|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   osebna izkaznica
20.8.2009 8:30:26   
kaminek
ali ob prehodu meje rabi dojenček tudi os.izkaznico? ali zadošča matični list? in kako ga fotograf slika, ga moraš kam položit?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 8:34:06   
FLASK_A
Rabiš osebno.

Slikaj ga pa kar sama. Otročka daj na posteljo, poslikaj obrazek in nesi v studio. Bo najboljeuser posted image Fotografijo potem tam obrežejo in uredijo, nič skrbet.


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 8:38:44   
klavdi*
Ja obvezno potrebuješ osebno izkaznico.Sam otrok more bit na sliki resen in naj bi imel čim bolj zaprta usta.Slike pa morejo biti narejene v fotografskem studiu.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 8:40:28   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: klavdi*

Ja obvezno potrebuješ osebno izkaznico.Sam otrok more bit na sliki resen in naj bi imel čim bolj zaprta usta.Slike pa morejo biti narejene v fotografskem studiu.


Ja, to pa le pazi, da ne bo afnic pokaluser posted image Pa obrazek čimbolj naravnost ujami.


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu klavdi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 9:27:13   
akin
Ja, rabi osebno oziroma potni list. Potni list je dražji, ampak ga pa imaš potem za kamorkoli po svetu.
V zvezi s sliko pa poleg tega kar so ti že napisale (resen, zaprta usta, gledat v kamero), mora tudi ozadje bit enobarvno, in ne pretemno. Nisem pa več ziher, če je lahko belo. Jaz sem moji kar na tla pogrnila svetlo rumeno odejico in jo položila nanjo. Potem smo naredili kakih 30 slik, in jih od tega sami izbrali 5, fotograf pa potem tu ven le 1 ustrezno. Za potni list so kriteriji še bolj strogi, tako da raje naredi več slikic. Je pa za moje pojme lažje doma, kot v fotografskem studiu, ker če potem otrok tam ni na volji, kaj boš - čakal tam 1 uro in vsake 10 min gnjavil fotografu naj spet proba??

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 9:53:08   
kaminek
sem ravnokar poklicala v foto studio pa so mi rekl, da morš k njim nest user posted image  slikat, ker ni to kr takouser posted image . zdej te imajo potem na ue v 3d obliki v sistemu in zato morš v foto it. sam je pa res, kaj pa če mali ni za to in pol tam čakaš ne vem kolk časauser posted image user posted image , pa še nimamo čist zraven foto, ampak se mormo 15 min peljat.
bomo probal, če bo ratal pri foto, drgač pa ne vemuser posted image

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 9:54:37   
zmajaz
Jaz sem oba peljala kar v studio fotografirat - prva je bila stara 5 mesecev, drugi pa 1 mesec. Oba so fotografirali brez problema - otroka imaš na kolenih in ga držiš pokonci s strani, tako da se ti ne vidiš na sliki. Pri ta drugem sem imela edino problem, da mi je spal in ga 15 minut nisem mogla nikakor zbuditi user posted image   (mora pa obvezno imeti odprte oči na fotografiji) - do takrat nisem vedela, da je to sploh možno, da mi tako zaspi, da ga ni mogoče zbuditi. user posted image  Sem ga žgečkala, obračala na vse strani, pihala vanj, ga z vlažno krpico po ličku - prav nič ni pomagalo. POtem sem obupala in rekla, da grem v trgovino in pridem nazaj. Nato sem šla v lekarno, ki je 100 m stran, ko sem na blagajni plačevala, je pa kar naenkrat sam odprl očke. Potem sva šla hitro nazaj k fotografu in ga je brez težav fotografiral.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.8.2009 9:57:04 >

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 10:07:54   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: kaminek

sem ravnokar poklicala v foto studio pa so mi rekl, da morš k njim nest user posted image  slikat, ker ni to kr takouser posted image . zdej te imajo potem na ue v 3d obliki v sistemu in zato morš v foto it. sam je pa res, kaj pa če mali ni za to in pol tam čakaš ne vem kolk časauser posted image user posted image , pa še nimamo čist zraven foto, ampak se mormo 15 min peljat.
bomo probal, če bo ratal pri foto, drgač pa ne vemuser posted image

