|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dilema - služba
18.3.2009 12:22:54   
Nur
Izteka se mi porodniška, ponujata pa se mi dve službi.

služba št 1.

+ zaposlili bi me s 7. stopnjo
+ del. čas samo dopoldan, vikendi, prazniki prosti 
+ večja plača

- šikaniranje na del. mestu
  tu sem delala pred porodniško, razmere so hude, nadrejeni te teptajo, zatirajo, nisi vreden besede človek....za primer ....v 3eh letih se je od 8 zaposlenih zamenjalo 5 oseb, delovna inšpekcija ve za razmere, a zaenkrat do ukrepanja še ni prišlo :(
- kot posledica šikaniranja so tudi odnosi med zaposlenimi na "psu"

služba št. 2

+ delo prijetno, nezahtevno, odnosi ok

- zaposlili bi me s 5. stopnjo
- plača nižja cca. 400 eur
- 3 izmensko delo, delo ob vikendih, praznikih

Kako bi se odločile? Imam 2 otroka: 1 leto in 5 let.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:25:04   
Stella Rossa
Jaz bi intenzivno iskala tretjo varianto....

(odgovor članu Nur)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:26:40   
Volga
poiskala 3. variatno.

V prvo ne bi šla, da mi kdo vse dneve po glavi serje, ni pod razno.

V drugo ne zaradi vikedov in praznikov in treh izmen.

če pa bi pod muz morala izbrati med tvojo 1., in 2. variatno bi izbrala 2. Samo da imam mir.

(odgovor članu Nur)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:27:12   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: Stella Rossa

Jaz bi intenzivno iskala tretjo varianto....



ja, za ta čas pa bi sprejela službo št.2


razen če si flegma in se šikaniranju ne posvečaš



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Stella Rossa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:27:42   
Anonimen
Jaz tudi. Če pa res moram izbirati med tema dvema variantama, bi se definitivno za drugo varianto. Zame so najpomembnejši ravno odnosi na delovnem mesti, precej bolj kot denar.

(odgovor članu Stella Rossa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:27:49   
sazi
čisto odvisno od tega, kakšne posledice na tebi pušča slabo vzdušje v bivši službi - če si dovolj flegmatika, da te take stvari ne žrejo in ne prizadanejo, potem zagotovo služba 1 -tudi zaradi ugodnejšega del. časa in majhnih otrok

če pa te razmere hudo ganejo, pa že zaradi svojega zdravja ne bi šla v službo1

(odgovor članu Nur)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:36:18   
TomTaylor
Ma, sej sploh ni dileme.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:42:10   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Stella Rossa

Jaz bi intenzivno iskala tretjo varianto....


verjetno bi tudi jaz naredila enako..

(odgovor članu Stella Rossa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:43:51   
PIRANJA
jaz pa bi zaradi poznavanja razmer izbrala 1. službo, že zaradi tega da ne stagniram, ves čas pa bila na preži za 3. službo. Nikjer pa ne piše, da tudi tretja ne bi imela enakih minusov kot pri prviuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:43:54   
Nur
ja, najbolje bi bilo tretjo....samo kaj ko imam tak poklic, da ni med najbolj iskanimi, službo dobiš če imaš srečo....
Sicer pri služi nisem izbirčna, delala bi vse...torej če katera ve za kako službo se priporočam....

Seveda me prizadane odnos nadrejenih.....ta mesec bi gospa ****** morala v pokoj, a si je premislila in bo še naprej zaj***** in sra**.
Zdaj me je pa kar groza vrnit se v službo. Dotična gospa zahteva red, drugače te nadere kot psa..... ni,maš pravice tudi a reči.....kar narediš je narobe (pa četudi si včeraj isto naredil pa je bilo vse ok - danes je narobe) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tudi jaz bi raje službo št. 2....čeprav je manj denarja - vsaj dihala bi svobodno......skrbi me le  delovnik   ...kolko bi potem bila z mojima sončkoma, čeprav po drugi strani si govorim....saj ni važno kolko časa smo skupaj, važno je kako preživimo čas....in da imata sončka srečno mamico, ne pa vso živčno, depresivno ko pomisli na službo....



