|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pasenje kravic
24.7.2008 19:30:03   
Mbee
Naša Ema noče pasti kravic....ko jo položim na trebuh drži glavo visoko pokonci, roke pa ima obrnjene nazaj kot kakšen skakalec in brca z nogicami kot bi hotela plavat, če ji dam roke naprej se sploh ne zna opret na njih, zdravnica je rekla naj jo po vsakem previjanju položim na trebuh....pa mi je prav grozno ker skoraj vedno bruha od napenanja:(

_____________________________

Dve sončici v mojem življenju....zdaj pa upam d bo sonček ;)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pasenje kravic
24.7.2008 20:33:22   
matic0105
enako naš user posted image . menda gre lahko za ekstenzijski vzorec, kar ni dobro - imajo ful močne hrbtne mišice, krivijo se nazaj, nočajo biti v položaju lupinice itd.  Naj bi s pravilnim handlingom vse skupaj izboljšali.

(odgovor članu Mbee)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pasenje kravic
24.7.2008 20:41:15   
Mbee
V položaju lupinice??? Kaj naj bi bilo to....baje smo s sestro obe tako "kravce pasle" k sva bile male...nobena ni znala in tudi plazila se ni nobena oz. jst sm se ritensko pa sva obe čist normalno shodile....baje je tle samo to, da se ne bo znala plazit....saj tako je nekako rekla zdravnica....ali je lahko kaj hujšega?

_____________________________

Dve sončici v mojem življenju....zdaj pa upam d bo sonček ;)

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pasenje kravic
24.7.2008 20:52:20   
jajula
se kr strinjam z Matic 0105 da bi tle lahko šlo za ekstenzijski vzorec, tko da zatež pediatrinji da vaju pošlje v razvojno ambulanto da ti pokažejo pravilne prijeme.
men so rekl da je to dost dedno. včasih se o tem ni vedlo nič, zdej pa je dost povdarka na to in ful težijo če otrok preskoči eno razvojno fazo (npr.plazenje). no men so v razvojni rekl da je problem v tem, da ima potem otrok lahko slabšo koordinacijo, lahko pada na glavo ko začne hodit ipd.

< Sporočilo je popravil jajula -- 24.7.2008 20:57:12 >

(odgovor članu Mbee)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pasenje kravic
24.7.2008 21:02:26   
Mbee
P je to vidla 14 dni nazaj k sm ji omenla da ne zna pasti kravic pa je rekla da naj jo po vsakem previjanju dam na trebuh....zdej sm brala da če zateguje glavico full nazaj da je to tud eden od simptomov....no naša full zateguje glavo nazaj včasih tud tko zaspi....sam nima pa problema se prevalit na trebuh ali pa normalno sedet in prijemat predmete in jih dati v usta in podobno

a tko naj bi zgledalo to....imam eno fotko od Eme staro nekaj dni

http://sl.netlog.com/Mbee275/photo/photoid=1026225#photos

_____________________________

Dve sončici v mojem življenju....zdaj pa upam d bo sonček ;)

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pasenje kravic
24.7.2008 21:12:58   
Tisana
Me je kar mal zmrazil, k sm vidla fotko. Ampak ni panike, vse se da popravit user posted image Pejta v razvojno, da ti pokažejo, kako se izvaja handling, kako se pravilno otroka obrne na trebuh - to ni kr tko, da jo ti položiš na trebuh, pa je. V bistvu moraš otroku pomagat na način, kot bi to on sam oz. bo čez nekaj časa naredil. Glede na njeno zvijanje nazaj pa se mi zdi ful pomembno, da jo imate čim več v položaju lupince - še najbolj slikovito ti to opišem, če pravim, da je to položaj fetusa. Pestvajte jo tako, da je glavica sklonjena na prsi, da je ramenski obroč obrnjen naprej (in ne da zateguje ramena naza) in da je predel medenice zvit proti trebuhu in ne raven oz. iztegnjen.Poanta takšnega rokovanja z otrokom je to, da mu s striktnim izvajanjem teh gibov takšno gibanje v bistvu vsadiš v njegovo podzavest, da se odvadi napačnega gibanja oz. drže. Baje je v tem obdobju to veliko lažje, kot je pa kasneje popravljati kakšne razvojne napake ali pa napake v telesni drži. Iz lastne izkušnje lahko povem, da je na začetku malo smotano, ker se nekako vsega na novo navajaš (kako držati otroka) in sem bila jaz ful nespretna, ampak pol mi je prišlo v kri in je bilo to čisto nekaj normalnega. Pa še to: če je res vse tako kot praviš, se mi zdi kar precej čudno, da te P že ni poslala v razvojno. Zato pa valjda obstajajo. Pa niso noben tak bau bau. user posted image