Seveda ni kar tako, saj bojo oni zaslužili le nekaj centov za eno slikico, namesto 10 eur za njihov komplet.
Sem peljala v fotostudio dvakrat slikat malega dojenčka in obakrat so bile slike grozne. Napol je ležal v nekem stolčku, da ni bil sebi podoben, ampak važno je bilo, da je imel mali odprte oči. Vem, da sem slaba mama, če rečem, da je otrok grd, ampak na tistih slikah je bil res čuden. In potem so mi naredili 8 slik za dokumente, dve malo večji in dve 10x15, kao da bomo imeli za okvirčke in albume. Pa sem rekla, da rabim samo eno sliko za osebno.user posted image
No, zdaj ima starejši 5 let, osebna poteče v naslednjih dneh in spet se bomo šli slikat. Najraje bi sama poskusila slikat, ampak moram še nekaj preveriti pri teti, ki dela na UE. Zadnjič je omenila, da morajo biti slikane v studiu zaradi prave osvetlitve. Osvetlitev in svetlomodro ozadje bi zmogla tudi sama, tako da me zanima ali je še kakšen tak pogoj, ali morajo biti slike iz studija iz principa....

< Sporočilo je popravil sneguljčica -- 20.8.2009 10:08:18 >

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 10:11:47   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: klavdi*

Ja obvezno potrebuješ osebno izkaznico.Sam otrok more bit na sliki resen in naj bi imel čim bolj zaprta usta.Slike pa morejo biti narejene v fotografskem studiu.

res potrebuješ OI.... Mi smo ga slikali doma in sliko doma sprintali (laserski tiskalnik) in je blo vreduuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu klavdi*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 10:16:22   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: sneguljčica

...Zadnjič je omenila, da morajo biti slikane v studiu zaradi prave osvetlitve. Osvetlitev in svetlomodro ozadje bi zmogla tudi sama, tako da me zanima ali je še kakšen tak pogoj, ali morajo biti slike iz studija iz principa....


Ja pri slikah za potni list res bolj komplicirajo - poleg zgoraj omenjenih pogojev velja še, da na sliki otrok/dojenček ne sme kazati zob, vidna morata biti oba ušeska, ne vem če je še kajuser posted image

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 10:59:35   
kaminek
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

otroka imaš na kolenih



upam, da ga bom mela res pr našem fotografu, ker drgač, če bi mogla ležat, bo takoj jok

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 12:12:34   
Čebel@
sem šla prav pogledat Hanino osebnouser posted image no slikali so jo prejšnji teden in včeraj je dobila osebno.........na sliki je nasmejana,ker jo je fotograf spravil v dobro voljo in usta ima odprta-za potni list mora biti resna slika.........slikal jo je pa tako da sem jo jaz imela na kolenih in jo držala za hrbet

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 13:00:28   
anika87
Sneguljčica, dej prosim javi, ko boš točno zvedla, kaj in kako mora bit, ker jaz bi ga tut kar sama doma poslikala.

Katjuša, a kar doma ste sprintali in nesli na UE? Nič niste nesli k fotografu? So bile slike ok?

Jaz bi dala osebno, ne pasoš, pa bi tut kar sama nardila vse, če bi bilo ok. Prišparali bi čas porabljen za slikanje, prav tako pa tudi nekaj evrčkov, katere rajši vržem v šparovček...

Punci prosim javita odgovore!


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 15:31:06   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: anika87

Sneguljčica, dej prosim javi, ko boš točno zvedla, kaj in kako mora bit, ker jaz bi ga tut kar sama doma poslikala.

Katjuša, a kar doma ste sprintali in nesli na UE? Nič niste nesli k fotografu? So bile slike ok?

Jaz bi dala osebno, ne pasoš, pa bi tut kar sama nardila vse, če bi bilo ok. Prišparali bi čas porabljen za slikanje, prav tako pa tudi nekaj evrčkov, katere rajši vržem v šparovček...

