|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pedopsiholog pred šolo
17.5.2009 10:10:50   
ZARA
A je ta zdravniški pregled obvezen, ker smo dobili vabilo. Pa še napotnico rabimo.

Hvala.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 17.5.2009 10:12:54 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pedopsiholog pred šolo
17.5.2009 12:02:53   
muška
a tvoja pupsi že gre v šolo?

Moj je isti letnik kot tvoja, v šolo gre drugo leto, pa nismo dobili nič user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pedopsiholog pred šolo
17.5.2009 14:40:00   
Teni_
Koliko jaz vem, ja.

Smo pa mi dobili napotnico zraven pri vabilu in je tisto potem njena zdravnica potrdila.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pedopsiholog pred šolo
17.5.2009 20:19:23   
Splišni
Kolkor jaz vem, ni obvezen. Vsaj moji dve znanki otrok nista peljali na te preglede in se jima ni nič zgodilo. Od tega sem zeno govorila o tem, pa je rekla, da ni obvezen, da ona svojih otrok že ne bo nikamor kazat vozila, da ve, da je vse v redu z njimi.


Drugače pa so od ene tretje kolegici punčki na tem pregledu ogotovili, da narobe drži svinčnik (in hecno, ker ga mamica čisto isto - se je meni vedno tako nenavadno zdelo, pa ji nisme nič rekla) in je potem hodila v ZD na vaje, da so ji to popravili.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pedopsiholog pred šolo
17.5.2009 20:25:25   
blaža
jaz prvič slišim za to. ne bi vedla, če smo dobili kako napotnico zraven, pa da nam morda niso povedali, pri sisematskem pregledu.

No glede držanja svinčnika sem se pa nasmejala, ker sem se spomnila na sina, ko mu je težila ena tovaršica v vrtcu, da kako drži barvico, ker je pač rabil triprstni prijem in da zakaj tako zvija prste, pa da jih lahko zvije nazaj, da če makdo take prste v družini.user posted image

ja jaz jih imam.user posted image sem ji tudi povedala.user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pedopsiholog pred šolo
17.5.2009 20:28:17   
Splišni
Ja samo, blaža, na tak način, kot piše ta moja znanka, je teže pisat, ker ne vidiš konice svinčnika. Ne vem, kako pišeš ti, ampak otrokom, ki tako pišejo, je res težje. Vsaj na začetku. No, vsaj po moje. Težko piše, če ne vidi, kaj.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 9:18:30   
lamba
Pri nas smo imeli obveznega psihologa pri treh letih v okviru sistematskega pregleda. Če takrat ni vse v redu čez pol leta ali 1 leto pošljejo vabilo za ponovnega psihologa al pa za logopeda. Moj sin je dobu za logopeda,ker je takrat še zelo slabo izgovarjal besede. To,da se otroka na tak pregled ne pelje se mi zdi zelo neodgovorno. Oni imajo primerjavo z drugimi otroci mi pa ne. Pa si pol celo življenje očitaš,če se kasneje v šoli začnejo pojavljat težave in bi se dalo to prej prav čas odpravit ali vsaj ublažit.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 9:21:13   
nejcko
Kolikor je meni znano, je obisk psihologa del sistematskega pri treh letih. Pred šolo naš mulc ni dobil nobenega vabila za psihologa, samo za navaden sistematski pregled pri šolskem zdravniku.

(odgovor članu lamba)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 9:29:20   
t5t6
Mi smo opravili samo sistemattski pri zdravnici, cepljenje, pregled krvi.. in nič drugega.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 9:37:12   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Kolikor je meni znano, je obisk psihologa del sistematskega pri treh letih.


To je res, vendar ni obvezen, vsaj meni je pediater to tako razložil, priporočil mi je, da jo peljem k logopedu in psihologu, če je ne bi želela, je pač ne bi. Enako je potem pred vstopom v šolo, vsaj pri nas je tako.



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 9:58:55   
oka
Pa si pol celo življenje očitaš,če se kasneje v šoli začnejo pojavljat težave in bi se dalo to prej prav čas odpravit ali vsaj ublažit.


To pa ne moreš, ker ne moreš vnaprej vedeti kakšne težave se bojo pojavile pri učenju. Tega tudi pedopsiholog ne more napovedati, sploh pa ne s testi kakršne sta reševala moja dva potomca. No, vsaj moja izkušnja je bila taka.

