|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hojica
16.1.2009 21:23:15   
suzanica
sta uporabile hojico? razlogi za in proti. lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hojica
16.1.2009 21:35:54   
leaberni
Hojco imamo, a je ne uporabljamo.Ko sem jo posadila noter je samo gledala okrog sebe, noge pa od tal.  Večkrat sem poskusila, a ni šlo. Saj še bolje da je ni marala. 

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hojica
16.1.2009 21:40:38   
kristinaj
nisem uporabljala, ker ne vem, zakaj bi jo uporabljala.....ta veliko sem dala na tla s 3m, v svoj kotiček, najprej je bila tam, potem je začela plaziti, se postavljati na noge in potem je shodila....

proti.... vsi vogali v hiši obtolčeni, pa še ogromno prostora moraš imeti da se otrok v njej lahko komot giblje sem in tja, ne pa da je omejen na komaj širino hojce...

ta malega, sedaj bo 3m, ne bom ravno na tla dala, ker ga bo tavelika tepla, kadar bova pa sama bo pa sigurno na tleh se razgibaval...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hojica
16.1.2009 21:40:55   
zmajaz
Mi smo bili odločeni, da je ne bomo imeli, ker jo pediatri in fizioterapevti ful odsvetujejo. Potem je pa tašča rekla, da ona bi jo pa imela pri sebi, da jo lahko, kadar jo čuva, kam za par minut odloži. In je mala tako grozno uživala not, da smo jo potem še mi nabavili. Včasih je recimo prišel dan, ko ji ni čist nič pasalo - niti na rokah ne - potem smo jo dali pa v hojico, jo je bil pa sam smeh in dobra volja. Je pa morda tudi hojica kriva, da se ni naučila plaziti (ni imela potrebe po tem, ker je s hojico prišla, kamor je želela), ampak je pri 10,5 meseca kar shodila. Zdaj je stara eno leto in 2 tedna, pa zelo stabilno hodi, po štirih pa še zdaj ne zna iti.

Na tleh pa nikoli ni marala biti - če je recimo pod lokom z igračkami zdržala pet minut je bilo veliko.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 16.1.2009 21:41:52 >

(odgovor članu leaberni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hojica
16.1.2009 21:46:03   
Petr_a
za ni nobeden razlog
proti-zato ker bom najboljše skrbela za otrokovo zdravje -telesno

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hojica
16.1.2009 21:49:02   
Najaa
Nismo je imeli, ker sem tamalo raje na tla dala.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hojica
16.1.2009 22:13:10   
botrca
Jo imamo in jo uporabljamo ampak ne tako pogosto.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hojica
16.1.2009 22:22:46   
Anonimen
Jo nimamo,je tamala kar na tleh,na puzzlah ali v stajici.Sicer ni prevec navdusena,vendar se navaja.
Proti-kasnejse tezave s hrbtenico,krive nogice,potuha,da se noce plaziti............
Za-potuha za starseuser posted image .

(odgovor članu botrca)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hojica
16.1.2009 22:24:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Jo nimamo,je tamala kar na tleh,na puzzlah ali v stajici.Sicer ni prevec navdusena,vendar se navaja.
Proti-kasnejse tezave s hrbtenico,krive nogice,potuha,da se noce plaziti............
Za-potuha za starseuser posted image .


user posted image Se podpišem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hojica
16.1.2009 22:27:39   
Anonimen
razlogi za in proti.


Meni se zdi vecina pripomockov za dojencka nepotrebna navlaka.
Ostale bolj racionalne razloge ti bo nasel tudi iskalnik.

(odgovor članu suzanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hojica
16.1.2009 22:34:43   
roberta
absolutno ne.
1. ker je hojica zelo nevarna (za prebrnit...)
2. ker ne spodbuja razvoja otrokovega ravnotežja
3. ker otrok krepi "napačne" mišice (ker sedi na riti)

zakaj bi otroka sploh hotela dat v hojico? daj ga na tla, pa bo kobacal in bil ob tem zelo vesel. shodil pa bo, ko bo čas za to.

roberta

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hojica
17.1.2009 0:16:21   
Pandica
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

sta uporabile hojico?