Punci prosim javita odgovore!


ja moj ga je slikal potem je to sliko malo popravil in ozadje spremenil in smo jo nesli na ue pa je najprej rekla, ko je povedal da je domača da nej pokliče drug dan če bo vredu pa je blo vredu....
ko pride moj ga bom vprašala kej ima slike pa ti jo sem prlepimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 15:36:45   
PC Baby
Moja sestrična je tudi sama slikala pa njen je slikco popravil. Na UE ni povedala, da je home made pa so jo klub temu zavrnili, ker mora biti točno toliko in toliko milimetrov belega nad in ob obrazu itd., itd.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 15:40:51   
saruška
mater smo hudobni ker ne spuščamo čez samo z rojstnim listom, a neuser posted image ? mal za hec, mal zares... nujno rabiš osebni dokument.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 15:41:31   
Alex01
Mi smo pa danes našega Nejca hoteli slikat pri fotografu in je spal in se sploh ni dal motituser posted image . Tako da, več sreče prihodnjič.
Smo prišli domov, je bil pa buden 2 uri skupaj.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 15:42:50   
amor real
meni osebno se zdi kar prav, da rabiš osebno....

Mi smo šli do foto studia, potem takoj na UE in čez par dni smo imeli osebno, sedaj pa lepo pohajamo po svetu user posted image

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 15:43:26   
Katjusa
evo takole, ga je slikal:)
user posted image
takole je pa pol slikce uredil
user posted image
ne vem katera je taprava ker mislim, da ni vseeno kako je ozadjeuser posted image

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 15:48:11   
majana79
kaminek, midva sva ga v soboto slikala pri foto asji oziroma zdej so dt foto, pa je bil fotograf ful prijazen, se je trudil z njim da smo dobili eno ok slikico, ker ni hotel gledat v fotoaparat. Je pa najprej spal, potem smo pa naredili en krog in se je vmes zbudil, tako da smo ga lahko poslikali.

Aja, slikal ga je pa tako, da je bil na kolenu,  zadej ga je pa moj držal oziroma podpiral z roko. Je pa vse razložil sproti...


< Sporočilo je popravil majana79 -- 20.8.2009 15:49:23 >

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 16:29:13   
kaminek
no, vse se da, če se le hoče. doma bi tud moj to mal popravu, pa bi mogoč šlo čez.:::)))))

sm pa misnla jo dons pelat se slikat, pa kot zanalašč je bla tak sitko, da je joj. zdej čakam mojga, če bo še pravočasno pršu, da se gremo "probat" slikat k fotografu

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 18:09:55   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katjusa


ne vem katera je taprava ker mislim, da ni vseeno kako je ozadjeuser posted image



Pomembno je ozadje. Mi smo našega peljali k fotografu in je mal zafrknu ozadje, pa so nas zavrnili na UE. Šli smo nazaj, fotograf je spremenil ozadje in je pol bilo vse ok. Spremembe in ponovno printanje 6 slik nismo plačali. Delat smo pa dali pasport in je moral bit resen.
Men osebno je tole igračkanje doma odveč, škoda časa, celo če te pol vseeno zavrnejo. Slike pa tudi niso tolk drage.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 18:48:44   
kaminek
no, pa smo od fotografa nazaj, smo šle kr same babnceuser posted image . in je ratal, hb, pa upam, da jih jutr sprejmejo na UE. dala sm pa 9€, kar se mi pa zdi kr mal velik, sam če hočš met, morš dat.user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 18:49:10   
anika87
Katjuša, a boš vprašala moža še, kakšne morajo bit dimenzije slikic, pa kolk belega okrog oz. kakšne točno slike morajo bit in katero ozadje je bilo potem pravo. Lepo prosim, če ti ni odveč, ker bi jaz probala to sama nardit, slikarim ga itak kar naprejuser posted image

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: osebna izkaznica
20.8.2009 18:55:27   
ammam
Fotografija mora biti narejena pri fotografu, zato se ti lahko hitro zgodi, da ti jo referentka na šalterju zavrne. Ne gre samo za dimenzije, tudi prava resolucija mora bit, pa postavitev in sama velikost obraza na sliki (zgoraj, spodaj) mora biti ustrezna, ker se slikca poskenira in če ne gre skozi transakcijo v programu, ni primerna, pa četudi jo je naredil fotograf. 

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Služba
Sašonka

Bi rajši ostale doma in skrbele za otroke ali bi po porodniškem dopustu odšle v službo in otroke prepustile, da jih vzgajajo drugi?

Služba (39%)

Dom (61%)


Število vseh glasov: 317

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!