Je pa moj sin dobil to drugo vabilo in to zato, ker ga je imela na sumu, da je hiperaktiven (to se ji je zazdelo na prvem pregledu). Kako daleč od resnice je bila ta diagnoza sploh ne bi razlagala, je pa tako brcnila v temo, da male madam niti pod razno ne bi drugič peljala na ta pregled.



< Sporočilo je popravil oka -- 18.5.2009 10:01:40 >

(odgovor članu lamba)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 10:08:25   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: oka
Je pa moj sin dobil to drugo vabilo in to zato, ker ga je imela na sumu, da je hiperaktiven (to se ji je zazdelo na prvem pregledu). Kako daleč od resnice je bila ta diagnoza sploh ne bi razlagala, je pa tako brcnila v temo, da male madam niti pod razno ne bi drugič peljala na ta pregled.


Aha, potem verjetno sumi na HA, ali kako? Svašta. Pri prvem pregledu mi je bilo skrajno glupo, ker se je psihologinja obnašala, kot, da me ni v prostoru. Ignoranca na višku, skratka. Zato me je malo minilo, ampak zdaj sem itak že naročila napotnico, pa da vidim, kaj bo klobasala jutri. Drugače nima nikakršnih napak govora, je pa res bolj aktivna.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 10:16:36   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: muška
a tvoja pupsi že gre v šolo?
Moj je isti letnik kot tvoja, v šolo gre drugo leto, pa nismo dobili nič user posted image

Drugo jesen gre, ampak očitno imamo težave. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 10:38:38   
oka
Aha, potem verjetno sumi na HA, ali kako? Svašta. Pri prvem pregledu mi je bilo skrajno glupo, ker se je psihologinja obnašala, kot, da me ni v prostoru. Ignoranca na višku, skratka. Zato me je malo minilo, ampak zdaj sem itak že naročila napotnico, pa da vidim, kaj bo klobasala jutri. Drugače nima nikakršnih napak govora, je pa res bolj aktivna.


Ni nujno. A ti je na prvem pregledu kaj takega rekla? Ker pri mojemu mulcu je opletala celo z Ritalinom tak da... No očitno imaš tudi ti "dobro" izkušnjo.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 10:52:50   
2mak
oka, kje pa si bila ti na tem pregledu? če ni skrivnost...

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 10:57:54   
oka
oka, kje pa si bila ti na tem pregledu? če ni skrivnost...



Zakaj te pa to zanima?

(odgovor članu 2mak)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 11:04:01   
Anonimen
Zaronja, kot veš gre tudi naša mala princesa v šolo drugo leto, zato z zanimanjem berem...

Bom pa povedala svoje mnenje o teh psihologih. Ko je bila stara 3 leta, sva šli na pregled. No, če je to kakšen pregled, potem naj me krava pohodi. Jaz sem izpolnila 38 strani bedastih vprašanj, katerih nihče niti pogledal ni, potem pa še 5 minutni pregled, med katerim je psihologinja sedela na stolu, malo premerila Ano in potem napisala mnenje (predvidevam), katerega jaz seveda nisem nikoli več videla. Pa seveda, saj to je samo za posvečene.

Nekako imam občutek, da se bo pri princu (sončeku) zapletlo, ker je pri govoru počasen. Ampak sem se že vnaprej odločila, da ne šmirglam njenega komentarja. Jaz točno vem, koliko je mali sposoben in kaj zmore. Pa ne da bi bila vzvišena in imela vsemogočno mnenje o sebi, ampak tile psihološki razgovori/testi so nekaj najbolj butastega, kar sem kdaj videla. Ker hočejo posploševati znanje in sposobnosti naših otrok... Pujkata!

(odgovor članu 2mak)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 11:47:49   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: oka
Ni nujno. A ti je na prvem pregledu kaj takega rekla? Ker pri mojemu mulcu je opletala celo z Ritalinom tak da... No očitno imaš tudi ti "dobro" izkušnjo.

Ne, ni govorila o Ritalinu, ampak je na koncu seanse omenila, da kao ni sposobna dlje časa sedet in biti pozorna na eno stvar. Bolj malo je takih, pri 3 letih, se mi zdi.

Meta., ja, o tem govorim. Zato mi je po eni strani BV it tja, ker je itak mutava in valjda "prebere" otrokov karakter v 5 minutah. Saj za to je v šolo hodila.

