|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:15:34   
tajtaja
Ja, saj to je itak normalno. Pa saj to tudi ni nobeno delouser posted image . In kdo si je to zmislil? Sigurno kakšen zabit dedec, ki je cele dneve v "službi", in še opazi ne, kdaj mu otroci odrastejo, ker vse postori mamica.
PR...  sr..., saj več ne morem drugače rečt.
ČE bojo to sprejeli, pa so res vsi za pred zid. IN če bo za to glasovala kaka ženska, ki je dala porodniško skoz in ve, da je to 24-urni delavnik, tisti pa res kar cev na bučo.

Evo, sem se malo zlajala, ker so me že navsezgodaj taaaak razjeziliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:16:45   
zvesta
ki si pa to čula?

a vojaški rok, pa študijska leta se pa lahko štejejo, ali kaj?

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:17:11   
tajtaja
Evo, od jeze sem še naslov narobe napisala. "delovne dobe"!

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:18:08   
Anonimen
preveč nas je, vrtci so polni, ....

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:19:33   
tajtaja
Kolko sem na hitro slišala (po radiu), tudi tega več ne bo!!!

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:21:52   
kristinaj
ma kšno cev na bučo... noht za nohtom s kleščami dol....

so pa res p.... če si to upajo....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:40:31   
Anonimen
No, ko bo spet kdo kritiziral, kako slabo smo se imeli v komunističnih časih in kako so bili grozni, se je pa vsaj za socialne pravice ter zdravje skrbelo veliko bolj kot zdaj.

Že en čas nazaj sem nekje omenila, da samo čakam, kdaj se bo začela krajšati porodniška. Kot kaže, se temu bližamo. Žal.
Vse bolj je važen zgolj dobiček in vse manj medčloveški odnosi. Mah, sploh ne bom nadaljevala, kaj si mislim user posted image .

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:42:09   
Šaki
uf kje pa ste to prebrale?

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:44:13   
water lily
Jaz pa sploh ne razumem te obsedenosti z delovno dobo....čez 30 let bodo itak vsi k si sami ne bodo poskrbeli za penzijo lačni...
Sistem se bo sesul....in to dost prej kot v 30ih letih....

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:46:28   
Kerensa*
Najprej hočemo oz. se nam zdi samoumevno, da nam država plačuje zavarovanje v času porodniškega dopusta...
Potem pričakujemo oz. se nam zdi samoumevno, da dobimo porodniško nadomestilo in to celo, če nismo zaposlene...
Seveda se nam zdi logično, da bolniško dobivamo v nedogled, če imamo uraden razlog za to, da nismo na delovnem mestu...
Na delovno mesto ne bi šle, če se selimo, če nam je umrla teta, če se poročimo, če otrok kihne...

Hmmm... a se samo meni zdi, da smo razvajene?... in da se potem še pi*dimo čez to, kako nesocialno državo imamo?... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:47:06   
tajtaja
Mimogrede se ti delovna doba pozna tudi sedaj, ker je na to vezan dodatek za delovno dobo. Meni na ta račun avtomatsko gre 4 leta in pol.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:48:01   
Šaki
no jz zase vem da nsiem razvajena.to govori zase.ne za druge.
konec koncev zakaj pa bi bla če sem na porodniški recmo.a zato k mam otroka?


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:51:26   
tajtaja
Potem sem jaz 5x razvajena???
Razumem šparanje, ampak zakaj spet najprej pri posredno otrocih, družinam, se pravi pri ženskah.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:51:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl
no jz zase vem da nsiem razvajena.to govori zase.ne za druge. konec koncev zakaj pa bi bla če sem na porodniški recmo.a zato k mam otroka?

Nismo razvajene zato, ker imamo otroka - narobe si razumela. Razvajene smo, kar se naših pravic tiče. Kajti vse to, kar me smatramo kot nekaj samoumevnega (in zaradi česar se potem pi*dimo, ker nam hočejo vsaj delno odvzeti), je za npr. Američanke čisto luksuz. Tako, da smo lahko, četudi nam kaj vzamejo, še vedno lahko skoraj čisto tiho, saj nam bo še vedno ostalo veliko več, kakor npr. Američankam.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:52:36   
tajtaja
Tisto kar je za Američanke standard, je pa za nas še naslednjih 50 let luksuz! NI glih primerjava!

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:52:48   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja
Razumem šparanje, ampak zakaj spet najprej pri posredno otrocih, družinam, se pravi pri ženskah.

