|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Umetni popadki
25.8.2008 18:31:28   
Anonimen
Mi katera pove kak so umetni popadki? Če fejst boljijo?

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 26.8.2008 6:29:38 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 18:38:52   
Anonimen
CE FEJST BOLIJO


Ne vem, jaz sem jih prespala user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 18:39:03   
konina
če so tvoji taki kot morajo bit, potem so enako močni kot umetni. Bolijo pa oboji, brez tega ne gre. user posted image

Lp, Nina

_____________________________

23. 1. 2002 sva postala najsrečnejša človeka na svetu. Dobila sva Nevo.
10.11. 2008 sta za nas posijala dva sončka. Erazem in Gašper sta se nam pridružila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 18:39:09   
*bubi*
Popadki niso nič umetni, so čisto tvoji.

Dodatno dajo v žilo samo hormon, ki jih sproža.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 18:47:59   
Anonimen
No, ne vem kako je, če imaš svoje popadke, ampak mene so umetni boleli kot hudič, sploh ker sem jih dobivala kar precej časa, ker sem se kljub umetnim popadkom odpirala po polžje počasi. Če jih ne bi bilo, bi po mojem bila še danes v porodni sobi. user posted image user posted image user posted image

V porodni sem sicer rekla, da bo moj sin edinec, ampak hitro pozabiš.  user posted image Le brez skrbi, pa mogoče jih sploh ne bo potrebno.

(odgovor članu *bubi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 19:02:06   
blaža
Pri prvem porodu sem rojevala sedem ur in so mi pomagali z " umetnimi popadki", ker se otrok ni hotel spustit in ker sem svoje imela prešvoh. Je blo kar enega matranja in je šlo počasi.

Pri drugem pa mi je tudi voda odtekla, kar mi pri prvem ni in sem rodila v roku dveh ur od kar so se začeli popadki in sem na klistirju moledovala, da naj me spustijo v porodno, da ne zdržim več. Sama si nisem želela protibolečinskih sredstev, ampak takrat me je tako bolelo, da sem si rekla, da ko pridem v porodno, da bom takoj prosla, da mi nekaj dajo. Ko sem prišla v porodno pa je babica rekla, da naj skrčim noge, da ki je že! Popadki so bili neredni( ravno tako pri prvem porodu ) , so pa bli tako močni in sem se v roku dobre pol ure odprla iz dva na deset cm!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 19:51:43   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: jjasna

No, ne vem kako je, če imaš svoje popadke, ampak mene so umetni boleli kot hudič, sploh ker sem jih dobivala kar precej časa, ker sem se kljub umetnim popadkom odpirala po polžje počasi. Če jih ne bi bilo, bi po mojem bila še danes v porodni sobi. user posted image user posted image user posted image



Se podpišem.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 20:21:01   
Anonimen
Tiste,ki pravite da ste dobile umetne popadke.NISTE,imele ste svoje popadke in ne umetne,tako da so vas boelli VAŠI popadki in ne umetni ;)

(odgovor članu Netopirčy81)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 20:50:29   
Skye
No jaz sem imele obojne...najprej svoje popadke (5 ur), in potem dodatno še  umetne (2 uri), ker sem se nehala odpirati (pri 9 cm če verjamete ali ne) in moram reči, da so bili umetni dosti hujši, odprla se pa prav tako nisem nič več (so bili popadki kljub temu kao neučinkoviti in trajali so premalo časa - 20 sec) in vsa stvar se je končala z CRuser posted image

_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 21:11:49   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Tiste,ki pravite da ste dobile umetne popadke.NISTE,imele ste svoje popadke in ne umetne,tako da so vas boelli VAŠI popadki in ne umetni ;)


