|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:54:03   
Rožica I
Ravno zadnjič smo okoli 23h sedeli v zelo obljudeni (polni lokalov in nonstop mimoidočih ljudi) Mb ulici, kjer je nek idiot kakšnih 20 minut teroriziral (sicer ni pretepal, ampak je grozil in tulil kot žival) skupino treh moških user posted image . Ljudje so hodili mimo, gledali, nekateri so se smejali, skratka NIHČE ni reagiral. Gnjavila sem svojo družbo, da gremo, ker ne morem tega prenašat, pa očitno ni NIKOGAR tako motilo kot mene user posted image .
Vstala sem in odšla, za vogalom pa poklicala policijo, in želela podat anonimno prijavo. Gospod policaj se je z mano razpravljal, da moram povedat kdo sem, ker anonimno lahko kličem samo v LJ in ne na 113 user posted image . Torej sva debatirala 5 minut o tem. Skratka na koncu sem se mu itak zlagala glede priimka..
Res so prišli čez cca 15 minut, medtem pa se je tisti kreten že pobasal. Na srečo brez pretepa. 
Ampak vseeno bolje, da so prišli zastonj, kot da bi morali posredovat v kakšnem pretepu!
Apeliram na vse, da ko so priča kakšnemu takšnemu dogodku, naj se vpletejo vsaj toliko, da obvestijo policijo, magari z lažnim priimkom. Naj se takšni huligani zavejo, da bodo zmeraj policaji kje v bližini oz. jih bodo iskali!
Samo zamišljajte si, da nekdo fizično obračunava z vašim otrokom, ljudje, ki pa to opazujejo, pa nimajo toliko jajc, da bi vsaj zavrteli 3 cifre in pod lažnim imenom podali prijavo user posted image . Spomnite se samo Globala in Trusta....
Na tak način v skrajnem primeru lahko rešujete življenja, ljudje božji!!!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:54:32   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: maya2

Jaz bi najbrž tudi 'zmrznila', ker tega še nisem doživela, pa bi najbrž sprva le gledala če prav vidimuser posted image .... pa ko si enkrat prvič v taki situaciji, ki je niti ne pričakuješ.... je težko 'prav' odreagirati. Vam pa lahko povem eno prigodo, ki se je zgodila mojemu znancu: pred klubom, ponoči, je opazil enega fanta k je klofutal svojo punco in se drl nanjo.... skočil je vmes in branil punco.... in kaj se je zgodilo.... oba sta se spravila nanj user posted image user posted image user posted image Zdaj pa vedi kaj je 'pravo' ravnanje......


Tvoj znanec je definitivno ravnal zelooo prav, vsaka mu čast. Fejst človek.

Kar se tiče tega, da zmrzneš, ko prvič doživiš neko nasilje, to tudi še razumem. Samo da pa razmlišljaš v stilu, ma kaj se bom vtikal v tuja življenja .... da zavestno ne reagiraš in se ti tako zdi prav ... ne, ne razumem.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:54:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Jaz sem v soboto tudi bila priča pretepu... več 5 fantov je preteplo enega.. Policije nisem klicala, ker nisem imela telefona s seboj.. Ampak tudi, če bi imela telefon s seboj, policije ne bi klicala... da bi se vtikovala v življenja drugih in s tem sebe ogrožala? Ne, hvala.... Pa me lahko popljuvate kolikor čete... 


Če bi ležala na tleh in bi te en brcal, al pa bi tvoj otrok ležal.....bi si želela da se kdo "vtakne"?

In ja kot je Mišni napisala. Kaj se ogrožaš če prijaviš da si videl napaduser posted image

(odgovor članu angel_rebelde)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:55:49   
Daschi
Ja, me prav zanima, koliko izmed vas bi bilo takih, ki bi se skozi okno lastnega stanovanja drlo na pet podivjanih moških. Sploh pa, če bi bile doma same, z vami pa majhen otrok.
Ah, lepo vas prosim, no.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:56:52   
Mišni
Vstala sem in odšla, za vogalom pa poklicala policijo, in želela podat anonimno prijavo. Gospod policaj se je z mano razpravljal, da moram povedat kdo sem, ker anonimno lahko kličem samo v LJ in ne na 113 . Torej sva debatirala 5 minut o tem. Skratka na koncu sem se mu itak zlagala glede priimka..
Res so prišli čez cca 15 minut, medtem pa se je tisti kreten že pobasal. Na srečo brez pretepa.


