|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jo dajem prehitro spat?
30.9.2008 16:18:14   
nia5
Ko je moja user posted image bila stara 2 meseca sem jo dajala spat tam okrog 22-23-ih, zdaj pri dobrih 4m pa jo dajem spat okrog 21-ih, saj več gledat ne more. Problem pa je v tem, da ko zaspi, se po pol ure, največ uro zbudi in noče več zaspat, razen če grem spet skoz cel proces uspavanja na rokah. Ko pa tam okrog enajste spet zaspi pa spi tam 3-4 ure v kosu. Edino kar mi pade na pamet je, da ji je to prezgodaj za redno spanje, ampak se mi zdi to kar pozno in da bi jo rihtala v pižamico itd. ob desetih ali enajstih zvečer. Jaz bi ob tej uri že tako spalauser posted image , kaj mislite zakaj se to dogaja; ideje, mnenja, izkušnje dobrodošleuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jo dajem prehitro spat?
30.9.2008 16:21:17   
Doll
Moj mali vražiček je hodil spat okrog 23 ure ,včasih tudi ob polnoči.
Zdaj hodi  okrog 20 ure spat.
Če se začne prebujat,se uležem zraven njega in ga začnem božat.Zaspi nazaj.
otroka res nikoli nisem ponoči nosila,to je edina stvar,ki je res nisem delala.
Včasih se zbudi kar pogosto,včasih pa samo 1x,ampak takoj nazaj zaspi.
Zbudi se pa zato,ker čuti ,da me ni zraven,še z nama spi user posted image

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jo dajem prehitro spat?
30.9.2008 16:51:40   
Piruri
Pri nas je bilo enako...in jaz sem bila kot cunja...pol sem jo začela rihtat že ob 18h...in ob 19h je že spala...in to do 1h...takrat so se mi odprla nebesa...
Bodi vztrajna pri uri in ritualu...ne obupaj po par dneh, ker se ti bo fajn obrestovalo...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jo dajem prehitro spat?
30.9.2008 19:39:02   
blaža
Moj je hodil in še hodi( 8m), spat ob sedmih. ga pa niti pod razno ne nosim in uspavam po rokah. Ga dam v posteljico, popije mleko in pol se je navadu sam zaspat. včasih grem še petkrat k njemu, da ga poštimam in da zaspi, včasih pa takoj zaspi. To je potrebno prakticirat od rojstva in se pol obrestuje. Niti slučajno ne mislim hodit z njim spat. Pri ta starejšemu se je dobro obneslo. otrok rabi red za spanje in nek ritem, pa se tako pol navadi.

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jo dajem prehitro spat?
30.9.2008 19:51:21   
lana8
Tudi mi smo našo user posted image  do 4 meseca dajali spat zvečer od 22h-23h, res pa je da od 9h zjutraj do 22h ni podnevi spala niti minute in je bilo kar pestro, zvečer pa je kar dol padla.
Sedaj pri 5 mesecih jo dajem spat ob 20.30 uri (prej pa jo skoraj vsak dan skopam-samo v vodi), dopoldan pa mi spi 1uro, popoldan urco in pol. Po 17 uri pa vse do 20.30 ure pa jo ne dajem vmes nič spat, čeprav je včasih že kar zmatrana in mala tečka, ampak pri nas edino tako spi potem do 1h ponoči. Pol mi spi od 20.30h do 1h ponoči, poje in spet spi do 6h zjutraj.
Meni se ne zdi tvoja urica prepoznauser posted image , poskusi jo prej dati za par minut čofotati.
Samo moje mnenje. 

< Sporočilo je popravil lana8 -- 30.9.2008 19:52:41 >

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jo dajem prehitro spat?
30.9.2008 20:51:20   
vcugmas2
Mi že od rojstva prakticiramo spanje v posteljici, tako da ga samo položimo vanj in počasi zaspi sam. Prižgemo mu tudi glasbeni vrtiljak, zraven pa še radio.
Spi od 20 ali 20.30 pa do 1, poje en obrok in takoj zaspi nazaj. Je še kar v spanju.
Smo pa imeli že nebesa, saj je pred 1 cepljenjem spal od 20.30 pa do 4 ali 5 zjutraj.

(odgovor članu lana8)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jo dajem prehitro spat?
30.9.2008 22:36:03   
sttj
Moja zaspita okrog 20h,pred tem pa kakšne pol urce čofotamo v vodi(stara sta
10 mesecev).Ko sta bila majnša sta mi zaspala na rokah,če pa sta se ponoči prebujala sem jima dala stekleničko mleka ali pa čaj kot tudi še sedaj.Vedno pa zaspita ob glasbi,da ju pomiri in z pleničko ob sebi.

