|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
14.5.2009 23:35:53   
Anonimen
Evo, sem se prebila do računalnika in RR. user posted image
Yania Naji vse najboljše user posted image

Da pokomentiram še aktualne teme...

kontracepcija - Jst trenutno ne smem ne tabletk, niti ničesar drugega, zarai žolčnih kamnov, po operaciji je rekla da bova videle. Ampak tabletke kljub vsemu ne pridejo pri meni v poštev. Pol mi ostane edin Mirena, ker kondomi mi niso glihkej preveč vseč. Ampak bomo preživeli... user posted image

pondelak - Poseg je najbrž že za teboj. Upam, da je vse ok s teboj!

dojenje - Mi se čez dan dojimo na cca. 2 urici, nikoli več, prej na manj kot to. Ponoči pa tudi tam nekje na 2-3 ure. Pa hitro zaspi nazaj. Glede na to kakšen je bil Jure je to čisti luksuz. user posted image

čaji in flaška - No go! Noče in noče flaške user posted image Men se bo pa zrolalo. user posted image

mama_m - Super, da je z Žigcem in Leo vse ok! user posted image Mi imamo vaganje v ponedeljek, da vidim pri čem smo.

(odgovor članu Nina00)
  Neposredna povezava do sporočila: 2651
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 0:03:27   
yania
Hvala za čestitke..sem kar zmatrana danes, spet....

Samo nekaj bi vprašala:
ALI tudi vaši user posted image  tako pestke skupaj tiščijo?....naš jih fuuul, da je čisto zaliman tja v rokice, mu komaj umijem ko se kopava..kar ne sprosti jih....

nočko...lepe sanje...

_____________________________

TIMon je bil tako neučakan kot mamica, zato je malo pohitel....in zapel: ne čakaj na marec, na praznik ženaaaa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2652
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 8:37:15   
Najaa
Čestitke za 2 meseca:

ZOJA od helimaše in TAJ GABRIEL od Steffi! user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 2653
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 8:38:01   
lejca
Dobro jutroooooooooooo..

Spet smo lepo in dolgo spanckali user posted image user posted image user posted image
Danes se je sonce skrilouser posted image ....bomo kr noter..sva bla vceri na potepu ob obali in je blo prav lustno......danes pa kr doma...

Kontracepcija..men je moj G reku,da mi ne more dat tabletk,ker dojim..drgac bo nas mali ratal g.....predlagal mi je spiralo (po mojem je to mirena) ta drzi do 5 let...pa se mi je nocoj sanjalo o tem ,da je bil poseg ful bolec ,tak da sem se tud v sanjah odlocala kaj narest....user posted image user posted image user posted image , ker pa ne veva ce bova hotla se kaksnega otrocka v bliznji prihodnosti,je na koncu najbolje uporabiti kondome ,pa je...

Pestke...Yania,ja tudi moj drzi pestke ful stisnjene....vcasih si jih v usta fila..je prav posrecen

Caji...ja moj brez problema spije cajcek...mu dam vcasih kot obrok,da se mu zelodcek mal spocije...je pa res da vedno  pije mlacnega..nikol hladnega.

Dojenje....odvisno, na 2 - 3 ure...nikoli manj....ce mu dam dodatek ziher na 3 ure...cez noc zdej spi od 22- 2.  pa od 2.30- 6.00

lp lejca



_____________________________

Nihce ni tako velik, da ne bi potreboval pomoci –
in nihce ni tako majhen, da je ne bi mogel nuditi.
(kralj Salomon)


(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 2654
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 8:39:51   
pondelak
dobro jutro!
vse še spiteuser posted image user posted image ??
midve sma že včeraj prišle domov zvečer.eh saj sploh ni blo hudo...delali so pod anestezijo,ko sem se zbudila pa tak sploh nič nisem čutla,tak da je zdaj vse dobro...
dojenje-podnevi na 2 uri,ponoči pa spi od 10h pa do pol 6h(že od enega meseca naprej),tak da se res lepo naspimo...user posted image


_____________________________

najlepše na svetu je biti mama...Tjaši...

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 2655
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 8:40:54   
Najaa
Dobro jutro.

