|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj dela dežurni zobozdravnik?
7.3.2009 20:51:17   
tajtaja
Neumno vprašanje, res.
Ampak mene je ponoči začel hudo hudo boleti zob in sem šla dopoldan k dežurni. V bistvu je zob zdravljen že pred časom, naj bi bil mrtevuser posted image ampak me boli kotuser posted image . Dala mi je med zoba nek trak z zdravilom, 10 minut obsevala in to je to.
Ker me je že tam kar naprej bolel enako, sem rekla če nič drugega ne more (odpreti zob ali kaj), pa je povedala, da če me bo ša naprej bolelo, naj priden spet jutri zjutraj po novi trak.
Zdaj pa ne vem, ali dežurni kaj konkretnejšega ne morejo delat ali kaj???
Boli me pa kot tristo hudičev, nobena tableta ne prime, zdaj sem si že iz obupa dajala domačo slivovico gor, pa umiri mogoče za par minut.
Do jutra bom še pop....user posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
7.3.2009 21:03:45   
Kontrakarambolšrauf
Jaz sem bila pri dežurnemu samo enkrat in mi je zob odprl oz. plombo staro dol pobral, zdravilo (ali mrtvilo, saj ne vem več) dal noter in začasno plombo čez in me napotil k svojemu zobozdravniku da mi zdravi dalje.

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
7.3.2009 21:21:10   
tajtaja
Jooj, če bi meni to naredila, zdaj ne bi trpela kot user posted image user posted image user posted image .
Kje je še jutro, upam da bo vsaj jutri nekaj ukrepala.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
7.3.2009 21:22:12   
benika
Meni je odprla zob in me brez kakršnegakoli zdravila poslala k svoji zobozdravnici na nadaljne zdravljenje. To je bilo pred enim mesecem, na vrsto pa pridem šele aprila (z odprtim zobom)user posted image  

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
7.3.2009 21:35:25   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Meni je odprla zob in me brez kakršnegakoli zdravila poslala k svoji zobozdravnici na nadaljne zdravljenje. To je bilo pred enim mesecem, na vrsto pa pridem šele aprila (z odprtim zobom)user posted image  

A ne no, a sedaj imaš pa v zobu luknjo.Nimaš zaprtega vsaj z cavitom.Šit kaj počnejo!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
7.3.2009 22:51:05   
benika
Jap, luknjo. In to ogromnouser posted image Je pa dobro to za hujšat...na desni strani ne morem grizt zaradi odprtega zoba, na levi strani pa ne zaradi manjše luknje v zobu. In tako sem bolj kot ne na tekoči dieti.user posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 10:42:07   
muška
če je zob že zdravljen pomeni da mora odstranit polnilo in ga zdravit še 1x, kar pa ni ravno enostaven postopek, plus tega rabi sliko, da dejansko vidi zakaj sploh gre. To zobarji zelo neradi počnejo, ker ni enostavno delo in tudi rezultat ni 100% zagotovljen.
Dostikrat vneta dlesen boli ko 300 hudičev, se zgodi, da tudi bolj kot zob user posted image  . Če ti je dala trak je očitno videla spremembe na dlesni (žep), ki se rad vname no kako to boli pa že veš user posted image

In ja dežurni zobarji nudijo samo prvo pomoč, kar pomeni odpiranje zoba, omrtvičenje živca, dajanje trakov, rezanje gnojnih "skul" itd.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 11:33:32   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Jap, luknjo. In to ogromnouser posted image Je pa dobro to za hujšat...na desni strani ne morem grizt zaradi odprtega zoba, na levi strani pa ne zaradi manjše luknje v zobu. In tako sem bolj kot ne na tekoči dieti.user posted image




a ti ni žal za svoje zobe in svoje zdravje, da čakaš na dieti dokler prideš na vrsto? medtem si lahko že ob zob..uredi si samoplačniško take zadeve- moj nasvet, si boš samo večje muke prišparala..

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 12:29:32   
benika
a ti ni žal za svoje zobe in svoje zdravje, da čakaš na dieti dokler prideš na vrsto? medtem si lahko že ob zob..uredi si samoplačniško take zadeve- moj nasvet, si boš samo večje muke prišparala..