Ah, sončeki. user posted image

< Sporočilo je popravil ZARA -- 18.5.2009 11:48:11 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 12:46:50   
maya2
Ja meni je bilo tudi prav zabavno pri psihologinji. Ko je imela sistematski pri treh letih smo morale tudi tja, meni to ne predstavlja problemov, sem jo vozila že v Ra in na nfth, pa vedno lepo poslušam kaj mi rečejo, potem pa uporabim še svojo pamet in naredim kot se mi zdi prav.
Ampak pri tej psihologinji je bilo pa še posebej zabavno user posted image Meni se je zdelo, da se bolj zame zanima kot za hčerko, mala je vse naredila kar ji je rekla, mene je spraševala ves čas neka vprašanja, v Zd smo bile 4 ure, da smo vse opravile, mala je imela vsega poln kufer, skoz jo je spraševala če lahko zdaj gre, na koncu je zaključila, da mala rabi kakšne tehnike sproščanja, priporočila mi je jogo, in kasete za sproščanje tipa: globoko vdihni in izdihni, - za 3-letnico.... no od tam naprej sem jo poslušala le še z enim ušesomuser posted image Kar se tiče razvoja je kvečjemu naprej, govori vse in lepo pravilno, tudi r, je pa res živahna, kar se lahko še vse spremeni tako da,....


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 13:20:15   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: lamba

Pri nas smo imeli obveznega psihologa pri treh letih v okviru sistematskega pregleda. Če takrat ni vse v redu čez pol leta ali 1 leto pošljejo vabilo za ponovnega psihologa al pa za logopeda. Moj sin je dobu za logopeda,ker je takrat še zelo slabo izgovarjal besede. To,da se otroka na tak pregled ne pelje se mi zdi zelo neodgovorno. Oni imajo primerjavo z drugimi otroci mi pa ne. Pa si pol celo življenje očitaš,če se kasneje v šoli začnejo pojavljat težave in bi se dalo to prej prav čas odpravit ali vsaj ublažit.


Men pa ne (pa da ne bo pomote, jst sem nasega peljala). Ampak en tak psiholog ti lahko nardi tud veliko skode. Otroka vidi prvic za ene 20 min in na podlagi tega poda menje a je z njim vse OK al ne. Ko sem sla jst s tastarejsim, je ratal po 20 min po mnenju psihologinje napol hiperaktiven, pa ni znal risat svoji starosti primerno (sicer je risal primerno za 3 letnika, ampak vseen ne OK, star je bil pa 3 leta), pa kr neki. Nas je pac tak, da ce nekoga ne pozna, se z njim ne bo spuscal v neko hudo debato, se manj pa ubogal.
Pa pol si je nardila zazanamek, ker ga je vprasala kaksne glasove spuscajo zabe in ni hotu povedat. V avtu mi pa rece: mami, nisem hotu povedat, da zabe kvakajo, ker mi to ni vsec. Pa kaj, a nej jo zdej klicem, pa ji povem, kaj je rekel?
Jst mislim, dabi blo bolje, ce bi se slo za neko sodelovanje med vzgojitelji v vrtcu - starsi in pediatrom, na podlagi katerega bi bil potem dana napotnica za psihologa, ce bi bilo potrebno. Ne pa kar tko, preventivno, pa zraven zafrustiras se 100 otrok in starsev. Pa seveda psihologinja bi morala obvezno dobit tudi mnenje vgojiteljice, ne samo tist vprasalnik, ki ga izpolnijo starsi.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu lamba)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 13:23:00   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Ne, ni govorila o Ritalinu, ampak je na koncu seanse omenila, da kao ni sposobna dlje časa sedet in biti pozorna na eno stvar. Bolj malo je takih, pri 3 letih, se mi zdi.


No, evo, o tem govorim -  nam je tud to rekla...ja le kako se bo 3 letni otrok z njo pogovarjal, ce pa za njim stoji mizica polno novih igrack, s katerimi se je pred pogovorom z njo igral, pol se je pa mogu nehat, ker se je hotla ona "pogovarjat".


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 13:36:16   
skuštrana
Mi smo bili pri 3 letih pri tem psihologu. Nikoli več, meni je to tudi kar nekaj.

Najprej me je vprašala, kdaj je začela govorit, pa sem ji pač povedala po resnici, da dokaj pozno, pri 2l in  da je dvojezična pa me je samo začudeno pogledala, da kao otroci pa ja začnejo govorit prej, da nekaj ni v redu z njouser posted image user posted image Potem je hotela da ji nekaj sestavi, tisto je naredila, potem pa so prišle barve in ni hotela povedat nič. Je videla na drugi strani mize eno miško in je vprašala če jo lahko vzame pa ji ni dovolola, ker kao mora prej povedat vse barve in je bilo konec Lizine dobre volje. Je šla pod mizo in ni hotela ven....