(odgovor članu vcugmas2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jo dajem prehitro spat?
1.10.2008 1:18:28   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

Ko je moja user posted image bila stara 2 meseca sem jo dajala spat tam okrog 22-23-ih, zdaj pri dobrih 4m pa jo dajem spat okrog 21-ih, saj več gledat ne more. Problem pa je v tem, da ko zaspi, se po pol ure, največ uro zbudi in noče več zaspat, razen če grem spet skoz cel proces uspavanja na rokah. Ko pa tam okrog enajste spet zaspi pa spi tam 3-4 ure v kosu. Edino kar mi pade na pamet je, da ji je to prezgodaj za redno spanje, ampak se mi zdi to kar pozno in da bi jo rihtala v pižamico itd. ob desetih ali enajstih zvečer. Jaz bi ob tej uri že tako spalauser posted image , kaj mislite zakaj se to dogaja; ideje, mnenja, izkušnje dobrodošleuser posted image



Kaj pa hranjenje?
Moj se tudi vačsih zbudi po uri, dveh (spat gre okoli devetih), pa se uleževa na ta veliko posteljo, pa ga podojim, vse v popolni tišini in skoraj popolni temi (lučka od baby phona je edino prižgana). In zaspi takoj naprej še na zizi po nekaj minutah sesanja. Nekaj sicer še melje ampak spi zraven. Tako ostaneva ležat dokler ni čisto miren in dokler vidim, da res spančka. Pa po kakih 15, 20 minutah tako spusti iz ust zizo, ker je koma. Takrat se izmuznem iz postelje. Ko grem spat pa ga samo preložim iz velike postelje v njegovo in spi naprej. Pa brez kakega podiranja kupčka (včasih pa ga vseeno podre ravno ko ga dvignem za ga prestavit v njegovo posteljom kar tako mimogrede). Vse opravim vgl. v temi in v tišini.

Če pa se predrami pa "ignoriram", ga samo opazujem ali samo vsako toliko pridem pogledat, kaj se dogaja, po potrebi dam dudo in se uspava sam (lahko se zgodi včasih da rabi malo več časa).

Vgl. navadili smo ga, da ponoči ni animacije in da je mir. Tako tudi če se zbudi in se mu ne spi, govori sam s sabo, opazuje igračke na vrtiljakcu,...dokler ne zaspi naprej.

A ja, star pa je 5 mesecev.

No, mogoče je pa tvoja pikica samo še malo lačna ali pa bi se še malo cartala. Ne vem, nisem pristaš kakega pretiranega nošenja, še posebej ponoči ne user posted image . Akcija je bolj podnevi, ponoči mi je bolj mir, ležanje, cicanje, spančakanje.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jo dajem prehitro spat?
1.10.2008 8:07:10   
Paštetka
moja je hodla ob šestih spat. Zdaj pri enem letu pa ob sedmih.

Meni je grozno prepozno, ko otroci grejo spat ob desetih user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jo dajem prehitro spat?
1.10.2008 8:32:21   
miny
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

moja je hodla ob šestih spat. Zdaj pri enem letu pa ob sedmih.

Meni je grozno prepozno, ko otroci grejo spat ob desetih user posted image

Paštetka mislim, da se prvič strinjam s teboj user posted image . Moja tudi hodi spat ob !9, najprej je trajalo tud po uro in pol, sedaj pa zaspi v 10 min.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jo dajem prehitro spat?
1.10.2008 8:38:04   
Pikapolonica_
Joj, punce, tole je pa res malo pozno. Mogoče bi jim raje vzele kakšno urco popoldanskega spanca, pa ob najkasneje 20h v posteljo. Moj tamali je nekje do leta in pol hodil spat ob 19h, potem se je ura prestavila in sem ga pustila do 20h, sedaj pa bomo zopet prestavili na sedmo uro. Se globoko strinjam s Paštetko, tako mali otroci po osmi uri nimajo kaj za bit pokonci. Jaz sem kot otrok hodila menda nekje do 5,6 razreda spat ob osmih, kasneje sem pa komajda zdržala do pol desetih, da sem zaspala. Otroci nekje tja do pet let, pomojem potrebujejo vsaj 13ur spanja. 

(odgovor članu miny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
1.10.2008 9:28:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jo dajem prehitro spat?
1.10.2008 9:37:04   
Ajvy
Edino kar se meni zdi uporabno pod smislom nasvet..je da uporabljaj vsak dan isti ritual, iste ure ..da se lahko navadi....
Mi gremo ob 19.00 čofi čofi, potem se zrihtamo v pižamico, dobi flaško mleka, jo položimo v pojsteljico...do 20.00 je vedno v pojsteljici...vedno....kdaj in kako zaspi je pa njena stvar...včasih jo zmanjka takoj, včasih še malce poklepeta....
Kadar je kriza....torej, kadar je kaj narobe, ji kaj ne paše...se vrnem v sobico, in jo ponosim, zapojem, pomirim... (vsak ima pravico do slabega dneva)....potem pa naravnost nazaj v pojsteljo......in vedno lepo pomirjena zaspi....