Danes sem pa zgodnja, ker sem se tako lepo naspala po dolgem času. user posted image  Mož je danes doma tak da tud Tija ne gre v vrtec in vsi trije še drnjohajo. user posted image  Obožujem taka jutra, mirna in tiha. Z vonjem po kavi. user posted image  Ki se mi je pravkar skuhala in čaka na štedilniku, da si jo nalijem v skodelico... hahaha user posted image  Dolgo ne bo tako mirno zato moram čim bolj uživat v teh minutkah.

yania, Nika tud drži pestke fuuul skupaj. Če ji slučajno zjutraj pozabim umit rokice, ima ful črnega med prstki. user posted image  Se nabere, sploh zdaj ko je vroče. Veš kaj mi je rekla v RA? Da se vidi po tem, da je otrok zategnjen. user posted image  Sam meni to ni jasno, ker ima ja vsak dojenček tako pesti skupaj?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2656
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 8:43:05   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: pondelak

dobro jutro!
vse še spiteuser posted image user posted image ??
midve sma že včeraj prišle domov zvečer.eh saj sploh ni blo hudo...delali so pod anestezijo,ko sem se zbudila pa tak sploh nič nisem čutla,tak da je zdaj vse dobro...
dojenje-podnevi na 2 uri,ponoči pa spi od 10h pa do pol 6h(že od enega meseca naprej),tak da se res lepo naspimo...user posted image



Super, da si dobro opravla včeraj. user posted image
In super za vaše spanje!  user posted image

(odgovor članu pondelak)
Neposredna povezava do sporočila: 2657
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 9:20:37   
PERSIDA
Midva sva najboljši par :)
user posted image


Najaa - malo dela za tebe :)

(odgovor članu MalaČebelica)
Neposredna povezava do sporočila: 2658
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 9:22:16   
PERSIDA
user posted image
Najaa - če ti bo tako lažje ,da ne rabiš pomanjševat

(odgovor članu PERSIDA)
Neposredna povezava do sporočila: 2659
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 10:03:41   
sončko
mama milchy, ja seveda ti pošljem slikice našega vozka na mejl! naslov mi napiši v ZS!

mi smo vse kupili v trgovini BUŠI v Ljubljani, tudi adapterje (mislim, da so nekje 40 eur)!

hej, kako, da še nisi videla tega vozeka! zadnjič smo bili na primorskem Portorož, Piran, in jih je bilo kar nekaj! :-)

lp

(odgovor članu PERSIDA)
Neposredna povezava do sporočila: 2660
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 11:16:56   
felix7
IZVIRNO SPOROČILO: yania

Hvala za čestitke..sem kar zmatrana danes, spet....

Samo nekaj bi vprašala:
ALI tudi vaši user posted image  tako pestke skupaj tiščijo?....naš jih fuuul, da je čisto zaliman tja v rokice, mu komaj umijem ko se kopava..kar ne sprosti jih....

nočko...lepe sanje...


ja, Jure tudi tišči rokice skupaj, kot da bi kaj skrival v njih user posted image  še posebej, kadar bi rada nohte postrigla ali pa ko sem včeraj hotla njegove odtise vzet... pobarvala sem še nekako, da bi pa odprl dlan, da jo odtisnem na papir... ni šans user posted image  tako da je bil rezultat samo en kup packarije in umivanje rokic user posted image

_____________________________

Postati mama, in to še na materinski dan, je čudovito.

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 2661
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 11:19:34   
Grahec
držane rokic v pestke - do tri mesece ni nič narobe, če ima dojenček večino časa sitsnjeno pest Od začetka tako da je palček na sredini, kasneje pa naj ne bi bil več. Če pa pesti ne razpre ob stimulaciji ali če ga daš recimo kravce past... pa je to ko je star nekako tri mesece res en od pokazateljev zategnjenosti. Bodite malo pozorne, ali tudi raje gleda v eno smer, se rad steguje nazaj... Čeprav Lucija tudi pri pasenju kravic zaenkrat drži roke v pest, le da ni čisto stisnjena, nima pa zategnjenih mišic.