Nikoli.
Pa je prav tako brez nje shodila user posted image


_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hojica
17.1.2009 8:52:20   
CatJa
Nimamo in je ne bomo imeli.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hojica
17.1.2009 8:55:25   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Nimamo in je ne bomo imeli.


enako. Sploh ne razmišljam o njej

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hojica
17.1.2009 9:51:43   
annya
Jaz še čakam na otročička, tako da za 1x je še nisem imela,jo pa bom. Imele so jo pa moje nečakinje in nečaki in nimam kaj slabega za povedat...shodili vsi pred prvim letom,najmlajša pri 9mesecih...zelo radi so bili not, predvsem ker so bili samostojni in so dirkali sem in tja.
Pa še nekaj, koliko sem jaz videla in so mi povedali je nemogoče da se ta zadeva prevrže, sedeli pa tudi niso (razen ko so se namantrali-potem pa tako niso več hoteli bit noter)ker otrok not stoji,tista zadevca je pač samo da ne pade-mu rit polca :) razen mogoče če je kak len otročič da sam sedi not,potem pa tako brezveze da jo sploh uporablja.

< Sporočilo je popravil annya -- 17.1.2009 9:57:11 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hojica
17.1.2009 10:03:48   
Sonnja
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Nimamo in je ne bomo imeli.


enako. Sploh ne razmišljam o njej



enako

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hojica
17.1.2009 13:27:40   
ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Jaz še čakam na otročička, tako da za 1x je še nisem imela,jo pa bom. Imele so jo pa moje nečakinje in nečaki in nimam kaj slabega za povedat...shodili vsi pred prvim letom,najmlajša pri 9mesecih...zelo radi so bili not, predvsem ker so bili samostojni in so dirkali sem in tja.
Pa še nekaj, koliko sem jaz videla in so mi povedali je nemogoče da se ta zadeva prevrže, sedeli pa tudi niso (razen ko so se namantrali-potem pa tako niso več hoteli bit noter)ker otrok not stoji,tista zadevca je pač samo da ne pade-mu rit polca :) razen mogoče če je kak len otročič da sam sedi not,potem pa tako brezveze da jo sploh uporablja.

Se čist strinjam.Jaz sem jo imela pri obeh user posted image in tudi zdaj pri user posted image jo uporabljam-seveda v mejah normale.Nekateri to izkoriščajo in pustijo otroke par ur v hojici da imajo mir.Moji trije so se vsi plazili in hitro shodili pa  z nobenim ni kaj narobe

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hojica
17.1.2009 14:08:51   
karmyka
No tukaj se še jaz pridružujem temi imam dve nedonošenki ki sta bili rojeni dva meseca prej in po nasvetu pediatrinje na razvojni ter na nevrofizoterapiji da naj ne uprabljamo hojice in naj bomo čim več na tleh sta shodili ena v 12 mesecu-2 druga pa v 13mesecu-2 imam ju od začetka večino časa na tleh, shodili sta sami.
Večino časa so mi drugi govorili da brez hodalice in če ju bom imal preveč samo na tleh ne bosta nikoli shodili.user posted image
Sama sem videla da to ni res in poslušala samo sebe in ugotovila da se vse dauser posted image




(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hojica
17.1.2009 14:50:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

sta uporabile hojico? razlogi za in proti. lp


Za - razlog ne obstaja.

Proti - Ker svojemu otroku ne zelim  zavestno skoditi.

(odgovor članu suzanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hojica
17.1.2009 15:29:40   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: roberta

absolutno ne.
1. ker je hojica zelo nevarna (za prebrnit...)
2. ker ne spodbuja razvoja otrokovega ravnotežja
3. ker otrok krepi "napačne" mišice (ker sedi na riti)

zakaj bi otroka sploh hotela dat v hojico? daj ga na tla, pa bo kobacal in bil ob tem zelo vesel. shodil pa bo, ko bo čas za to.

roberta


Zato da imajo starši mir pred njim, čeprav tega ne priznajouser posted image  In ne nimam jo in nikoli je ne bom imela.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hojica
17.1.2009 16:15:24   
poli*
Znanka ima hojco in sem opazila težavico, na katero opozarjajo strokovnjaki- ko otroček ni v hojci in poskušajo z njim hodit, ta hodi po prstkih (tako kot v hojci). In to je narobe!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: hojica
17.1.2009 16:45:19   
CUKRČEK
Vsi trije moji otroci so bili v hojicah. Pa nobenemu nič ne manjka. 

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: hojica
17.1.2009 16:53:06   
evi28
Nimamo hojice.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: hojica
17.1.2009 16:56:54   
mamica1
to pa tudi mene zanima, če tisti otroci, ki niso nikoli v hojci hodijo po celih podplatkih ali tudi po prstkih, ko se jih vodi mislim?

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: hojica
17.1.2009 17:31:00   
skuštrana
V Kanadi je hojca že z zakonom prepovedana. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mamica1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Otroška trgovina na internetu 2.del
nada56

Kaj najraje bi kupovali preko interneta?

otroška obutev (6%)

otroška oblačila (22%)

otroška oblačila in obutev (6%)

otroška športna oprema (29%)

vse troje in igrače (37%)


Število vseh glasov: 140

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!