|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   OBUPANA
4.11.2008 12:21:42   
afroodita
Imam problem naša pikica je stara 1 leto in 2 meseca.Za svojo starost je majčkano prevelika in je bl suhcana.Nevem kaj naj naredim ,ker princska noče jest mislim je ampak zelo malo dostikrat se afna in nič ne poje.Včasih pa tudi poje celega vola ampak to je zelo malkrat.Za povrh je pa tudi hiperaktivna tko da svak zalogaj kar v stoje pokuri ker tudi čičat noče v stolčku.

Kaj naj naredim obupanauser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:24:33   
Volga
Obravnavaj jo kot navadnega človeka in ne kot princesko, nauči jo, da se med hranjenjem SEDi v stolčku in da ko se je, se je in ne afna.

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:30:37   
Tejči
Čisto za brezveze se sekiraš, poje toliko kolikor rabi. Ne je silit, če ji ni. Kaj če bi tebi nekdo na silo tlačil zrezek v usta, ti pa si sita??? Ko bo lačna, bo jedla. Če se pa začne afnati, pa prenehaj s hranjenjem. Naša mala tudi kak dan poje čisto malo (skoraj nič), spet drugi dan pa vse živo. Tako to jeuser posted image

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:30:59   
afroodita
Sej v stolčku čiča sam se hitro naveliča vrjetno k je sita a kaj.
Poskusili smo sto in en način ni efekta.

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
4.11.2008 12:32:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:33:04   
Anonimen
A se res  z otrokom tako pogovarjate? Čiča, papka..........

(odgovor članu afroodita)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:33:17   
afroodita
Ne pojn je v tem da nič ne poje to me skrbi in ko pridem k zdravniku mi reče se ni nič zredila.user posted image nočem je silit če noče pač noče.

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:34:46   
ninini
Moja hčerkica zdaj stara že 9 let je tud velika in suha,sicer ni hiperaktivna ampak pojedla je pa vedno ful malo in od začetka sem se jaz tud sekirala .Pa je včasih prišel kak dan (bolj poredko) ko je ful pojedla ,pa sem povedala pediatrinji pa jo je dala na krvne preiskave če je vse ok in rekla da so pač eni otroci taki in da vsak ve koliko ima dost hrane samo da se dobro razvija pa ni panike.Probi ji sam mal več sadja in zelenjave dat ali pa kak sadni sok da dobi dost vitaminov pa ne bo nič narobe če je le zdrava-

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:35:07   
afroodita
Vsak ima svoje besede naša itak govori tak da ni panike ker vse razume al čičat al pa sedet user posted image user posted image

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:35:28   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

A se res  z otrokom tako pogovarjate? Čiča, papka..........


Zelo očitno, da se res, danes me že ves čas kar za ušesom žgečka, ko berem take poste.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:36:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: afroodita

Vsak ima svoje besede naša itak govori tak da ni panike ker vse razume al čičat al pa sedet user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu afroodita)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:37:18   
afroodita
Ja to mi je pediater rekel me je kr sram  ko grem tja ka si misl da ji nič za jest ne dam.user posted image user posted image

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:41:35   
afroodita
Jah če se Vi z otročkom pogovarjate kot z odraslo osebo nimate občutka da imate lepo malo bitje  k mu lahko reče ljubkovalno besedo.In nimate tega čuta kot drugi starši če otroka jemlet kot odraslo osebo je dost grozno saj zame.

KAJ STE GA ZE NAUČILI POSPRAVLAT AL KAJ DRUGEGA KAŠNA FIZIČNA DELA KAR DELAJO PAČ ODRASLI AL KAJ??????

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:42:53   
SpeliG
Ko sem bila jaz otrok, sem bila tako suha, da si mi lahko preštel vsa rebra, je prav grozljivo gledat tiste slike z morja in jaz okostnjak v kopalkah...

