|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 18:35:46   
puncica
Babica in dedi (moja starša), kr naprej govorita kdaj bo njuna vnukinja (moja pika Janja) kej prišla za dlje časa k njim, pa kdaj bova midva šla na kako potovanje, pa.... Skratka rada bi jo imela kej dlje kot samo dva dni čez vikend in to vsakih 14 dni.

Danes pa mi mami reče, a bi dala ti Janjo nam na morje da bi imel Rok (vnukec od prijatlov od mojih staršev star 4 leta) družbo. Pa sem jst rekla pa se ti ne zdi mal premajhna še za to, da bi cel teden bila drugje in še to dol pri Splitu. Pol pa je kr govorila, ja pa zakaj ne, sej bomo čist fajn skrbel zanjo, bla bla bla.

Skratka moje vprašanje je, a se vam zdi malček star komaj 13 mescov primerno da gre z babico in dedkom na morje kr nekaj ur daleč. Poleg tega ni bila še nikol sama več kot 2-3 urce, nikjer se še ni varvala, skratka večino časa je z menoj in atijem. Men se zdi še premajhna za tak podvig.

Vaše mišljenje pa je....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:03:08   
urši*
js ga nebi dala.vprašanje , če ga bom dala , ko bo starejši!čeprav to od fanta starši pričakujejo,
:grrr:, moji pa hvalabogu ne, ker nismo bili nikoli tako navajeni, da bi mene kam dajali.
ne vem js nisem za take fore, mam probleme z zaupanjem:zmeden:
lp, čaw

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:03:16   
Gina
A nisi rekla, da jo imata vsak drugi vikend, ali kako?

No, meni se zdi čisto fajn, če stari starši vzamejo otroka na počitnice. Nič ni premajhna. Njej ne bo nič hudega, uživala bo, starši smo posestniški, pa nam je hudo, pa pogrešamo otroka. Jaz bi jo dala, če bi le menila, da znata lepo skrbet zanjo. Pa mogoče jo bi res kakšen vikend cel dan pustila pri njima, pa kdaj za prespat tudi, da se prej navadi, saj bosta čisto srečna najbrž, ona pa tudi.:)

Oh, kaj bi jaz dala za kakšno babico, vsaj za 1 uro na leto.:rozica:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:11:44   
binica
Se strinjam z Gino. Jaz bi jo tudi zaupala - saj jo bodo cartali tako, da bo v :rozica::rozica:!

Binica

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:15:27   
DEN
Se tudi strinjam z Gino, zakaj pa ne?
:rozica:LP

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:17:03   
Tejči
Hm..ne vem. Moja dva bi tud rada mojo pikico mela na počitnice v Bruselj..sicer še ne sedaj, ampak ko bo stara 1 leto. Meni se zdi to prehitro. Kr naprej imam neko mejo v glavi, da za take podvige bi pa morala biti stara vsaj 2 leti. Vrjetno bom vstraja pri tej meji, ker sem preveč navezana nanjo, ona pa name in atija seveda.

Zate pa mislim, da sama najbolje veš, kako bi tvoj otrok prenesel, da ne bi bilo mamice in atija zraven. Če en dan vzdrži brez vaju, potem bo tud en teden.

LP, Tea:sloncek:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:22:04   
ZARA
U jej...jst tud ne vem,če bi to zmogla,pa ne da ne bi svoji mami zaupala...sploh ne...ampak ne vem če bi zdržala brez nje tolk časa...
Sicer me pa Zara verjetno ne bi precej pogrešala,mogoče zvečer...čez dan ji ja pa itak vseen kje sem...
Torej,kaj sem hotla povedat...verjetno NE!
A misliš da boš zdržala v primeru,da gre od doma??

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:32:29   
puncica
Gina ne naša dva jo vidta vsakih 14 dni, tako da je z njima v soboto popoldne in nedeljo dopoldne, pa to sama kake 1-3 ure, nikol pa še ni bla tam sama cel vikend 48 ur :zmeden: Midva sva z njo, če pa greva v trgovino al pa v kino je pa seveda pri njiju.