Pa še eno vprašanje: Ali vas bo tudi vas obiskala patronažna še enkrat pred prvim ceplenjem? Meni je rekla naj jo pokličem, da pride in razloži o možnih reakcijah, zbijanju temperature... k sestri pa ne prvič ne drugič ni prišla... A je to kakor kje?

Aja, če katera uporablja samo eno vrsto plenic, se priporočam za kupon za brezplačne z DM, če ste v baby klubu. Nam so super!

< Sporočilo je popravil Grahec -- 15.5.2009 11:32:21 >


_____________________________

Ljubezen je iznajdljiva do neskončnosti.
(sv. Vincencij Pavelski)

(odgovor članu sončko)
Neposredna povezava do sporočila: 2662
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 11:44:28   
Grahec
PERSIDA, joj kako sta luštna!!! Pa vedno jih tako lepo oblečeš...user posted image user posted image user posted image A lahko še napišeš kateri je kateri jaz pojma nimam! user posted image

_____________________________

Ljubezen je iznajdljiva do neskončnosti.
(sv. Vincencij Pavelski)

(odgovor članu Grahec)
Neposredna povezava do sporočila: 2663
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:23:56   
Najaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! user posted image

A to je pa šlo skozi? user posted image  Kok sem jezna, kadar se razpišem in me vrže ven!!! user posted image user posted image user posted image

V glavnem, napisala sem, Grahec hvala za razlago o pestkih. Se mi je zdelo čudno, ker pol bi vsi user posted image  bili zategn jeni.
Kar se tiče cepljenja, ima naša P navado, da na isti dan ob isti uri naroči več dojenčkov in pove vse o cepljenju in jih potem cepi. Mi je sestra rekla, da bo trajalo vse skupaj kakšno uro.

Plenice pa - meni so tudi najbolj všeč dm-ove. Nekaj časa sem kupovala mullerjeve, ampak te dm-ove so veliko bolj mehke in vpojne, a ne?

PERSIDA, temu se pa reče bratska ljubav! user posted image user posted image
In hvala - sem dobila prejle pošto. user posted image

< Sporočilo je popravil Najaa -- 15.5.2009 12:26:58 >

(odgovor članu Grahec)
Neposredna povezava do sporočila: 2664
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:32:49   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: NoBady

IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

Moj pa sedaj spi že od 10.30 ure user posted image , pa je pred tem pojedel le 80ml mleka...? Očitno se je zmatral, ker ni včeraj nič spal čez dan.

Jaz pa sem med tem časom uspela skuhati kosilo, pomiti strešna okna, pospraviti predsobo, plačati položnice (Bank@net user posted image ), pa še kaj.... user posted image



user posted image user posted image super...ma si važna ejuser posted image
zdej lahko pa še k men kej prideš, mam jst tut dost za delat, pa nekak ne uspem...saj takrat ko pa že mam čas, se pa raj mal dol usedem user posted image



Jaz jaz bi se tudi raje, samo sem ŽIVČNA, če ni vse na svojem mestu...user posted image user posted image

(odgovor članu NoBady)
Neposredna povezava do sporočila: 2665
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:32:52   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: Nina00

Cita user posted image user posted image user posted image user posted image Saj bo boljše, boš vidla.


IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Naja vse najboljše! user posted image user posted image user posted image

Jaz sem bila pa pri G zaradi bolečin v trebuhu in imam vnetje. user posted image  Čez en mesec si bom pa verjetno dala mireno... bom še premisla, ampak naročena sem že. user posted image  


Mirena- meni je že dala recept in jo imam že doma, in ko dobim user posted image , si jo grem vstaviti...



Kokica kaj si že dobila menstruacijo, da čakaš nanjo za vstavitev?


NE, nisem še je dobila. user posted image Ko sem bila pri G je preko UZ pogledala in mi rekla, da se en folikel že pripravlja, torej, da bo user posted image   kmalu. user posted image user posted image user posted image Ko jo pa dobim, pa moram tam nekje 3 dan M na vstavitev!