No, najbolj mi je pa dvignilo pritisk na koncu, ko sva šle do sestre in ji je sestra hotela pritisnit štampiljko, ki jo dobi vsak otrok in je PSIHOLOGINJA vzela štampiljko in pred našo tamalo rekla, da si ona tega ne zasluži, ker ni bila pridna in bo morala pridet še enkratuser posted image user posted image Jaz nisem mogla verjet, da lahko kaj takšnega naredi 3 letnemu otroku itak da sem šla v trgovino in ji kupila tist štempelj, da ji ga dam na roko...

In na naslednje povabilo se nisem odzvala, potem pa niso več klicali. Če bi še, bi jim šla pač povedat, da je NE BOM pripeljala in da naj si ta povabila nekam vtaknejo.

Moje mišljenje je, da v teh parih minutah pač ne moreš precenit kakšen je otrok, kaj zna, kaj ne zna, itd...Sploh ko včasih berem kakšne debate kako vse starši pripravljajo svoje otroke na ta pregled, jih učijo vse sorte samo da ne bi "pogrnili".
To mi je pa res čisto mimo.





_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 13:48:23   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: oka
Je pa moj sin dobil to drugo vabilo in to zato, ker ga je imela na sumu, da je hiperaktiven (to se ji je zazdelo na prvem pregledu). Kako daleč od resnice je bila ta diagnoza sploh ne bi razlagala, je pa tako brcnila v temo, da male madam niti pod razno ne bi drugič peljala na ta pregled.


Aha, potem verjetno sumi na HA, ali kako? Svašta. Pri prvem pregledu mi je bilo skrajno glupo, ker se je psihologinja obnašala, kot, da me ni v prostoru. Ignoranca na višku, skratka. Zato me je malo minilo, ampak zdaj sem itak že naročila napotnico, pa da vidim, kaj bo klobasala jutri. Drugače nima nikakršnih napak govora, je pa res bolj aktivna.


Ma, ne vem, no ...
Moj sin je res živ ko sto mater, koncentracijo ima na -1, tako da je celo šolska psihologinja, ki ga je testirala, ko smo preložili vpis v šolo za eno leto, rekla, da ni sposoben še za šolo  ... zdaj v šoli njegova razredničarka pravi, da ima koncentracijo na psu ... pa psihologinja pri treh letih ni nič komentirala na to temo.
Je rekla, da je normalen zvedav triletnik, ko je zlagal neke kocke, ga je ful hvalila in rekla, da bo fejst inženir, da mu konstrukcije ležijo ... skratka mali se je ful izkazal, pa čeprav se je nenehno vrtel na stolu, ji akoraj splezal na mizo, jo nenehno fehtal za to in ono, pa kaj ima to in kaj je ono ... ma, jaz sem bila prepričana, da nas bo na zdravila dala, ženska je bila pa čisto navdušena nad njimuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 13:49:29   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: ninocka

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Ne, ni govorila o Ritalinu, ampak je na koncu seanse omenila, da kao ni sposobna dlje časa sedet in biti pozorna na eno stvar. Bolj malo je takih, pri 3 letih, se mi zdi.


No, evo, o tem govorim -  nam je tud to rekla...ja le kako se bo 3 letni otrok z njo pogovarjal, ce pa za njim stoji mizica polno novih igrack, s katerimi se je pred pogovorom z njo igral, pol se je pa mogu nehat, ker se je hotla ona "pogovarjat".



Točno to, ja...

No, Liza še sedaj pri skoraj 4,5 ne more pogledat risanke do konca, ona rabi akcijo - bicikel, role, skakanje,...To je za njo. Tamali je pa prav obratno, on lahko pri 1,5l sedi pri eni igrački več kot eno uro in se lepo mirno igra. Je pač tak karakter.user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pedopsiholog pred šolo
18.5.2009 14:11:28   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
No, Liza še sedaj pri skoraj 4,5 ne more pogledat risanke do konca, ona rabi akcijo - bicikel, role, skakanje,...

Evo, Zara pa zelo rada gleda risanke in je na njih absolutno skoncentrirana, kar sem ji tudi povedala in njen odgovor je bil, da je to pač zaradi animacije. Še zdaj sem brez komentarja.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?