Ja, to res ni O.K. s strani policije, sem že kdaj slišala kaj podobnega, a.

Sem pa sama enkrat, ko sem ob cesti videla ležati nekoga, poklicala 113 in povedala, za kaj gre. Takrat so me vezali reševalce in ti so TAKOJ pridrveli s sireno. Nihče me ni spraševal po imenu in priimku. Sicer sme se predstavila, ampak ni nikogar to zanimalo.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 27.10.2008 8:57:49 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:58:08   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Ja, me prav zanima, koliko izmed vas bi bilo takih, ki bi se skozi okno lastnega stanovanja drlo na pet podivjanih moških. Sploh pa, če bi bile doma same, z vami pa majhen otrok.
Ah, lepo vas prosim, no.


Ne, če zavrtiš 113 se na nikogar ne rbiš dret skoz okno. Saj v telefon se pa res ne rabiš dret. user posted image

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:59:26   
Daschi
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Vstala sem in odšla, za vogalom pa poklicala policijo, in želela podat anonimno prijavo. Gospod policaj se je z mano razpravljal, da moram povedat kdo sem, ker anonimno lahko kličem samo v LJ in ne na 113 . Torej sva debatirala 5 minut o tem. Skratka na koncu sem se mu itak zlagala glede priimka..
Res so prišli čez cca 15 minut, medtem pa se je tisti kreten že pobasal. Na srečo brez pretepa.


Ja, to res ni O.K. s strani policije, sem že kdaj slišala kaj podobnega, a.

Sem pa sama enkrat, ko sem ob cesti videla ležati nekoga, poklicala 113 in povedala, za kaj gre. Takrat so me vezali reševalce in ti so TAKOJ pridrveli s sireno. Nihče me ni spraševal po imenu in priimku. Sicer sme se predstavila, ampak ni nikogar to zanimalo.


Ja, pokliče se 113, kaj več pa v takih primerih ni pametno naredit.

Pa še to, če pride pred sodišče, je treba it potem tudi pričat, anede?

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:00:53   
Daschi
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Ja, me prav zanima, koliko izmed vas bi bilo takih, ki bi se skozi okno lastnega stanovanja drlo na pet podivjanih moških. Sploh pa, če bi bile doma same, z vami pa majhen otrok.
Ah, lepo vas prosim, no.


Ne, če zavrtiš 113 se na nikogar ne rbiš dret skoz okno. Saj v telefon se pa res ne rabiš dret. user posted image


Ena je napisala, da bi se lahko ta, ki je to videla, vsaj skozi okno zadrla.

Uf, bi bila presenečena, koliko ljudi se dere v telefon. Sploh teh, ki kličejo na 113.user posted image

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:01:05   
Rožica I
Mislim, če bi se vsak v tistem momentu postavil v kožo žrtve (oz. si zamišljal, da bi lahko bila žrtev njegov otrok), bi teh postov sploh ne bilo...



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:01:47   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Vstala sem in odšla, za vogalom pa poklicala policijo, in želela podat anonimno prijavo. Gospod policaj se je z mano razpravljal, da moram povedat kdo sem, ker anonimno lahko kličem samo v LJ in ne na 113 . Torej sva debatirala 5 minut o tem. Skratka na koncu sem se mu itak zlagala glede priimka..
Res so prišli čez cca 15 minut, medtem pa se je tisti kreten že pobasal. Na srečo brez pretepa.


Ja, to res ni O.K. s strani policije, sem že kdaj slišala kaj podobnega, a.

Sem pa sama enkrat, ko sem ob cesti videla ležati nekoga, poklicala 113 in povedala, za kaj gre. Takrat so me vezali reševalce in ti so TAKOJ pridrveli s sireno. Nihče me ni spraševal po imenu in priimku. Sicer sme se predstavila, ampak ni nikogar to zanimalo.


Ja, pokliče se 113, kaj več pa v takih primerih ni pametno naredit.

Pa še to, če pride pred sodišče, je treba it potem tudi pričat, anede?


Ne, zavit se pod kovter, pa plašnice na oči, da se nič ne vidi, kaj se dogaja okoli nas. Tako je najbolje. Saj res, vsak naj za svojo rit skrbi, pa bo.

