|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priprava goste hrane - kateri "mikser&qu...
23.9.2009 19:18:27   
jutranja rosa
Živijo, s katerim "mikserjem" ste zadovoljne? Kateri "zmiksa" hrano v lepo gosto kašico?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 19:21:08   
**Tinkara78**
Nobenega. Pretlači z vilico, je čisto dovolj. 

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 19:24:31   
sonček33
Vilice.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 19:29:21   
Hope2
vilice

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 19:32:12   
Gordana-3
viljuške, ne rabiš mikserja. kar se ne da z vilicami "zmiksat", npr. meso, ga narežeš na miniaturne delčke ...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 20:53:59   
a.jda
Ne vem no. A vaši malčki kar s 5 mescom koščke jejo. Mi imamo palični mešalnik, ki ima zraven nastavek za pasiranje, to je tako plastično cedilo z luknjicami in potem s posebnim nastavkom od paličnega mešalnika vse čez prepasiraš.

Naš je star 6 mescev in mu vse pasiram. Včasih mu dam kak košček nepasiran, pa se davi in ven pljuva.



(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 20:58:16   
pf
Tudi jaz sem pasirala s paličnim. Smo poskusili kasneje tudi vmes z vilico, pa še ni šlo punci najbolje, ji je šlo na bruhanje.

(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 21:00:28   
sonček33
a.jda ja, naš je vse nepasirano, milsim ne zmiksano...so pa notri koščki ja ...Ravno zaradi tega mu nikoli nisem pasiraal, ker potem otroci zavračajo vsako hrano, ki im akoščke..torej mu še rižote ne moreš dat , ker mu gredo rižki na živce in podobno-

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 21:09:23   
Anonimen
Jaz imam tisti mikser, ki je bil par mesecev nazaj v BC na nalepke od Phillipsa in je super. Samo ji pa nanj zmiksam res redkokdaj, recimo ko ima bol tak dan, da je slabe volje in je že vsa tečna sam da mora jest, kaj šele da bi grizla user posted image . Drugače sem ji pa na začetku uvajanja vse z vilico pretlačila ... prvo kar sem ji dala za probat je bil fino skuhan korenček, pretlačen samo z vilico in to pri dobrih 4ih mesecih. Ampak pretlačeno je bilo tako, da ni bilo nobenih velikih koščkov ... je bilo malo grudasto, ne pa kot kašica.

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 21:11:18   
katra55
Na začetku sem pasirala s paličnim (14dni), ko se je navadila požirati večje koščke pa sem samo pretlačila z vilico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 21:29:17   
PC Baby
Meni je ravno danes patronažna rekla naj ne pasiramo ali miksamo, ampak samo močno pretlačimo z vilicami (ima isto 5 mesecev), ker drugače otroci pogosto zavračajo hrano, ki ima kakršenkoli košček notri in še dolgo potem zavračajo določene vrste hrane.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 21:29:47   
ema111
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

Na začetku sem pasirala s paličnim (14dni), ko se je navadila požirati večje koščke pa sem samo pretlačila z vilico.


Ja, jaz tudi (z mikserjem iz BC, na nalepke), samo toliko, da je skapirala, da je treba hrano po ustih zmlet in pogolnit. In prav uživa v hranjenju.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 21:32:56   
Splišni
Jaz sem vse pasirala s paličnim (z lončkom od paličnega), pa ni nobene hrane otrok zaradi tega pozneje zavračal.

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 22:54:11   
petra81
Jaz sem tudi vse pasirala s paličnim in ni bilo potem nobenega problema. Po moje bi bil okus problem pri takih otrocih, ki bi potem tudi grudice in koščke zavračali kasneje.

Srečno!

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
23.9.2009 23:42:59   
nejcko
Vilice, sem pa tja pa uporabim paličnega, ampak res zelo redko.

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 7:09:36   
Čebel@
uporabljam paličnega,ker ko ji samo z vilico pretlačim,se davi

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 7:13:31   
Onasiss
Določeno hrano zmiksam s paličnim, določene stvari pa pretlačim z vilico.

Otrokom je potrebno dati tudi kak košček hrane, da se navadi žvečeti saj mora usta uporabljati tudi za govor, z zvečenjem pa se razvijajo ustne mišice.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 7:14:50   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: a.jda

Ne vem no. A vaši malčki kar s 5 mescom koščke jejo. Mi imamo palični mešalnik, ki ima zraven nastavek za pasiranje, to je tako plastično cedilo z luknjicami in potem s posebnim nastavkom od paličnega mešalnika vse čez prepasiraš.

Naš je star 6 mescev in mu vse pasiram. Včasih mu dam kak košček nepasiran, pa se davi in ven pljuva.





Ne s 5, ampak s 4,5 meseci. Pa to niso koščki (ne vem a misliš, da mu damo 1cm velik košček), saj z vilico zelo lepo spasiraš, skor kot s paličnim, le da ima z vilico nek kontekst, vsaj hrana je videt kot hrana in ne neka zdrizasta tekočina. Če ne gre čist spasirat z vilico, mal tekočine doliješ in gre kot po maslo. Tudi malemu dol po grlu in se nikoli ni davil. Pri 6 pa je že res mal večje koščke jedel. Ne vidim smisla v pasiranju s paličnimi in z mikserji, če otrok normalno je pretlačeno z vilico.
Pa nikoli mi ni jasno zakaj tisti en koščke ali dva pustite v čist tekoči hrani, valjda bo ven pljuval, saj že odrasli človek presenečen, če med tekočo hrano občuti nek košček. Vsa hrana naj bo vedno enakomerno spasirana, pa s čimerkoli že to bo.

