|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako odpret s.p.
25.8.2009 20:39:57   
5ra_28
zanima me, kam se naj najprej obrnem, če želim odpret svoj s.p.? Na občino, gospodarsko zbornico...?? user posted image

_____________________________

Končno smo trije:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako odpret s.p.
25.8.2009 20:44:24   
ZmajTolovaj
Lahko prek tega: klik
ali pa na greš na katero od njihovih točk: klik
Je pa ful hitro, takoj se registriraš in nič ni za plačat.
Mogoče se prej pozanimaš še za subvencijo iz evropskih skladov? Lani je bila 4500 eur, pozanimaj se na Zavodu za zaposlovanje!


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako odpret s.p.
25.8.2009 20:44:59   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra_28

zanima me, kam se naj najprej obrnem, če želim odpret svoj s.p.? Na občino, gospodarsko zbornico...?? user posted image

lahko urediš vse preko interneta, če imaš dig. potrdilo (certifikat)

Povezavo imaš tukaj: KLIK

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako odpret s.p.
25.8.2009 22:23:08   
ellie
Jaz sem šla kar na občino. Ti povejo, kam moraš potem naprej...na davčno in te zadeve. Odpreš poslovni račun na banki in to je to. Vse urediš v enem dnevu.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako odpret s.p.
25.8.2009 22:35:43   
HuAnita
Jaz sem pa začela na davčni, pa na Zavod za zdrav. zavarovanje...

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako odpret s.p.
26.8.2009 8:21:50   
timoteja
Evo, odgovor iz prve roke: na točki E-VEM, ki delujejo na večini upravnih enot, obrtnih zbornicah, ajpes ipd., urediš res vse na enem mestu, samo TR odpreš na banki in si daš narest žig (če želiš) - to je najenostavneje in jahitreje, ter brezplačno. Glede subvencije 45oo EUR je tako, da pripada tistim, ki so brezposelni in prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako odpret s.p.
26.8.2009 9:03:58   
urška
pa še to: tisti, ki dobijo subvencijo iz Zavoda morajo imet s.p. odprt 2 leti, če se ne motim. in tistih 4500 € niti ni tako veliko in ni dovolj, da si z njmi tisti dve leti pokrivaš prispevke iz s.p.-ja.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako odpret s.p.
26.8.2009 9:52:33   
5ra_28
najlepša hvala. To pomeni, da sem jutri že lahko samostojna podjetnica.user posted image

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako odpret s.p.
26.8.2009 10:00:47   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: urška
pa še to: tisti, ki dobijo subvencijo iz Zavoda morajo imet s.p. odprt 2 leti, če se ne motim. in tistih 4500 € niti ni tako veliko in ni dovolj, da si z njmi tisti dve leti pokrivaš prispevke iz s.p.-ja.

je pa zelo dobra odskočna deska, če nameravaš toliko časa imeti odprt sp

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako odpret s.p.
26.8.2009 10:32:43   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

je pa zelo dobra odskočna deska, če nameravaš toliko časa imeti odprt sp


seveda, hotela sem samo povedat, da je treba bit malo pazljiv.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako odpret s.p.
26.8.2009 22:50:31   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: urška

pa še to: tisti, ki dobijo subvencijo iz Zavoda morajo imet s.p. odprt 2 leti, če se ne motim. in tistih 4500 € niti ni tako veliko in ni dovolj, da si z njmi tisti dve leti pokrivaš prispevke iz s.p.-ja.


Ja, dve leti. Ampak itak odpiraš sp zato, da boš delal, ne zaradi subvencije. To je samo pomoč, ki jo je fajn izkoristit  - jaz bom imela zaradi te subvencije več porodniške, recimo.
So pa tudi biseri, ki mislijo, da je to kar darilo, ja. user posted image


< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 26.8.2009 22:51:04 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 8:01:35   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: urška
pa še to: tisti, ki dobijo subvencijo iz Zavoda morajo imet s.p. odprt 2 leti, če se ne motim. in tistih 4500 € niti ni tako veliko in ni dovolj, da si z njmi tisti dve leti pokrivaš prispevke iz s.p.-ja.

Ja, dve leti. Ampak itak odpiraš sp zato, da boš delal, ne zaradi subvencije. To je samo pomoč, ki jo je fajn izkoristit  - jaz bom imela zaradi te subvencije več porodniške, recimo. 

zmajtolovaj, zakaj boš imela več porodniške? kdaj si pa odprla sp in kdaj gres na porodniško?

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 8:16:54   
ZmajTolovaj
Na porodniški sem zdaj, ta mesec se mi je začela, rok imam v torek. Porodniško bom pa imela višjo, ker sem si zadnje pol leta plačevala bistveno višje prispevke, kot je bilo obvezno, ravno s tem denarjem, ki sem ga dobila kot subvencijo. SP sem odprla novembra, za porodniško pa se gleda zadnjih 12 mesecev, kot veš. Tako da sem si malo dvignila povprečje s prispevki.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 8:49:04   
muška
jaz sem si odprla S.P. na obrtni zbornici.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 9:37:34   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
Na porodniški sem zdaj, ta mesec se mi je začela, rok imam v torek. Porodniško bom pa imela višjo, ker sem si zadnje pol leta plačevala bistveno višje prispevke, kot je bilo obvezno, ravno s tem denarjem, ki sem ga dobila kot subvencijo. SP sem odprla novembra, za porodniško pa se gleda zadnjih 12 mesecev, kot veš. Tako da sem si malo dvignila povprečje s prispevki.

ja, ampak ne vem, ali je to pravzaprav pametno, ker potem so manjši otroški dodatki in pa višje plačilo vrtca... jaz odpiram zdaj v oktobru, marca grem pa na porodniško... še nevem kok bi si nakazovala, glede na to, da sem imela visoke prihodke preko študenta (ki se itak ne računa za porodniško, ampak bo problem za dohodnino) in pa sp mi bo plačal moj šef - na uro... in bo tudi kar visok znesek... zato se ne morem odločit kaj storiti. ali denar pustim, za čas ko bom rabila, ali dam za prispevke, pa da imam večjo porodniško user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 9:44:28   
mala zirafa
Je katera odpirala sp varstvo otrok na domu?