Glej, samoplačniške zdravstvene storitve so blazno drage. Glede na to, da trenutno denarja nimamo odveč si tega ne morem privoščiti.user posted image . Bi pa z veseljem šla, če bi se le dalo.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 19:04:19   
jakaracman
Ja res je drago jaz sem ravnokar dala ponovno polnitev zoba čez in sem ob 800 eur.Vendra sem zadovoljna in pri koncesionarju pač nisem bila zadovoljna.Dokler si bom te storitve lahko privat privoščila si jih pač bom.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 19:35:41   
muška
samo to te je stalo 800 € ? user posted image   Pol maš pa extra dragega dohtarja! ker za ta dnar, bi mogla že skoraj krono (prevleko) zraven dobit user posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 20:49:22   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Ja res je drago jaz sem ravnokar dala ponovno polnitev zoba čez in sem ob 800 eur.Vendra sem zadovoljna in pri koncesionarju pač nisem bila zadovoljna.Dokler si bom te storitve lahko privat privoščila si jih pač bom.



800 eur za polnitev zoba- to je nemogoče. to je laž. mogoče ne veš kaj si plačala 800 eur- verjetno še prevleko zraven.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 20:51:58   
jakaracman
Ja to je dražje kot krona ohrani pa tvoj zob, ki mi ga je koncesionar hotel odstraniti.Je pa najboljši v SLo na tem področju.Pa to ni iz njegovih ust.Res pa je , da se čiščenje šteje po koreninah in moja 6 je imela 4.Skratka meni tega denarja ni žal.Sama delam v zdr in verjemi, da sem fino preštudirala kaj se mi izplača in kljub svojemu izbranemu zobozdravniku in vezah na stomi sem se odločila tako kot sem.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 20:58:14   
BUŠICA
aha torej ima 200 eur po kanalu. se strinjam s teboj, da je najboljše svoj zob ohranit, ampak je definitivno prenapihjena cena. me pa samo zanima kje dela ta "najboljši"? user posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 21:02:35   
jakaracman
V lj na različnih lokacijah.Pa ni 200 po kanalu, saj je od tega 100 plomba.

< Sporočilo je popravil jakaracman -- 8.3.2009 21:04:45 >

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 21:27:56   
muška
to je samo v tvojem priemru dražje kot krona user posted image  . Koliko pa ostale storitve plačaš? user posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 21:30:49   
rija
tajtaja....si še dobro odnesla.....jaz sem šla samo enkrat k dežurni, pa sem ostala "na živo" brez sedmice in pustila mi je nočne more za naslednji mesec, ko sem se zbujala vsa potna, v podoživljanju bolečineuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 21:34:21   
jakaracman
On mi je samo kanale čistil plombira drug.On se skratka ukvarja samo z kanali.Drugače plombe plačam če so majhne 60 eur in naprej do 100.vendar je to pri meni redko.Jaz si v večini čistim kamen, to mi delajo 1 uro in ne 7 min kot pri koncesionarju.To ponovno polnjenje kana so mi delali saj je prišlo do težav od prvega polnjenja pa je minilo 15 let.Drugače zob. obiskujem 2 ali 3 krat na leto za preventivo in čiščenje kamna.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 21:36:17   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: rija

tajtaja....si še dobro odnesla.....jaz sem šla samo enkrat k dežurni, pa sem ostala "na živo" brez sedmice in pustila mi je nočne more za naslednji mesec, ko sem se zbujala vsa potna, v podoživljanju bolečineuser posted image


A dej Rija pa kakšno mesarko mate to.V teh časih ko je na voljo toliko analgetikov je bolnika, da ga boli pustiti neetično.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 21:40:03   
jakaracman
Sicer pa Tajtaja kako si opravila.Ali je kaj bolje?

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
8.3.2009 22:27:13   
muška
Jaz vseeno trdim, da so te fejst nategnili s to ceno, ker zelo dobro vem kako to zgleda in kako poteka, vem tudi koliko je ocenjeno  in čiščenje kamna pri koncesinarjih ne traja 7 min, ampak krepko več. Seveda pa je marsikaj odvisno od posameznika, čiščenje kamna pa je plačniško tako pri koncesionarjih, v ZDju kot pri privatnikih

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
9.3.2009 8:17:47   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: muška

Jaz vseeno trdim, da so te fejst nategnili s to ceno, ker zelo dobro vem kako to zgleda in kako poteka, vem tudi koliko je ocenjeno  in čiščenje kamna pri koncesinarjih ne traja 7 min, ampak krepko več. Seveda pa je marsikaj odvisno od posameznika, čiščenje kamna pa je plačniško tako pri koncesionarjih, v ZDju kot pri privatnikih



nategnili je niso. so pa dragi, pač izračunaj 4 kanali-cca 700eur, zdravljenje, polnitev, kontrola z RVG..,pač LJ, v Mb so cene ziher nižje. za kamen se pa strinjam- nasploh v ZD-ju si vzamejo čas za posameznika 1 uro za kamen user posted image , koncesionarji prav tako user posted image , čakalnice pa polne..

