|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rabim nasvet
9.12.2008 11:17:03   
TIA22
Vem da nisem na pravem forumu, ampak, saj me bodo prestavili, odgovor pa bom najprej dobila tule.
Gre se za mojega sina, ki je star 5.5 let in hodi že drugo leto v vrtec. Lansko šolsko leto, sem bila z živci čisto na psu, saj se je moj takrat 4.5 letni sinko vsako jutro tako drl, da ne gre v vrtec, da je bruhal zraven, pa še polulal se je.Pa nismo vedeli zakaj je tako-niti jaz, niti vzgojiteljica! Je pač rekel da je najraje doma. Potem smo ugotovili, da ga je en fantek matretiral vsakodnevno in smo to razčistili, tako da je potem bil mir, glede tega...moj sonček pa še vsako jutro zverinski jok. Čez poletne počitnice je bil pri babici v varstvu in ko se je letos bližalo novo šolsko leto, sem jaz dobila drisko user posted image user posted image user posted image od sile, ker sem vedela kaj me bo čakalo. teden dni pred začetkom, pa moj user posted image mali izjavi, da komaj čaka da gre nazaj v vrtec...user posted image user posted image WTF?
Ok, pride prvi dan, komaj je čakal da gre in ni bilo nobenega problema...juhuhu sem bila najbolj srečna mamica na svetu....moj zlati možek mali-smo mu rekli, da je zanj to sedaj mala šola-ves ponosem da on sedaj hodi v malo šolo...in bla bla bla....in sedaj...???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image se ponavlja lanska zgodba...noče v vrtec, joka, bruha...smo mislili, da ga zopet kdo jezi ali pa kaj...pa ne...enostavno noče v vrtec...danes se je pol ure tako jokal v vrtcu, da sem na koncu že jaz jokala....Pa se fiksno zmeniva da pridem ponj ko imajo kosilo in niti enkrat nisem, da se nebi držala dogovora...vse kar se zmeniva se jaz držim...on pa joka in joka in joka...potem pa ga je hotela še vzgojiteljica nekaj na silo stran trgat, pa sem ji malo bolj na grdo povedala, da jaz ne delam na tak način z otrokom, ampak da si raje vzamem čas, da mu dopovem, zakaj je zanj dobro da je med otroci in vse to...ampak moj sinček pa joka in joka...jaz pa čisto obupana, nevem kaj naj naredim...Že ko se zbudi zjutraj, ima takoj solze v učkah...jaz pa z živcu na psu.....

kaj naj naredim??Naj ga peljem k psihologinji??'user posted image user posted image Kaj naj????

Prosim nasvet!

Hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 11:25:53   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

danes se je pol ure tako jokal v vrtcu, da sem na koncu že jaz jokala....

potem pa ga je hotela še vzgojiteljica nekaj na silo stran trgat, pa sem ji malo bolj na grdo povedala, da jaz ne delam na tak način z otrokom, ampak da si raje vzamem čas, da mu dopovem, zakaj je zanj dobro da je med otroci in vse to...


Napaka.

Samo podaljšuješ čas, ko se ločita, in ustvarjaš agonijo. Dopovedala mu očitno ne boš nič. Pusti vzgojiteljici, naj naredi tako, kot je po njenih izkušnjah najbolje. S tem, da tako regiraš, kot si napisala, otroku še dodatno pritrdiš, da ima prav, da v vrtec in vzgojiteljico ne zaupa.

Še bolje bi bilo, če bi bila kakšna možnost, da bi ga vozil očka.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 11:29:45   
TIA22
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

danes se je pol ure tako jokal v vrtcu, da sem na koncu že jaz jokala....

potem pa ga je hotela še vzgojiteljica nekaj na silo stran trgat, pa sem ji malo bolj na grdo povedala, da jaz ne delam na tak način z otrokom, ampak da si raje vzamem čas, da mu dopovem, zakaj je zanj dobro da je med otroci in vse to...


Napaka.

Samo podaljšuješ čas, ko se ločita, in ustvarjaš agonijo. Dopovedala mu očitno ne boš nič. Pusti vzgojiteljici, naj naredi tako, kot je po njenih izkušnjah najbolje. S tem, da tako regiraš, kot si napisala, otroku še dodatno pritrdiš, da ima prav, da v vrtec in vzgojiteljico ne zaupa.

