|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Imena otrok
7.7.2009 8:46:04   
Hope2
Večkrat se sprašujem ali starši preverijo pomen imen svojih otrok ali ne? Od kod izvira, kaj pomenijo, ali so moška/ženska imena..... Tu mislim predvsem tuja imena, ne janezi in lojzke

Na primer, v Sloveniji je v zadnjem letu naraslo število fantkov z imenom Mai. Priznam, da mi je ime všeč in sem tudi sama razmišljala o njem, pa sem mal prečekirala kaj pravi stric gugl in pravi, da je to žensko ime. Kokr koli sem obračala, gledala pomen v večih različnih jezikih, vse mi je ven vrglo, da je to ženska. Glede na to, da velik potujemo, da če bo prilika še gremo kam v tujino živet, bi mi bilo nerodno, da ima moj fant žensko imeuser posted image . Mogoče sem zato čudna.

A ste ve preverile pomen imen svojih otrok?
Vam dol visi, kak pomen ima ime?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Imena otrok
7.7.2009 8:50:39   
rija
Jaz sem preverila samo to, da je res moško....user posted image user posted image user posted image

user posted image

evo, sem šele zdaj šla gledat pomen....

Till bedeutet der Krieger

Auf hebräisch heißt Till Rakete.
Till bedeudet geborener Kämpfer auf slawisch

Till bedeutet der, der weiter kämpft auf persisch.

Till hat seinen Ursprung von Dietilo, auch verwandt mit Dietrich oder Theoderich (nicht zu verwechseln mit dem griechischen Theodor). "Diet" kommt vom germanischen Wortstamm und bedeutet "das Volk". Auf Vlaams heisst der Name übrigens Tijl.

Man könnte also Till als "Mann des Volks" übersetzen.


< Sporočilo je popravil rija -- 7.7.2009 8:54:09 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Imena otrok
7.7.2009 8:51:39   
**Tinkara78**
Mi nimamo eksotičnega imena. Izbrala sva pa pozitivno ime in sicer Živa.

Ena izmed razlag imena:

Ime Žíva[1] je južnoslovansko. Nastalo iz pridevnika žíva in prvotno pomeni »živa, živahna, razposejena, vitalna«.

Je pa bilo ime izbrano po porodu, ker pri 29. tednu še nisva imela izbranih imen.


< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 7.7.2009 8:53:01 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Imena otrok
7.7.2009 8:56:43   
higuys
Gledala sva predvsem na to , da je slovensko, da ima v sebi črko r,  ker pomen ima res zastrašujoč : sovraštvo, mržnja user posted image .

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:01:23   
loremi
Jaz pa že vnaprej vem, da če bom kdaj rodila, bo najin otrok nosil ime, ki je v Sloveniji že pogosto uporabljeno, mogoče zlajnano, ampak eksotika, ki je sedaj tako popularna, nama ni všeč in tudi nepaše v to okolje, poleg tega bi se karkoli takega tudi smešno slišalo v kombinaciji s priimkom.
Meni bo najbolj posebno že to, da bi rodila. To je največje doživetje, ob tem bi si pa želela, da bi otrok s svojim imenom doživel "normalne" odzive okolice, ne da bi ga rabil ponavljat, da bi ga ljudje ali še enkrat slišali in ga znali še sami izgovorit ali pa da bi se prepričali, da so prav slišali.
Pač, midva tako gledava .... Lan, Tim, Žan, Luka, Teja, Laura, Zala ... v takem obsegu imen sva nekako midva, razne eksotike vmes ne vidiva.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:06:08   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Gledala sva predvsem na to , da je slovensko, da ima v sebi črko r,  ker pomen ima res zastrašujoč : sovraštvo, mržnja user posted image .


Sem šla guglat primerno ime. Ima tri črke? Ne bi si mislila, da ima tako ime tak pomen.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:11:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Gledala sva predvsem na to , da je slovensko, da ima v sebi črko r,  ker pomen ima res zastrašujoč : sovraštvo, mržnja user posted image .