Tako da ne vem no, men se kr zdi da je še premajhna, sploh ne vem če bi zdržala in če ne bi jokala, no bomo vidl čez mesec. Sicer se ljudi ne boji in ni bilo nikol problema če jo je kdo popazil za urco dve, ampak to je le 10 dni in to nevem kolk sto kilometrov od doma.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:34:02   
puncica
A ja z zaupanjem ni problem, jima 100% zaupam, samo kaj če bo jokala, kaj če me bo progrešala:((:((:(( A smo res tok posestniški?:ups:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:37:03   
Lunca1
Kaj pa če bi jima jo najprej dala za kak dan ali vikend. Še zmeraj te lahko pokličeta če ne bo šlo, pa tudi boš vidla, če je v redu ali ne.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 19:38:40   
ZARA
Ja, to je tud dobra ideja ...mal prever teren,če ji odgovarja,da je cel dan brez tebe...

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 20:09:10   
Jančika_
Pri nas smo se odločili za postopno navajanje malega na preživljanje časa z mojimi starši. Moja mama ga v petek po službi pride iskat in je potem cel popoldan z njim, isto v soboto dopoldan (ga pelje v mesto in se važi njim:)). Enkrat je tudi že sam prespal tam. Mali zaenkrat ful uživa, nič ne kaže, da me kaj pogreša.

Žal mi je, da ga tast ne more imeti sam vsaj za kako popoldne, ker bi oba uživala, ampak je invalid in ga ne more rihtat:(.

Ne vem, kako bi se odločila, če bi ga dedi in babi hotela odpeljat za en teden, ampak po moje bi se strinjala, potem pa cel teden preživljala peklenske muke:)-. Popolnoma jima zaupam, mislim pa, da takih idej še nimata (ali pa jih samo še nista povedala na glas:zmeden2: ).

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 20:37:52   
NinaŠ
Vsekakor najprej poskusi kako se počuti v njuni družbi - jo pusti kak cel vikend pri njima - ti se pa medtem ne kaži tam. In če to šteka in kot praviš staršem zaupaš 100% jaz ne vidim razloga, da jo ne bi pustila z njima na počitnice. Res, da bo tebi fullll hudo, samo Janja se bo pa sigurno fletno imela.

LP

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 20:45:09   
Gina
Punčica, saj s stališča matere, te čisto razumem, sem bila jaz ista. Ko je bil naš Dan star dobro leto, ne vem ali 14 ali 15 mesecev, so naju eni prijatelji ful nagovarjali, da bi šli skupaj v Jordanijo za en teden. Ampak jaz malega ne bi mogla pustiti za toliko časa samega pri moji mami, ki je bila takrat še živa, čeprav ga je imela tudi za čez noč včasih, pa poznal jo je, pa 1000% sem ji zaupala. Pri drugem otroku ne bi bilo več problema, se navadiš otroke spustit, zdaj pa niti slučajno ne bi pomislila, da ne bi šla na potovanje, če bi imela take krasne pogoje, kot sem jih imela tedaj. Samo zdaj teh pogojev nimam.:((

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 21:06:05   
puncica
Joj ko je pa to tako težko izvedljivo. Da jo peljem gor v Celje pa grem nazaj, pa spet po njo, to bi me prišlo 440 km:((:(( Ja smo mal daleč doma. Ja no če ne druga bomo to poskusl, mogoč bi jo pa cel tedn tam pustila, sam morm še atija prepričat:ups: On pa ne vem če se bo tako lahko odpovedal svoji ljubljenki:)-

Hvala punce za nasvete.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 21:20:33   
nejcko
Hm, mogoče me boste napadle, ampak jaz sem svojega sina pri enajstih mesecih pustila pri mojih in sva šla z možem na potovanje. Je pa takrat že hodil v vrtec, tako da sta ga tudi starša vozila vsak dan tja.
Čez tri tedne pa greva spet na potovanje in bo naša takrat 11,5-mesečnica preživljala svoj ognjeni krst. Je pa veliko bolj navezana name, niti v vrtec še ne hodi, tako da bo verjetno res malo težje ... ali pa ne. Moja starša zelo dobro pozna, saj skoraj vsak vikend preživimo skupaj in takrat moja mama prevzame vajeti v svoje roke:)- , jaz sem tam bolj za okras - in ju ima strašansko rada.
Aja, še to - ko sva se z možem vrnila s potovanja, naju sinko sprva sploh ni spoznal, čez kakšne pol urce pa je bilo vse po starem.