Še bolje bi bilo, če bi bila kakšna možnost, da bi ga vozil očka.


Če pa mi ga "iztrga", pa se cel dan dere v vrtcu in sploh ne posluša vzgojiteljice-kar ignorira jo! Pa potem ima more ponoči in tako tuli v spanju, da user posted image user posted image user posted image user posted image

Moram povedat, da je sicer on hiperaktiven otrok....

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
9.12.2008 11:29:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TIA22)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 11:34:33   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22
Če pa mi ga "iztrga", pa se cel dan dere v vrtcu in sploh ne posluša vzgojiteljice-kar ignorira jo! Pa potem ima more ponoči in tako tuli v spanju, da user posted image user posted image user posted image user posted image

Moram povedat, da je sicer on hiperaktiven otrok....



Potem pa res mogoče najboljše, če greš kakšnega pedopsihologa vprašat na zasvet.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 11:35:58   
TIA22
Mi smo poskusili, pa smo ignorirali...je pač bruhal, pa kaj ne...pa se je polulal, pa smo ga v vrtcu preoblekle, pa pika, pa je moral biti tam....pa nič...vse se ponavlja....On MORA v vrtec, razen če je bolan....pri meni ni pardona....ampak tele solze in prošnje, naj ga ne peljem v vrtec, bodo mene spravile na psihiatrijo....Če ga pelje dedi, je res da manj joka, ampak ne morem obremenjevat njega da vsako jutro pride 5 km, da ga pelje, če imamo pa mi do vrtca 50 m.  nevem kaj naj...čisto sem adijo...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 11:41:20   
TIA22
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: TIA22
Če pa mi ga "iztrga", pa se cel dan dere v vrtcu in sploh ne posluša vzgojiteljice-kar ignorira jo! Pa potem ima more ponoči in tako tuli v spanju, da user posted image user posted image user posted image user posted image

Moram povedat, da je sicer on hiperaktiven otrok....



Potem pa res mogoče najboljše, če greš kakšnega pedopsihologa vprašat na zasvet.


Hvala- zdaj ga bova že počasi oba rabila, če bo šlo tako naprejuser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
9.12.2008 11:49:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TIA22)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 11:52:00   
TIA22
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

Mi smo poskusili, pa smo ignorirali...je pač bruhal, pa kaj ne...pa se je polulal, pa smo ga v vrtcu preoblekle, pa pika, pa je moral biti tam....pa nič...vse se ponavlja....On MORA v vrtec, razen če je bolan....pri meni ni pardona....ampak tele solze in prošnje, naj ga ne peljem v vrtec, bodo mene spravile na psihiatrijo....Če ga pelje dedi, je res da manj joka, ampak ne morem obremenjevat njega da vsako jutro pride 5 km, da ga pelje, če imamo pa mi do vrtca 50 m.  nevem kaj naj...čisto sem adijo...


Še enkrat se ponavljam:

ko boš videla, da je to izsiljevanje in k ne boš več trzala, se bo šele po moje izboljšalo. Res pa je, da nisem psiholog... mogoče je boljše, da tudi tja pokličeš.


Hvala...samo kako naj ne trzam, če pa me z totimi modrimi učkami polnimi solz prosi, naj ga ne peljem v vrtec??'user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
9.12.2008 11:55:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TIA22)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 11:56:52   
TIA22
 
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: TIA22


Hvala...samo kako naj ne trzam, če pa me z totimi modrimi učkami polnimi solz prosi, naj ga ne peljem v vrtec??'user posted image user posted image user posted image user posted image



Lej. Jst ti lahko odgovarjam, ker nisem čustveno vpletena.

Ja. Sej te štekam... samo glih v tem je poanta, da tamalček še preveč dobro ve, da te s tem ovije okoli prsta. To je to.
In k ne boš več trzala, bo tudi tamal nehal delati prepih z velikimi modrimi učkami in dolgimi trpalnicami.


user posted image user posted image user posted image user posted image saj imaš prav ja...joooj in kaj naj sedaj mu kaj rečem ko pridem po njega ali naj kar ignoriram???

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 12:00:39   
bskrle
To,da ne bi šle v vrtec, poslušam skoraj vsaki drugi dan. me sploh ne gane.

