|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 11:23:52   
Julija08
Mene pa zanima kdaj naj bi otrok začel govoriti. Ker na nekem drugem forumu sem prebrala, da je otrok pred enim letom govoril že 15 besed. Moj sin bo čez 1 teden star eno leto, pa še nič ne govori. Včasih reče mama, ata, teta...ampak to mu rata, s tem mislim da nič ne misli.
On se pokaže kaj hoče, hrano, pijačo... Pokaže s prstkom in reče eee..(tko nekako). Tudi ko ga ati nese npr. na balkon, kaže, da hoče ven, potem hoče, da zunaj od brunarice odpre vrata, potem spet kaže radio, da ga prižge in potem kao pleše.
Zdaj pa ne vem, sem se kar mal zasekirala, ker on prav nič noče govoriti. Razume ful, ker ko rečem kje je mami, ati, kuža....on pogleda ali pokaže.
Mah, ne vem saj verjetno vsak drugače, ampak od kolegice je bil pri tej starosti že prava regla, sicer ga nisi nič razumel ampak skoz je nekaj govoril.

Kakšne imate pa ve izkušnje???

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 11:31:23   
Anonimen
Malo bolj z rezervo jemlji vse kar se pise na forumih.
Eni spregovorijo prej,drugi kasneje.Prva hcerka,je ze pred enim letom zacela regljati,kmalu v celih stavkih,druga,sicer ogromno govori,vendar njeno kitajscino,je nobeden ne razumeuser posted image ,sestrin sin ima dobre 3l,izgovori par besed....cist razlicno od otroka.

(odgovor članu Julija08)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 11:40:47   
tanja22
oj, otroci so si med seboj zelo različni. Nekateri še pri dveh letih ne rečejo mama, ampak če veš da zastopi, ni še nič zastrašujočega. Nekaterim se odpre prej, nekaterim kasneje. Pa za 1-letnika niti ni malo, da reče mama, ata, teta. Ima še veliko časa, tako da se prav nič ne sekiraj. Je pa mogoče bolj uspešen na motoričnem podorčju, ali pa kje drugje...

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 11:41:20   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image
Moja je začela govoriti pri 25-tih mesecih-brez popačenja in zelo lepo.Do takrat je pa dajala zvoke ko mala gorilauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 11:46:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 11:50:31   
sayuri
Moja dva sta stara skoraj 14 mesecev, pa tudi ne govorita. Nisem še videla otroka pri enem letu, da bi govoril? user posted image  Več ali manj so vsi na zlogih, ki zanje nekaj pomenijo. Moja dva zanta reč PAPA (kadar kam gremo), MAM MAM (kadar gremo jest), MUUUU (kravica), VO VO (kuža).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 11:57:49   
Naja31
Moj mlajši sin je star 17 mesecev pa tudi ne govori.
Reče mama (to sem jaz), mau (muca), am am(ko bo jedel) in pa pa ko se poslavlja.

Kje si pa ti slišala da 1-letniki ne govorijo.
Otroci ponavadi spregovorijo okrog 2 leta, eni prej drugi kasneje.



< Sporočilo je popravil Naja31 -- 26.8.2009 11:58:21 >

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 11:59:10   
Naja31
tej starosti že prava regla, sicer ga nisi nič razumel ampak skoz je nekaj govoril.



Pa to ni govor, to je čebljanje.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 12:09:51   
neisha80
Mislim,da ni razloga za skrb..

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 12:22:24   
Najaa
Govorit prav besede je začela nekje po drugem letu.

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 12:24:16   
tintin
moj je star 22m in pove veliko po kitajsko, po slovensko pa samo: mama, am am, dudl ali duda, še, hiša, pujcek (pujsek), mazana (umazana), zaza (Zara  - od koelgice punčka), ata. Oponaša pa cel živalski vrt (od mačka do slona...), pove da dela vlak tu-tu, kolo cin-cin, avto brm-brm, ladja tuuuuuuuuuuuu, .....