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 10:10:47   
Anonimen
5ra_28 ... moj je pred 4imi leti odprl SP pa ti dam lahko njegov kontkt da ti razloži vse glede odpiranja sp-ja pa glede tiste subvencije države itd., če hočeš.

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 11:22:35   
Chi_Pita
MLADAMAMICA in ZmajTolovaj ... imam vprašanje za vaju oz. nasvet bi rabila že ki sta v s.p-ju ... lahko pa mi pomaga tudi katera druga.
Delam preko študenta pri očetu, konec avgusta mi poteče status in naj bi me oče zaposlil ... sem v 9.tednu nosečnosti. Razmišljala sem tudi, da bi odprla s.p. - vendar pod pogojem, da dobim subvencijo ... pa so mi na zavodu za zaposlovanje rekli, da glede subvencije mogoče pridem na vrsto šele januarja - to pomeni do januarja sem brezposelna in prijavljena na zavodu, šele nato lahko odprem s.p. Nič mi ni bilo jasno ko je to rekla? user posted image Kaj mi predlagate ... Seveda pa nočem, da bi dobila res neko mini porodniško. Kako je s tem? Hvala za odgovor


_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 12:42:30   
5ra_28

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Je katera odpirala sp varstvo otrok na domu?


Pa ravno za to sprašujem...user posted image . Sva se mi2 že o tem pogovarjali..user posted image

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 16:50:14   
mala zirafa
Sva se, ja.Vseeno pa malo sprašujem tudi druge.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 17:46:46   
Anonimen
Kako dolgo pa moraš bit na borzi,da odpreš sp.in dobiš denar??Kajti moja svakinja bo dala v službi odpoved se prijavila na borzo in potem baje odpre sp.,da dobi denar.A gre to samo tak???Al so kakšni pogoji še drugi?Namreč a na borzi ne vedo,da si dal sam odpoved al te je delodajalec odpustil.
user posted image user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako odpret s.p.
27.8.2009 21:24:19   
ZmajTolovaj
Več o subvenciji je tule:
KLIK
Kolikor je meni znano, nima veze, če daš sam odpoved.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako odpret s.p.
28.8.2009 7:49:56   
MLADAMAMICA
Chi_Pita in ostale: da vam iz prve roke povem. Imam status do konec septembra in sem šla na Zavod za zaposlovanje (ker sem se tako zmenila s šefom, saj v javni upravi ne smejo zaposlovati, lahko pa imajo poslovne partnerje)
- na ZZZS sem se prijavila 21.8.2009
- na prvo srečanje s svetovalko (hotela me je naročiti šele novembra, ampak sem odkrito rekla, da sem noseča in da želim datum čim prej, če se le da), so me naročili 2.9.2009
- na tečaj na ZZZS so me naročili 1.9.2009
..................................................................................
zdaj pa me še čaka: ko bom pri svetovalki na prvem razgovoru, mi bo naredila zaposlitveni načrt in me mora prijavit na dvodnevni tečaj na obrtni zbornici, ki je pogoj za subvencijo
- če dobite datum s svetovalko pozno, se lahko javite pri katerikoli vsak torek dopoldan in prosite za pogovor
..................................................................................
dan po tem dvodnevnem tečaju, lahko odprem podjetje - kjerkoli.... s
ubvencijo pa mi nakažejo v roku 150 dni
to je vsa znanost, če ima katera še kakšno vprašanje, sem na voljo.....

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako odpret s.p.
28.8.2009 7:52:11   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Florina
Kako dolgo pa moraš bit na borzi,da odpreš sp.in dobiš denar??Kajti moja svakinja bo dala v službi odpoved se prijavila na borzo in potem baje odpre sp.,da dobi denar.A gre to samo tak???Al so kakšni pogoji še drugi?Namreč a na borzi ne vedo,da si dal sam odpoved al te je delodajalec odpustil.
user posted image user posted image  

jaz pa mislim, da če da sama odpoved ne more dobiti subvencije... ta je za pomoč brezposelnim, ki se želijo samozaposliti... bistvo je, da k njim ne prideš 2 leti in imajo mir...
če pa daš odpoved, te itak ne pripadajo ugodnosti ZZZS - obrni se na e-vem točko in se pozanimaj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako odpret s.p.
28.8.2009 15:51:06   
ZmajTolovaj
Če daš odpoved, ne dobivaš nadomestila z Zavoda. Za subvencijo pa ne vem, zakaj bi vplivalo. No, čist komot, sej pravim, da ne vem, ampak jaz mislim, da ne bi smelo igrat vloge - pač se naveličaš tlake in želiš bit sam svoj mojster user posted image
Una dvodnevna delavnica je pa kr neki. Je pa obvezna, ja.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?