Saj nima veze, umetni se reče ker jih sprožijo. Bolijo pa kot user posted image . In ne zato, ker bi bolj boleli, ampak ker popadki pred iztisom itak bolj bolijo, naravni ali umetni. Bolj ko se bliža konec, bolj vse boli, ampak treba je mislit na to, da si s tem vedno bližje cilja. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 21:17:00   
Katjusa
jst nisem mela svojih sme dobla samo umetne (torej umetno sprožene) in ni blo take sile ne morem pa primerjat ker ne vem kako zgledajo naravni..... sem pa brala da so umetno sproženi hujši zaradi tega ker so takoj bolj intenzivni, naravni se pa počasi stopnjujejo..... sam kot je že ena prej napisala pomoje je bolečina na končnih popadkih ista s tem da tiste k imajo samo naravne se veliko dlje matrajo..... sicer nimam pojma sam če se bojiš umetnih in zato sprašuješ ti nej povem da ni noben bau bauuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 22:06:41   
pipi
Pri prvem sem imela svoje,m pri drugem umetne. Enako intenzivna bolecina. Gre samo za to, da telo umetnih ne pricakuje in se ne odziva enako, kot na naravne. Ne vem kako se strokovno temu rece.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 22:11:11   
MAŠKA
Mene so hudičevo boleli. Res pa ne vem kako je čutiti naravne, ker jih nisem imela. Dosti pa je najbrž odvisno od posameznice in njenega praga bolečine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 22:16:52   
CatJa
..... sem pa brala da so umetno sproženi hujši zaradi tega ker so takoj bolj intenzivni, naravni se pa počasi stopnjujejo.....



Lahko potrdim. Prvič sem imela naravne, je šlo vse lepo po šolsko - 1. ura na 15 min, 2. na deset, 3. na pet, pa pol kar na tri, v glavnem v treh urah po prvem popadku sem rodila.
Drugič mi je odtekla voda, imela dva, mogoče tri popadke, pa se je končalo. Po dveh urah so mi dali umetne, ki so kar takoj zaštartali na polno. Sicer sem potem v uri in pol rodila, je bilo pa hujše kot prvič.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 22:23:51   
Vrtnica79
Imela 2x "umetne" popadke in ni bilo neke sile. Boli pa itak tako ali drugačeuser posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 22:57:20   
jajula
jst sm se tolažla da bo z umetnimi hitrej konc - k boli itak vseuser posted image  važn da prej mine

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: UMETNI POPADKI
25.8.2008 23:03:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

jst sm se tolažla da bo z umetnimi hitrej konc - k boli itak vseuser posted image  važn da prej mine


Je prej konec, ampak ni nujno da je pa hitro. user posted image Jaz sem umetne popadke dobila okoli 9-10 ure rodila pa ob 16 uri.

(odgovor članu jajula)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: UMETNI POPADKI
26.8.2008 7:22:44   
pocka
Meni so pa dali umetne popadke ob 7. uri, rodila sem pa ob 18.20. Ni bilo lahko, so bili zelo pogosti, mislim,da kar na pol minutke, boleli so kot user posted image in vem,da nisem uspela priti k sebi in že je začel nov...ampak smo preživeli, vse se "pozabi", ko vidiš svoje malo bitjece!user posted image

_____________________________

Taja - 16.03.2007
Blaž - 20.03.2009

http://picasaweb.google.com/mylittledecocorner



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: UMETNI POPADKI
26.8.2008 9:13:13   
NinKa
Jaz sem prvič imela svoje in so na koncu že kr user posted image  boleli, nato sem dobila hkrati umetne in EA tako da ne vem, kako so umetni.

Drugič pa smo že štartali z umetnimi in sem jih imela 5 ur ....pa so že bli na 5 min. ampak to je bila milina proti svojim, ki sem jih imela v 1 user posted image . No ker so bili taka milina in se nisem kaj prida odpirala, se je celotna stvar končala z CR.


(odgovor članu pocka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: UMETNI POPADKI
26.8.2008 12:06:31   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: konina

če so tvoji taki kot morajo bit, potem so enako močni kot umetni. Bolijo pa oboji, brez tega ne gre. user posted image

Lp, Nina


Podpišem - tudi babice pravijo isto.