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 12:27:42   
katicka
moja je stara 14mesecev in reče že mama, ata,teta,papa,ajo ajo(spat),am am(jest),hov hov(kuža) včasih pa se ji posreči in reče svoje ime annelie pa to redko pa eno punčko kliče baba(barbara).vsak otrok je drugačen in eni kasneje drugi prej tak da se ne sekirat.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 12:51:21   
ada2
naš adam je začel govoriti šele pri 2,5 letih, od takrat ga pa ne moremo utišati.... reglja od jutra do večerauser posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 13:10:09   
Anonimen
Naša je pri 10 mesecih razločno rekla teta, oči, mama, ata, poklicala kuža po imenu, sestrična je Aja (Anja), deda, babi....res veliko besed. Zdej pri skor 15 mesecih  že osvaja stavke po 2 ali 3 besede. Besedni zaklad pa je ohoho velik. Pove vse sama kaj bi rada: pila, amam, kakat, lulat, čičat, hodit... da ne govorim kako hitro pobira besede. Ne rabi niti da jo sliši 3 x.
Veliko jih je ki ne spregovorijo hitro, zato so take skrbi čist odveč. Eni kar iznenada potem začnejo govorit čist lepo razločno.

(odgovor članu ada2)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 14:32:14   
rainbow
Naj še ti jaz dam svoj primer o tem, kako so otroci različni, pa čeprav od ene matereuser posted image
naša zdaj 6 letnica je pri dveh letih tvorila stavke, naša zdaj 4,5 letnica je pri enem letu rekla edino hvala, potem dologo dolgo nič, še pri drugem je bila bolj tiho, odprlo se ji je komaj po tretjem letu.

Tvoje dete je čisto ok.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 18:10:37   
anajmad
Tako kot so ti že vse ostale povedale. Pa tudi tisto o intelegnosti,če spregovorijo prej je lari fari. Moja tavečja hči je spregovorila,da je lepo govorila skoraj pri treh letih,njena sošolka pa je že pri 16.mesecih govorila kot profesor. Mene je bilo dobesedno sram in sem se ful sekirala,sploh ker je bila prvi otrok. Zdej po 13 letih pa ti povem tako:ta njena sošolka je OŠ izdelala z dvema popravcema,moja hči(brati in pisati se je naučila v šoli) je bila vsa leta odličnjak in zelo vzorna učenka. Toliko.....

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 22:04:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anajmad)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 22:07:30   
aprilčica07
Našemu se je odprlo pr 2 letih in 3 mesecih, prej je bla samo kašna mama in tata in seveda avto, vse ostalo pa nič nič nič. Pol pa naenkrat začel ponavljat za nami ko papiga in začel  vezat več besed skupaj in tako dalje...Zdaj pa ne neha in ne neha žlobudratuser posted image user posted image Skratka eni prej drugi kasneje, saj ne morejo biti vsi enaki..

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 22:10:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Mah, ne vem saj verjetno vsak drugače, ampak od kolegice je bil pri tej starosti že prava regla, sicer ga nisi nič razumel ampak skoz je nekaj govoril.

Kakšne imate pa ve izkušnje???




Da vse pride ob svojem casu in da to, kako rastejo otroci kolegic, ni nobeno merilo.


(odgovor članu Julija08)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 22:35:49   
benika
Naš 4-letnik je pri enem letu rekel avtosola. Moj 20-mesečnik pa reče samo mama. Pa naj še kdo reče, da otroci niso različni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
26.8.2009 22:40:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Naš 4-letnik je pri enem letu rekel avtosola.


Zanimiv izbor user posted image user posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
27.8.2009 6:16:55   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08
.

Kakšne imate pa ve izkušnje???




Res ni treba vsega verjet, kar prebereš. Ti nekaj povem? Moja dvojčka sta stara dve leti in še malo, pa nič ne govorita. PA sta povsem normalna. In nista edina, ki pri tej starosti še ne čvekata.



_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
27.8.2009 6:40:59   
n€na
Moja tudi pri enem letu ni nič govorila, pa sem pediatrinjo vprašala, kako in kaj in mi je rekla, če zna do pet besed je to čisto dovolj. Sedaj je stara 2leti ni 2 meseca pa je šele sedaj začela malo več govorit...Zato se nič ne boj, enkrat bo že začel govoriti....

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
27.8.2009 7:05:27   
CatJa
Moj ima skoraj 16m in še nič ne govori. Njegov bratec je spregovoril šele okoli drugega leta.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Star skoraj eno leto, pa še ne govori
27.8.2009 10:46:07   
hubi
Naš je bil do 2 leta tiho, potem je pa začel s celimi stavki in skoraj slovnično pravilno.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Spolnost po porodu je...
sonček08



...boljša (30%)

...slabša (28%)

...ni razlike (43%)


Število vseh glasov: 419

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!