|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojke - mleko
24.1.2009 22:27:41   
vesela veselka
Mene pa nekaj zanima....kdaj se zenski začne nabirati mleko v dojkah (teden, dva tedna, mesec pred porodom ali po porodu ....) in je to tudi navzven vidno??? Sem zeloooo zelooooo blizu PDP-ja, ampak dojke so se vedno iste (mislim velikost) kot pred zanositvjio! Ali to pomeni, da ne bom imela mleka in ne bom mogla dojiti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojke - mleko
24.1.2009 22:31:20   
Gilo
Ne, to ne pomeni to. Tudi pri meni so bile dojke pred porodom iste oz. so se le za malenkost povečale. Po porodu se ti začne delat mleko v dojkah. Najprej ga je čisto malo, začetno mleko se imenuje kolustrum nato ga je glede na pogostost pristavljanja dojenčka vedno več. Res pa je, da ni nujno, da ga boš imela, samo tega zdaj ne moreš vedeti.

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojke - mleko
24.1.2009 22:34:13   
majaS80
Ne skrbi, sploh ni nujno, da se že pred porodom kaj dogaja. Običajno je šele tretji dan po porodu tisti, ko se začne tvoriti prvo mleko ... Takrat  dobiš naval mleka in steče dojenje.
Tako so meni povedali in točno tako se je zgodilo, točno tretji dan je pričelo tečti user posted image
torej, lepo se sprosti in verjami v to, da boš lahko dojila.

Lp

_____________________________

MajaK

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojke - mleko
24.1.2009 22:34:55   
kaja02
vseeno je kako  velika prsa imaš, nekaterim se ogromno povečajo( meni recimo user posted image - na user posted image  veselje) drugim pa nič oz. zelo malo. Veličina prsi ni pogoj al boš mela mleko ali ne, in ali boš lahko dojila. sploh pa ne sekiraj in ne obremenjuj se s tem, ko bo čas za to bo mleko že samo od sebe prišlo, če pa ga ne bo pa tud ne bo konec sveta.

aja men je začel ven tečt že pri 4m user posted image , pa sem v P tud mela težave, ker ni blo dovolj mleka,velike prsi, ven pa ni nič priteklo,  sem dobila tablete, in sedaj se že skoraj 6m polno dojiva

pa srečno in dobro opraviuser posted image !

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojke - mleko
24.1.2009 22:37:29   
Pandica
To nima veze, če si skoraj pred PDP-jem že in so tvoje dojke skoraj enake velikost kot sicer. Pri meni je bilo skoraj isto, malo so mi zrastle na začetku nosečnosti, pol nič več, niti ven mi ni nikoli nič teklo med nosečnostjo, kar enim že. Ko sem rodila, sem potem 3 dan dobila takšen naval mleka in same zize so me bile user posted image  user posted image  user posted image
Mala je zdaj stara že skoraj 16 mesecev in jo še vedno dojim user posted image tako, da se nič vnaprej ne obremenjuj z velikostjo dojk in, če teče ven ali ne, še imaš čas za to dokler user posted image ne pride na svet. Začas pa uživaj user posted image


_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu Gilo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojke - mleko
25.1.2009 8:39:03   
Hope2
MOje joške so bile celo nosečnost iste, mičkene, nič napete, nič ven teklo. Dan po porodu sem opazila rumenkasto kapljico, mali pa je non stop bil na joški in neki cuzal, več ali manj v prazno, ampak sem ga imela kar gor. Iz dneva v dan pa je bilo več mleka, 3 dan so mi joške zrasle za 3x velikost, bolelo pa ko strela, je bilo treba masirat in izstiskat.

Nič ne skrbu, ti ga samo pravilno pristavljaj čim večkrat, četudi misliš, da nič ne pije oz nič ne teče. Nauči se tudi kako ga odstavit, ker če ti prav ne zagrabi zna fejst bolet in da ga ne vlečeš na silo stran, ker mali je ko pijavka, no vsaj moj je biluser posted image .

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojke - mleko
25.1.2009 8:40:04   
onur
Ni njuno, da tretji dan dobiš naval mleka. Pri meni ni bilo tako in sem v začetku imela težave z dojenjem, kmalu sem obupala in v začetku še mastits staknila. Laktacija se itak vzpostavlja dober mesec po porodu in šele po mesecu dni ti lahko steče dojenje kot se šika. Priporočam ti, da veliko piješ, kupi si čaj za dojenje v lekarni, pa dojenčka čim večkrat pristavljaj.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojke - mleko
25.1.2009 12:35:59   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: majaS80

Ne skrbi, sploh ni nujno, da se že pred porodom kaj dogaja. Običajno je šele tretji dan po porodu tisti, ko se začne tvoriti prvo mleko ... Takrat  dobiš naval mleka in steče dojenje.
Tako so meni povedali in točno tako se je zgodilo, točno tretji dan je pričelo tečti user posted image
torej, lepo se sprosti in verjami v to, da boš lahko dojila.

Lp







Pri meni je bilo isto, so gratale prave bombe user posted image

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojke - mleko
25.1.2009 15:02:34   
ema111
vesela veselka, nič sekirat, veselo čakat user posted image .