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
9.3.2009 8:21:48   
jakaracman
IZVIRNO SPOROČILO: muška

Jaz vseeno trdim, da so te fejst nategnili s to ceno, ker zelo dobro vem kako to zgleda in kako poteka, vem tudi koliko je ocenjeno  in čiščenje kamna pri koncesinarjih ne traja 7 min, ampak krepko več. Seveda pa je marsikaj odvisno od posameznika, čiščenje kamna pa je plačniško tako pri koncesionarjih, v ZDju kot pri privatnikih


Lej jaz nisem pisala , da boš ti zdaj ocenjevala ceno, ki sem jo plačala, saj je v končni fazi vseeno ker je to pač moj denar.Koliko plačam za čiščenje kamna nisem nikjer napisala.Najbrž pa veš, da je čiščenje zobnih kanalov sodi med zahtevnejše posege, posebej če je bila polnitev že enkrat delana.Vem tudi kako je izgledalo pri mojem koncesionarju polnenje in , koliko časa je trajalo.Čiščenje kamna pri mojem koncesionarju pa traja 7 min in palčaš 9 eur.Zato hodim drugam, kjer plačam več a traja eno uro.Seveda pa je lahko pri tvojem koncesionarju popolnoma drugače.
Sedaj pa neham temo smetituser posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
9.3.2009 9:49:01   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

zdaj sem si že iz obupa dajala domačo slivovico gor, pa umiri mogoče za par minut.
Do jutra bom še pop....user posted image .



Če boš boš nadaljevala s tole slivovico boš do jutra kvečjemu pijana kot kanta...sej zob te bo mogoče vseeno bolel, ampak se ti bo gladko malo fučkalo za vse...hehe...

Šalo na stran.

No, jz sem imela en zelo podoben primer, oz. še hujši, ker sem se z zobom toliko časa hecala, da mi je nad njim nastala debela bula in oteklina, takšna, da sem imela polovico obraza otečenega, ustnice pa kot od črncauser posted image ...Ponoči sem od bolečine segla po mamičinem Tramalu - pa me je zob isto bolel, samo zadeta sem bila tako, da me bolečina ni ganila preveč user posted image user posted image . Zjutraj sem pa le šla do dežurnega z., ki pa ni imel drugega komentarja kot samo "Ljubi Jezus!!!" Prerezal mi je tisto bulo, notri je bilo gnoja za vrt pognojiti..., pa tisti trak mi je notri v rano zabasal in me za naslednji dan napotil k moji zobozdravnici...To je bilo pa tudi vse. Ok, res da je tista grozna bolečina in  napetost od otekline popustila...ja, ampak kej dosti dežurni z. ne stori, razen res najnujnejšega. Šele moja zobozdravnica je nato odprla zob in se lotila "začasnega" zdravljenja (toliko, da je gnoj izginil in da mi je lahko zob tudi odpulila).

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj dela dežurni zobozdravnik?
9.3.2009 9:59:00   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Meni je odprla zob in me brez kakršnegakoli zdravila poslala k svoji zobozdravnici na nadaljne zdravljenje. To je bilo pred enim mesecem, na vrsto pa pridem šele aprila (z odprtim zobom)user posted image  


Jz ne vem, da se ljudje niti malo ne znajdete no - v primeru bolečin, si pri svojem izbranem z. na vrsti najkasneje v 2-eh dneh (tako določajo tudi z. pravilniki). Pač pokličeš in rečeš da te boli, sestra te naroči za naslednji dan in prideš tja. Pa se pač zlažeš, da te je predvčerajšnjim naprimer hudo bolelo, zdaj trenutno, pa ne, ker si kao lih en aspirin vzela...Jeb** ga, alpa da si na vrsti čez **** mesecev, z "bolnim" zobom....ma pol ti pa rečejo "tole je za ven, se ne da več pozdravit"....Ne vem no,...jz bi se ziher kaj zlagala ali izmislila, pa da mi zob čimprej zrihtajo, konec koncev, kje naj vzamem (vsaj) 1.000 eur za nov zob...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Delo.
пеперутка16

Kdaj ste po porodu šle nazaj v službo?

Po 6 mesecih. (15%)

Po 12 mesecih. (60%)

Od 12 do 16. (10%)

Ne delam. (15%)


Število vseh glasov: 20

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!