|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 15:44:06   
_kathy_
Jst sem bla pa danes čisto adijo. Spala nisem nič, ker je Gala tko zvijalo, celo noč se mi je jokal, jedel čisto malo ...Tko da je ati prišel prej iz službe in sta šla na sprehod, jst pa sem malo zalegnila.
Klicala sem patronažno in mi je rekla, naj za odvajanje pijem kamilični čaj. Tudi jst sem zaprta, čeprav jem samo hitro prebavljivo hrano, res ful pazim. No, in jst sem ravno iz wc-jauser posted image user posted image user posted image , na Gala pa še čakam. Prej sma se dojila, tko da upam, da se bo pokakal.


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 16:14:24   
katja_p
_kathy_ lahk gremo kdaj skup na sprehod, zdaj ko midve z Bethany že skor redno hodva za Savinjo.

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 16:47:20   
urška13
Bethany, si me sprovocirala in se po dolgem času javljam na forum:) najprej sem ti pa napisala zs. in prva stvar, ki jo zagledam na forumu, je slikca tvoje Eline. kaj je luštna:)))

pa kar ne morem verjet, da ste morale odpret že 2. del celjank! pridne:)) ampak prepridne, da bi brala vse, kar sem zamudila. in za kazen, ker se ne javljam, moram to sporočilo pisati že v drugo, ker je v prvo nekaj zaštekalo.

sem pa malo brskala še po forumu glede streptokoka in definitivno bom rekla ginekologinji, da mi naslednji teden vzame bris. je katera med vami opravila to preiskavo? koliko stane?

še podatek za našo tabelo, naslednji pregled imam že 16.2.2009.

lep pozdravček
Urška13


(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 17:17:25   
m a j c i k a
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a

kathy: živjo, a si bla ti dans popoldne s tvojim in vozičkom v mestu tam mal čez tretjo uro v bližini knjižnice, spmnim se slik ki si jih dala gor pa se mi zdi da bi lahk bla.....

drgač pa krčki, krčki, krčki, šibam....

ja pri knjižku, te bom naslednjič pocukala, obljubim, nisem bla čist ziher pa raj nisem, pa še ta večja je bla zram in smo šle hiter mim,....





Tam pri Mišku knjižku? Ja sem bila ja. Zakaj me nisi pocukala?


(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 19:11:10   
bybyka_1987
pozdravljene spet se javlam tokrat prisla danes iz infekcijskega oddelka hvala bolgu je z malim vse ok  jaz pa sem po 3 dnevnih preiskavah pa ugotovitvah pa visoki temperaturi 40-41c zvedla da me matra gripa zahrbtno ze 14 dni!!! pa shujsala sem ponovno za 3 kg :(:(  vam pa javim podrobnosti iz morfologije papa zdej grem pa nazaj pocivat aja pa otrocek me ze veselo brca heheh 

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 19:41:48   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Bethany, a kamilice si skuhala, pa tamali dala za pit?? Al si jih ti spila, pa jih je potem ona preko mleka dobila?


Hej, čist rahle sem skuhala, tulk, da se je voda obarvala,pa ji dala po žlički pit, kake dve tri žličke, ostalo nakuhano pa sem sama spila. Pa tudi sicer pijem otroški čaj, namesto vode, plus čaj za dojenje, pa nekih hudih krčev nimamo. Je pa tudi že bilo, da po par dni skupaj ni nič kakala, pol je pa vse za nazaj nakidala, je bila skor premala plenička. user posted image

Aja, pa baje fantke krči bolj matrajo kot punčke, koliko pa to res drži, pa ne vem.

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 19:47:52   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany


IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Bethany, a kamilice si skuhala, pa tamali dala za pit?? Al si jih ti spila, pa jih je potem ona preko mleka dobila?


Hej, čist rahle sem skuhala, tulk, da se je voda obarvala,pa ji dala po žlički pit, kake dve tri žličke, ostalo nakuhano pa sem sama spila. Pa tudi sicer pijem otroški čaj, namesto vode, plus čaj za dojenje, pa nekih hudih krčev nimamo. Je pa tudi že bilo, da po par dni skupaj ni nič kakala, pol je pa vse za nazaj nakidala, je bila skor premala plenička. user posted image

Aja, pa baje fantke krči bolj matrajo kot punčke, koliko pa to res drži, pa ne vem.


našega niso, so pa od kolegice hčerkico tak, da je kilo dobilauser posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 19:52:07   
Bethany
Kathy, poskusi še donat zjutraj na tešče, en kozarec, pa sobne temperature naj bo... men je to vedno pomagalo, sem ga preventivno skoz pila, pa nisem mela problemov z zaprtostjo. Probaj en dan, pa če ne bo imelo posledic na Galu, ga komot piješ vsak dan en ali dva deci.