(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 9:18:36   
jutranja rosa
Hvala vam vsem user posted image . Sem pozabila povedati, da je moj fantek star 5 mesecev in sem ga do sedaj samo dojila in bova tako nadaljevala še en mesec. Se pa rada v naprej pripravim, da vidim kaj sledi. Sem mislila, da je hrano potrebno čim bolj spasirati, da se jim ne zaletava. Še eno, mogoče bimbasto vprašanje - A imajo vaši dojenčki, tisti, ki uživajo že večje koščke, že zobke? Joj, joj, se vidi, da sem na tem področju še popolni laik ;).

Lep dan z vašimi sončki vam želim!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 9:27:39   
Hope2
Da uživa koščke ne rabi zobov, ker prednji zobi, ki prvi pridejo ven, so itak za grizt oz sekat, zadnji ko meljejo, pa pridejo zelo pozno. Otrok se mora naučit žvečit, to pa delajo z dlesnimi, jezikom, ustno votlino. Ne rabijo zob. Naš je dobil 1 zob pri 8 mesecih in 3 pri 9 mesecih, pa že od 7 naprej je velike kose, npr cel grozd, banano.... samo ta hrana mora biti mehka ali pa taka da se stopi v ustih (piškot, prepečenec).

Z vilico se pa da res zelo fino spasirat, lahko sprobaš, vendar dodat moraš malo tekočine, potem gre še bolj na fino. Tudi riž sem z vilico sprva zmečkala, potem pa postopoma manj mečkaš, ampak še vedno čim bolj enakomerno


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.9.2009 9:34:19 >

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 9:43:14   
Hope2
Še en nasvet. Glej svojega otroka kako se bo odzival in ne glej na zobke in ne vzet vsak nasvet za nekaj svetega. Če se bosta polno dojila do 6 meseca, mu bo prva GH tuja, lahko bo jo pljuval ven, se davil.... lahko pa jo bo fajn sprejel. Vendar tu moraš malo svoje pameti uporabit, pa ne takoj obupat. Otrok se mora navadit na nov okus, na novo teksturo, in zato potrebuje čas, redki so, ko sprejmejo takoj GH z velikim užitkom. Davijo se in pljuvajo, ker jim je neki novega, ker ne vejo kaj naj s to hrano, zato se morajo naučit. Ne jih silit in ne obupa. Na začetku lahko tudi primešeš malo svojega mleka, da mu vsaj okus ne bo čisto tujiin potem postopoma ukinjaš mleko.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.9.2009 9:44:45 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 10:58:12   
jutranja rosa
Hope2 NAJLEPŠA HVALA user posted image za koristne nasvete!!!! Res si mi povedala veliko zanimivega. Še to me zanima - Si mu na začetku dajala samo prekuhano hrano ali tudi surovo (korenčke, jabolka, bučke...)? Sadje in zelenjavo bi mu rada dala nič ali čim manj obdelano, pa me zanima kako to izgleda v praksi user posted image .

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 12:15:23   
Hope2
Jaz sem bila prisiljena kuhat, ker ga je črvičilo in so se pojavili spet krči. Nekatere kuhajo, ene ne, sveže sadje samo naribajo, zmiksajo. Probaš pa vidiš, kaj mu paše oz ne paše. Bučke surove pa nikakor ne! Zelenjava se naj kuha, sadje pa lahko probaš surovo. Če te skrbijo vitamini, si nabavi rešeto in kuhaj na pari. Če nočeš na pari kuhat, pa skuhaj v minimalno vode, to vodo nato uporabiš za lažje tlačenje hrane, ali pa vanjo skuhaš polento, riž, ajdovo kašo (ko je malo večji). Če kuhaš sadje, tudi lahko v tej vodi kaj not vkuhaš ali pa ohladiš in mu daš pit. In tako, če še kaki vitamini ostanejo v vodi, jih otrok vseeno zaužije. Ne rabiš pa kuhat do onemoglosti. Jaz jabolka narežem, vržem v vodo in ko zavre odstavim, so že na pol mehka, na pol surova, kar je čist dovolj. Če ga šraufa, olupke sprva odtraniš, so težko prebavljivi
Torej ne glej samo to kar bi ti rada in kaj je bolj zdravo, temveč glej kako se otrok odzivauser posted image .Našemu sem jaz vse kuhala do 6 meseca in ima odlično kri in je zdrav. Vitamine, bo pa itak še dobil od tvojega mleka, saj ne boš prenehala z dojenjem. Če pa sprejme surovo, pa tolk boljše


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.9.2009 12:24:42 >

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 13:10:36   
vanilla
Hope ima res dobre nasvete, ki tudi meni pridejo prav zdaj pri uvajanju user posted image .

Jaz tudi samo z vilico, lahko pa tudi s tisto "tlačilko" za pire krompir delat. Tisto tudi jaz uporabim, recimo za korenček, ker se hitreje pretlači, kot samo z vilico.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: priprava goste hrane - kateri "mikse...
24.9.2009 13:15:24   
KAHLO
se popolnoma strinjam s HOPE.....
Jaz sem mojo pupo dojila do 8 meseca.....in je res rabla nekaj cajta da je vzljubila GH....sem ji pa vse več ali manj pretlačla z vilicami........mikserje in palične so pa nam že v materinski šoli odsvetovali....tako da nisva uporabljali....!!

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




kaj praznujete
Naša črtica koraka

8. marec ali 25. marec? Dan žena vs. dan mater?

oboje (44%)

samo 8. marec (21%)

samo 25. marec (12%)

nič od naštetega (17%)

vsakega na pol, le prejemam darila, dajem nič. (3%)

nič ne bi. pa moram :((( (3%)


Število vseh glasov: 234

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!