|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kateri prvi čeveljčki
4.5.2009 20:19:28   
suzanica
Živjo, zanima me kakšni so bili prvi čeveljčki. Naš je star 8 mesecev. Kaj ste kupovale - opanke, odprte spredaj, zadaj,,,...??? LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kateri prvi čeveljčki
4.5.2009 21:06:41   
bskrle
A ni še prezgodaj za čeveljčke, tam 11-12 mesec, ko shodijo. Cicibanove, polzaprte

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kateri prvi čeveljčki
4.5.2009 21:18:53   
analucija
jaz sem mu jih kupla pri osmih, ker se je začel vstajat in kmalu tudi hodit ob opori. cicibanove, opetnik naj bo trd, da je nogica stabilna in to ciciban je.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kateri prvi čeveljčki
4.5.2009 22:35:21   
Najaa
Moja jih je dobila pri 10m, da je lahko tudi na sprehodu šla malo okoli vozička. user posted image  Kupila sem ji pa ciciban softy take zaprte jesenske.

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kateri prvi čeveljčki
4.5.2009 23:25:51   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Živjo, zanima me kakšni so bili prvi čeveljčki. Naš je star 8 mesecev. Kaj ste kupovale - opanke, odprte spredaj, zadaj,,,...??? LP


shoo shoojeve copate user posted image
joj, še vedno ste "nore" na cicban čevlje ...

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 6:18:15   
nicolina
Pediped user posted image , najbolši za prve korake, ker ima otroška nogica boljši stik s podlago.
Meni se zdijo Cicibanove preveč okorne, težke in še drage.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 8:13:43   
sxy
Prvi čeveljčki naj ne bi bili trdi, težki,... Taka so bila stara spoznanja.
Po novih raziskavah naj bi bili prvi čeveljčki mehki in čimbolj podobni bosi nogi, saj se tako otrok lepše in lažje nauči hodit, ima boljši stik in oprijem. Najboljše za prve korake je da je čim več bos, a ker vzunaj ne more biti bos, priporočajo čim mehkejše čeveljčke.
Ciciban pogrne na celi čtri, saj je preveč okoren čevelj za takšne male nožice.
Mi smo imeli in še imamo pediped in sedaj bomo nabavli še pedoodles, so ravno tako mehki edin podplat imajo še malo bolj za zunanje pogoje:pesek, kamenčki, ...


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu nicolina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 8:42:46   
alijana
Kje pa kupite pediped?

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 8:49:47   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: alijana

Kje pa kupite pediped?


www.malamasa.si
www.mojskratek.si
www.minisvet.si
...

Jaz sem svojemu sinu kupila sho shoo copatke, ko še ni hodil in se je postavljal na noge, doma v stanovanju je imel ali tiste copate ali je bil bos (pa abs zoknčke gor), za ven sem mu pa kupila usnjene in mehke (upogljive) čevlje (najprej gležnarje, ker je bila zima), sedaj nosi fisher price teniske.
Cicianke so pa že preživete oz. ne vem kaj študirajo, da delajo tako trde čevlje za otrokeuser posted image , pa cena je ene 3x pretirana.

(odgovor članu alijana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 8:50:10   
Katy78
Ravno včeraj sem v RA brala, da morajo biti prvi čeveljčki mehki in spredaj dovolj široki, da so udobni. Biti morajo tako mehki, da če ga z enim prstom primeš pri peti in z drugim pri prstkih ter stisneš, se morajo upognit. Čevlji, ki so jih včasih priporočali (trd opetnik, opora za stopalni lok in celo čeveljčki do gležnjev za kao večjo stabilnost), ki otroško stopalce "omejujejo", naj bi naredili več škode kot koristi. Sicer pa naj bi bil otrok čim več bos in čeveljčkov ne rabi dokler res dobro ne shodi in posledično čeveljčke rabi za zaščito stopalc. Našo RA vodi priznana razvojna ortopedinja, ki je ustanoviteljica razvojnih ambulant nasploh, tako da ji popolnoma verjamem. user posted image

(odgovor članu alijana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 8:53:42   
higuys
primigi

living kitzbuhel

oboji zelo mehki, usnjeni.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 13:20:30   
totimato
Ciciban.

lp

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 13:36:00   
alijana
Barika hvala za odgovor. Kaj samo preko spleta? Nimajo trgovine? KAko pa izberete številko preko spleta? Meni se zdi, da je vseeno fajn, če otrok proba čeveljček.
Hvala

lp

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 13:39:56   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: alijana

KAko pa izberete številko preko spleta? Meni se zdi, da je vseeno fajn, če otrok proba čeveljček.

lp


V pomoč http://www.pediped.com/ShoeSizingChart.pdf

(odgovor članu alijana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 13:46:33   
Anonimen
Moji sem kupila Geox polsandale.Mehki,zracni,udobni.

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 15:30:46   
J.L.
pedoooles. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 15:51:50   
Leiah
Dokler ni prav shodil je imel oz. jih se ima shoo shoo copatke, sedaj pa zunaj veselo nosi njihovo novo kolekcijo shoo shoo smile - super ceveljcki!!

_____________________________

Lp

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kateri prvi čeveljčki
5.5.2009 19:49:19   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: analucija

jaz sem mu jih kupla pri osmih, ker se je začel vstajat in kmalu tudi hodit ob opori. cicibanove, opetnik naj bo trd, da je nogica stabilna in to ciciban je.


Ja, prav je kupit, ko se  začnejo na noge postavljat, ne šele, ko že prav hodijo, tako da je treba, da ima gleženj oporo. Naši smo tudi kupili cicibanove.