Sem šla guglat primerno ime. Ima tri črke? Ne bi si mislila, da ima tako ime tak pomen.


moj brat ma tud to ime, sam ma pa 7 črk, okrajšava je 3, jauser posted image čeprov eni to smatrajo za dve različni imeni, je pa res razlika, kaj daš od štarta...brat ma tadolgo varianto uradno, sam kličemo ga pa po krajšiuser posted image

(odgovor članu **Tinkara78**)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:16:37   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Gledala sva predvsem na to , da je slovensko, da ima v sebi črko r,  ker pomen ima res zastrašujoč : sovraštvo, mržnja user posted image .


Sem šla guglat primerno ime. Ima tri črke? Ne bi si mislila, da ima tako ime tak pomen.


moj brat ma tud to ime, sam ma pa 7 črk, okrajšava je 3, jauser posted image čeprov eni to smatrajo za dve različni imeni, je pa res razlika, kaj daš od štarta...brat ma tadolgo varianto uradno, sam kličemo ga pa po krajšiuser posted image



Se pravi, da ima brat kratkega user posted image user posted image , ne , nekaj smo razmišljali o ta dolgi varianti, samo kaj , ko vedno pristaneš na okrajšavi. Ko se mali predstavi, in če ga  ne razumejo reče: Črt kot Črtomir, veš vojskovodja.. user posted image  No potem razumejo... Sicer ga vsi ki so over 70 vztrajno kličejo Črk, JAZ njim Črt KOT čRTA in oni ja, ja Črk kot Črka. user posted image user posted image  Pa dobro, stric iz avstrije kliče pranečakinjo Bijanko - Pijanka user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:34:19   
petja
Jst mam Zaro, pomeni pa žarenje, sijaj, sij. Pa je res ena taka punčka user posted image .

Drugače so mi pa v porodnišnici hrvaške med. sestre (so bile v LJ na izobraževanju) rekle, da je Zara staro ime za Zadar, ko so pa vidle njen bel pramen las, so pa čist "ponorele" in mi začele razlagat, kako to pomeni, da bo srečen človek. Takoj podpišem!

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:46:06   
Jančika_
Ja, seveda sva preverila pomen za vsako od imen, ki so bila v izboru. 

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:48:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Gledala sva predvsem na to , da je slovensko, da ima v sebi črko r,  ker pomen ima res zastrašujoč : sovraštvo, mržnja user posted image .


Sem šla guglat primerno ime. Ima tri črke? Ne bi si mislila, da ima tako ime tak pomen.


moj brat ma tud to ime, sam ma pa 7 črk, okrajšava je 3, jauser posted image čeprov eni to smatrajo za dve različni imeni, je pa res razlika, kaj daš od štarta...brat ma tadolgo varianto uradno, sam kličemo ga pa po krajšiuser posted image



Se pravi, da ima brat kratkega user posted image user posted image , ne , nekaj smo razmišljali o ta dolgi varianti, samo kaj , ko vedno pristaneš na okrajšavi. Ko se mali predstavi, in če ga  ne razumejo reče: Črt kot Črtomir, veš vojskovodja.. user posted image  No potem razumejo... Sicer ga vsi ki so over 70 vztrajno kličejo Črk, JAZ njim Črt KOT čRTA in oni ja, ja Črk kot Črka. user posted image user posted image  Pa dobro, stric iz avstrije kliče pranečakinjo Bijanko - Pijanka user posted image


tabolš je naša mami, k ga je klicala - ččččrt! črtiiiii! črt! črt!!!črtomir takoj prid sem, *******!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:49:09   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


A ste ve preverile pomen imen svojih otrok?
Vam dol visi, kak pomen ima ime?




Ker pač nista ravno Lojzek, Jože ali Lovro, me je seveda zanimalo, kakšen pomen bi ime lahko imelo. Vendar nisem nič kaj pametnega našla, vsaj kar se obrazložitve tiče. Sta pa takšna imena, da takoj sama po sebi povesta, kako in kaj. Iglavca pač. Pa enega še najdemo v periodnem sistemu.

Da bi se obremenjevala kakšnen pomen ima ime v tujih jezikih...ne...ker če bi to začela delati, bi najbrž ugotovila, da ima v različnih jezikih lahko različne pomene. In tako bi bolj težko prišla do imena, ki bi imel v vseh jezikih "pozitiven" pomen. Ali kakršenkoli pač...