IZVIRNO SPOROČILO: onur
Laktacija se itak vzpostavlja dober mesec po porodu in šele po mesecu dni ti lahko steče dojenje kot se šika. Priporočam ti, da veliko piješ, kupi si čaj za dojenje v lekarni, pa dojenčka čim večkrat pristavljaj.



pri meni je bilo enako !!
sedaj smo stari 2 meseca in se lepo dojimo, veliko pijemo vode in čaja za dojenje (sem ga imela že s sabo v porodnišnico, samo sem na začetku delala 1/2 doziranja, ker nisem vedela kakšen bo naval mleka).

do takrat pa lepo uživaj kot user posted image

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojke - mleko
25.1.2009 18:40:02   
gajka
IZVIRNO SPOROČILO: vesela veselka

Mene pa nekaj zanima....kdaj se zenski začne nabirati mleko v dojkah (teden, dva tedna, mesec pred porodom ali po porodu ....) in je to tudi navzven vidno??? Sem zeloooo zelooooo blizu PDP-ja, ampak dojke so se vedno iste (mislim velikost) kot pred zanositvjio! Ali to pomeni, da ne bom imela mleka in ne bom mogla dojiti?

Sem imela čisto enake ''znake'' pred porodom. Dojke niso med nosečnostjo nič kaj zrastle, tudi mleko ni pred porodom iztekalo kot pri nekaterih. Na začetku je bilo ca. 3 dni malo krize z mlekom, ker se še ni delalo v dovolj velikih količinah. V porodnišnici sem zato dobila neke tablete, ki pospešijo tvorbo mleka. Že, ko sem prišla z dojenčkom domov, je bila popolnoma druga zgodba - borba proti mastitisu. Mleka sem imela oz. še imam ves čas dovolj.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojke - mleko
26.1.2009 16:56:07   
Majci123
jaz mam PDP čez 10 dni...mi pa teče prozorno-rumena tekočina iz dojk že nekje 2 meseca pa pol...pravijo vsi da bi naj mela dosti mleka..to bomo pa še vidli user posted image

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojke - mleko
28.1.2009 17:52:38   
harley
Pozdravljene!

Sem v 20. tednu nosečnosti. En večer sem opazila, da imam zelo napete prsi, drugo jutro pa sem imela madeže na spodnji majčki, recimo dva kroga premera 2cm user posted image če si prsi stisnem, se vidi prozoren, rahlo belkast izcedek. Povejte mi, če sem normalna user posted image

Skrbi me tudi to ker ta isti dan, ko sem opazila napete prsi, sem začela tudi piti antibiotike za vneto grlo.





(odgovor članu Majci123)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojke - mleko
28.1.2009 18:36:03   
Anonimen
Harley, lahko, da se ti je začel izločat kolostrum - to je mlezivo, ki je skoraj prozorne barve in se enim ženskam izloča že v času nosečnosti, večini pa po prvem podoju. Meni se je pri prvi nosečnosti začel izločati, sploh po tuširanju ali spolnem odnosu (ker se hormon oksitocin, ki je kriv za izločanje mleka, izloča tudi, ko smo srečni :-)) že nekje okoli 18. tedna. Zdaj v drugo o njem ni ne duha ne sluha.

Vesela veselka, preberi si knjigo "Dojenje in materistvo iz srca", notri je razložćeno vse in še več o dojenju, kakose pristavlja in odstavlja otroka, nastajanju mleka, sistemu ponudba-povpraševnaje, mlečnih žlezah, težavah pri dojenju in reševanju le-teh, kako prihod vpliva na družinske člane in še mnogo več.

Velikost dojk nima nobene veze z izločanjem mleka. Velikost dojk je pogojena z maščobnim tkivom, mleko pa nastaja v mlečnih žlezah. In tako kot pri vsaki stvari, smo ženske med seboj različne, ene imajo mleka ogromno in otroka samo pristavijo, nimajo z dojenejm nobenih težav. Pri večini traja nekaj časa, da se dojenje vzpostavi, veliko jih ima prehodne težave, ki se jih z malo truda odpravi, pri enih mamicah pa, se, neglede na to, kaj počnejo, popolno dojenje nikoli ne vzpostavi ali pa dojiti sploh ne morejo. Tudi dojenje je spretnost, ki se jo je potrebno priučiti, tako mamica kot otrok.  

Takoda, jaz sem za dojenje, ne pa za vsako ceno. Poznam lih en malo preveč zel odobrih mamic, ki so prve mesece doživljale hude psihične travme, ker niso moglepopolnoma dojiti in so dodajale. Danes je tak pritisk okolice, dojiti za vsako ceno, da smo šli iz ene skrajnosti v drugo.

(odgovor članu harley)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojke - mleko
30.1.2009 10:33:03   
annya
Jaz sem v 26 tednu in se mi že ene 3 mesece ta zadeva pojavlja.Najprej je bila čist prozorna,zdaj je pa tu pa tam že malo obarvana -rumeno-bele barve...prsi pa tudi pridno rastejo,tako da bomo videli potem kako bo-če bo kaj mleka user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojke - mleko
3.2.2009 20:15:30   
ljiki
se tocno 2 meseca imam do poroda...mi pa ze zdaj (kot mnogim izmed vas) iz prsi pritece nekaj prozorno-rumenkasto-belkaste tekočine...me pa samo nekaj zanima...ali moram to izcejati sama, da gre tega cimvec ven...ali naj pustim pri miru? Lp vsem 

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dojke - mleko
3.2.2009 20:20:50   
mali007
Ljiki, pusti pri miru, nič si ne rabiš iztiskat.

(odgovor članu ljiki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Ema ali Ana ?
Mijavček

Katero ime vam je bolj všeč, za kombinacijo z dvojčkom, ki bo Tristan?

Ana (41%)

Ema (59%)


Število vseh glasov: 249

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!