Joj, ti pa nisem nič fauš za prečuto noč. Js spim po tri štiri ure v kompletu, pa samo enkrat na noč se zbudi, pa tudi lepo nazaj zaspi, pa sem vseeno zadnje dni ful cotasta... čist brez energije. Popoldanska spanja pa tudi komaj lovim, če hočem še kaj druga naredit po stanovanju. Praha je spet tulk...jaaaoooo, za izvoz! user posted image user posted image Včasih sploh ne vem, kirga dela stanovanja se nej sploh lotim čistit (da bi celega naenkrat ne gre, ni nikoli toliko časa), ko je kar naprej nasvinjano. user posted image

Eh, ne bom več jamrala, user posted image grem pakirat, se jutri spokamo za vikend na morje, in računam, da pridem prerojena nazaj. user posted image user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 19:53:10   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: barika

IZVIRNO SPOROČILO: Bethany


IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Bethany, a kamilice si skuhala, pa tamali dala za pit?? Al si jih ti spila, pa jih je potem ona preko mleka dobila?


Hej, čist rahle sem skuhala, tulk, da se je voda obarvala,pa ji dala po žlički pit, kake dve tri žličke, ostalo nakuhano pa sem sama spila. Pa tudi sicer pijem otroški čaj, namesto vode, plus čaj za dojenje, pa nekih hudih krčev nimamo. Je pa tudi že bilo, da po par dni skupaj ni nič kakala, pol je pa vse za nazaj nakidala, je bila skor premala plenička. user posted image

Aja, pa baje fantke krči bolj matrajo kot punčke, koliko pa to res drži, pa ne vem.


našega niso, so pa od kolegice hčerkico tak, da je kilo dobilauser posted image


aja... no, vidiš, zgleda čist odvisno od vsakega dojenčka posebej. Boga punčka! user posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 20:00:44   
sabina84
OJ celjanke. Jz se že nekaj časa nisem javla,ampak vas berem sproti,sicer ste najbolj aktualne tiste ki ste ža mamice. Mal mi nekak ni blo do čvekanja ker nisem vedla kaj je kaj z mojo bebico,ampak smo danes zvedli da je amnio.ok,po pošti še dobimo napisano kaj mamo.
Če lahk sam mal vskočim v tisto temo ko se menite mamice o napenjanju. Kolegica je pred 2 t rodila punčko in jo je ful napenjalo ampak je moj tast zrihtu ene ful dobre kapljce ko se dobijo sam v avstriji in tamala spi po 6-7 ur skup. Nevem ste kaj probale s kakimi kapljcami?
Sam predlagam.
Lp vsem

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 20:20:18   
_kathy_
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

_kathy_ lahk gremo kdaj skup na sprehod, zdaj ko midve z Bethany že skor redno hodva za Savinjo.

Ja, ko bosta naslednjič imeli namen pridit za Savinjo, sporočitauser posted image .


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 20:25:29   
barika
SAbina, pri nekaterih kapljicah je treba pazit, ker nekatere vsebujejo nekaj alkoholauser posted image
Super za dobre izvide AC!user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 20:27:52   
_kathy_
Bethany, pijem donat. Pol litra na dan.user posted image Am sem pa po kamilicah, ki sem jih pila jst dobila drisko, pri Galu pa še čakamo na "potičko".
Drugače so pa meni tudi rekli, da imajo fantki bolj krče kot pa deklice, ker imajo drugačno presnovo. Je pa odvisno od vsakega posebej. Tudi enega bo ta stvar zaprla, drugega druga. Na primer, mene čokolada odpira, ko večino ljudi zapira.
No, jst pa ravno urejam papirno vojno za urejanje preživnine in še na CSD moram nekaj nesit jutri. Gal je že zavarovan, tako da še samo na zdravstveno čakamo.user posted image
Bethany, upam, da boste uživali kolikor se da. Potem pa da vidimo slikice z Elininega prvega dopusta ob morjuuser posted image .
Nam so se pa za čez cel vikend napovedali obiski, tko da jutri malo pospravljam.


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 20:30:22   
mbd0411
Bethany,kako lepa punčka.
Jaz tudi uživam na sončku.Z Nikom sva bila zunaj do 16 ure.Tako je utrujen,da že skoraj eno uro spi.
Danes sem ga imela v naročju pa se z glavico tako dviguje kot bi hotel se usedit.Pa z nogami si pomaga.Tudi v vozičku dviguje glavico,zato sem dvignila ležišče.user posted image user posted image user posted image Zdaj malo ven vidiuser posted image ,seveda,ko bedi.Ponavadi tako zaspi takoj ko že od daleč vidi voziček.user posted image user posted image
A vaši tudi to delajo???A ni to še prezgodaj??