Enostavno nisem hotela jesti, nevem zakaj, pač ne. In bolj ko so me hoteli prisilit, slabše je bilo. Zato sem nerada hodila v vrtec, ker so me tam silili, doma se je mama pač sprijaznila. Me je sicer peljala k zdravniku, so mi pregledali kri, ugotovili da celo slabokrvna nisem, pa čeprav ne jem, in ji rekli naj me ne sili.
Trajalo je nekje do kakšnega 8 leta, potem sem začela normalno jesti. Še danes se nikol ne napokam da bi komaj vstala od mize, jem vse, kadar mi zapaše in kar mi paše, pa sem ful vitke postave. Tako da se predvsem ne sekiraj in ne jo silit, dosegla boš samo kontra efekt. Eni pač rabijo manj, sej smo si različni...user posted image  Pa srečno!

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:45:28   
SpeliG
Še to, vedno znova me preseneča, ob kaj se ljudje na RR spotikajo. Zaradi mene se lahko mamica s svojim otročkom pogovarja glih kakor se želi, nevem zakaj se morate nekatere ob to spotikat. Sploh pa to niti ni bila tema...
In dvomim, da je otrok neješč zato, ker ji mamica včasih reče princeska in naj čiča...

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:46:33   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: afroodita

Jah če se Vi z otročkom pogovarjate kot z odraslo osebo nimate občutka da imate lepo malo bitje  k mu lahko reče ljubkovalno besedo.nimate tega čuta kot drugi starši če otroka jemlet kot odraslo osebo je dost grozno saj zame.

KAJ STE GA ZE NAUČILI POSPRAVLAT AL KAJ DRUGEGA KAŠNA FIZIČNA DELA KAR DELAJO PAČ ODRASLI AL KAJ??????


Čičat, ajat, ninat, papat, to niso ljubkovalne besede, to so spakedranščine. Ljubkovalno besede so recimo, ja, princeska, lubček, pikec, pikica, sonček......Če se z otrokom pogovarjamo v normalem jeziku, nimamo občutka za lepo malo bitje user posted image  WTF user posted image  A to praviš na podlagi kakšne znanstvene razlage ali raziskave ali kako to veš?

Ja, kakšna fizična dela in pospravljanja pa že zna, pri šestih letih pa lahko že kaj zna, se ti ne zdi?

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:50:10   
afroodita
Jah enim gre to pač v nos ne vem zakaj važno je da me otrok razume in jaz njega mi se sporazumevamo tako drugi spet drugačeuser posted image user posted image user posted image .

Uglavnm pustimo to če se keri da o tem razglablat naj si odpre temo pa se tam kregajte caw bawuser posted image

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:52:32   
afroodita
No coment res nea vem kaj ti je vrjetno imaš slab dan znašaj se na koga drugega...



_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: OBUPANA
4.11.2008 12:55:55   
afroodita
Me zanima kako si se pogovarjala ko je bil mali majhen???


ODPRI SI TEMO IN TAM TEŽI S SVOJIMI NEPOTREBNIMI IZPADI!!!!!!!!!!!!

CAW BAW LP 

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: OBUPANA
4.11.2008 13:00:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

A se res  z otrokom tako pogovarjate? Čiča, papka..........


Zelo očitno, da se res, danes me že ves čas kar za ušesom žgečka, ko berem take poste.


to pa mene tudi, samo se čisto kulturno obnašamuser posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: OBUPANA
4.11.2008 13:01:30   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: afroodita

Me zanima kako si se pogovarjala ko je bil mali majhen???


ODPRI SI TEMO IN TAM TEŽI S SVOJIMI NEPOTREBNIMI IZPADI!!!!!!!!!!!!

CAW BAW LP 


En Dominor, pa ti bo lažje.

Normalno sem se pogovarjala z njim, tudi ko je bil manjši. vedno sem se normalno pogovarjala z njim, prav tako vsi ostali, ki so ga obdajali. Čista resnica. Zakaj bi se moral otrok "učiti dveh jezikov", ko pa ti eden nikoli ne pride prav? Torej matenrega in spakedranščine? Meni je BV obremenjevanje otroka.

In ja, s tem se pa lahko pohavlim, sine ima izreden besedni zaklad, razume težje besedne zveze, katere otroci v prvem razredu povečini ne in je za svoje obnove in opise zgodb vedno pohvaljen.

Morda bi bil pa tudi, če bi znal spakendranščino, kdo ve.

Aja, pa en klicaj je dovolj, vem, kaj pomenijo ločila.