(odgovor članu Nur)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:47:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz tudi. Če pa res moram izbirati med tema dvema variantama, bi se definitivno za drugo varianto. Zame so najpomembnejši ravno odnosi na delovnem mesti, precej bolj kot denar.


Tudi jaz.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:48:10   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: Nur



Seveda me prizadane odnos nadrejenih.....ta mesec bi gospa ****** morala v pokoj, a si je premislila in bo še naprej zaj***** in sra**.






No, pol pa tako nebo več dolgo tukaj. Kdo pa bo prevzel njeno mesto? A tudi kakšen zajebani?



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Nur)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:48:22   
sazi
in da imata sončka srečno mamico, ne pa vso živčno, depresivno ko pomisli na službo....


no, po tem opisu zagotovo ne bi šla v službo 1

(odgovor članu Nur)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dilema - služba
18.3.2009 12:50:47   
smejčica

Jaz bi pa na tvojem mestu vzela 1. službo in še naprej izkala kaj boljšega. Za to službo bi se odločila predvsem zaradi dobrega delavnika, da bi lahko bila več časa ob družini. Seveda pod pogojem, da bi bilo vzdržno v službi.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dilema - služba
18.3.2009 13:17:22   
end1
definitivno služba 2, same prednosti, otoka bi v obeh službah dopoldne morala imeti v varstvu. Torej ko so oni v varstvu narediš lahko vse potrebno, da ko si z njima si res z njima, vikend ko si prosta izkoristiš samo za družino. Sama imam službo št.2. Je pa res da ima partner normalen urnik od 7-15 in je lahko z njima, ko sem jaz v službi. Razliko v plači pa prineseš not npr. nižje plačilo vrtca, večji otroški dodatek, manj dohodnine plačaš državi.

Boljšo službo, če eno imaš, lahko iščeš toliko časa, dokler ni res dobra. Problem je če je nimaš in moraš sprejet vsako, tudi tisto z slabimi odnosi v službi.

(odgovor članu Nur)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dilema - služba
18.3.2009 13:20:51   
živa
Prvo. Čas z otroki je neprecenljiv, v izmenskem delu ga pa ne bi bilo toliko. Pa še vikende in praznike ne bi bila frej. In vzameš službo za nujno zlo in iščeš drugo.

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 18.3.2009 13:21:56 >

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dilema - služba
18.3.2009 13:22:06   
Nika v službi
Razmišljam podobno kot smejčica. Predvsem je zame tu pomemben delavnik. Če lahko nekako zdržiš, če je na vidiku kakšna sprememba po upokojitvi, če... bi jaz vzela 1. službo in to izključno zaradi ugodnega delavnika.

Jasno je, da so odnosi izredno pomembni in da ti praktično noben denar ne more odtehtati tega, pa vendar je vendarle pomembno tudi kvantiteta sobivanja. Ja, kvantiteta. Nihče mi ne more reči, da lahko odsotnost preko vikendov, praznikov, pa še ob neugodnem delavniku nekako kompenziraš s kvaliteto odnosov oz. s kvaliteto izrabljenega skupnega časa. Imam primer v sorodstvu in sorči, zame to ni družina, če je otrok po cele dneve v varstvu pri starih starših (ali drugje oz. Bog ne daj, prepuščen sam sebi), potem pa se isto dogaja še preko vikenda.

Sama pa seveda najbolje veš, kako si uspela živeti s stalnim stresom in šikaniranjem pred porodniško. Ti poznaš razmere in stopnjo težavnosti, zato se lahko edino ti realno odločiš. Koliko časa pa si bila tam pred rojstvom otročička? Če sem prav razumela, vsaj 3 leta. Kar ni kratka doba za take pasje odnose.

Presodi realno, pretehtaj možnosti, pogovori se s partnerjem. Dobro odločitev ti želim.

Vsekakor pa ne zanemari iskanje 3. variante.

p.s. V teh kriznih časih ne zanemarljivo preceniti tudi stabilnost podjetja, torej kje je ohranitev službe manj ogrožena...