(odgovor članu Mbee)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pasenje kravic
24.7.2008 21:31:22   
Mbee
Sam sej ona se sama prevali na trebuh in to v sekundi brez problema in tud zvečer se sama obrne na bok in zdej že ene tri tedne spi na boku še tko smešno k ima eno nogico stegneno zgornjo pa vedno skrčeno spi kokr jst in mi je res lepo to...tud k jo pestvam jo držim tako kot si rekla vedno malo višje glavico že zaradi tega ker je full polivala k je bila samo na mleku....ne vem jutri najboljše da pokličem P in jo vprašam kako pa kaj...hvala za odgovore

_____________________________

Dve sončici v mojem življenju....zdaj pa upam d bo sonček ;)

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pasenje kravic
24.7.2008 21:32:46   
Tisana
Mbee, res je najboljš, da govoriš s P in naj ti da napotnico za razvojno. Tako bo najbolje poskrbljeno za tvojo zaskrbljenost. Pa veliko uspeha. In bodi vztrajna.

(odgovor članu Mbee)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 0:00:34   
Pia77
Naš je imel samo nakazan ekstenzijski vzorec v prvem mesecu, pa smo se šli na mojo prošnjo pokazat v RA. Tam nam je pediatrinja pokazala, kako otroka pravilno dajat kravce past... nadlakti naj bodo v širini ramen, prav tako podlakti, komolci pokrčeni, rokice naj gledajo naprej. Če sili z ritko navzgor in krči nogice, jih iztegneš in poravnaš. In tako večkrat na dan po nekaj minut, čedalje več...

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 0:16:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

Naš je imel samo nakazan ekstenzijski vzorec v prvem mesecu, pa smo se šli na mojo prošnjo pokazat v RA. Tam nam je pediatrinja pokazala, kako otroka pravilno dajat kravce past... nadlakti naj bodo v širini ramen, prav tako podlakti, komolci pokrčeni, rokice naj gledajo naprej. Če sili z ritko navzgor in krči nogice, jih iztegneš in poravnaš. In tako večkrat na dan po nekaj minut, čedalje več...


Ojla user posted image ,

Če prav razumem, to pomeni rokice pokrčene pod rameni in se v bistvu upre na celo podlakt??
Se pravi ne sme imeti iztegnjenih rokic pred seboj?

A sem prav razumela?user posted image

(odgovor članu Pia77)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 9:01:37   
jajula
****,
nam je ena terapevtka skoz popravljala roke tako da sloni na dlaneh ampak da so rokice pokrčene skoraj pod rameni, druga pa je rekla da je ok če so iztegnjene naprej.
no bistveno je da ko ekstenzijčki rokice dajejo nazaj, da jim popravljamo tako da jih namestimo prednje.

Mbee,
glede na slikco ko ema leži na boku je kar precej stegnjena nazaj. tudi to da krči rokice nazaj in da z nogicami dela kot pri plavanju (to je refleks, ki ga morajo user posted image  izgubiti) kaže na ekstenzijski vzorec.
če ti po kkšnem naključju pediatrinja ne da napotnice za razvojno potem priporočam da greš samoplačniško vsaj na eno seanso k privat fizioterapevtu samo da ti pokaže pravilno rokovanje in opozori na to kaj moraš pri punčki popravljat.
dober link o handlingu/rokovanju:
http://www.mameibebe.net/bt/2003290101.htm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
25.7.2008 9:16:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu matic0105)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
25.7.2008 9:24:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mbee)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 10:24:19   
Sonnja
jaz sem tudi pogledala slikico in ne vem zakaj pediatrinja ni malo bolj posvetila pozornost. mi hodimo zaradi tega na nevrofizioterapijo se mi zdi skoraj boljše kot RA se bolj posvetijo meni se zdi no.
probaj še enkrat do P, če ne pa še do kakega drugega zdravnika za mnenje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
25.7.2008 10:57:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sonnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 12:03:01   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

To je ekstenzijski vzorec.
naš 6m je isti, rokice so tudi zelo trde in še vedno močno stiska pestke. V RA in fizioterapevtka niso ravno navdušeni, ker se pri nas stanje nikakor ne izboljša. Po vsej verjetnosti bomo morali še na delavno terapijo.

