|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za otroka...
21.2.2009 11:23:35   
TIA22
Moj sine si zelo želi krosarja-motor. Star je 6 let in že 2 leti prosi zanj. Ker pač živiva sama, sem se jaz "izobraževala"user posted image nas področju motorjev, da vsaj vem zakaj se gre. Zdaj pa sem v dilemi ali bi mu ga kupila ali ne...je pa tak...našla sem enega, ki ima 50ccm, gre samo 40 km na uro, pa mu lahko nadgradimo blokado na 20km na uro, cena je ugodna 100€-(sem dobila od cele žlahte glih toliko € za moj roj.dan). Pa me zanima kaj ve mislite???

Vem da je nevarno, ampak v bistvu je tudi kolo lahko nevarno, pa druge stvuser posted image ari tudi.... Naj povem, da bi mu hkrati  kupila tudi čelado in kombinezon in ščitnikeuser posted image

< Sporočilo je popravil TIA22 -- 21.2.2009 11:26:03 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za otroka...
21.2.2009 11:46:42   
Pika Zoja
6letnik in motor - zgleda da sem čudna, ampak zame to definitivno ne gre skupaj. Kakršnikoli motor to že je. Kolo in šestletnik, rolerji in šestletnik, smuči in šestletnik ... spodbujajo te stvari gibanje, razvija motoriko, se pozitivno seznani s športom, ki ga bo upam, spremljal celo življenje, košarka, nogomet, razne male šole športa, spoznavanje z zdravim načinom življenja (to se meni zdi precej zelo pomembno), sprehodi, tekanje, igranje. Ja, absolutno.
Motor? Nikakor ne. Ne najdem niti ene pozitivne lastnosti motorja v kombinaciji s šestletnikom, razen če je to zate pozitivno, da otroku daš čisto vse, kar si zaželi.
Pri meni odpade, pa tudi v kombinaciji z raznimi čeladami itd. aa.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Za otroka...
21.2.2009 11:58:39   
CUKRČEK
saj vidiš, koliko je otrok res zagret. Če si šla kdaj na motrokros dirke si najbrž videla otročke ki so na 50 kubičnih dirkali kot za stavo. Pravi mali mojstri.
Jaz nimam nič tako proti, če si otrok res želi. Tudi moja starejša ima vozilo na akumulator(res da je na 4 kolesa), ki ga je dobila pri 3 letih. Ker je deajnsko nora na motorje. Tudi maladva bosta zagotovo nekoč motorista, ker že zdaj vsa znorita ko vidita motor. Mogoče nekoč dobijo tudi kak mali motor.

Glede nevarnosti pa.....lahko gre peš na sprehod pa...


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za otroka...
21.2.2009 12:04:49   
malecka
Jaz pa v tem ne vidim nič slabega. Ne vem mogoč sem tud jaz čudna, sam če otrok k nečem strmi in kaže veselje zakaj pa ne...branit pa se mi zdi še slabše. Saj to ne pomeni da bo sedaj divjak na cesti?!::: Praviš, da že dve leti, "teži " za motor. Jaz bi mu ga kupila.

In ne vem zakaj motor ne bi vplival pozitivno. ....




_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za otroka...
21.2.2009 12:07:29   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK


Glede nevarnosti pa.....lahko gre peš na sprehod pa...





Točno tako rojerji so tud lahko zelooooo nevarni, pa kolo ...... Če bi tako gledal bi mogel otroka zavit v vato in spravit v omaro...user posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za otroka...
21.2.2009 12:13:49   
bskrle
Kje bo pa tvoj otrok dirkal? Imaš doma kak prostor?
Jaz sem proti motorjem, ampak o svojem otroku sama odločaš.
Če boš poskrbela za varnost, mu ga pač kupi.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za otroka...
21.2.2009 12:35:41   
hrabra miška
Če imaš možnost si ga sposodi za dan ali dva. Naš tavečji si ga je tudi želel, pa smo mu ga kupili za 9.rojstni dan, peljal se je samo 2x, sedaj ga pa sploh ne zanima več. Stoji v garaži kot nov, čaka novega lastnikauser posted image , ker se je odločil da ga prodamo in on bi sedaj imel električni skiro.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za otroka...
21.2.2009 13:00:06   
Anonimen
Če imaš možnost si ga sposodi za dan ali dva. 


