|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   copati za 16 mesečnika
5.12.2008 12:31:26   
travica
ki je komaj shodil
priporočate takšne s trdim podplatom ali raje a la robeez
In nekje sem zasledila, da se dobilo podobni robeez z muco notri, mi lahko pomagate kam se naj obrnem.
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:01:41   
danijela in taja
js priporočam cicibanove.....jih majo v cicibanu,vseh masih,direndaju,....stanejo 16 eurov...so najboljši,imajo trd podplat...skor tko k čevlji,več barv,modelov,različno zapiranje....mi jih mamo skoz...zelo lepo hodi...sploh pa morš met take če je glih shodil....naša sicer hodi od 12 mes....in par dni....stara je pa točno 16 mes...k tvoj...pa drugače ....že govori...kolk jwe velik... težek....?da mal vidim ...če si že glih tu....pa če se ti da napisat....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:03:34   
Petr_a
Ni res,podplat mora biti mehak in ne trd

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:07:15   
danijela in taja
ja valda...trd sam mehak.....ka ti maš pol meheh podplat za svoje...kako kr une navadne sobne ????????hehe.....ciciban ima ta prave.....pa če se strinjaš al pa ne...

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:17:05   
Petr_a
Ravno cicibanovi so najtrši in se odsvetujejo
Podplat mora biti  mehak,še enkrat

http://www.orthops.si/clanki-moj_malcek.php?id=27

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:31:44   
vodica
Če rabiš copatke za doma po hiši potem definitivno z mehkim podplatom,trdi kot pri čeveljčkih se odsvetujejo in sploh ni več tako kot pred leti ko je veljalo pravilo ortopedski čevlji in copati.Otroci morajo bit čimveč bosi in jaz imam svojega brez copatkov z nogavičkami ,ki imajo na podplatu gumo.Sicer je pa bilo že veliko povedanega  o tem ,da čevlji ne smejo bit trdi.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:38:14   
melanija
Mi imamo cicibanove sobne copate. Imajo "trd" podplat, v smislu da je guma, drugače je pa zelo upogljiv, se ga da lepo zvit - bi rekla da imajo mehek podplat. Drugače kot pri čevljih za zunaj ko je guma zelo debela.

Jaz si mojega otroka ne znam predstavljat da bi zdaj v stanovanju pozimi hodil samo v nogavicah, ker je so ploščice premrzle. Tisti štunfi z kao bremzami pa so meni čisto mimo, nobeden mojih otrok jih ni hotel nositi. Za po hiši smo imeli vedno te cicibanove sobne copatke.

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:40:59   
danijela in taja
ja in vsi so neumni pa nimajo pojma,,,pa nič ne berejo....pa tko....najbolj prodajani čevlji.....in copati.....večina otrok jih nosi...,,,malo poglejte okol ......kamor greš...visdiš otroke s cicibanovimi.....čevlji copati......skratka vi kr mislte kak hočte.....so najboljši in ta pravi za otroke......pa verjetn je vas par pametnih in razgledanih ostalih tisoče pa butastih.....in nimajo pojma....pa nič razgledanih....cicibanu pa še vedno na polno laufa.....boljše kot vsem ...

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:41:38   
melanija
http://www.ciciban.je.to/ContentDetails.aspx?gcgid=9e71c6f3-ef22-4582-a6ea-813a843ae966&gcid=de4d8fbb-ad5c-4ea7-8cea-f1953a08925c&uui=128729544312758226

To je primer copatk, ki jih imamo za po hiši.

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:41:41   
*tajda*
Pri copatku je treba tud gledat da nima ortopedskega vložka notri in da je čimbolj mehak.Moj 14 mesečnik nosi Elefanten copatke ker smo v spodnjem štuku in je spodaj klet,jeseni in spomladi pa nosi robeezcopatke.So mehki,zračni in topli.Dobijo se pa v Deichmanu.