Sploh ni nujno, da pride zadeva na sodišče, bistveno bi bilo, da starši teh otrok izvedo, kaj se dogaja. Ker če ne vedo, kakšne huligane imajo doma, tudi ne morejio nič ukrepat, a ne?

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:02:37   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Mislim, če bi se vsak v tistem momentu postavil v kožo žrtve (oz. si zamišljal, da bi lahko bila žrtev njegov otrok), bi teh postov sploh ne bilo...




Točno o tem sem govorila par postov nazaj.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:02:50   
madela
In komu bi pravzaprav pomagalo klicanje policije user posted image
Fant bi bil vseeno zbrcan,teh pretepačev pa ne bi našli,razen če bi jih imensko poimenovala.
Ne meni ni problem dvignit telefona in prijavit pretep,sam ne mi reči,da bi s tem komu kaj pomagala.
Sem že enkrat pisala,kolikokrat v našem okolišu kličemo policijo.Neki nepridipravi prerezujejo gume,tudi požgali so 4 avte. In kaj naredi policija,ZAPISNIK user posted image
To je pa tudi vse,ker krivcev ne pozna nihče.
Aha,pa če ne poskrbiš najprej za sebe,tudi za druge ne moreš,to je dejstvo.
Malo poglejte poročila kaj vse se dogaja,že na OŠ je toliko nasilja,da vsi obupavajo,pa se skoraj nič ne da naredit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:03:02   
Daschi
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Mislim, če bi se vsak v tistem momentu postavil v kožo žrtve (oz. si zamišljal, da bi lahko bila žrtev njegov otrok), bi teh postov sploh ne bilo...




Tole je zdaj napisano lahko tudi takole:

če bi vsaka mamica vzgajala svoje otroke, tudi teh, ki pretepajo, ne bi bilo.user posted image

ja, vedno je to od nekoga otrok. Tisti, ki je žrtev in tudi tisti, ki se na žrtev spravlja.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:03:17   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Vstala sem in odšla, za vogalom pa poklicala policijo, in želela podat anonimno prijavo. Gospod policaj se je z mano razpravljal, da moram povedat kdo sem, ker anonimno lahko kličem samo v LJ in ne na 113 . Torej sva debatirala 5 minut o tem. Skratka na koncu sem se mu itak zlagala glede priimka..
Res so prišli čez cca 15 minut, medtem pa se je tisti kreten že pobasal. Na srečo brez pretepa.


Ja, to res ni O.K. s strani policije, sem že kdaj slišala kaj podobnega, a.

Sem pa sama enkrat, ko sem ob cesti videla ležati nekoga, poklicala 113 in povedala, za kaj gre. Takrat so me vezali reševalce in ti so TAKOJ pridrveli s sireno. Nihče me ni spraševal po imenu in priimku. Sicer sme se predstavila, ampak ni nikogar to zanimalo.


Ja, pokliče se 113, kaj več pa v takih primerih ni pametno naredit.

Pa še to, če pride pred sodišče, je treba it potem tudi pričat, anede?

----------------------------
Ja, pa za na sodišče še moraš odpret prej par postov, kaj obleči v teh primerih, ne?
Imaš prav, preveč težav, kajne?! user posted image  user posted image  ...

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:04:25   
oka
IZVIRNO SPOROČILO: Nogavica



oka, res sem bila priča in kaj bi jim naj rekla? "Pred dvema minutama je prišlo  na tej in tej relaciji do pretepa." In, ko bi me vprašali, kam so šli, bi rekla, da ne vem. Ali res misliš, da bi jih šli iskati? Bi jih pa poklicala, če bi se pretep nadaljeval, ko sem končala klic.