Sama bi naredila dve stvari, če je možno, da ga kdo drug vozi v vrtec pa še k psihologinji bi ga peljala. Otroka pa zjutraj pripelji v vrtec in oddaj in pojdi.
Ko boš to ponovila ene 1ox bo vsem lažje.
Če je možno, ga prepiši ali organiziraj drugo varstvo, če ti bo to svetovala psihologinja ali pediatrinja.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 12:01:27   
mojamura
dokler bo tvoj sin videl takšno reakcijo pri tebi, bo to dela - izsiljeval. ne smeš se pustiti. če veš, da temu nisi kos, pa ga naj mož vozi zjutraj v vrtec.

največja napaka ki jo delaš je, da ko ga preobuješ v vrtcu in slečeš - da ne greš takoj ven iz vrtca. ti pa ostaneš tam pa mu nekaj dopoveduješ - potem pa je še tebi hudo. in tvoj mali sin je brihtna glavica in točno ve, na katero karto lahko špila pri tebi.

kakor dolgo se boš ti pustila tako okoli prsta motat, tako dolgo bo to delal!

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
9.12.2008 12:02:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TIA22)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 12:04:58   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22
Hvala...samo kako naj ne trzam, če pa me z totimi modrimi učkami polnimi solz prosi, naj ga ne peljem v vrtec??'user posted image user posted image user posted image user posted image

--------------------
Hej, punca, pred otrokom bodi popolnoma suverena in mu povej, da ga pelješ v vrtec, kjer mu bo lepo in bodo lepo skrbeli zanj, saj če ne bi, ga ti sigurno ne bi tja peljala. In mu reci, da ti mora zaupat, in da boš zmeraj prišla ponj...
Skratka, otroci bodo trohico dvoma pri starših,normalno izkoristili
- zato ga poljubi, ko ga pospremiš v vrtec in mu zaželi lep dan in SUVERENO odkorakaj ven! Zunaj pa se zjokaj, kot smo se itak vse user posted image , ko smo doživljale jok otroka, ki želi s tabo...

Po moje, ti otroku sama najbolj povzročaš težave (pa ne bodi zdaj jezna, želim ti le razjasnit en drug pogled na celotno situacijo), saj ne postopaš odločno.

In ne padaj na štose, kakšne plave očke ima tvoj mali...user posted image . Tudi moj jih ima, meni najlepše in najljubše na svetu user posted image  (kakor vsaki mami, ne?)- ampak kar je treba napravit, je pač treba in tu ni pardona. Na ta odločen način samo učiš otroka, da je v življenju potrebno pač nekatere stvari sprejet- hote ali nehote, in da je življenje v vrtcu čist uredu zadeva user posted image !

Ajd, poročaj, prav? user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 12:16:08   
cmrucek
Naš mali se sicer pazi v privat varstvu, pa vendar se je zelo težko navadil in je še vedno zelo zadržan do tega, da bi npr. ostal pri babici ali teti... Zato vem, kako težko je npr. take otroke kam dati v varstvo in da je sicer na splošno res bolje, da otroku na kratko poveš, kako in zakaj bo nekje ostal, in greš. Ga bodo že potolažili. Ampak če to ne bo hitro pomagalo, pa najbrž  na tvojem mestu ne bi upala vztrajati s silo prav dolgo. Mislim, da je težko kar takole reči, da gre za izsiljevanje, sploh glede na to, da je kar nekaj časa vmes pa rad hodil v vrtec. In da se je lansko leto razkrilo, da pa le ni delal scen brez razloga, da ga je vendarle nekdo maltretiral.
Še najboljši nasvet je, da res stopiš do kakšnega psihologa... Če pa ni nujno, da hodi v vrtec in se morda lahko še kakšno obdobje pazi pri babici, pa poskusite z vrtcem znova čez določen čas... 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 12:57:30   
TIA22
Grem sedaj ponj in bom poskušala govoriti z vzgojiteljico...user posted image

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 13:11:56   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

...potem pa ga je hotela še vzgojiteljica nekaj na silo stran trgat, pa sem ji malo bolj na grdo povedala, da jaz ne delam na tak način z otrokom, ampak da si raje vzamem čas, da mu dopovem, zakaj je zanj dobro da je med otroci in vse to...ampak moj sinček pa joka in joka...jaz pa čisto obupana, nevem kaj naj naredim...