Me pa preseneča ko berem koliko mamic še neve da se ortopedski čevlji odsvetujejo.Očitno še vedno velja prepričanje da mora biti čevelj trd in ortopedski.Zato pa očitno Cicibanu še tako laufauser posted image

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:42:21   
danijela in taja
user posted image  melanija....................se strinjam.....z vsem....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:42:52   
melanija
http://www.ciciban.je.to/ContentDetails.aspx?gcgid=9e71c6f3-ef22-4582-a6ea-813a843ae966&gcid=de4d8fbb-ad5c-4ea7-8cea-f1953a08925c&uui=128729544312758226

To je primer sobnih copatk, ki jih imamo mi po hiši.

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:45:52   
*tajda*
Ortopedska obutev - da ali ne?
Dolgo časa je veljajo prepričanje, da potrebuje stopalo za normalni razvoj in dosego optimalne oblike neko stalno zunanjo oporo. Skozi desetletja so otroci nosili trdo obutev, starši so neutrudno iskali čevlje s trdimi opetniki, z oporami za stopalne loke ali gleženj, kar so s skupnim imenom imenovali "ortopedski čevelj". Danes na osnovi obsežnih raziskav vemo, da takšna "ortopedska obutev" ni samo nepotrebna ampak celo škodljiva za normalen razvoj stopala.

Največji odstotek deformacij stopala, ki mučijo odrasle in pogosto zahtevajo operativno zdravljenje, je posledica nepravilne obutve že v otroštvu. Če stopalo uklenemo v kalup v želji da ga oblikujemo po našem okusu, podobno kot dela kipar z glino, bomo zavirali razvoj stopalnih mišic in vezi, ki oblikujejo stopalne loke. Ob tem bomo z utesnjevanjem sklepov med nartnimi kostmi in stopalnicami ter prsti povzročili kronična vnetja teh sklepov, s tem bolečine in kasneje trajne deformacije. Vse to so razlogi zakaj je tako pomembno, da je obutev od prvih korakov naprej mehka in prostorna. Bolečina v nogah je pri otrocih najpogosteje posledica neprimerne pretesne in okorne obutve. Na srečo je športni copat, ki ga moda narekuje mladini, po današnjih merilih ortopedske stroke najbolj ustrezna obutev.

Evo en fajn članek iz RRuser posted image

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:46:22   
melanija
Se opravičujem, sem dvakrat nalepila isti link.

Naj povem, da ima sine 9,5 mesecev in hodi brez pomoči sam, čez celo stanovanje in to v takih copatkih je tudi shodil - ga nismo nič forsirali da ne bo pomote - se je sam lepo spustil in sedaj je najsrečnejši od vseh ker lahko pride kamorkoli brez plazenja, ki ga je poznal do sedaj.

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:48:06   
danijela in taja
ja k se je en spomnu pa je kontra reku k je mel neke argumente kao...pa je zdej to modern...kaj bo čez nevem pet let bo pa spet nazaj,,.,,,,prosim te....ti si pa bla zravn ko so delal raziskave....pa gledal zakaj ni dobro pa vse....ljudje tud vsemu verjamejo ......pa nimajo pojma da se to naklada samo zaradi prodaje......da ne služi samo ciciban....hvala bogu da smo različnega mnenja....in  nismo vsi tako ozko zagledani ko en neki reče je pa kr to to...

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 13:53:40   
vodica
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*


Me pa preseneča ko berem koliko mamic še neve da se ortopedski čevlji odsvetujejo.Očitno še vedno velja prepričanje da mora biti čevelj trd in ortopedski.Zato pa očitno Cicibanu še tako laufauser posted image

  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Glede nogavičk je pa pri nas tako toplo-laminat- da  nismo nikoli fejst oblečeni še manj pa obuti.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 14:06:58   
melanija
Ja vem da se ortopedski ne priporočajo več - sem seznanjena s tem.

Mi imamo v stanovanju temperaturo tam med 20 in 22 stopinj celzija in nimamo nobenih tepihov imamo pa parket in v kuhinji ploščice.

Za moje otroke pač so tla premrzla, ker nočejo biti samo v nogavicah.