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 2666
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:32:54   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: felix7

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Naja vse najboljše! user posted image user posted image user posted image

Jaz sem bila pa pri G zaradi bolečin v trebuhu in imam vnetje. user posted image  Čez en mesec si bom pa verjetno dala mireno... bom še premisla, ampak naročena sem že. user posted image  


jaz sem tudi G vprašala za mireno, pa je rekla, da mi je ne da, če misliva kmalu še na enega otročička... No, ne misliva glih čisto takoj, ampak potem, ko bo Jure star kakšno leto in pol, bi pa razmišljali o naslednjem. Sem jo tudi vprašala, kakšno je njeno mnenje o mireni in je rekla, da je polovica žensk super zadovoljnih, sploh ne vedo, da jo imajo, druga polovica pa strašno nezadovoljnih, ker kar naprej krvavijo, celulit se pa kopiči abnormalno... Čisto odvisno pač od vsake posameznice.


Se strinjam. Tudi mene je vprašala kdaj mislim imeti 2. otroka, pa sem rekla, da tam čez ene 4 ali 5 let. Pa je rekla, pol pa okej! user posted image Mirena se priporoča tudi med dojenjem, tak kot tablete cereste (al kak se napiše).
Je pa res, da je pač odvisno od ženske, kako jo telo sprejme. Drugače pač sledi odtranitev!

(odgovor članu felix7)
Neposredna povezava do sporočila: 2667
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:32:56   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: felix7

Cita - drži se! user posted image user posted image


Se podpišem! user posted image

(odgovor članu felix7)
Neposredna povezava do sporočila: 2668
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:32:59   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: dolči

Joj že cel teden vas berem in sem šele zdaj prišla na tekoče.

Evo mi rastemo in se redimo. Iz 145g oz. kasneje po padcu na 1275 smo zdaj prilezle na 4360g. Je pa naša pikica zbolela. Že od rojstva ima vnetje učka in menda gre za zožen solzevod. Zdaj ma tem kjer je solzevod zatečeno (ima kar bunkico) in skoz se ji gnoji. Smo dobili hiconcil pa ne pomaga ravno najbolj. Jutri bi morali imeti prvo  cepljenje ampak bomo šli kar nazaj zarad učka. Je rekla,da če ji ne bo prijel antibiotik,da bo šla na infuzijo na drug antibiotik. Zdaj se pa tresem,da bomo res pristale v bolnici. Brrrrr. Kot,da je že ni blo dovolj.

Cuclji : moja je že po aventovi 3 in ji prav odgovarja. Poje nekje 100 oz. 110 nekje v 15 minutah in vmes še kupček.

Kontracepcija: Jaz sem bila včeraj pri G. Mi je dala kar tabletke neke Carazette,ki jih lahko jemlješ tudi med dojenjem.


Drugače pa smo zvečer od 20-22 sitni in jemo večkrat kot sicer,malo imamo krčev,malo pa je joka kar tako in se mormo nosit.
Ponoči pa spi od po 11 nekje pa do 4, pol 5.

Evo toliko od mene.


Tudi meni je te predlagala, ki so primerne tudi med dojenjem, pa sem se raje za mireno odločila.

(odgovor članu dolči)
Neposredna povezava do sporočila: 2669
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:33:01   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: yania

Hvala za čestitke..sem kar zmatrana danes, spet....

Samo nekaj bi vprašala:
ALI tudi vaši user posted image  tako pestke skupaj tiščijo?....naš jih fuuul, da je čisto zaliman tja v rokice, mu komaj umijem ko se kopava..kar ne sprosti jih....

nočko...lepe sanje...


Ja, tudi moj. Le včasih jih razpre!

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 2670
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:34:13   
Najaa
KOKICA, zakaj moraš pa ti čakat na M? Meni je rekla, da ni treba. user posted image  Tak da mi je kar dala datum čez en mesec, da pridem, ker moram pa najprej tole vnetje pozdravit.

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 2671
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:45:14   
Steffi
IZVIRNO SPOROČILO: PERSIDA

Midva sva najboljši par :)
user posted image


Najaa - malo dela za tebe :)


kako srčkana slikca  

_____________________________

Čudež življenja lahko doumemo le tedaj, ko pustimo, da se dogodi to, česar ne pričakujemo.