Bil bi uradni zaznamek o tem dogodku, v kolikor bi fant poiskal zdravniško pomoč in se odločil za prijavo, bi imel pričo. Zakaj me to tako pojezi. Moževega bratranca so kar tako, v tri krasne, na javnem mestu, ko je čakal na prevoz prebutali tako hudo, da so mu zlomili čeljust. Ker ni imel prič ni dosegel nič, razen dolgega in bolečega okrevanja. Ogrožanje lastnega življenja mi je pa en tak milo rečeno za lase privlečen izgovor. Prijavo se lahko poda anonimno. Če bi vsi razmišljali v stilu:"boli me za žviljenja drugih" bi bilo kaj klavrno. Ne razumem kako lahko sploh kaj takega rečete, res ne. Zanimivo mi je kako vsi znate poskočit, ko vidite zanemarjeno žival in se zgražate nad tistim, ki nič ne naredi, ko pa gre za človeška življenja, pa vam je čisto logično, da se nič ne naredi. Je pa tudi res, da ko vidiš kaj takega možgani rabijo nekaj časa, da zalaufajo in ne moreš vedno odreagirati takoj in pravilno.

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:04:36   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: madela

In komu bi pravzaprav pomagalo klicanje policije user posted image


Saj imaš prav, nobenemu. user posted image  Res ne. Kot sem rekla, plašnice na glavo, pa najbolje prideš skozi življenje.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:05:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Ja, me prav zanima, koliko izmed vas bi bilo takih, ki bi se skozi okno lastnega stanovanja drlo na pet podivjanih moških. Sploh pa, če bi bile doma same, z vami pa majhen otrok.
Ah, lepo vas prosim, no.


Ne, če zavrtiš 113 se na nikogar ne rbiš dret skoz okno. Saj v telefon se pa res ne rabiš dret. user posted image


Ena je napisala, da bi se lahko ta, ki je to videla, vsaj skozi okno zadrla.

Uf, bi bila presenečena, koliko ljudi se dere v telefon. Sploh teh, ki kličejo na 113.user posted image


Ja jaz sem to napisala. Ker verjetno bi to nardila. Ker vem kako ravnam v podobnih situacijah. Ne glih z pametjo. In nikjer nism napisala da je to pametno. Jaz sm pač impulziven človk, k glih ne razmisli preden kaj nardi. Nikol rekla da je to dobro. Sam neki je pa treba narest. Ne mormo sam gledat take stvari pa se delat da jih ni. Ker so.... Jaz nebi mogla živet s sabo da nebi nič nardila. Mene take stvari žrejo pol v nedogled.

(odgovor članu Daschi)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:06:22   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Tole je zdaj napisano lahko tudi takole:

če bi vsaka mamica vzgajala svoje otroke, tudi teh, ki pretepajo, ne bi bilo.user posted image

ja, vedno je to od nekoga otrok. Tisti, ki je žrtev in tudi tisti, ki se na žrtev spravlja.


Ja, in pomagati je treba žrtvam in ne kriminalcem. A tebi se pa ne zdi tako?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:09:05   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: oka

IZVIRNO SPOROČILO: Nogavica



oka, res sem bila priča in kaj bi jim naj rekla? "Pred dvema minutama je prišlo  na tej in tej relaciji do pretepa." In, ko bi me vprašali, kam so šli, bi rekla, da ne vem. Ali res misliš, da bi jih šli iskati? Bi jih pa poklicala, če bi se pretep nadaljeval, ko sem končala klic.




Bil bi uradni zaznamek o tem dogodku, v kolikor bi fant poiskal zdravniško pomoč in se odločil za prijavo, bi imel pričo.


Ja, in imeli podatek o tem, kdaj so se kje te pretepači gibali, če bi povzročili še kakšno nasilje. Gotovo več takih prijav pomaga, da se zadeva razišče.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:13:46   
mala maja
obstaja tudi anonimna številka prijav na policijo 080 1200.

In s tem če bi prijavila pretep res nebi ogrožala sebe in svoje družineuser posted image , ne vem zakaj tako misliš.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:16:24   
Daschi
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Tole je zdaj napisano lahko tudi takole:

če bi vsaka mamica vzgajala svoje otroke, tudi teh, ki pretepajo, ne bi bilo.user posted image

ja, vedno je to od nekoga otrok. Tisti, ki je žrtev in tudi tisti, ki se na žrtev spravlja.


Ja, in pomagati je treba žrtvam in ne kriminalcem. A tebi se pa ne zdi tako?


Ja, normalno,seveda. jaz menim, da je v takem primeru treba poklicat 113. velikokrat pa ljudje enostavno zmrznemo. Se zavedamo, kako bi lahko pomagali, ko je vse že mimo.

Kdo je žrtev in kdo je kriminalec? Če razumeš? Globalno gledano?