Imena, ki sva ju izbrala za najina otroka, so nama všeč, pa čeprav drugi tako imenujejo svoje pse, krave, konje, avte....karkoli.  To mi pa res dol visi.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:55:44   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


A ste ve preverile pomen imen svojih otrok?
Vam dol visi, kak pomen ima ime?




Da bi se obremenjevala kakšnen pomen ima ime v tujih jezikih...ne...ker če bi to začela delati, bi najbrž ugotovila, da ima v različnih jezikih lahko različne pomene. In tako bi bolj težko prišla do imena, ki bi imel v vseh jezikih "pozitiven" pomen. Ali kakršenkoli pač...



Če leti na moje iskanje po tujih spletih, bi samo povedala, da pač tuje ime najbrž preverjaš na tujih spletihuser posted image . Ne moreš ob "eksotičnem" imenu iskat nek slovenski pomen. Tako kot Janeza ne boš iskal na tajskem portalu.



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Imena otrok
7.7.2009 9:59:33   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Če leti na moje iskanje po tujih spletih, bi samo povedala, da pač tuje ime najbrž preverjaš na tujih spletihuser posted image . Ne moreš ob "eksotičnem" imenu iskat nek slovenski pomen. Tako kot Janeza ne boš iskal na tajskem portalu.





Nič ni na nikogar letelo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Imena otrok
7.7.2009 10:05:47   
BUŠICA
ko že omenjate ime Lojze:

Alojz izhaja iz latinskega imena Aloisius. Ime Aloisius oziroma obliki Alois, Aloys razlagajo nekateri nemški imenoslovci kot latinizirano obliko germanskega zloženega imena Alwis, ki pa je tvorjeno iz starovisokonekških besed al v pomenu »vse« in wisi »pameten, razumen«.
 
sploh ni slovensko.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Imena otrok
7.7.2009 10:06:00   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Jaz sem preverila samo to, da je res moško....user posted image user posted image user posted image

user posted image

evo, sem šele zdaj šla gledat pomen....

Till bedeutet der Krieger

Auf hebräisch heißt Till Rakete.
Till bedeudet geborener Kämpfer auf slawisch

Till bedeutet der, der weiter kämpft auf persisch.

Till hat seinen Ursprung von Dietilo, auch verwandt mit Dietrich oder Theoderich (nicht zu verwechseln mit dem griechischen Theodor). "Diet" kommt vom germanischen Wortstamm und bedeutet "das Volk". Auf Vlaams heisst der Name übrigens Tijl.

Man könnte also Till als "Mann des Volks" übersetzen.



Torej ga najdeš v vseh opisih raketa, bojevnik....user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Imena otrok
7.7.2009 10:21:11   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


A ste ve preverile pomen imen svojih otrok?
Vam dol visi, kak pomen ima ime?




Ker pač nista ravno Lojzek, Jože ali Lovro, me je seveda zanimalo, kakšen pomen bi ime lahko imelo. Vendar nisem nič kaj pametnega našla, vsaj kar se obrazložitve tiče. Sta pa takšna imena, da takoj sama po sebi povesta, kako in kaj. Iglavca pač. Pa enega še najdemo v periodnem sistemu.

Da bi se obremenjevala kakšnen pomen ima ime v tujih jezikih...ne...ker če bi to začela delati, bi najbrž ugotovila, da ima v različnih jezikih lahko različne pomene. In tako bi bolj težko prišla do imena, ki bi imel v vseh jezikih "pozitiven" pomen. Ali kakršenkoli pač...

Imena, ki sva ju izbrala za najina otroka, so nama všeč, pa čeprav drugi tako imenujejo svoje pse, krave, konje, avte....karkoli.  To mi pa res dol visi.


Še nobene živali nisem videla s takim imenom? user posted image  
In ne buni se. Mata carski imeni. Meni sta ful všeč. Sem glih pred dvema ali tremi dnevi razlagala, kak sta mi ti dve imeni všeč.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Imena otrok
7.7.2009 10:32:38   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa
Še nobene živali nisem videla s takim imenom? user posted image  
In ne buni se. Mata carski imeni. Meni sta ful všeč. Sem glih pred dvema ali tremi dnevi razlagala, kak sta mi ti dve imeni všeč.