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 20:30:41   
tulpek
Evo me iz nuhalne..


Rezultati so super, js sem pa še čisto zmedena, od gledanja male pike. Sploh ne vem, kaj naj pišem... No, najprej ko je videla, kaj se skriva v meni, je rekla, da se nosek lepo vidi, to je rekla še preden sem js ornk pogledala na ekran :))) To je bil že dober znak. Potem smo ugotovili, da mala pikica zelo miga, delala je salte, krilila z rokami... Po velikosti sem 4 dni naprej, kot sem mislila. Ko se je spravila merit nuhalno je že takoj rekla, da je zelo majhna in jo je večkrat merila na več mestih, pa je vedno prišlo okrog 1mm. Tako da skupno mi je prišlo 1:17272. Za ostala dva kromosomska para so tudi visoke cifre.

Velik je 55,7mm od glavice do trtice, z nogicami pa 7 cm. Ima noge, roke, prste na nogah in rokah, želodček in mehur, možgani so lepo razviti in vidni... v glavnem, rekla je, da je videt zdrav in živahen otroček. Veste kakšne salte je delal :)))

Dobila sem 10 slikic, fant je pa še nekaj časa snemal, tako da imava posnetek. Noter sva bila približno 20-25 min in vse nama je razlagala. Za to, da se je videl želodček, je mogel nekaj spit, ker je imel najprej praznega, in se ni videlo. Potem je pa mali (ali pa mala) pred nami nekaj spila in pokazala želodček :))) za spol nisva niti vprašala.





< Sporočilo je popravil tulpek -- 12.2.2009 20:37:53 >

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
12.2.2009 21:19:18   
brigita23
pozdravljene punce

evo pa da se še tukej malo javim, danes sem bila na UZ. Naš sonček je super tehta že 1600g, z glavico je že obrnjen navzdol, no kar pa ni pravilo da se še ne more obrnit. Tudi MV je BP, lepo zaprt, dovolj plodovnice....v glavnem super. Naslednji pregled imam 16.3.

Sem pa danes s sestrami malce čvekala o Ultivi pa EP v Celju in nasplošno o porodih, tak da sem marsikako informacijo doblauser posted image . Če katero kaj zanima mi lahko piše na ZS.

PRIDNE BODITE ŠE NAPREJ, PAPA

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
13.2.2009 7:41:44   
timy
Dobro jutro,

kako ste kaj?

Jaz še kar čakam in čakam. Do zdaj sem hodila na CTG v ZD, jutri moram pa v P. So mi rekli, da bom morala verjetno hoditi vsak danuser posted image  No, seveda za otročka vse, samo vseeno se grozno sliši. Tako, da upam, da se pupa odloči čim prej priti. Je že dosti dolgo notri, zunaj pa se je vsi tako veselimouser posted image

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
13.2.2009 7:42:22   
Dali*
user posted image


Dobro jutro punce moje...ena fina kavica za začetek še enega čudovitega dne...pa čeprav je petek 13. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
13.2.2009 7:44:52   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: timy

Dobro jutro,

kako ste kaj?

Jaz še kar čakam in čakam. Do zdaj sem hodila na CTG v ZD, jutri moram pa v P. So mi rekli, da bom morala verjetno hoditi vsak danuser posted image  No, seveda za otročka vse, samo vseeno se grozno sliši. Tako, da upam, da se pupa odloči čim prej priti. Je že dosti dolgo notri, zunaj pa se je vsi tako veselimouser posted image


ejla timy...jah tvoji pupi bi bilo zunaj še malo hladno, pa se raje še malce greje in carta...

Le sporoči nam, ko te bo začelo kaj grabiti in ko si bo zaželela pokukati na svet, da bomo s tabo in držale pesti zate. user posted image

(odgovor članu timy)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
13.2.2009 7:46:08   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: brigita23

pozdravljene punce

evo pa da se še tukej malo javim, danes sem bila na UZ. Naš sonček je super tehta že 1600g, z glavico je že obrnjen navzdol, no kar pa ni pravilo da se še ne more obrnit. Tudi MV je BP, lepo zaprt, dovolj plodovnice....v glavnem super. Naslednji pregled imam 16.3.

Sem pa danes s sestrami malce čvekala o Ultivi pa EP v Celju in nasplošno o porodih, tak da sem marsikako informacijo doblauser posted image . Če katero kaj zanima mi lahko piše na ZS.

PRIDNE BODITE ŠE NAPREJ, PAPA


user posted image user posted image user posted image  čestitke za pregled. Si se ti mogoče za kaj od naštetega odločila?

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
13.2.2009 7:47:49   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Evo me iz nuhalne..