_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:17:30   
Nogavica
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Sam neki je pa treba narest. Ne mormo sam gledat take stvari pa se delat da jih ni. Ker so.... Jaz nebi mogla živet s sabo da nebi nič nardila. Mene take stvari žrejo pol v nedogled.


O. k., sem po vseh postih zdaj ugotovila, da sem verjetno kar fajn zaj***la, ker nisem klicala policije, magari potem, ko je bilo vsega konec.
Pa nisem mislila prej, da jih nisem klicala zato, ker ne bi nič naredili, ampak ker sem predvidevala, da itak ne bi mogli nič narediti, ko pa je bilo vsega takoj konec in so se udeleženci razgubili.
Upam, da bom naslednjič v taki situaciji bolj razsodna (ampak še vedno bom poklicala najprej svoje najdražje, če bom vedela, da so ogroženi tudi oni).
Še bolj upam, da se v taki situaciji ne bom nikoli več znašla.

Hvala za mnenja.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:20:37   
Nogavica
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
In s tem če bi prijavila pretep res nebi ogrožala sebe in svoje družineuser posted image , ne vem zakaj tako misliš.


To verjetno ni bilo namenjeno meni, ali pač? Jaz sem samo napisala, da nisem upala kričati skozi okno, da ne bi dobila flaše v glavo.
Poklicala bi res lahko, ja.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:25:22   
Anonimen
ŠE ena zgodbca, kakšne kure in egoisti so ljudeje:

ene 12 let nazaj sta se na eni vaški vesleici dva stepla, na koncu je še eden drugega zabodel z nožem v trebuh. Nobeden od njuju ni bil ravno angelček, ampak vseeno. Ta pretep je videlo med 300 in 500 ljudi. Jaz ga nisem, videla sem samo zaključek, kako je eden nekaj pobiral po tleh, drugi pa se je z brisačo okoli trebuha s smehom vsedel v avto s kolegi in odpeljal. Prišla sem, ker mi je o pretepu rekla sestrična, potem sva skupaj poklicali še mojo mamo in njene kolegice, ki so med. sestre, da bi pomagale, če bi bilo treba. Policaji so prišli ravno tisti trenutek, ko so se odpeljali z avtom. Nato so naredili poizvedbo med vsemi udeleženci: nobeden ni videl ali slišal nič user posted image user posted image user posted image .  300 ljudi???!!!
No, izkazalo se je, da je ranjeni hemofilik in bi skoraj izkrvavel. Torej naknadno se je izkazalo, da se je le nekaj dogajalo, samo 300 prisotnih je bilo očitno slepih in gluhih? Naslednji dan so do mene prišli kriminalisti, povedala sme jim svojo stran zgodbe, pa mama in njene kolegice že prej, konkretnih podatkov itak nismo imele, ker smo prišli ob koncu. Napotila sem jih k moji sestrični, ki je videla cletono zgodbo. In glej ga zlomka, čez nekaj ur me kliče stric in nadira, kako si drznem, da jih vpletam. Pa mu je moj ata povedal en par o morali in vrednotah, o varovanju žrtev in ne krivcev.
Šla sem tudi k sodniku, ponovila svojo zgodbo in tu je bila za mene zadeva zaključena. Uf, in glej ga zlomka - še vedno sem živa, nič se mi ni zgodilo, nobeden mi ni grozil,... Kdo bi si mislil, a?
Ostal mi je samo grenek priokus, da je velika večina ljudi egoistov brez jajc in ti v taki situaciji ne bi priskočili na pomoč.
Zato pa je toliko kriminala in so žrtve nezaščitene - ker priče nočejo pričati zaradi bog vedi kakšnih neracionalnih strahov.


BTW: po zakonodaji je vsak državljan, ki sumi, da se izvaja kaznivo dejanje ali mu je priča, dolžan to prijaviti ustreznim institucijam.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 9:25:44   
mala maja
nisem mislia, da se greš sama med njih pomešati in jih poskušat pomirit, ker s tem bi pa res ogrožala sebe in sojo družino.

Ja lahko pa bi poklicala, ampak veš vsaka šola nekaj stae in upam da boš drugič takoj ukrepala. In verjamem ja da je bil tak šok, da sploh nisi mogla reagirat. Grozno da se sploh kaj takega dogaja.user posted image

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?