Je pa odločitev popolnoma tvoja. Veliko je odvisno od tega, kakšen tip človeka si. Če misliš, da se boš cel teden samo žrla in mislila na malo, potem je bolje, da jo ne daš.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 21:39:53   
bini
ja, pri nas še ni bilo takih ponudb, tako da sploh še nisem razmišljala.. .. zdej si me dobila.. jest najbrž ne bi mogla, ker sem čist too much navezana na ta malo -vsaj zaenkrat.. čeprav počas bo treba popkovino prerezat...
če jim zaupaš in če boš ti preživela, potem JA!!

sem začela tuhtat... midva jeseni planirava izlet v London za 4-5 dni, skoz imava v glavi da gre mala (takrat 18m) z nama... pa so se že nekaj ponujal, ampak ta izlet men sploh ne bi bil isti brez moje male.. čeprav po drugi strani :zmeden:...eh, je še čas za odločit se :ups:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 21:48:35   
BARBARA R.
Moj in možev odgovor je NE. Ne znam ti točno obrazložiti zakaj, enostavno mi ni do tega, da bi bili za daljšo dobo ločeni. Tudi mi smo se ubadali s takšnimi vprašanji. No, hvala bogu prikolice ni več in tako je tudi ta pritisk mimo.
Nič ti ne zavidam, upam, da se boš odločila po svoji volji in ne zaradi ljubega miru.

Uspešno rešitev težave!

:muca:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 21:53:11   
bskrle
Če gledam po svoji 13-mesečnici, bi rekla ne.NAŠA SE DOJI!
Brez prehodnega uvajanja na tvojo odsotnost, bi je ne pustila, v takih primerih otroci radi zbole.
Pri nas sta 3x na teden v 4-5 urnem varstvu pri teti, 2x na teden po 7 urnem varstvu pri mojem očetu, pa je vseeno ne bi upala dati za 7 dni od doma.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 21:55:20   
CatJa
Nisem posestniska, vendar se mi zdi, da za tako majhnega otroka najbolje poskrbijo starsi (jaz :)). Se ni dolgo, kar sem sla v sluzbo in sem ga hoces noces morala pustiti v tuji oskrbi (zelo dobri). Vendar gre tu za 9 ur dnevno, za morje ali kaj drugega, kjer gre za daljso odsotnost, pa bo treba se pocakat kaksno leto.

Jaz mami ze zaradi nacina njene voznje ne bi zaupala, tasci pa se manj :)-.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
25.5.2005 22:17:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 22:22:02   
Anonimen
Jaz ga tudi ne bi dala, ampak se mi zdi prav, da bi ga... Res ne takoj za celih 10 dni, ampak postopoma. Pri nas je Tibor preveč navezan name, ampak sem bila in sem še jaz temu kriva. Treba se je kdaj odlepit od otroka, za njegovo dobro.
Meni pa se je vedno zdel premajhen, pa ker je tečne sorte, se mi zdi, da ga nobeden dovolj ne razume, da mu potem vsi krivico delajo... samo mamica ga razume, uboščka majčkenega, in ga uboga:)-!

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
25.5.2005 22:43:19   
Anja167
Ne. Recimo zaradi nje in zaradi mamice.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
26.5.2005 6:45:51   
kaja11
Zaenkrat NE..... si sploh ne predstavljam, da ga ne bi videla par dni. Ampak mi smo stari šele 7m... upam, da bom čez par mesecev (oz. let:)- drugače razmišljala. Jaz sem fuuuul uživala, ko sem hodila z babicami in raznimi frendi od staršev na morje, da o kolonijah ne govorim. Upam, da ne bom svojega malčka prikrajšala za te izkušnje zaradi svoje :zmeden2: ... sploh ne vem kako naj temu rečem.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   13 mesečna punčka na morje z babico in dedkom...
26.5.2005 7:49:35   
Anonimen
Nisem brala drugih odgovorov, bom potem. Odgovor je NE in štirilenti otrok ne bo imel od družbne 13 mesečne punčke prav NIČ.

Mi na kraj pameti ne bi padlo kaj takega.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




simobil ali tuš
ROŽICI

zanima me kje se bolj splača vzeti naročnino..kje je bolj ugodno?ali kje imate?

tuš (19%)

mobitel (33%)

simobil (43%)

drugo (4%)


Število vseh glasov: 99

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!