Dober predlog.

(odgovor članu hrabra miška)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za otroka...
21.2.2009 13:11:17   
Mišni
Moj otrok je prav tako star 6 in pol in tudi si vsaj že 2 leti želi tak motor.
Zaenkrat mu ga mi še nismo kupili, mogoče letos, bomo videli.

Je pa tako s temi motorji, da se z njimi itak po pločnikih po naselju ne sme vozit, po cesti je itak prenevarno, tako da je edina varianta, da se ga nabaše v kombi ali na prikolico in pelje do steze za motokros, pa da se potem tam vozi. Mi imamo kombi in bi to bilo izvedljivo, sicer o nakupu tega motorja ne bi premišklevali.
Tako da predvsem razmišljaj v tej smeri, kje bi se otrok sploh lahko vozil. Pa kaj pa čelada? Saj te pa tudi niso tako zelo poceni.

Drugače se pa jaz na te motorje ne spoznam, se pa mož. Lahko ga kaj vprašam, lahko pošlješ tudi link do tega motorja, ki sta si ga ogledala, če je kje na netu, pa ti lahko kaj pove.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za otroka...
21.2.2009 13:17:46   
hrabra miška
Mi imamo megana, pa ga dobimo v prtljažnik, vozil se je pa sin po travniku, tako da po moje ni pogoj kombi.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Za otroka...
21.2.2009 13:19:56   
hrabra miška
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni


Pa kaj pa čelada? Saj te pa tudi niso tako zelo poceni.




Tukaj se pa strinjam s tabo, te so zelo drage v primerjavi z motorjem.


_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Za otroka...
21.2.2009 13:20:28   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: hrabra miška

Mi imamo megana, pa ga dobimo v prtljažnik, vozil se je pa sin po travniku, tako da po moje ni pogoj kombi.


Po travniku se ne sme vozit, razen če je vaš. Da pa tak motor lahko daš v prtljažnik navadnega avtomobila, se mi pa sanjalo ni. Jaz od otroka kolesa ne morem dati v Scenica.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Za otroka...
21.2.2009 16:18:04   
TIA22
Ja pri babici bi ga imel, ker imata veliko prostora da bi se vozil z njim, drugače pa ga lahko na igrišče tudi peljem. Zraven motorja sodi čelada, ki jo prejšnji lastnik podari zraven, saj je njegovemu sinu premala. Tako da glede tega je poskrbljeno. Mialim, da ga bova šla vsaj pogledati, pa bomo videli kako in kajuser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Za otroka...
21.2.2009 16:31:51   
hrabra miška
Super, če ti zraven da še čelado, ker so te kar drage. Bodi samo pozorna da ni kje poškodovana, in da se mu prav prilega na glavo, ne sme bit prevelika ali pa premajhna.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Za otroka...
21.2.2009 16:40:39   
TIA22
resnično sem vam hvaležna za nasvete...hvalaaaaaaa

(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Za otroka...
21.2.2009 17:32:34   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22
Ja pri babici bi ga imel, ker imata veliko prostora da bi se vozil z njim, drugače pa ga lahko na igrišče tudi peljem.


Zdaj ne vem točno, kakšen prostor imata babica in dedek, ampak da bi se otrok po dvorišču kakšnega blokovskega naselja s kros motorjem vozil ... mislim, da je jasno, da se to ne sme počet.

No, tudi po travniku, pa tudi če je tvoja last, se nekje v naravi ne sme vozit, boste kakšno hudo kazen kdaj od kakšnega okoljskega inšpektorja nabasali, pa boste videli, da je res tako.

