|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dude
23.2.2009 16:29:21   
vesela veselka
zanima me vaše mnenje - ali vaši dojenčeki uporabljajo dude? V bolnici so alergični če vidijo da ima dojenček dudo (vsaj moja je takšna izkušnja), ampak moja punčka je včasih tako nemirna, da ji enostavno moram dati dudo.

Ali jo vaši otroci uporabljajo, kako pogosto in kakšno je vaše mnenje - so lahko zato kakšne ''deformacij'' čeljusti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dude
23.2.2009 16:33:45   
Hope2
Alergičniuser posted image , kokr kdo in kje. Meni so prav v porodnišnici povedali, da mu moramo dat dudo, potem pa je še patronažna vztrajala pri dudi in tudi pediatrinja.
Uporabljamo jo čez dan kar pogosto, k sreči pa ponoči zelo redko kdaj rabi, povečini zaspi brez.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dude
23.2.2009 16:36:38   
Nasy
Mi imamo dudo že iz porodnišnice. Pa tudi enim so jo sestre dale, če je niso imeli sabo, ko so jih vozile na pregled za sluh. Pri nas je duda aktualna, ko je zaspana ali zelo tečkasta in ne pomaga nič drugega. Obvezno za zaspat. Včasih jo vrže ven, ko zaspi, včasih ne.

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dude
23.2.2009 16:38:26   
Anonimen
v LJ. P. ti dajo svojo dudo če nimaš dude pri sebi, midva sva jo naknadno mogla kupit, ker so nama njihovo vzel, in sestra je rekla da jo naj mož čimprej prineseuser posted image user posted image user posted image user posted image v keri P. si pa rodila da so "alergičen" na dudeuser posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dude
23.2.2009 16:39:58   
Pšemek
Nama so prvo dudo dali v porodnišnici. Jo pa redko uporabljamo, ker imamo srečo in je naša user posted image  ne potrebuje pogosto. Je pa manjša deformacija čeljusti, če uporablja dudo, kot če sesa prst. Prednost dude je tudi ta, da vzpodbuja sesalni refleks in prve pol leta res ni prav nič narobe, če jo daš dojenčku.

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dude
23.2.2009 16:41:32   
vesela veselka
super, potolažile ste me, ker moja izkušnja je ravno obratna. V bolnici mi niso dovolili dude, so rekli, da ne bo mogla naprej sesati in da lahko jaz dobim mastitis. No, zaenkrat ga še nimam.

Zanima me pa, kako pogosto stare dude zamenjate z novimi. Kdaj se obrabijo. Moja punčka uporablja Aventove in jih lepo ''sprejema''.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dude
23.2.2009 16:43:40   
andrejkam
Tudi nam so v P rekli, naj mu dam dudo, ker je imel močan sesalni refleks. Zdaj ima skoraj 11m in jo ima še za tolažbo, ko jo res potrebuje, sicer mu jo pa kar vzamem.user posted image

(odgovor članu Pšemek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dude
23.2.2009 17:05:13   
glen
Ko sem 1. rodila pred 4,5 leti so bile tudi v Izolski porodnišnici babice alergične na dudo,pa sem jo tamali dala takoj ko smo prišli domov.
Imela jo je do 3 leta in zdaj pri 4,5 nima nobene deformacije čeljusti ali zob zaradi dude.
Je pa res, da stekleničke ni marala,baje da večjo deformacijo naredijo cuclji od stekleničk,vsaj tako pravijo?

Pred 12 dnevi sem ponovno rodila (fantka)in sem mu dudo dala že v porodnišnici,pa mi ni nobeden nič rekel.
Cimri je celo babica sama svetovala naj nabavi dudo, s tem ,da ko ji je to povedala, je rekla,da ji ona tega naj nebi smela svetovatuser posted image .