_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jo dajem prehitro spat?
1.10.2008 9:49:55   
nia5
Hvala za odgovore, bomo poskusili danes prej, pa bomo vidli, če se bo obneslo, jutri poročam, če bo stanje boljše ali pa slabšeuser posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jo dajem prehitro spat?
1.10.2008 10:15:33   
Naina
Moje mnenje je, da mora otrok odit v mižule med 19. in 20. uro. Se valda včasih zgodi da se mal zavleče, ampak to je včasih, ne pa vsak dan in ne ob 22. uri ali še kasneje. Je pa odhod v posteljo zvečer, odvisen od tega kaj počne čez dan. Če večino časa prespi, ga ne boš nikoli zvečer zgodaj spravila v posteljo. Moj nasvet: Postopoma uvedi obrede. Vem kako je to težko doseči, ampak se splača. Pa tudi spalna vreča zvečer je dobrodošel pripomoček, da navadiš otroka, da prihaja noč. Na začetku je sicer težko, pol pa zakapira. Tako bo otroček naspan, ti pa boš spočita za igro z njim. 

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jo dajem prehitro spat?
1.10.2008 11:28:40   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

Ko je moja user posted image bila stara 2 meseca sem jo dajala spat tam okrog 22-23-ih, zdaj pri dobrih 4m pa jo dajem spat okrog 21-ih, saj več gledat ne more. Problem pa je v tem, da ko zaspi, se po pol ure, največ uro zbudi in noče več zaspat, razen če grem spet skoz cel proces uspavanja na rokah. Ko pa tam okrog enajste spet zaspi pa spi tam 3-4 ure v kosu. Edino kar mi pade na pamet je, da ji je to prezgodaj za redno spanje, ampak se mi zdi to kar pozno in da bi jo rihtala v pižamico itd. ob desetih ali enajstih zvečer. Jaz bi ob tej uri že tako spalauser posted image , kaj mislite zakaj se to dogaja; ideje, mnenja, izkušnje dobrodošleuser posted image


Mogoče ima dnevni spanec prepozno?

Strinjam se, da naj bi otrok bil do največ 21h v postelji. Tvoja je stara pa šele 4m, niti ritma še ni dobro ujela. Moja je do cca 6m hodila zelo neredno spat, potem pa se je unesla. Tako da kar počasi, poskusi jo navajat na to uro, hkrati pa ne prehitevaj, ker če ni zaspana, ni zaspana.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jo dajem prehitro spat?
1.10.2008 14:03:23   
kitty69
se podpišem.

Imam 13 letnika, pa mi hodi spat ob 21 uri.
Imam tudi 4 mesečnika, pa si je sam postavil uro 20 za uro-lahko noč user posted image
Poznam pa otroke, prijateljic, ki niso vztrajale ali pa so otroci, ki rabijo manj spanja in jim tako hodijo spat ob 23 uri.
Moj sonček, kot sem že rekla, za spanje vzame uro 20, in kakor kdaj..spi do polnoči, ene ure, potem pa se mi do 4 ure prebuja skoraj vsako uro. Napako delam user posted image  da ga vsakič priklopim na jošk, mal se pocrklja in pol zaspi. Po 4 uri pa spi do 7 zjutraj. Od te ure pa do 17 ure  mi spi cca 2-4 ure, pol pa do 20 nič več.
Eto-tako se rihtamo mi user posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jo dajem prehitro spat?
2.10.2008 9:59:25   
Anonimen
Moja hčerka je hodila spat ob 19.00 nekje tam do 2,5 leta. Neglede na to da je bilo poletje in so vsi bili zunaj in bi bilo lepo piti kavo kje na terasi. Mi smo šli spat. Zdaj se je ta ura premaknila tam na 20.00. Potem rabi par minut, da v postelji godrnja in potem zaspi. Pa jo je potrebno zjutraj vrečt iz postelje - no za vikend ne, takrat vstane hitro.

Da bi moj otrok hodil spat ob 22-23 uri. Ni šans. Se lahko na glavo postavi. Par dni bo problem potem pa se navadijo. Otrok rabi spanje in rutino.