Smo pa imeli podobne copatke ala robeez in se je hčerki tako drsilo v njih da smo jih na hitro ukinili, da pa se bom špilala neko modo z robeez copatki, ki so če mene vprašate pre*to predragi pa ne hvala.

Raje vidim da ima moj otrok nogo v nekih bolj staibilnih copatkih, kot da se mu drsi, če gre malo bolj hitro ali pa če teče. In ti cicibanovi no ne vem meni se ne zdijo neki grozno ortopetski.

Vsak ve zase.

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 14:09:51   
ninini
Mehki podplati in tako svetujejo vsi pediatri.Nekateri pač mislijo da so cicibanovi najboljši,ker je pač uveljavljena znamka.Pravilo je pa zdaj že nekaj časa da čevlji ne smejo bit ortopedski,malo si preberite forume nazaj.Tudi pri nas smo bosi ,ker noga ko raste mora najt svojo lego in ne tisto ,ki jo naredi trd čevelj.

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 14:26:32   
Adelina
Ko sem bila s 17 mesecev staro hčerko, ki še ni hodila v razvojni ambulanti, mi je fizioterapevtka svetovala, da dokler ne shodi in tudi potem so najboljši copatki z mehkim usnjenim podplatom ali nogavičke z bremzicami. Enako naj bi bila tudi obutev za zunaj čim mehkejša (zimsko sicer težko dobiš mehko), pa brez ortopedskega vložka in tudi ne visoka preko gležnjev-mogoče le malce povišana. Pa sicer ni bilo s hčerko nič narobe in je rekla da bo že (in dejansko je pol shodila čez dva tedna). Pa te članke, ki sta jih posredovali  Petr_a in *tajda* mi je tudi dala sfotokopirane.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 14:27:55   
kaya2007
mi imamo robeezke, tako so nam tudi svetovali v RA

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 14:33:25   
*tajda*
Robeez copatki ne drsijo in so res zakon,zdaj ko je zima in kot sem že napisala živimo v pritličju pa nosi elefanten copatke,ki so ravno tako brez ortopedskega vložka,mehki in zračni.Z razliko imajo gumijast podplad in so bolj topli kot Robeez,ko bo pa pomlad bom spet z veseljem kupila nove Robeez copatkeuser posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 14:38:46   
Todala
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Ja vem da se ortopedski ne priporočajo več - sem seznanjena s tem.

Mi imamo v stanovanju temperaturo tam med 20 in 22 stopinj celzija in nimamo nobenih tepihov imamo pa parket in v kuhinji ploščice. 

In ti cicibanovi no ne vem meni se ne zdijo neki grozno ortopetski.



Pri nas je podobno. Verjamem, da bi morali biti otroci skoz bosi, ampak v kuhinji mi imamo tudi ploščice.
Za mene je to kompromis. V sobi samo nogavičke, drugače copati.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 14:41:38   
Petr_a
Danijela in kje si bila ti???


ja in ko si že rekla,jaz nosim obutev,ki je mehka,saj samo v njej hodim pravilno in se ne mučim

(odgovor članu Todala)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 14:51:07   
anckabancka
Naša dva imata za doma "zajčke". To so bombažni copatki, s podplatom iz skaja in luštnimi ušeski. So mehki in topli. Ko so pa umazani jihpa vržem v pralni stroj.

Z v vrtec pa copatke podobne robeezovim. Le da so slovenskega porekla - od "Alenke". So celi usnjeni.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: copati za 16 mesečnika
5.12.2008 15:02:03   
Petr_a
Ko je ravno debata o teh usnjenih copatkha,me zanima kako jih perete?Na 40 stopinj  v pralnem stroju?Na koliko obratov?
Kaj pa sušenj v sušilnem stroju?

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako z Lahkonočnicami uspavati svoje male ...
Kakovostno spanje je ključnega pomena za zdrav razvoj in dobro počutje otrok. Umirjena večerna rutina, med katero tudi p...
ABC Šport: Migamo, igramo in fino se imamo...
photo
ABC Šport že 25 let ponuja pestre in netekmovalne vadbe za otroke od 1. do 16. leta. Programi so prilagojeni starosti in...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?