|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 9:38:59   
Abbey
tako kot so bili včasih?

Kaj pa vem, za te praznike smo imeli slabe izkušnje. No v hotelu kamor smo šli so bili v redu, za ostalo pa ne morem reči. V vsakem lokalu so nas postregli kamor smo šli na kavo, vendar hladno, zadržano, če sem prosila za vodo jo sploh prinesli niso, ko so tamali na stojnicah gledali stvari in ko sem spraševala za ceno so nam rekli višjo kot so jo rekli gospe pred nami, skratka neprijaznost, hlad, občutek, da smo jim odveč.

Potem pa smo prišli na PLAČLJIVO parkirišče, kjer smo pošteno plačali parkirnino oz. kupili listek, ko smo prišli iz sprehoda pa smo imeli razbito luč na avtu, in črte na avtu pa je spet škode za več sto evrov.

Ma, me je čisto minilo da hodim dol, le najbližje mi je zaradi otrok. Kakšne so pa vaše izkušnje, sem prav razočarana, v bistvu ti ta neprijaznost vseeno malo pokvari dopust.

Kaj pa ve mislite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 9:41:45   
Anonimen
Kaj pa ve mislite?


Grem, kamor si zelim na dopust.
Nikjer nimam tezav, ne v Sloveniji, ne drugje.

Se pa drzim nacela Vreme je odvisno od tvojega pocutja. Do zdaj deluje.

(odgovor članu Abbey)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 10:18:40   
Bojana82
Mi smo bili te dni na Krku, pa je bilo hvalabogu vse okej.....čeprav moram priznati, da me je malo skrbelouser posted image ....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 10:21:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Abbey
Kaj pa ve mislite?

Jaz ne mislim, ampak vem, da se do mene vedno obnašajo sprejemljivo. Če pa že kdaj kje naletim na kakšno zamorjeno bitje, pa tako ali tako ves čas serjem klamfe in se začnejo vsaj križat, če že ne režat. user posted image

(odgovor članu Abbey)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 10:33:59   
rija
ojej....user posted image

upam, da se kaj unesejo....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Abbey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 10:44:38   
NevenkaP
Zaenkrat nimam ne jaz ne moji bližnji niti ene slabe izkušnje. No, v Rovinju se že par let obnašajo zelo hladno, sicer korektno, ampak občutek ni ravno ok. Imam pa zelo, zelo dobre izkušnje z Lošinja in iz Bal.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 10:48:31   
Kamikaza
Nč ni narobe z nami, Hrvati, sam če nekateri Slovenci pridejo k nam in se obnašajo, kukr da so Boga za jajca prjel, se pol ne čudt, če jih obravnavamo na tak način. Pa ni mišlen zate, Abbey, ampak na splošn.

_____________________________

Kdor visoko leta .................... = PILOT :-)

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 10:52:31   
marcela
Ja no tudi pri nas kdaj naletim v kakšni trgovini, vuradu, v zdravstveni ustanovi ali v gostilni na kakšno zelo neprijazno bitje.  Včerajšnji dogodek bi pa res lahko označila za provokacijo, za nacionalistično boarvano. Smo bili v živalskem vtru v Zagrebu in po ogledu smo se odločili iti na pico.  Ko smo nekaj časa sedeli za mizo brez jedilnega lista je prišel natakar vprašat kiaj bomo. Sem ga po hrvaško prosila za jedilni list, rekla da bomo še malo pogledali, pijačo smo pa naročili. Sin je naročil coca colo, mož pa kavo z mlekom, oba sta rekla kar po slovensko namesto kolu in cafu. Po več kot 20 minutah se je natakar primajal z pijačo , jaz in obe hčerki smo dobile naročen sok,možu je namesto kave prinesel pivouser posted image , sinu pa vodo v flaškiuser posted image  Je mož rekel, da nista to naročila, on pa izjavi, da ima gužvo in naj na Hrvaškem govorimo Hrvaško, ker nas sicer ne razume, ko pa pride v Slovenijo na Roglo, pa tudi on govori slovenskouser posted image user posted image user posted image  
No nad izjavo smo bili zgroženi, ker je v času tega dialoga mlajša hči začela že piti sok, je mož rekel naj ga spijemo in ga tudi plačal 70 kunuser posted image  No na ostalo pijačo nismo več čakali,večerjali smo nato na naši strani.
Pri nakupu vstopnic na plitvičkih jezerih in v živalskem vrtu so bili pa o.k.,zato še jaz vedno vseh ne mečem v isti koš. Tudi Slovenci smo zelo različni, eni močno nacionalistično nastrojeni, drugi pa ne.  Tako pač je.  Mi bomo še vseeno kdaj šli na Hrvaško, čeprav na morje pa tja ne gremo, ker pač na Djerbi za isti denar dobimo več.