Paulo Coelho

(odgovor članu PERSIDA)
Neposredna povezava do sporočila: 2672
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 12:50:24   
Grahec
Najaa, kaj vem meni so DM plenice fajn, ker imajo zelo raztegljive trakce (selotejpke), pa mehke so, ampak mullerjeve so pa bolj upojne. Pri teh DM, se včasih kar kapljice kotrljajo, ko jo previjam. Oboje pa fajn prenaša in zdaj so mi od DM midi (3) super (so 4-9), ker mullerjeve so večje (5-9). Prej so bile pa mullerjeve zakon. Bom kar malo kombinirala, saj cena je tam tam.

< Sporočilo je popravil Grahec -- 15.5.2009 12:57:12 >


_____________________________

Ljubezen je iznajdljiva do neskončnosti.
(sv. Vincencij Pavelski)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2673
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 13:10:56   
Steffi
Oj,

Mama_m super, da je z Žigcem in Leo boljše. Se vidimo torej v ponedeljek pri P in tudi pregled kolkov imamo na isti dan. Mogoče se tudi tam srečamo, saj drugače se itak ne uspemo. Jaz se tako težko s komerkoli dogovorim za srečanje, ker je vse odvisno od razpoloženja našega pikeca.

Stiskanje rokic tudi mi imamo težave s stiskanjem rokic, ko jih je včasih nemogoče odprt. A to je povezano z zategnjenostjo? Taj Gabriel tudi ves čas moli te rokice v usta in se nenormano slini.

Najaa glede zategnjenosti vidve že hodita na fizioterapijo. Kako to zgleda? Tudi nas verjetno to čaka, saj že pri prvi posvetovalnicei je rekla, da bomo morali v RA če bo še vedno tiščal glavico nazaj. Stanje se mi zdi se je še poslabšalo, ko histerično joka se čist obrne nazaj. Prej pri previjanju nismo imeli nikoli težav, sedaj pa se dere, obrača na bok in moli glavo nazaj. Včasih mu je nemogoče obleči pampersko. Kaj naresti ko otrok moli glavo nazaj? P je rekla da je treba to popravljat, ampak takrat ko ga popravljam se pikec še bolj zategne.

Mi smo danes stari že cela dva meseca. Bravo Taj Gabrile, da si zdržal z mamico in še nisi pobegniluser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Čudež življenja lahko doumemo le tedaj, ko pustimo, da se dogodi to, česar ne pričakujemo.

Paulo Coelho

(odgovor članu Steffi)
Neposredna povezava do sporočila: 2674
   RE: Marčevski zvončki in trobentice 2009
15.5.2009 13:10:56   
mediuhec
persida: ti si car!
pesti: naš tudi tko pesti skup tišči da je joj, kdo bi si mislil, da so dojenčki tko močni

kontracepcija: dobila sem tablete cerazete, mirene ne ker če bo sreča naročimo dojenčka čez kako leto, dve

naš je malo potegnil razmake med hrano, tko na 3 ure že gre, včasih sicer manj (na srečo ne ponoči)

dajte mi povedat, a so vaši dojenčki ko so budni tud tko naspidirani kot naš? naš tko miga, se meče po podlagi, brca da je kaj, včasih se ful meni z nami? mislim če se spomnim otrok od koelgice, so bili tako pridni, ležali v ležalniku ali spali v vozičku.. . (morda sem si pa slabo zapomnila :-))

očitno smo ga pa zaradi krčev preveč nosili po rokah in zdaj ne da mir niti v vozičku. kje pa da bi zaspal, no če ga dam iz vozička na roke in če mi ga uspe uspavat, potem spi v vozu pol ure, potem bi pa spet po rokah. samo kaj pa naj- saj  ne morem pustit, da se mi joka? a ma kdo nasvet glede tega, ker zdaj "ne morem" niti v mesto za dlje časa, ker bi se on nosil, ne pa ležal v vozu?

MB: a ste že kaj določile datum srečanja? lahko pa pridete k meni domov na obisk blizu magdalenskega parka, če bo moj tečen (ga bo zvijalo). sam prej povejte, da mal pospravim he he.

(odgovor članu Grahec)
Neposredna povezava do sporočila: 2675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?