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: OBUPANA
4.11.2008 13:04:42   
ninini
Če se pogovarjaš z otrokom tudi normalno in da razume tudi pravilne besede da naprimer ve da je čičat sedet potem ni nič narobe.Smo pa v vrtcu že imeli primer (prva starostna skupina)ko otrok ni ničesar razumel pa ničesar znal saj so ga do 1 roj. dne obravnavali kot tri mesece starega dojenčka.To pa je napaka.

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: OBUPANA
4.11.2008 13:11:21   
oka
No, no ne se tolk jezit, to škoduje.

Pa da grem raje k bistvu. Kako ji pa kuhaš? Mislim začimbe itd. Ker naša tudi ni hotela jesti. No če smo vmes gledali Telebajske ali pa so z nami jedle še njene plišaste živali je še kar nekako šlo ampak res bolj za silo. Pa še cel kup drugih fint je imela: jest na sedežni, pri kosilu sva morali biti sami, ker vsaka družba pri mizi jo je bolj zanimala kot hrana... To je šlo celo tako daleč, da je dobila status "podhranjenega otroka" in sva morali na preiskave. No izkazalo se je, da je madam zdravo, živahno dete, pravzaprav mi je dietologinja rekla, da je mala gurmanka. To pomeni, da njej hrana za dojenčke (se pravi brez vegete, manj soli in drugih začimb) ni ustrezala, ker ima rada močne okuse. In res, ko sem ji kljub nasprotovanju pediatrinje hrano malo bolj začinila je začela bolj jesti in to z velikim užitkom.

Je pa tako, da v normalnih razmerah še noben otrok pri polni mizi ni od lakote umrl. Ko bo lačna bo jedla, seveda, če vmes ne bo dobila raznih priboljškov. Med obroki nobenega piškota, bombona... in med samim kosilom nobene pijače, ker ta da občutek lažne sitosti.

p.s. samo tole čičkanje pa papcanje je pa res samo za otroške pogovore. Tukaj se malo hecno sliši.


< Sporočilo je popravil oka -- 4.11.2008 13:14:35 >

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: OBUPANA
4.11.2008 13:28:24   
Naja30
Če ima kilažo v okviru normale, je jaz ne bi silila jest. Eni pač rabijo manj, eni več.
Res pa je, da veliko otrok okoli leta in pol začne manj jest. Naša je bila velik jedec, okoli 21m pa je začela občutno manj jest. Je ne silim, poje toliko kot ji paše. Če ne poje kosila, ji ostane za kasneje, ko je lačna. In jemo samo pri mizi.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: OBUPANA
4.11.2008 13:28:50   
botrca
Pa kaj ste se spravile na mamico afrodito? Kaj vam je takega naredila ali rekla? Postavila je samo vprašanje in povedala kaj jo skrbi...kaj ste pa ve iz tega naredile?
Afrodita koliko pa ima kg in cm? Pa ti? Kakšna si bila ti kot otrok? Pa ati? Zakaj se toliko obremenjuješ z kilami, moja sestra ima 7 letnega fantka in še danes je suh in bolj dolgi, je kot počasni posnetek dobesedno, pa je kot dojenček bil pravi bucko. Nimam njegovih mer bom pa vprašala sestro.
Moj Jan ki ima 11 mesecev je že od začetka bolj neješč otrok in mi je, ko sva pri 9 mesecih imela posvetovalnico pediatrinja rekla, da je otrok čisto normalno razvit in velik. Še to mi je rekla, ko sem jo vprašala kaj meni a je presuh (7830g in 75cm), da kaj bi rada da bo otrok debel, naj sebe pogledam ker sem suha da ne morem od otroka isto pričakovat. Pa moj mož je tudi bil kot otrok suh in visok.
Ko bo lačna bo jedla, če ne pa ne ne jo pa silit, da se ji ne bo hrana zamerila. Kaj hodi v vrtec? Kako pa tam je?
Glede besed pa tudi, saj vsaka mama dela po svoje. Če bo zato imela kasneje težave je tudi njen problem. 

< Sporočilo je popravil botrca -- 4.11.2008 13:38:10 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




gosta hrana
Evica22

kdaj ste začele uvajati gosto hrano?

pri treh mesecih (14%)

pri štirih mesecih (25%)

pri petih mesecih (26%)

pri šestih mesecih (35%)


Število vseh glasov: 692

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!