Rezultati so super, js sem pa še čisto zmedena, od gledanja male pike. Sploh ne vem, kaj naj pišem... No, najprej ko je videla, kaj se skriva v meni, je rekla, da se nosek lepo vidi, to je rekla še preden sem js ornk pogledala na ekran :))) To je bil že dober znak. Potem smo ugotovili, da mala pikica zelo miga, delala je salte, krilila z rokami... Po velikosti sem 4 dni naprej, kot sem mislila. Ko se je spravila merit nuhalno je že takoj rekla, da je zelo majhna in jo je večkrat merila na več mestih, pa je vedno prišlo okrog 1mm. Tako da skupno mi je prišlo 1:17272. Za ostala dva kromosomska para so tudi visoke cifre.

Velik je 55,7mm od glavice do trtice, z nogicami pa 7 cm. Ima noge, roke, prste na nogah in rokah, želodček in mehur, možgani so lepo razviti in vidni... v glavnem, rekla je, da je videt zdrav in živahen otroček. Veste kakšne salte je delal :)))

Dobila sem 10 slikic, fant je pa še nekaj časa snemal, tako da imava posnetek. Noter sva bila približno 20-25 min in vse nama je razlagala. Za to, da se je videl želodček, je mogel nekaj spit, ker je imel najprej praznega, in se ni videlo. Potem je pa mali (ali pa mala) pred nami nekaj spila in pokazala želodček :))) za spol nisva niti vprašala.



Kok je super tole prebrat. Se spomnim naju, ko sva v začetku septembra imela nuhalno in sva bila tudi tok navdušena, da prav vidim kok z užitkom zdej to vsakemu razlagaš.
Super za dobre rezultate!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
13.2.2009 7:49:02   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

_kathy_ lahk gremo kdaj skup na sprehod, zdaj ko midve z Bethany že skor redno hodva za Savinjo.

Ja, ko bosta naslednjič imeli namen pridit za Savinjo, sporočitauser posted image .



Komaj čakam, da se vam bom še jaz pridružila...user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
13.2.2009 7:50:02   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: sabina84

OJ celjanke. Jz se že nekaj časa nisem javla,ampak vas berem sproti,sicer ste najbolj aktualne tiste ki ste ža mamice. Mal mi nekak ni blo do čvekanja ker nisem vedla kaj je kaj z mojo bebico,ampak smo danes zvedli da je amnio.ok,po pošti še dobimo napisano kaj mamo.
Če lahk sam mal vskočim v tisto temo ko se menite mamice o napenjanju. Kolegica je pred 2 t rodila punčko in jo je ful napenjalo ampak je moj tast zrihtu ene ful dobre kapljce ko se dobijo sam v avstriji in tamala spi po 6-7 ur skup. Nevem ste kaj probale s kakimi kapljcami?
Sam predlagam.
Lp vsem


Odlično! user posted image Samo, da nisi več v skrbeh...oglasi se še kaj...

(odgovor članu sabina84)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
13.2.2009 7:51:14   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: bybyka_1987

pozdravljene spet se javlam tokrat prisla danes iz infekcijskega oddelka hvala bolgu je z malim vse ok  jaz pa sem po 3 dnevnih preiskavah pa ugotovitvah pa visoki temperaturi 40-41c zvedla da me matra gripa zahrbtno ze 14 dni!!! pa shujsala sem ponovno za 3 kg :(:(  vam pa javim podrobnosti iz morfologije papa zdej grem pa nazaj pocivat aja pa otrocek me ze veselo brca heheh 


Uf...drži se in pridno počivaj, da bosta ti in pikica super...

(odgovor članu bybyka_1987)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Celjanke z okolico - 2.del
13.2.2009 7:52:41   
timy
IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

IZVIRNO SPOROČILO: timy

Dobro jutro,

kako ste kaj?

Jaz še kar čakam in čakam. Do zdaj sem hodila na CTG v ZD, jutri moram pa v P. So mi rekli, da bom morala verjetno hoditi vsak danuser posted image  No, seveda za otročka vse, samo vseeno se grozno sliši. Tako, da upam, da se pupa odloči čim prej priti. Je že dosti dolgo notri, zunaj pa se je vsi tako veselimouser posted image


ejla timy...jah tvoji pupi bi bilo zunaj še malo hladno, pa se raje še malce greje in carta...

Le sporoči nam, ko te bo začelo kaj grabiti in ko si bo zaželela pokukati na svet, da bomo s tabo in držale pesti zate. user posted image



Hvalauser posted image  Brez skrbi, vam sporočim. Pa zdaj ni več tako hladno, so takšni lepi dnevi, kmalu bodo zvončki pa trobenticeuser posted image

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?