Ne vem no, ampak jaz nakup kros motorja za otroka pogojujem s tem, da ga bom peljala na stezo za motokros, pa naj se tam izživlja po mili volji. Drugje pa ne, da ne moti ljudi in živali.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Za otroka...
21.2.2009 17:59:07   
matejchy
Kar se mene tiče sem absolutno proti motorjem, sploh pa ne za otroke, ker nikol ne veš kaj se lahko zgodi. Ja tudi s kolesom lahko pade, pa čeprav bi mu dala blokano, se mogoč za enkrat nebi vozo tak hitro, čez par let bi želel imet še močnejši motor, kaj pa potem... mladost in hitrost ne to ne gre skup.

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Za otroka...
21.2.2009 18:45:36   
Rožica I
Tudi moj sin je star nekaj čez 6 let. In tudi če bi bil nekaj čez 16, to ne bi spremenilo mojega absolutnega NE.
Jaz sem si sama kupila pri 16 letih avtomatika (nimam pojma, kaj je bilo takrat v glavah mojih drugače še preveč skrbnih staršev, da so mi to sploh dovolili?!), in vem, da sem najmanj 1x mesečno bila skoraj pod avtom.... Ma, ko se samo spomnim, da bi se moj sin tako vozil, umrem od skrbi user posted image .
Sploh ne razumem staršev, ki razmišljajo, kot ti, TIA....

Evo, vprašala si, tole je pa moj odgovor user posted image .



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Za otroka...
21.2.2009 20:20:48   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Tudi moj sin je star nekaj čez 6 let. In tudi če bi bil nekaj čez 16, to ne bi spremenilo mojega absolutnega NE.



Se absolutno strinjam.  Pravijo, da ko/če otroku kupuješ motor, mu kupuješ trugo. Grdo za slišat, ampak žal, prevečkrat resnično.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Za otroka...
21.2.2009 20:21:33   
Freycha
Če si želi, res želi... zakaj pa ne? Midva sva bila sama motorista (pa enkrat (upam, da kmalu) spet bova) in ker motorizem dobro poznam, bi prej priporočala, da se začne vzgajat bodoče motoriste kot še čisto male, kot pa, da si pri 20. letih kupi svoj prvi motor in se dela hudega frajerja user posted image

poškodbe in smrt pa najdeš povsod........

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Za otroka...
21.2.2009 20:25:42   
Udb
Edina stvar za katero sem sigurna da mu je NIKOLI ne bom kupila je motor. Kakršen koli in kadar koli. Moj bratranec se je z motorjem ubil pri 18...

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Za otroka...
21.2.2009 20:26:28   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Udb

Edina stvar za katero sem sigurna da mu je NIKOLI ne bom kupila je motor. Kakršen koli in kadar koli. Moj bratranec se je z motorjem ubil pri 18...


kdaj ga je pa dobil?

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Za otroka...
21.2.2009 20:46:51   
tins
Mah, nočem obsojat, ampak meni so motorji fuul grozni in ga svojemu otroku nikoli ne bi kupila...sigurno bi prej probala tisoc in eno drugo stvar, da bi ga zamotila s kaksnim bolj varnim hobijem...
Ce si pa otrok res res želi, potem pa najbrž res ni druge... 

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Za otroka...
21.2.2009 20:50:13   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: tins

Mah, nočem obsojat, ampak meni so motorji fuul grozni in ga svojemu otroku nikoli ne bi kupila...sigurno bi prej probala tisoc in eno drugo stvar, da bi ga zamotila s kaksnim bolj varnim hobijem...
Ce si pa otrok res res želi, potem pa najbrž res ni druge... 


seveda je.... če ga starš ne kupi, 6. letni otrok si verjetno sam motorja ne bo kupoval, ne? Torej ga ne bo imel.......

(odgovor članu tins)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Za otroka...
21.2.2009 20:51:55   
Anonimen
Edina stvar za katero sem sigurna da mu je NIKOLI ne bom kupila je motor. Kakršen koli in kadar koli. Moj bratranec se je z motorjem ubil pri 18...


Hb da nimam fanta.

(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Zgaga med nosečnostjo?
Matejčika



DA (64%)

NE (36%)


Število vseh glasov: 216

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!