(odgovor članu konina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: UMETNI POPADKI
26.8.2008 16:58:03   
Majuska
Jaz sem imela "svojih" zelo malo, samo tiste začetne, kasneje sem dobila umetne ... sicer imam nizek bolečinski prag, ampak se jih da prenašat če jih pravilno predihavaš. Le na koncu so res boleči, ampak so tudi pipco odprli do konca. Hja no, brez bolečin pač ne gre user posted image

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: UMETNI POPADKI
29.8.2008 9:26:22   
Anonimen
prosim naj mi katera pove kako  bolijo umetni popadki
hvala

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: UMETNI POPADKI
29.6.2009 19:14:56   
stašica
hey...mene pa zanima, ali je možno odkloniti umetne popadke? slišala sem namreč da izredno bolijo, več kot lastni, čeprau vem da so umetni tudi lastni, saj se reče umetno, samo zato, ker ti v veno dajo snov, ki pospeši odpriranje MV?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: UMETNI POPADKI
29.6.2009 19:32:28   
detelja
jaz sem imela 5 dan že rok 2% svojih popadkov...najprej sem dobila dozo antibiotika potem pa so mi isto kot infuzijo naštimali umetne popadke...v glavi sem imela, da bo to trajalo dolgo, da bo delovalo, ampak huda pomota...komaj je pošteno začel teči po tisti cevki že sem čutila hud popadek pol pa takoj drugega za 3 min pol na 2 pol pa so sam šibal...ker sem tolk težila ker je bolelo ko 1000 user posted image so mi vstavili še epiduralno itak so mi takoj rekli, da EA pri umetnih ne pomaga sem jaz težila po svoje...pomagala ni, edino pritisk navzdol se je ustavil in pol, ker sem bila že po slabi uri 10 cm odprta so mi EA ustavili in so mi povečali umetne popadke...potem pa sem misla, da mi bodo čreva prišla tam zadaj ven...tak hud pritisk je bil...bolelo pa je ko 100000000user posted image ...sploh nisem vedela kako se diha, čerpav so mi ves čas govorili kako dihat mi ni šlo...vmes še sploh nisem vedela kako mi je ime....že sem imela pomisleke na najhujše...prednost UP je to, da se hitro rodi, sam če se ne zafrkneš kot sem se jaz z EA..lahko bi v 1,5 h rodila sem si pa porod podaljšala na 4 h....ampak...se vse pozabi, ko vidiš štručko....

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu stašica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: UMETNI POPADKI
29.6.2009 19:36:11   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: stašica

hey...mene pa zanima, ali je možno odkloniti umetne popadke? slišala sem namreč da izredno bolijo, več kot lastni, čeprau vem da so umetni tudi lastni, saj se reče umetno, samo zato, ker ti v veno dajo snov, ki pospeši odpriranje MV?


to pa ne vem...bolijo res...saj to je logično, če se neki samo od sebe naredi/sproži je drugače kot pa če nekaj pod prisilo naredimo...no, jaz imam še slabe izkušnje zato, ker so mi ful šopal te UP in so ves čas čakali, da bom rodila majhnega otroka in me sploh niso zmeril kolko merim okrog bokov...na kar je naša čebelica tehtala 3920 in 54cm in so mi ful zrahljali sramne kosti...itak, da se sramne kosti zrahljajo, ampak moje so mal "iztirile" in ful bolijo...15. bo 3. mesece od poroda in še vedno boli ko sam hudič...gin. mi je rekla, da sem imela veliko srečo, da nisem pristala na berglah...


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu stašica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




prehranska dopolnila
Lelly28 RR

Ali jemljete prehranska dopolnila?

da (17%)

ne (67%)

le tiste, ki mi jih predpiše zdravnik (17%)


Število vseh glasov: 12

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!