Tega pa tudi jaz ne vem. Razumem, da nekje je treba vzeti (in dati nekam drugam), razen, če nočemo tiskati denarja in nabijati inflacije v višave. Ne razumem pa niti jaz, zakaj najprej vzeti tam, kjer poudarjajo, da je njihova največja skrb - družinam. Naj vzamejo MO, pa bo manj škode. To pa drži.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:53:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja
Tisto kar je za Američanke standard, je pa za nas še naslednjih 50 let luksuz! NI glih primerjava!

Primerjava je bila mišljena samo z npr. porodniškim in bolniškim dopustom, o čemer je tukaj govora. Da pa ona dobijo mimogrede kredit za hišo, vredno pol milijona $, je pa spet druga stvar. Vsaka zgodba ima dve plati, jasno.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:54:29   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: bad girl
no jz zase vem da nsiem razvajena.to govori zase.ne za druge. konec koncev zakaj pa bi bla če sem na porodniški recmo.a zato k mam otroka?

Nismo razvajene zato, ker imamo otroka - narobe si razumela. Razvajene smo, kar se naših pravic tiče. Kajti vse to, kar me smatramo kot nekaj samoumevnega (in zaradi česar se potem pi*dimo, ker nam hočejo vsaj delno odvzeti), je za npr. Američanke čisto luksuz. Tako, da smo lahko, četudi nam kaj vzamejo, še vedno lahko skoraj čisto tiho, saj nam bo še vedno ostalo veliko več, kakor npr. Američankam.


ja no samo proodniška je tudio pravica ane?
eh....
pač mi žvimo v slo in ne v ameriki.tko je.kaj se vsi pol neki na ameriko izgovarjate.



_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 10:56:25   
Kerensa*
Porodniška je pravica, ja. Ampak mi, v Sloveniji, imamo toliko pravic, ki se nam zdijo samoumevne, da je že kar hudo. Ameriko sem dala za primerjavo samo zato (saj najbrž Amerika ni edina takšna država), da povem, da pri njih takšnih pravic nimajo in da smo lahko še vedno zadovoljne, četudi nam kakšno pravico vzamejo oz. okrnejo. Še vedno bomo imele zelo veliko.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 11:01:57   
Šaki
ja pa zakaj spet amerika.no.
ne vem.
zakaj bi pa mogli to ukinit ej,raje naj se drugam spravjo denar rubit.
glej če pač imamo to pravico jo izkoristimo ane.
a zdj bodo pa še to ukinili,pa ne boš smel kadit doma, pa vrtci bodo dražji pa vse na račun spet družinuser posted image


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 11:04:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl
ja pa zakaj spet amerika.no.
ne vem.
zakaj bi pa mogli to ukinit ej,raje naj se drugam spravjo denar rubit.
glej če pač imamo to pravico jo izkoristimo ane.
a zdj bodo pa še to ukinili,pa ne boš smel kadit doma, pa vrtci bodo dražji pa vse na račun spet družinuser posted image

No, dobro, pa saj lahko tudi Francijo damo za primerjavo (kjer prvih treh dni bolniške nimaš plačanih), če bo to pomenilo kaj drugega kot to, kar hočem povedati. user posted image Zakaj imamo pa mi pravico do bolniške do otrokovega 18-ega leta? Samo o razlikah govorim, nič drugega. Ne trdim, da razumem, zakaj je treba najprej jemati pravice, ki so državljanom najpomembnejše. To mi tako ali tako nikoli ne bo jasno, saj je še veliko drugih pravic, ki bi jih lažje pogrešali, kot to.
Tista o kajenju ne bo nikoli sprejeta (če pa že bo, pa dvomim, da jo bo kdo upošteval), vrtci so pa tako ali tako vsako leto držaji, tako, da...

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 11:08:46   
Šaki
torej bi lahko vse ukinili.

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 11:09:20   
Kerensa*
Nope, tega pa v demokraciji ni. Uradno. user posted image

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 11:10:39   
Šaki
po tvoje mislimuser posted image .ali pa vsaj okrnili.

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
25.9.2009 11:11:31   
Kerensa*
Okrnili pa bodo, brez skrbi. Če ne eno, pa ziher drugo. To počnejo že ves čas, ne vseh koncih, samo na bolj prikrite načine.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




kopanje bazen
Happy nosečka

Ali priporočate kopanje v bazenu nosečkam, ter kdaj?

sploh ne (63%)

da, celo nosečnost (22%)

prvo trimesečje ne (4%)

drugo (10%)


Število vseh glasov: 98

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!