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 10:53:58   
Kamikaza
IZVIRNO SPOROČILO: marcela
Pri nakupu vstopnic na plitvičkih jezerih so bili pa o.k

Če bo meu kdo kdaj kkšn problem na mojih Plitvicah, nej kr men pove - pou familje, k dol živi, dela na jezerih. Jih bom že jst u red spravu. user posted image

_____________________________

Kdor visoko leta .................... = PILOT :-)

(odgovor članu marcela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 10:55:20   
marcela
kamikaza No jaz tudi mislim, da ne, pa z Slovenci tuni ne, je pa z politiko, ki zastruplja odnose med Slovenci in Hrvati.

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu marcela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 10:56:20   
Kamikaza
Pr ns na Plitvicah so itak tolk navajeni useh mogočih turistov, da jim je sladko ravno, u katerem jeziku kupš karto in sok. user posted image

_____________________________

Kdor visoko leta .................... = PILOT :-)

(odgovor članu marcela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 11:31:01   
gita10
jaz pa nikoli nisem imela problemov z Hrvati. Sem delala 7 let na Hrvaškem še vedno imam največ poslovnih partnerjev na Hrvaškem, najboljša prijateljica je iz Zagreba in nimam nič drugega kot samo pozitvne izkušnje z njimi. Je pa res, da včasih ko je vse naostreno delamo iz muhe slona. Jaz sem že neštetoktat v gostilnah dobila drugo pijačo katero sem naročila.
Kamikaza, kar se pa Plitvic tiče in Ličanov oni se pa itak z Slovenci ne obremenjujejo.

(odgovor članu Kamikaza)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 11:31:53   
Kamikaza
Ma ne sam s Slovenci - jst mam filing, da je njim ravno za use. user posted image

_____________________________

Kdor visoko leta .................... = PILOT :-)

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 11:34:19   
Splišni
Pri nas so bili v hotelu normalno prijazni, kamor smo pa šli na kavo oz. pijačo, je pa itak vse šiptarsko. Oni so pa tudi prijazni.

(odgovor članu Kamikaza)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 11:35:27   
gita10
ja jim je sedaj sam jaz sem bila dol nekaj česa 96 in 97 pa jim ni blo glir ravno za vse- ampak to je pa že druga zgodba.
Drugače pa sam da je rakija pa jagnjetina in jim je res ravno.

(odgovor članu Kamikaza)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 11:37:41   
Kamikaza
Tisti, k jih jst poznam, kar pomen tkorekoč celo selo, so čisti flegmatiki. Boli njih, al so turisti al jih ni. Če so, bojo kasiral, če jh ni, bojo pa svoje vrtičke okopaval in žrl rakijo u prvi kafani. user posted image

_____________________________

Kdor visoko leta .................... = PILOT :-)

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 11:41:26   
Anonimen
Letos, če grem na Hrvaško, grem itak samo k sorodnikom, to je pa tud vse.user posted image   Vsi ostali me ne vidijooooooooooouser posted image

(odgovor članu Kamikaza)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 11:47:48   
gita10
sicer pa res ne razumem kako se lahko tolk obremenjujete z njimi. Mi smo bli na djarbi in so vsi bili kao ful prijazni. Moj, ki pa razume arabski mi je pravil kako so se uni natakarji norčevali iz enih slovencov za drugo mizo. Stvar je samo v tem, da njih ne razumemo. Ampak hrana je boljša, morje mi je tud o.k., plaže so mi dobre. tak ne vem zakaj bi dovolili enemu natakarju, ki ima slab dan pokvarit dopust.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 12:05:07   
vika1
Mi smo pa zdaj v Zadru in ne vidim nobene razlike,tak čudno-hladen odnos je bil vedno.Enkrat čakaš 20 min na kavo,enkrat pa dobiš takoj,odvisno na kakšo osebo naletiš.Ampak meni je čist vseeno,pač spregledaš to in uživas po svoje.