Cicibanovi so različni, nekateri so za starejše in so res težji, mi imamo pa kar fajne za to starost (10m).

Nam je P priporočala takšne z oporo v gležnju, torej ne premehkih...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kateri prvi čeveljčki
6.5.2009 8:46:24   
jonna
Nam je P priporočala takšne z oporo v gležnju, torej ne premehkih...


A je P pediatrinja ali prodajalka? user posted image No, malo se hecam.
Ker mi nič čisto nič več jasno. user posted image
V včerajšnjem Delu je članek, kjer predstojnik ortopedske klinike ljubljanskega UKC poudarja, da je opora za gleženj (trd opetnik) zastarelo prepričanje in je najbolje, če otrok čiveč hodi bos oz. v nogavičkah s protidrsnimi čepki. Čevlje naj ima samo za zunaj (ker pač ne more hoditi bos). Popolnoma nepomembno pa je, kako visoki so, le da so zračni, dobro pregibni in dovolj prostorni.

Podobno je povzela Seven zgoraj pod "opozarjamo" Kakšni naj bodo prvi čeveljčki?

Ko pa se razgledujem za otroškimi čevlji, me prodajalke povsod opozarjajo na trd opetnik in da kakšno škodo bom naredila otroku brez takšnih čevljev, saj mora vendar imeti oporo v gležnju. Ko čevelj skušam prepogniti, je pa trd ko granitna kocka. user posted image
Ko se otrok postavlja na noge v stajici ali hodi ob kavču in nima nobene opore v gležnjih, je pa vse v redu? Pa je pri teh prvih korakih še najmanj stabilen.

Res ne vem, kje mamice dobite kvalitetne čeveljčke, ki jih pred nakupom lahko otroku tudi pomerite. Razen seveda v Cicibanu, kjer so tudi tisti kao najmehkejši trši kot za odrasle. Prek spleta na podlagi simbolične sličice čevljev za otroka pač ne morem kupovati.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kateri prvi čeveljčki
6.5.2009 15:50:20   
dejzi
Mi smo ravno včeraj kupili čeveljčke Superfit (9m), copatke pa je dobila že pri 7m, pravtako Superfit.
Cicibanovih pa ne spravimo na nogico....pa še pretrdi so.user posted image

< Sporočilo je popravil dejzi -- 6.5.2009 15:53:11 >


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu jonna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kateri prvi čeveljčki
6.5.2009 16:40:37   
Anonimen
jonna,tocno tako.Sem ravn hotela napisati,da je za otroke najbolje ce so bosi ali v stunfkih-copatkih z bremzicami.Potem trdi,visoki..cevlji,nekako ne grejo zraven.
Kupovanje prek spleta...ze oblekce ne,kaj sele PRVE ceveljcke.

(odgovor članu dejzi)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kateri prvi čeveljčki
6.5.2009 17:46:05   
slovenka
Hm, naša P pa je rekla, da še pupa ni stabilna v gležnjih in da rabi pravo oporo, naj ne kupujemo kakšnih poceni tenisk, ampak prave čevljčke... ni rekla, da bi bilo samo z gležnji naše pupe kaj narobe, ampak na splošno. Madonca no, spet različna stališča strokovnjakov user posted image Je pa naša P starejša, tako da mogoče ni up to date user posted image SAmo pri naši pupi vidim, da ji Ciciban ustreza, lepše stoji v teh čevljih, kot v prejšnjih, ki so bili bolj mehki.Hmmm

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kateri prvi čeveljčki
6.5.2009 17:53:29   
Anonimen
slovenka,seveda morajo biti ceveljcki kvalitetni,ne kr neki.A imas tiste fensi za k oblekci v mislih...ker take ima moja bolj zaradi lepsega,za slikat in v vozicku sedetuser posted image

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kateri prvi čeveljčki
6.5.2009 21:30:15   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

slovenka,seveda morajo biti ceveljcki kvalitetni,ne kr neki.A imas tiste fensi za k oblekci v mislih...ker take ima moja bolj zaradi lepsega,za slikat in v vozicku sedetuser posted image


Tiste je imela za krst pri pol leta. So res kar nekaj user posted image Tisti res niso iz cicibana


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kateri prvi čeveljčki
6.5.2009 21:35:14   
barbaw
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ravno včeraj sem v RA brala, da morajo biti prvi čeveljčki mehki in spredaj dovolj široki, da so udobni. Biti morajo tako mehki, da če ga z enim prstom primeš pri peti in z drugim pri prstkih ter stisneš, se morajo upognit. Čevlji, ki so jih včasih priporočali (trd opetnik, opora za stopalni lok in celo čeveljčki do gležnjev za kao večjo stabilnost), ki otroško stopalce "omejujejo", naj bi naredili več škode kot koristi. Sicer pa naj bi bil otrok čim več bos in čeveljčkov ne rabi dokler res dobro ne shodi in posledično čeveljčke rabi za zaščito stopalc. Našo RA vodi priznana razvojna ortopedinja, ki je ustanoviteljica razvojnih ambulant nasploh, tako da ji popolnoma verjamem. user posted image


Boš pa vprašala ortopeda na polikliniki pa ti bo rekel, da otrok rabi čevlje na ciciban varianto.

Je pa dosti od otroka odvisno. Moj sin je takoj veselo korakal v cicibankah, hčerka pa je prvo imela mehke copatke, ker v cicibankah ni znala hodit, v copatkih pa.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?