|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolki in široko povijanje
19.2.2008 9:18:39   
Dinki
Pozdravljene user posted image ,

zanima me kako je glede slikanja kolkov user posted image , ki ga izvajajo v porodnišnici in ti na podlagi tega določijo ali je potrebno široko povijanje ali ne. Sama bom rodila v Ljubljanski porodnišnici tako, da me zanima kako je v večini primerov tu?
Mamice, ki ste že rodile, vas prosim za svojo izkušnjo....ste morale prve tri mesece povijati široko ali je to danes že zelo redko?
Hvala.

Pozdravček...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 10:02:06   
roberta
sama nisem rodila v lj., ampak sklepam, da je praksa več ali manj enaka. slikajo se kolki skratka v porodnišnici (kar 2 ali 3 dan) in tudi če je ok, vedno povijaš otroka široko še nekaj časa (vsaj 2 meseca). sama svetujem široko povijanje tudi, če ima otrok racmanke/štorklje.

zakaj se to dela, ti ne znam točno povedati, gre se pa za to, da so kolki v pravem položaju ali razmerju ali nekaj takega. in to ni neka zastarela praksa, pač pa dejstvo in brez tega tudi danes ne gre.

zato le povijaj otroka tako čimdlje, ker škodi mu gotovo ne.

lp, roberta

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 10:02:20   
lex
mislim, da v LJ če so kolki 1A ni potrebno široko povijat, delajo pa UZ preiskavo

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 10:05:58   
Irena88
Kolke novorojenčkom pregledajo ultrazvočno (jih ne slikajo) in ti že na ultrazvoku povejo ali je potrebno široko povijanje ali ne. Večina novorojenčkov je brez širokega povijanja, ker so kolki v mejah normale.

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 10:07:04   
kati kati
ojla!
js sem rodila pred 14.dnevi...pa zadnji dan, preden smo sli domov so naredili ultrazvok kolkov in ledvic...ker so mu ugotovili da ima desni kolk še ne dovolj zrel...sem dobila zanj šince(abdukcijsko obvezo) za tri tedne-potem kontrola pri pediatru!Tako je v celju!

lp


_____________________________

pa smo pihnali prvo svečko...4.2..

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 10:20:17   
Katrin
Ne glede na 1A rezultat pri UZ kolkov, sem sina še dober mesec povijala na široko (kaj pa vem zakaj) - tako se mi je zdelo bolj sigurno. Pa tudi zaradi občutka, ko user posted image  primeš v roke, je bolj "trden".

No, odločiti se boš morala pa sama,

lp katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu kati kati)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 11:56:38   
anarabarbara
To je zelo različno. Nekateri svetujejo široko povijanje prve tri mesece v vsakem primeru (nekaj časa v Lj sploh niso delali UZ kolkov ob porodu, ampak samo pri treh mesecih). Meni je ena babica rekla, da imajo v (ne vem več v kateri državi) bistveno več izpahov kolkov, odkar so ob 1A UZ izvidu prenehali priporočati široko povijanje. Drugi (predvsem fizioterapevti) pa pravijo, da je bolje, če ni široko povit (seveda ob 1A izvidu), ker se lahko boljše gibalno razvija (široko povijanje jih res precej ovira pri gibanju). Jaz sem svojega prve 3 mesece večinoma povijala široko, razen ob dnevih, ko je bilo zelo vroče.

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 13:09:13   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: anarabarbara

Drugi (predvsem fizioterapevti) pa pravijo, da je bolje, če ni široko povit (seveda ob 1A izvidu), ker se lahko boljše gibalno razvija (široko povijanje jih res precej ovira pri gibanju).


Tako so tudi mene podučili. Oba otroka sta imela kolke 1A in ju nisem široko povijala.

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 13:15:24   
Anonimen
Jaz sem v Lj, rodila pred 20 meseci UZ niso delali avtomatično ampak samo izbranim, v moji sobi konkretno samo mamici,ki se je osebno poznala z pediatrinjo...

Me pa zanima kako je danes?? Ampak v Ljubljani!

(odgovor članu Dinki)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 13:44:36   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Me pa zanima kako je danes?? Ampak v Ljubljani!

Uz naredijo že v porodnišnici (2 ali 3 dan po rojstvu).

lp 

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 14:01:52   
jaša2
ponekod danes res rečejo v bolnici, da ne rabiš široko povijat,če ima kolke 1a, ampak...jaz vseeno bi oz.sem. naša jeimela  v redu kolke, pa sem vseeno vztrajala prve tri mesce do ultrazvoka. že zaradi svoje vesti.
pa saj ni to tako delo, dat tisti dve plenički čez. user posted image   dojenčku pa tud ne škodiš s tem. naša je bla rojena maja in smo prva 2 mesca res 24h/dan široko povijali, 3.mesec smo paimeli fuuul vročino v stanovanju in takrat je pa res nisem morila še s temi plenicami, kr je že itak blo user posted image  vroče. to čez dan, ponoči smo jo pa spet široko povili.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 14:36:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katrin RR

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Me pa zanima kako je danes?? Ampak v Ljubljani!

Uz naredijo že v porodnišnici (2 ali 3 dan po rojstvu).

lp 


HVALA.user posted image user posted image

(odgovor članu Katrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 16:54:24   
Dinki
Se mi je zdelo, da bodo mnenja različna. Nam so v MŠ v Lj. P rekli, da naj na široko povijamo le če bo tako pokazal UZ, ki ga naredijo 2. oz 3. dan po porodu. Kljub temu pa mi nekatere mamice svetujejo široko povijanje na začetku. Ravno zaradi tega sem se odločila, da vas povprašam za mnenje. Kaj bomo izvajali v praksi bomo pa še videli. Mogoče ga (v primeru 1A izvida) široko povijem vsaj ponoči user posted image ....

