|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 9:54:28   
Mandek
Živjo!

Po navodilih moje patronažne sestre sem pupo kopala na 2 dni, vmesni dan pa sem jo umivala samo z mokro brisačko. Ugotavljam,da se Zala veliko bolje počuti po kopanju (madona, ugotovitev in pol,a?), med drugim je bolj umirjena in prej zaspi.
Kako pogosto pa kopate ve? Ali pri vsakem kopanju uporabljate kopel ali samo vodo? Ali ji pri vsakem kopanju umijete tudi glavico (laske?)

_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:02:16   
lana17
user posted image vsake dva dni, predvsem zaradi temenc. Kopam ga samo v vodi, na začetku sem dodajala nekaj kapljic olja, pa se mi je zdelo, da je dobil pikice po teleščku prav zaradi olja. Mila se bom čimdlje izogibala.

_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:04:36   
Mišni
Voda izsuši kožo, tako da prav vsak dan... kaj pa vem.

Jaz sem ga kakšne 2-krat na teden ali 3-krat, kakor je naneslo. Moj je veliko spal, tako da ga nisem matrala in spečega v banjo dajala.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu lana17)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:11:07   
Anonimen
Točno tako.S pogostim kopanjem, vsak drugi dan smo našemu Timiju naredile samo slabo.Pojavljat se je začela suha srbeča kožica in smo šle k dermatolgu, ki je najprej vprašal kako pogosto ga kopamo.Po odgovor, da vsak drugi dan, nas je pošteno oštel, da sva s pretiravanjem poškodovali povrhnico, mu jo izsušili.
Še sedaj ima težave pa ima že 5 let, uporabljatioramo kreme narejene v lekarni po vsaki kopeli.Zato ne pretiravat.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:13:25   
katra55
Jaz sem jo kopala 2x na teden.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:16:00   
evi28
Jaz jo kopam 2x na teden oz na tri, štiri dni, glavico pa operem 1x na teden, razen če je potrebno, pa tudi prej. Tudi namilim jo samo 1x na teden, drugače pa samo z vodo.
Ostale dni pa jo zvečer umijem z mokro krpico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:42:59   
lana8
pri nas jo kopamo skoraj vsak večer pred spanjem, razen če je user posted image  kaj prehlajenček, se pa samo umijemo in začnemo spet čofotati ko smo zdravi.
Kopamo se samo v vodi, 2x na teden pa uporabljamo šampon. Tako, da je pri nas to že vsakdanji obred pred spanjem user posted image  in uživa 100/h.  user posted image

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:45:56   
zmajaz
Tudi jaz sem jo kopala na 2 dni od začetka, pa so bili sami problemi zaradi tega - celo neke vrste alergija se ji je začela pojavljati okoli zapestij in v kolenskem pregibu. Že ko je bila minutko v vodi, je imela v kolenskem pregibu živo rdeče (tudi če je bila sama voda, brez vsakega šampona, olja ...) - verjetno klor, trda voda ... Težavo smo rešili šele, ko smo nabavili revitalizator vode - od takrat naprej ni bilo več nobenih težav. Pa zdaj jo kopamo nekje na tri dni oz. 2x na teden. Vsakič ji perem tudi glavico in dam v vodo šampon (Mustelina kopel, ki je za laske in telo).

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 8.12.2008 10:46:42 >

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:46:29   
ninonik
No mi se kopamo vsak dan,če slučajno ne zaspimo prej. Drugačepa uporabljam niveine izdelke,aja pa hipp-ovo olje pa nimamo problemov.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:50:10   
zmajaz
Aja še to - ko smo imeli največje probleme s kožo, sem jo kopala samo z vodo, v katero sem dala par kapljic olivnega olja (seveda prečiščenega iz lekarne) in je bila potem koža čudovito mehka in nič izsušena, vendar pa sem potem ugotovila, da se ji ravno zaradi tega pojavljajo temenca. Ko smo nehali dajati olje v vodo, tudi s temenci ni bilo več težav.

(odgovor članu ninonik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:54:14   
Anonimen
user posted image Čudno, mi smo temenca odpravljali z olivnim oljem.
Olivno olje je naravno zdravilno.In, da smo kožo k sebi spravili smo prvi teden naredili oljne kopeli.V steklenico nekaj olivnega olja in vročo vodo, pomešali, počakali, da se ohladi in s krpo namočeno v to razstopino umile otroka.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 10:55:40   
CatJa
2x na teden.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 11:02:26   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: neva6
user posted image Čudno, mi smo temenca odpravljali z olivnim oljem.
Olivno olje je naravno zdravilno.In, da smo kožo k sebi spravili smo prvi teden naredili oljne kopeli.V steklenico nekaj olivnega olja in vročo vodo, pomešali, počakali, da se ohladi in s krpo namočeno v to razstopino umile otroka.