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dilema - služba
18.3.2009 16:14:38   
Nur
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
. Koliko časa pa si bila tam pred rojstvom otročička?


malo več kot 3 leta - je pa sem všteto delo preko študenta, pripravništvo, delo preko podjemne pogodbe...tako, da sama nisem bila ravno tarča hudega šikaniranje, ker so me rabili in si preveč niso upali (saj so vedeli, da naslednji mesec ne bom podpisala nove pogodbe, če bo prehudo)...tiste ki pa so bile zaposlene za dol. čas ali nedoločen čas so bile pa reve user posted image user posted image  ..... zdaj pa si moram omislit službo za (ne)določen čas

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dilema - služba
18.3.2009 16:16:10   
Nur
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi


p.s. V teh kriznih časih ne zanemarljivo preceniti tudi stabilnost podjetja, torej kje je ohranitev službe manj ogrožena...


Obe službi sodita v javni sektor - služba št. 1 pod okrilje Ministrstva za delo, družino in soc. zadeve, služba št. 2 pod okrilje Ministrstva za zdravje

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dilema - služba
18.3.2009 17:33:42   
bumerang
Prvo.
Ga ni šikaniranja, ki bi bilo hujše od tega, da bi morala popoldneve in vikende preživljati v službi.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Nur)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dilema - služba
18.3.2009 17:42:47   
barika
za prvo službo in polovični delovni čas. ali pa če imaš toliko jajc, da tej dotični osebi poveš, da se ne pustiš je***at v glavo in da boš ustrezno ukrepala v primeru mobinga.
ali pa pač odmisliš zajebavanje in oddelaš tistih 8 ur in greš domov.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dilema - služba
18.3.2009 18:01:13   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

IZVIRNO SPOROČILO: Stella Rossa

Jaz bi intenzivno iskala tretjo varianto....


verjetno bi tudi jaz naredila enako..




Ko sem začela brati sem si mislila:srečnica, takoj po porodniški se ji ponujata dve službi! Ko sem brala dalje, bi pa tudi jaz kar tretjo varijanto iskala user posted image




_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dilema - služba
18.3.2009 18:09:06   
Anonimen
Verjetno sem ena redkih, ki bi se skoraj brez pomisleka odlocila za prvo varianto.

Ekstra bolj ugoden delovnik.
Poznano okolje.
Poznano delo. Tudi to je faktor, na katerega pozabljamo. Novo delo zahteva novo energijo in investiran cas in ni receno, da te to ravno tako ne izcrpa kot te lahko obcasno sikaniranje. Pod predpostavko, da gres v sluzbo delat in ne stempljat se.
Visja placa.

In nenazadnje dejstvo, da penzija je na vidku, ceprav se ni tu.

Zame sploh ni dileme. Sicer pa clovek vse prezivi; sama sem dozivela eno kolericno sefico oz. direktorco na zacetku sluzbe. Na zacetku je bil totalni sok, potem te zadeva ali povozi ali pa utrdi, da se ji upres. Po dveh letih sem rekla, ni je boljse sole.  

(odgovor članu Nur)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dilema - služba
18.3.2009 18:59:23   
jakaracman
Se strinjam z MIč.Prva definitivno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dilema - služba
18.3.2009 19:06:04   
liliana


Glede na to, da v službi št. 2 še nisi bila praktično ne veš kakšni so odnosi tam......in lahko da glede odnosov prideš iz dežja pod kap.....in glede na to, da si v službi št. 1 že delala in da praviš, da tebe pa niso ne vem kako teptali in šikanirali.....bi bila jaz za službo št. 1.....poleg tega pa je delo enoizmensko, vikendi prosti.....če pa bo šikaniranje tako moteče, pa pozneje lahko vedno greš in najdeš službo za 400 EUR na mesec manj in delaš troizmensko ter ob vikendih in praznikih.....

(odgovor članu Nur)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




ALI JE ZAKONSKI SVETOVALEC ŠE VEDNO TABU
carmencita

Ali bi poiskali pomoč zakonskega svetovalca, če v zakonu/zvezi škripa?

Nikakor NE (tujemu človeku nebi zaupala svojih intimnih težav v zakonu) (16%)

Mogoče (37%)

DA, SEVEDA (obrnila bi se po nasveti strokovnega zakonskega svetovalca) (46%)


Število vseh glasov: 123

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!