NAPAKA! tako si dala sinku vedet da ga ne boš tako lahko izpustila iz rok če se bo drl, bolj kot podalšjuješ čas ko si z njim slabše bo, praviš da se trudiš ampak očitno to ni dost, očitno je treba nekaj drugega naredit, dopovedovanje očitno ne obrodi sadov.

Pa otrok pol ko je v vrtcu se umiri in je priden ne joče al skoz joče? Ker če se pomiri potem ne vem zakaj vstrajaš pri pol urnem prepričevanju.

Nam so v vrtcu rekl da je najslabše če se mamica poslavlja ful dolgo in da je z vsako minuto slabše najbolj jo odneseš da otroka oddaš sicer se joka, ti se tud lahko zunaj potem pa je mir, no vsaj pri nas je bilo tako na začetku, zdaj hodita rada v vrtec. Če pa ni druge pa otroka izpiš pa daj v varstvo, moj brat je do 6 leta bil pri babici, ker ni prenesel vrtca, po 2 dneh je dobil drisko.

A ja nisem brala cele teme zdaj sem jo:
tako jaz bi se delal suvereno kot so ene rekle, pa ne pokazala da me njegov jok gane, to da si pred njim jokala otroka še bolj podžge in ve da ga ne boš izpustila, tako da otroka preobuj, preobleč pa ga daj vzgojiteljici pa se pol magari zunaj zjočeš glavno da tega tvoj sin ne vidi.


< Sporočilo je popravil puncica -- 9.12.2008 13:16:08 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 13:25:51   
TIA22
Sem vprašala kako je bil, pa je 10 min še jokal, potem pa vsake 15min vprašal kdaj pridem??
pa ne razumem zakaj? Saj vedno enako pridem ponj, nikoli ga še nisem "pustila" dlje če sva se dogovorila

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 13:33:18   
vodica
Imel je slabo izkušnjo v vrtcu in ga moraš razumet.Mogoče pa se še vedno boji da bi se kaj takega ponovilo.Ali je ta fant še vedno v njegovi skupini,če je ga poskušaj prestavit.Otroci ne pozabijo kar tako in se bojijo.Je že res da v vrtec mora,ampak postavi se na njegovo mesto,če bi bilo v službi podobno in bi tebe skoz nekdo  moril ,izsiljeval in podobno,a bi še rada hodila v službo,po mojem bi tudi ti bruhala samo da ne bi bilo treba it-ne samo ti .vsi mi v podobni situaciji.Po moje je to od tega ,kar je pač bilo.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 13:36:20   
Rubin.
Pa ni druge variante, kot vrtec?

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 13:44:01   
ninini
Po mojem je tud to krivo,kar se mu je dogajalo.Probi zamenjat skupino,bo mogoče rajši hodil-tud vzgojiteljice so ene take ,da otrok niso všeč.Vprašaj ga če bi bil raje  pri drugi V in imel druge prijatelje,pa boš videla,ali mu je skupina všeč ali ne.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 14:00:20   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Pa ni druge variante, kot vrtec?


Za vrtcem pride šola. Pa ne bo druge variante? user posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 14:07:24   
marjetica23
ja ,najboljš, da zamenaš vrtec ali skupino.Probej ga s čim "podkupt" zjutraj ,ko gre v vrtec mu ,daj čokoladouser posted image

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Rabim nasvet
9.12.2008 14:12:03   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: ninini

Po mojem je tud to krivo,kar se mu je dogajalo.Probi zamenjat skupino,bo mogoče rajši hodil-tud vzgojiteljice so ene take ,da otrok niso všeč.Vprašaj ga če bi bil raje  pri drugi V in imel druge prijatelje,pa boš videla,ali mu je skupina všeč ali ne.


pa saj dandans ni kar tako lahko prostega mesta v vrtcu dobit, da bi se ga dalo vpisat , čez dva meseca ipisat, pa spet nazaj vpisat....

ne jemlji tega osebno TIA22, ampak probaj biti bolj odločna in ne padaj na njegove finte....sploh pa ne kompliciraj.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Priimek
Erin

Čigav priimek ima vaš otrok?

materin (dekliški) (5%)

očetov (84%)

oba (11%)


Število vseh glasov: 370

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!