperty.do?act=search&action=page&page=0
Drugace se pa tudi jaz priporocam za kaksne predloge in ideje kje dobiti cevlje in copate za visoko in siroko nogo! Ene copate sem narocila prek neta, ce bodo ok, bomo pa se videli, cena s postnino pa je user posted image :
http://www.liebeskind-shop.at/product_info.php?pName=iwb-euro-velcro-navy-grey-20-p-1463&cName=groesse-20-halbschuhe-c-55_3_18_241



Ampak res, si nisem mislila, da bodo čevlji tak problem. Vidim pa, da nisem edina s takimi problemi. Res, naš ima zelo široko in visoko stopalo, verjetno pa so stopala večine dojenčkov taka. Bom šla še Superfitke pogledat enkrat čez vikend, pa da vidim, kaj se dobi. Ali pa Geox. Sicer naš mali tudi še ne hodi samostojno, se pa dviguje na noge in hodi ob ppori. Ampak zdaj, ko bo mrzlo, bo pa rabil čevlje, pa če bo kakšen sneg in se bomo šli sankat, tudi ne more imet pod kombinezonom samo štunfe, ker bo sneg prišel zraven in bo vse mokro. Za v stanovanju imam pa jaz kar take copatke http://www.malamasa.si/catalog.php?c_id=9
in se super obnesejo.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 15:04:58   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Katy78, na RR je bil lani objavljen en dober članek o tem, kakšna naj bo prva obutev:http://www.ringaraja.net/obutev-za-otrosko-nogico_1158.html

Ena od takšnih, ki ustrezajo priporočilom ortopedov in pediatrov so Pedoodles. Sam ne vem, kje se dobijo.


Saj vem, kakšna mora biti prva obutev, problem je le, spraviti čevelj na nogo. user posted image

Teli Pedoodles se dobijo tukaj http://www.zverinica.si/si/produkti/obutev_pedoodles/ceveljcki_prvi_koraki/
ampak tukaj reklamirajo samo 4 pare... user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 15:23:12   
zaspancek1
Podobne copatke sem imela tudi jaz. Tisto elastiko sem seveda morala zamenjat, ker sicer ni sans, da bi ga obula, samo kaj, ko se pa tako lahko sezujejo. Je mulcek vedno tako sumljivo pridno sedel na miru, dokler jih ni sezul user posted image . Kasneje pa se je zverziral to pocet tudi stoje. Tako da vse, kar ni za zavezat oz. kako drugace pritrdit na nogo, odpade.  

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 15:26:46   
miapia
Sedaj vidim, da nobena ni ravno podkrepljena v znanju čeveljcev za otroke. Sem se v svojem prvem odgovoru napačno izrazila, ampak me nobena žal ni popravila.

Nisem mislila ortopedskih čevljev, ampak izbrati je potrebno čevlje, ki so čimbolj prilagojeni otroški nogici. Najbolje je sicer res hoditi bos, samo pozimi to ravno ni mogoče. Zato mora biti čeveljc narejen tako, kot da bi hodil bos. Cicibanov to vsekakor je, pa tudi marsikatera druga znamka oz. proizvajalec. Vsak čeveljc se da obuti, samo znati ga moraš. Meni so to pokazali in nimam nobenoh težav.

Se pa opravičujem za napačen izraz še enkrat. tudi nam odraslim je pomembno, vsaj meni, da je čevelj, tak ali drugačen, prilagojen moji nogi in mi nudi tako ali drugačno oporo, s katero se počutim udobno.

Bi pa še prosila za napisano strokovno utemeljitev, zakaj so Cicibanovi čeveljci slabi oz. neprimerni, kakšni drugi pa ne.

Hvala.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 15:40:04   
Hope2
Prve čevlje ima elephant in so super. Pred temi sem mu obula ciciban in sploh ni hotel stopit na noge, kaj šele hodit. Je jokal ko dež, če sme ga prisilila, pa je hodil oz marširal po vojaško user posted image . Elephant pa mu odgovarjajo. 

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 15:44:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Sedaj vidim, da nobena ni ravno podkrepljena v znanju čeveljcev za otroke. Sem se v svojem prvem odgovoru napačno izrazila, ampak me nobena žal ni popravila.

Nisem mislila ortopedskih čevljev, ampak izbrati je potrebno čevlje, ki so čimbolj prilagojeni otroški nogici.



Oprosti ampak ne vem brati misli, da bi vedela da si se zmotila. user posted image

A ti si pa podkrepljena z znanjem o čeveljcih? Verjetno toliko kot vsaka mama. Razen če jih izdeluješ in imaš notranje informacije.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 15:56:22   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


Vsak čeveljc se da obuti, samo znati ga moraš. Meni so to pokazali in nimam nobenoh težav.



No, tole pa tudi slucajno ne bo drzalo! Ce je noga presiroka za cevelj oz. ce je nart previsok (ali pa ce imas sreco, oboje skupaj), se tako strokovno podkovana oseba ne bo spravila otroske noge vanj! V zacetku sem bila tudi jaz prepricana, da ga pac ne znam obut, ko pa to ni uspelo niti prodajalkam, ki imajo kar nekaj izkusenj s tem, pa vidim, da cevelj pac ni primeren za njegovo nogo.

Zakaj odsvetujejo cicibanove cevlje pa bo najbrz katera druga napisala. Najbrz zato, ker je trenutna doktrina pac, da mora biti cevelj cim mehkejsi, brez ortopedskih vlozkov oz. poudarjenega loka,...v glavnem vse to, kar je se ne tako dolgo nazaj veljalo za cisto zgreseno. Pa verjetno se bo cez nekaj let se kaj spremenilo.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 16:20:25   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Podobne copatke sem imela tudi jaz. Tisto elastiko sem seveda morala zamenjat, ker sicer ni sans, da bi ga obula, samo kaj, ko se pa tako lahko sezujejo. Je mulcek vedno tako sumljivo pridno sedel na miru, dokler jih ni sezul user posted image . Kasneje pa se je zverziral to pocet tudi stoje. Tako da vse, kar ni za zavezat oz. kako drugace pritrdit na nogo, odpade.  


Potem ima pa res visok nart, če mu te niso šle gor. Naš jih je na začetku ful dol vlekel, potem je pa ugotovil, da ne gre in je obupal. user posted image  Edino ko sedi v triptrapu, si jih vedno sezuje s pomočjo opore za noge, ki jo ima triptrap. To mu pa vedno uspe. Ga prav vidim, kako se popolnoma umiri in s peto šari po tisti plošči dokler ga ne sezuje. user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prvi čeveljčki
27.11.2009 16:29:42   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Bi pa še prosila za napisano strokovno utemeljitev, zakaj so Cicibanovi čeveljci slabi oz. neprimerni, kakšni drugi pa ne.



Ena od stvari je, da imajo ti čevlji anatomsko oblikovan vložek, torej vložek s poudarjenim stopalnim lokom.

Če te pa skrbi zaradi platfusa, si pa preberi članek na linku, ki ga je ena zgoraj pripopala.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Ime za fantka
genovefa

Katero ime vam je najbolj všeč?

Lovro (21%)

Žiga (29%)

Miha (19%)

Filip (31%)


Število vseh glasov: 493

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!