(odgovor članu andrejkam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dude
23.2.2009 17:19:07   
AnciM
Moj jo je dobil v porodnišnici in tudi potem v Ljubljani, kamor so mi ga odpeljali. Imava pa še sedaj isto aventovo, ki jo je dobil, ko je prišel domov. Ko se bo pa toliko znucala, da je ne bo več hotel, bo pa verjetno brez.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dude
23.2.2009 17:27:59   
CatJa
Pri prvem sem en mesec vztrajala brez, potem jo je imel do leta in pol. Tudi drugi jo ima, ampak ni tak odvisnik kot je bil starejši. Uporablja pa Nukove.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dude
23.2.2009 18:35:05   
radika
Moja miška jo ima od samega začetka. Na začetku jo je mela v ustih skoraj vesčas, sedaj ko je stara 7 m jo ima samo še med spanjem, jo sama drugače noče več imeti. Drugače pa sem jaz sama, ko sem bila majhna imela dudo od rojstva pa do 2. razreda oš pa nimam nobene deformacije čeljusti, niti nobenih težav z zobmi. Sem mnenja, če ima otrok dudo za spat in za potolažit jo ima moja lahko dokler ji bo pasal.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dude
23.2.2009 19:17:59   
koala
V prvih šestih tednih se duda odsvetuje, ker lahko povzroči sesalno zmedo pri novorojenčku, povdarek je na lahko, ker ni nujno da jo bo.
Moj sin je dudo začel uporabljati pri enem mesecu, prej je niti ni hotel, zdaj je star 1 leto in jo ima samo za zaspati v vozičku in zeloooo redko da zaspi zvečer. Kljub redki uporabi pa mu jih zamenjam maksimalno na 6 tednov, nže iz higienskih razlogov, ker uničil ni še nobene. Uporablja pa samo nuk-ove iz kaučuka, silikonskih niti pogledat noče.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu radika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dude
23.2.2009 19:27:05   
ZvezdicaZaspanka
Moja dva so ravno v porodnišnici navadili na dudo, čerpav sem sama na začetku bila prepričana, da jo ne bomo imeli.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dude
23.2.2009 20:19:49   
botrca
Najin ima dudo samo za spanje.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
23.2.2009 22:46:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vesela veselka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dude
23.2.2009 22:51:35   
lex
moj 4 letni sin jo je imel do 2,5 let nato jo je sam odvrgel. bila sva tudi že pri ortodontu pa je rekla da je ok le da greva vsako leto na kontrolo. on je bil z dudo tako zasvojen, da je z eno spal, v vsaki roki pa je imel dudo, potem pa se je v 1 tednu vse spremenilouser posted image user posted image user posted image  tudi hčerki imata dude in pri nas je kar pestro če dude ni takoj pri roki.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dude
23.2.2009 23:19:55   
dejzi
duda obvezno za zaspat...pa čez dan, če smo slabe volje, drugače pa je ne uporabljamo.

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dude
24.2.2009 11:16:52   
Tisana
Naša je svojo prvo dudo dobila na intenzivni v porodnišnici (seveda, ko so prišli s POP TV snemat, so jo umaknili z vidnega polja user posted image  ). 

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dude
24.2.2009 11:20:23   
Dudica1
hm tud mi smo bili že v P. postojna skoz z dudo ki smo si jo sabo prinesli za vsak slučaj...nevem kaj bi brez dude...svaka čast tistmu k si jo je zmisluuser posted image ...niso pa nč kompliciral...skoz jo je imel v posteljci in še vsakič ko so ga pripeljali so jo razkužili in oprali...

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dude
24.2.2009 11:42:30   
veveričica
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Naša je svojo prvo dudo dobila na intenzivni v porodnišnici (seveda, ko so prišli s POP TV snemat, so jo umaknili z vidnega polja user posted image  ). 
  čao tisana kdaj si bla  na int v lj pol maš tud nedonošenko tko k jst

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dude
24.2.2009 12:23:28   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: Nasy

Mi imamo dudo že iz porodnišnice. Pa tudi enim so jo sestre dale, če je niso imeli sabo, ko so jih vozile na pregled za sluh. Pri nas je duda aktualna, ko je zaspana ali zelo tečkasta in ne pomaga nič drugega. Obvezno za zaspat. Včasih jo vrže ven, ko zaspi, včasih ne.



Točno tako je pri nas.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dude
26.2.2009 17:41:20   
majčiangelček
Sem se že res sekirala, ker sem dala 9 dni staremu fantku dudo, ampak res nisem več vedela kaj naj naredim. Se mi je 3 ure non stop kregal, sem mu dala dudko, pa je v momentu zaspal. Res vse pohvale tistemu, ki je izumil dudo.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dude
26.2.2009 18:01:03   
Čarli08
Mi ne moremo brez.

(odgovor članu majčiangelček)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dude
26.2.2009 21:25:25   
brkn83
mi smo zdej stari 3 tedne, pa dude nič kej preveč ne mara. Dala sem mu jo pa prvič pred kakšnim tednom, ampak je sploh ni hotel, jo kr ven pljune. Tk da silim, ga pa tudi ne. Ponudim mu jo in če je noče pa nič. Mogoče bo pa kasneje kaj več zanimanja.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Čarli08)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dude
27.2.2009 16:07:12   
carly
Moja je tudi noče,sva vse probala pa vsako ven pljune, na začetku jo je še kdaj imela za v vozek, sedaj pri 4m pa ni šans, da bi jo vzela.

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Imeni za punčko
AjPu

Kateri dve imeni sta vam najbolj všeč?

Ela Anika (13%)

Ela Zara (39%)

Ela Klara (48%)


Število vseh glasov: 541

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!