Uglavnem, hvala punce vsem za mnenja, izkušnje....

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 16:58:01   
bamby
V LJ naredijo UZ kolkov in ti takoj povejo, če je potrebno široko ovijanje ali ne. Moja npr. še nima dovolj zrelih kolkov in se morava na široko povijat in imava čez 6-8 tednov kontrolo. Pri cimri je imela pa tamala kolke bp ji pa ni treba nič široko povijat. Samo pampersko in pajacek.

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 17:05:58   
hokejistka
Meni so v P Lj razložili tako: če imaš kolke 1A široke povijanje NI potrebno. Če so koliki 1B široko povijanje prav tako NI potrebno, je pa potrebna kontrola čez 3 mesece. če so kolki 2A je potrebno široko povijanje in kontrola.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kolki in široko povijanje
19.2.2008 22:30:33   
bsasab
No jaz nase nisem na soroko povijala (prvi mesec se na pampersko dala le povijalno plenicko brez tetra plenice), ker so mi v porodnisnici lj rekli da ne rabim povijat na siroko ker so kolki 1A, imamo pa kljub temu konec febrarja UZ pregled pri treh mesecih, pa bomo vidli..., sicer pa lahko doma naredis vaje, pa vidis ce so koli okej:

Otrocka polozis na previjalno na hrbet, razkoracis nogice tako da so kolena priblizno v isti visini kot prsa, no malo nizje..., in potem pocasi, res pocasi, s kroznimi gibi poskusas priti proti podlagi s koleni, ce brez problema prides do podlage, bi naj kolki bili okej (stara sola babicuser posted image user posted image user posted image )


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kolki in široko povijanje
20.2.2008 19:39:33   
branka87
Hi.... Sama sem dlih rodila... Ti povem, da je malo težko široko povijanje- ko ga moraš za vsako povijanje še široko povit, no ni tako hudo ampak vzame malo več časa...

mislim da tretji dan po porodu imaš v porodnišnici na oddelku za novorojenčke, ultrazvok kolkov, ledvic... tam ti pediatrinja tudi pove ali je potrebno otroka povijati široko... kar se pa tiče kako dolgo ga je treba povijat ne vem ampak ostale mamice so povijale tudi dlje, kolegica je povijala 6mesecev... verjetno je odvisno od razvijanja otroka... to ti pol verjetno ortoped pove...

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kolki in široko povijanje
20.2.2008 20:51:48   
Laubica
Moja dva sinova sta oba imela že v p. 1A kolke in sem ju doma samo 14 dni široko previjala -ko smo imeli kontrolo -je dr. rekel -da boljši ne morejo bit

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu branka87)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kolki in široko povijanje
20.2.2008 22:33:59   
Anonimen
Jaz ga povijam široko, čeprav so kolki v redu. Zanima me, kako povijate? Jaz dam plenico na 1/4 in to samo eno. A ve date dve plenici? LP

(odgovor članu Laubica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kolki in široko povijanje
21.2.2008 9:24:09   
mateja rečnik
Široko povijanje je odvisno od doktrine posamezne bolnišnice. V lj (in še nekaterih ostalih porodnišnicah) široko previjanje ni potrebno v primeru vredu UZ ob rojstvu, v mb se pa široko previja v vsakem primeru.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kolki in široko povijanje
4.12.2008 20:57:02   
simcslo
mene pa zanima, če moraš imeti napotnico, ko greš na uz kolkov pri 3 mesecih.
sem rodila v sg in tu ne delajo več uz, in me je napotila v mb. jaz osebno bi pa raje šla v lj. prosila bi pa tudi za kakšno tel. št. ker se je verjetno treba naročit. naš malček pa bo 1.1.2009 star 3 mesece
hvala

(odgovor članu mateja rečnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kolki in široko povijanje
4.12.2008 21:35:13   
gajči
Jaz sem rodila pred 10 meseci v Ljubljani. Tretji dan so naredili UZ kolkov in ker so bili 1A, so mi ga nazaj prinesli samo še v plenički, ni bil več široko povit. Potem ga tudi sama nisem niti enkrat več široko povila. Na kontroli pri mislim da 3eh mesecih je bilo vse ok.

(odgovor članu simcslo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kolki in široko povijanje
4.12.2008 22:45:04   
botrca
Rodila sem decembra in čeprav je že ob rojstvu imel kolke 1A sem ga 3 mesece široko povijala, da ga ni zeblo. 

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kolki in široko povijanje
4.12.2008 23:40:19   
Pandica
Rodila sem oktobra v Mb, moja user posted image je imela že ob rojstvu oba kolka 1A pa sem jo vseeno široko povijala do 3 mesecev.

_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kolki in široko povijanje
6.12.2008 21:27:11   
simcslo
kje pa v mb delajo uz

http://www.ticker.7910.org/as1cCBF04b-0000MDAwMDkyZHwwMDAxMjM1ZHxuZWpj.gif

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Kako ste rodile?
Sadrika

Kako ste rodile? Odgovorijo naj tiste, ki so v nosečnosti pile čaj iz malinovih listov

Spontano, hitro sem se odpirala (42%)

z umetnimi popadki, hitro (8%)

z urgentnim CR (15%)

spontano, počasi sem se odpirala (15%)

sprožili so porod, MV se je počasi odpiral (13%)

sprožili so porod, MV se je hitro odpiral (8%)


Število vseh glasov: 384

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!