< Sporočilo je popravil Bojana26 -- 2.10.2008 10:00:37 >

(odgovor članu nia5)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jo dajem prehitro spat?
7.10.2008 9:37:57   
nia5
No par dni je minilo, ampak ni nekega napredka ne glede na to kdaj zaspi. Fora je v tem da popoldan spi tam nekje okrog 15.00-16.00 in je ob pol šestih-šestih že tak zaspana, da več ne more in pol zadrema kake pol urce in se avtomatsko ura prestavi na 20.00-20.30. Sicer pa smo jo v teh dneh probali dat spat ob sedmih, osmih, devetih in vedno ista pesem, zbudi se po eni uri in spet jovo na novo z uspavanjem. Le en dan je spala 4 ure preden se je zbudila. Danes ponoči pa sem tak mislila da se mi zmeša, saj se je zbujala na pol ure!!! To spanje, da bi človek vedel kaj storitiuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jo dajem prehitro spat?
7.10.2008 10:52:56   
snofla
zivjo sereneta , tudi jaz sem imela od zacetka iste probleme ker smo imeli full krce ko pa se je to umirilo imamo vsak dan isto ob 19 se zacnemo kopati do 20 in dobi flaso potem pa zaspi in spi do 6 - 7 zjutraj. ko pa so zaceli zobki se je enkrat na noc zbujala in potem zopet zaspala.ce bos vztraja pri svoji ali novi rutini bo tudi boljse vsak otrok pa ko je vsaka nova stvar potrebuje cas da se privadi to lahko traja 2 - 3 dni.mogoce ti pa bo pomagalo da vsak dan kopas naso to full utrudi in potem zaspi.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jo dajem prehitro spat?
7.10.2008 11:00:21   
snofla
sireneta pozabila sem ti se napisati ce ti cez dan prevec spi tudi zvecer ne bo zaspalo ob tisti uri nasa ko si je sama naredila urnik za spanje je manj spala nato pa drugi dan vec ampak sem si jo potem nastudirala in jo zacela cez dan matrat ko je hotela popoldne zaspat je nisem dala ampak sem sla oz. se hodim ven z njo dopoldan gre spat ob 10 - 11 in spi do 13 - 14 potema nic vec do osmih zvecer pa potem kopanje in spanje.  

(odgovor članu snofla)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jo dajem prehitro spat?
7.10.2008 11:28:57   
nincha
tudi moja, ko je imela še hude krče..je zaspala zvečer šele ob 23h..takrat so se malo pomirili,da je vsaj 1,5h spala skupaj..potem pa spet hud jok..itd. zdaj ko so se po 7.mesecu umirili,pa mi zaspi ob 20h..hvalabogu.mislim da otroku ne moreš vsiliti kdaj bo zaspal...mislim da sam ujame enkrat ritem.tudi jaz sem takrat poskušala dati malo prej spat pa semi je na pol ure takoj zbudila..ni šlo, pa sem počakala,zdaj pa je vse ok.

mislim,da se nimaš za kaj sikirat..vse mine..

(odgovor članu snofla)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jo dajem prehitro spat?
7.10.2008 11:33:01   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: snofla

sireneta pozabila sem ti se napisati ce ti cez dan prevec spi tudi zvecer ne bo zaspalo ob tisti uri nasa ko si je sama naredila urnik za spanje je manj spala nato pa drugi dan vec ampak sem si jo potem nastudirala in jo zacela cez dan matrat ko je hotela popoldne zaspat je nisem dala ampak sem sla oz. se hodim ven z njo dopoldan gre spat ob 10 - 11 in spi do 13 - 14 potema nic vec do osmih zvecer pa potem kopanje in spanje.  












Ja koliko pa je stara, da ti zdrži od 14-ih pa do osmih brez spanja? Moja pri 4,5m spi na 2 uri, ker drugače je tak sitna da groza, zdrži največ 3 ure pokonci.

(odgovor članu snofla)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jo dajem prehitro spat?
7.10.2008 20:48:45   
tanja25
Pozdravljena! moj malček je tudi tako spal do cirka treh mesecev; in ker se nisva več dojila sem mu zvečer okrog osmih, pol devetih naredila malo bolj gosto mleko ( dala enkrat več kot je predvideno) in smo spali vse tja do petih zjutraj. Tako da je to čisto normalno da ti tako neredno spi. Sedaj pa smo stari 4,4 meseca in gremo spat ob pol osmih in spimo do pol šestih zjutraj. Se najemo in spimo do osmih.



(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jo dajem prehitro spat?
16.10.2008 17:22:13   
clara23
Mi našega 1,5-mesečnika ob 19h skopamo, nahranimo in potem ob 20h zaspi kot mucekuser posted image

(odgovor članu tanja25)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...





slutnja

kdaj ste dojencke zaceli dajati "kravce past"

1m (40%)

2m (21%)

3m (15%)

4m (8%)

kasneje (5%)

nikoli (10%)


Število vseh glasov: 382

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!