Tudi jaz sem temenca odpravljala tako, da sem jih kake pol ure do uro pred kopanjem fino namazala z olivnim oljem, da so se razmehčala, potem user posted image  skopala in po kopanju sčesala temenca dol. Ampak zaradi vsakokratnega kopanja v vodi z olivnim oljem, so se pa temenca ponavljala. Sama niti ne bi pomislila, da je to lahko vzrok - če se jih pa z olivnim oljem tako lepo odstranjuje - pa mi je rekla ena mamica, ki živi na Nizozemskem, da jim tam patronažne sestre odsvetujejo dodajanje olja v kopel, ker se zarad tega pojavljajo temenca. In res - ko sem ukinila olje, so se tudi temenca "čudežno" nehala pojavljati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 11:10:12   
lili3
Mi ga tudi kopamo 2x na teden.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 11:23:33   
sani1
IZVIRNO SPOROČILO: lana8

pri nas jo kopamo skoraj vsak večer pred spanjem, razen če je  kaj prehlajenček, se pa samo umijemo in začnemo spet čofotati ko smo zdravi.
Kopamo se samo v vodi, 2x na teden pa uporabljamo šampon. Tako, da je pri nas to že vsakdanji obred pred spanjem  in uživa 100/h.  


Se podpišem pod tole.

Po vsakem kopanju pa smo gubice namazali z olivnim oljem.

Tako, da če tvoja Zala uživa v kopanju ji kar vsak dan naredi kopel. S tem jo boš navadila tudi na rutino in ko bo večja bo že točno vedela, da po kopanju sledi spanje  itd...

Moje mnenje!


_____________________________

Pusti, naj prihajajo stvari same-
kot večer, kot noč, jutro in dan.
Počakaj, da potrkajo pri tebi-
kot dež, kot lačen ptič, kjot izgubljen popotnik.
Pusti, da stvari odtečejo-
kot čas in voda!
Za lepši dan!

(odgovor članu lana8)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 11:30:35   
nuala
Jaz sem oba kopala vsak dan.
Prvega samo z vodo v katero sem dala par kapljic mandljevega olja brez dodatkov in dišav, enkrat na teden s kopeljo in enkrat na teden lase.
Drugega sem pa kopala z dodtkom nekkšne kopeli za suho kožo, ampak to mi je priporočila pediatrinja, ker je mali imel težave s kožo in alergije.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 11:32:36   
sxy
mi se tudi kopamo  vsak večer, oz v čebričku se osvežimo vsak večer, da koža ni izsušena pa damo v vodo par kapljic mandljevega olja. Drugače ga pa z milom umijemo 3krat na teden kr pod tušem, oz vsakič ko pride iz bazena, zaradi klora, kar je tudi kr pogosto saj je nenormalno rad v bazenu. Pride kak teden ko je tudi vsak dan v bazenu in potem ga pač vsak dan umijemo z milom in čez namažemo z oljem, da se koža ne izsuši.

_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu sani1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
8.12.2008 11:52:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sxy)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 12:00:01   
pikapoka0608
naš 6m škratek se kopa skoraj vsak dan, ker nenormalno uživa v čofotanju.
Glavico mu umijemo 2x na teden (zaradi temenc, drugače bi mu jo samo 1x), milimo se pa od 4m ne več in ima kožico kot putrček (brez kakršnih koli kopeli, oljčkov in podobnega).


(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 12:05:19   
Lucija Perc
Medve sva se na začetku prve 4 mesece kopali vsak dan, potem do 6 meseca vsak drug dan, sedaj pa se kopamo na 3 dni. Včasih se tudi pogosteje, ker v vodi mala zelo uživa. Ne uporabljam pa nobenih šamponov, samo vodo, za laske pa imava šampon od Mustele. Sem jo pa od 6 meseca naprej po vsakem kopanju namazala z mlekom za telo in ima zelo lepo, nežno kožico. Prav tako nisva imeli nikoli nobenih izpuščajev, temenc in podobno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 12:08:15   
danijela in taja
bravo mandek...ja res je.....mi se kopamo vsak dan.....že od rojstva.....ker je to neki ritem vsak večer isto...otrok navadiš rituala.....zelo ji paše ...lepše spi....in zato vsak dan...sicer ene devet mesecov sva samo 3x na teden dali malo šampona...zaradi kože...zdaj pa vsak dan malo...ne pretiravamo...2x na teden premo še lase......skratka nobenmu še ni škodovalo umivanje.....sm povedla naši P pa je rekla da če nam je tako lepo nič zato da nič ne škoduje,,,,drugače sploh ne spi fajn......

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 12:52:20   
dejzi
vsak drugi dan....brez problemov....pa, če je prej grozno slabe volje, ko pride v kopalnico se kar smeji...user posted image

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 12:54:17   
barni
mi se ze eno leto kopano vsak vecer. Kopanje je del vecernega rituala.

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 13:12:11   
vodica
Vsak drugi dan in tudi nimamo problemov s kožo.Milimo se enkrat tedensko pa glavo umijemo tud samo enkrat na teden.Kopamo se pa vedno pred spanjem,ker potem tako lepo spi.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako pogosto kopate dojenčka?
8.12.2008 13:45:02   
Naja31
Vsak dan od 1.meseca starosti, pri obeh sinovih. Milo pri mlajšemu 1x na teden. Velik je pa itak vsak dan tako umazan, da je potreben resnega kopanja . user posted image

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




koliko časa?
čipka

V KOLIKŠNEM ČASU STE SHUJŠALE DO ŽELJENIH KG PO PORODU?

v enem tednu (14%)

v enem mesecu (9%)

v dveh mesecih (5%)

v treh mesecih (10%)

v šetih mesecih do enega leta (30%)

v več kot 1 letu (32%)


Število vseh glasov: 147

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!