O ja, krave tu in tam poimenujejo v ženski različici, pa pse v moški različici (naši znanci so med njimiuser posted image )...pa saj to je bilo mišljeno metaforično, v tem smislu, da mi je osebno vseeno, kaj bi ljudje lahko vse poimenovali. Tudi meni sta imeni zelooooo všeč.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Imena otrok
7.7.2009 10:52:18   
anabanana
Glede na to, da je moj mož musliman, bi rada dala otrokom muslimanska imena oz. imena ki so v navadi pri njih, vendar da so sprejemljiva tudi tukaj.

Tako, da imava v izboru: Hana, Sara, Emma ... Alen, Alan ... sem skoraj prepričana, da se loči ženska od moškihuser posted image  S tem, da pri midva nebi izbirala toliko po pomenu imena kot po tem, da se uporablja v obeh kulturah ...

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Imena otrok
7.7.2009 11:02:57   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa
Še nobene živali nisem videla s takim imenom? user posted image  
In ne buni se. Mata carski imeni. Meni sta ful všeč. Sem glih pred dvema ali tremi dnevi razlagala, kak sta mi ti dve imeni všeč.


O ja, krave tu in tam poimenujejo v ženski različici, pa pse v moški različici (naši znanci so med njimiuser posted image )...pa saj to je bilo mišljeno metaforično, v tem smislu, da mi je osebno vseeno, kaj bi ljudje lahko vse poimenovali. Tudi meni sta imeni zelooooo všeč.


V Lj sta dva beagla s tem imenom. user posted image  Ampak meni sta vseeno bolj primerna za ljudi, kot pa pse.

Sicer pa za svoje ime vem, kaj pomeni, za tiste, ki so mi vsec za otroka, pa ne vem. Bi pa pogledala pomen bolj kot zanimivost, ne bi se odlocala po pomenu.

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 7.7.2009 11:04:02 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Imena otrok
7.7.2009 11:05:12   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana
Tako, da imava v izboru: Hana, Sara, Emma ... Alen, Alan ... sem skoraj prepričana, da se loči ženska od moškihuser posted image  S tem, da pri midva nebi izbirala toliko po pomenu imena kot po tem, da se uporablja v obeh kulturah ...


Hana je daleč od muslimanskega imena

Hana je svetopisemsko ime in izhaja enako kot Ana iz hebrejskega imena Hannáh, le to pa iz besede channah v pomenu besede »milost, naklonjenost«. Staro hebrejsko ime Hannah torej pomeni  »deležena (božje) milosti, ljubkosti«.[1]

Tudi Sara ne

Ime izvira iz hebrejščine besede שָׂרָה, kar pomeni »princesa«, »kneginja« oz. »vladarica«. V Svetem pismu je Sara Abrahamova žena (Geneza, 1. knjiga Stare zaveze).

itd


lp

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Imena otrok
7.7.2009 13:14:35   
anabanana
Zato sem povdarila imena, ki se uporabljajo v obeh kulturah, meni osebno dol visi če je to muslimansko ime al ne samo rada bi, da je domače tako v bosni kod tudi tukaj...poznam pa en kup muslimank, ki se kličejo Hana in Sara ...

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Imena otrok
7.7.2009 13:22:09   
anabanana
Evo ravno sem našla ime Hana v leksikonu muslimanskih imen

HANA (tur-per) - carica, vladarka
 
Sare pa res ni na spregled, pa Alena niti user posted image



_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Imena otrok
7.7.2009 13:26:24   
BUŠICA
v bosni je dosti izopačenih arabskih imen. tako eno ime (se ne spomnim katero), je malo izopačeno in v arabščini pomeni wc..ali nekaj takega..
meni je všečno ime za punčko Lamija. ne vem pa pomen tega imena.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Imena otrok
7.7.2009 13:30:35   
Tjašy
Za vse štiri ne vem pomena,vem le kdaj imajo god,....user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Strahi bližajočega se poroda
Uredništvo RR

Dragi bodoči starši. Česa vas je najbolj strah glede bližajočega se poroda?

Ali bom v porodnišnico prišla pravočasno. (8%)

Dolžine poroda. (8%)

Bolečine. (18%)

Prereza presredka ali raztrganin. (10%)

Zapletov in posledic za moje zdravje. (4%)

Zapletov in posledic za zdravje otroka. (51%)


Število vseh glasov: 125

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!