_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 12:24:26   
Bojana82
Je pa nekaj, če vas moti odnos istrskih - kvarnerskih hrvatov .....pojdite raje v dalmacijo, tam so vsi ljudje prijazni, gostoljubni in dobrosrčni ( no verjetno se najde kakšna izjema tako kot povsod, toda jaz nanjo še nisem naletela )user posted image

(odgovor članu vika1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 12:27:34   
TomTaylor
Še nismo imeli slabih izkušenj s Hrvati. Prej obratno - Slovenci se na Hrvaški obali obnašamo  kot da smo nekaj več - da do nas pa morajo biti prijazni, morajo nam prinesti kavo z mlekom še predno smo jo sploh naročili, ma nekateri kar pričakujejo, da jim bodo še rit obrisali, ker so "samo Hrvati", mi pa Slovenci...
Dobre izkušnje imamo tako v privatnih namestitvah kot v hotelih. Vedno prijazni, ustrežljivi, pa za otroke smo ob odhodu dobili vedno kakšno čokolado, bombone ali drugo malenkost. Za starše pa vedno še kkšen liter domače "rakije" ali olivnega olja...

Mogoče k dobrim odnosom pripomore to, da že po defoultu nismo nastrojeni  proti Hrvatom. Jz grem prav z veseljem na hrvaško obalo, ker mi je lepo.

(odgovor članu vika1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 12:44:39   
mojcaziga
Mi že vsa leta hodimo na Hrvaško in sicer v app in še nikoli nismo imeli slabe izkušnje. Lastniki so še vedno sedeli z nami, smo še pri vseh naredili en večerni piknik, z dvema smo navezali še posebej prijateljske stike. Tudi ostali gostje, pa so bili v večini Slovenci, niso imeli nekih slabih izkušenj. Pa tudi nisem opazila, da bi lastniki app ali pa gostinci imeli do ostalih tujcev bistveno drugačen odnos kot do Slovencev. Vsepovsod lahko naletiš na neprijazne, veste kolikokrta se mi to zgodi kar v domačem mestu. Velikokrat gremo tudi v Bovec, pa je tudi tam en kup neprijaznih natakarjev, da ne bi o tem kako so se malemu posmehovali ko je vlekel po mariborsko. Pa jih je kar mali zabil, da kaj se smejejo sej tud sami ne govorijo slovensko user posted image .
Na splšno sem prepričana, da dobiš nazaj kar daješ, razen določenih, kot so zgoraj omenjeni, in so sami čist dovolj omejeni, da so sovražno nastrojeni proti vsem, ki niso taki kot so sami.
Moj v.d. moža ima tudi tak način, da v katerokoli državo smo do sedaj šli, je vedno poskušal lapati v njihovem jeziku in hrvaška pri tem ni izjema. Pol se mu pa mal nasmejijo, ko ne pove kaj prav (no, hrvaško kar obvlada), pa mal mu pomagajo in je prvi stik takoj vzpostavljen.

lp, mojca

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 13:20:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Jz grem prav z veseljem na hrvaško obalo, ker mi je lepo.



Jest sem tud tko govorila, dokler nisem ugotovila, da gremo za isti dnar lahko na Karibe za 14 dni. Tm so pa res prijazni.

Tko da na Hrvaško hodmo sam še na mimovoz al pa na škaškaškampe user posted image

Bajdvej, odnosi so za moje pojme normalni, pravzaprav so Hrvatje zelo odprti ljudje. Imam več izkušenj mutavimi kelnarji v Sloveniji kot na Hrvaškem.

< Sporočilo je popravil AnjaPH -- 2.5.2009 13:22:21 >

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 19:04:49   
donat


odvisno na katerega se namerišuser posted image , zdi se mi da tisti ki delajo z ljudmi so dokaj hladni, (vpliv slaba plača, mogoče je taki dan, mogoče dela za praznik, .... veliko je vplivov). Je pa nekaj res, Slovenci nismo priljubljeni z Hrvatiuser posted image ,

Pri nas, se tudi najde kakšen ne vljuden človek


lp

(odgovor članu Abbey)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: So na Hrvaškem še vedno prijazni
2.5.2009 19:44:45   
kajajaka
prijazni so posanezni ljudje in ne narod... torej poskusi. Če naletiš na prijaznega človeka, so še prijazni, sicer pa niso več user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?
gagaga

Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?

da (87%)

ne (13%)


Število vseh glasov: 30

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!