Vsekakor morata v RA ambulanto, ker tole sploh ni vredu.



našo malo so poslali pri 3m v RA - no na vrsto smo prišli šele po mesecu in pol, potem za smo še 2 tedna čakali na prvo fizioterapijo. vmes pa smo 5x obiskali privat fizioterapijo.
ko smo prišli do fizioterapevtke na napotnico pa je rekla, da sploh ne ve zakva so nas poslali k njej, ker stiskanje v pest itak samo izveni in da pozna tud otroke, ki se plazijo s stisnjenimi pestmi pri 9mesecih....user posted image

no glede stiskanja pesti se je pri naši mali začelo popravljat - se mi zdi da je še najbolj pomagala vaja, da ji dajem plastično žogico, ki je v velikosti tenis žogice, tako da mala prijemlje žogico z odprtimi dlanmi.
nevroterapevtka je rekla da je to dobro, ker s tem mala odpira celo rokico in tudi palec odpira navzven - druge vaje sicer spodbujajo odpiranje rok, ampak palček ostaja skrčen.

glede RA pa je moje mnenje da oni samo ocenijo stanje, potem pa ti v pol ure natrosijo nekih vaj, za katere nisem 100% da jih pravilno izvajam...mi se trudimo da bi obiskovali privat nevrofizioterapevta cca 3x mesec, ki bi z malo dela zahtevnejše vaje - jaz se zraven veliko naučim, kaj sploh je nepravilno vedenje in kako ga popravljati, vaje poskusim delati doma in če za katere nisem ziher na naslednji terapiji vprašam če jih pravilno izvajam. se mi zdi pomembno da malo redno obravnava strokovnjak, ker če bi blo tok preprosto izvajati te vaje, potem loh tud jst odprem eno privat delavnico naslednji teden...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 13:17:19   
Taula
Moja žabi bo stara 3 mesece, pa niti slučajno noče pasti krave. Je histerija samo, da jo na bušija damuser posted image
Čakava na pregled pri pediatru, da vprašam če je vse ok oz. če rabi RA. Zanima me tole..kam hodite privat na nevrofizeoterapijo in kakšne so kaj cene? 50 evrov na seanso, več?

Hvalauser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 14:49:33   
maša2008
pozdravljena,
ali bi lahko napisala kam hodita na privat nevrofizioterapijo? Tudi moja punčka se ekstremno zateguje nazaj, sicer hodiva na nevrofiz. na Metelkovo, ampak sem strašno nezadovoljna. Na vrsto prideva vsake 3 tedne, zdaj ko so bili dopusti smo čakali celo 5 tednov. Zgodilo se je tudi, da se je cela terapija končala v 10 minutah. Na brzino pokaže nekaj vaj in to je za njih cela terapija. Niti naučit se ne morem teh vaj, da bi vsaj doma lahko pravilno delali.
Hvala in lep dan, Maša

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 17:58:00   
jajula
mi smo šli v gibanje in fizioteko, seansa ki traja cca urco pa stane 30e, za več info pa na ZS da naum reklame delala:) 

http://gibanje.si/
http://www.fizioteka.si/

< Sporočilo je popravil jajula -- 25.7.2008 18:03:10 >

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 18:01:46   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: maša2008

pozdravljena,
ali bi lahko napisala kam hodita na privat nevrofizioterapijo? Tudi moja punčka se ekstremno zateguje nazaj, sicer hodiva na nevrofiz. na Metelkovo, ampak sem strašno nezadovoljna. Na vrsto prideva vsake 3 tedne, zdaj ko so bili dopusti smo čakali celo 5 tednov. Zgodilo se je tudi, da se je cela terapija končala v 10 minutah. Na brzino pokaže nekaj vaj in to je za njih cela terapija. Niti naučit se ne morem teh vaj, da bi vsaj doma lahko pravilno delali.
Hvala in lep dan, Maša


ma na metelkovi je bla men čista tema, sploh ni z malo nič delala, samo 4 različne vaje je pokazala...ko sem vprašala če vaje prav izvajam pa je rekla naj sledim občutkom, da je vse logičnouser posted image pa je bla mala lih na trebuščku, pa ji eno igračko pred nosom bingljam da bi pogledala gor, ker je moj občutek reku da je valda boljš da se še višje dvigne, pa se začne fizio razburjat kva mi je, da ne smem, ampak da loh sam na tleh igračke kažem. no in v tem duhu je minil 30min, me je vse minilo. naslednjič smo naročeni čez 6 tednov...

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pasenje kravic
25.7.2008 20:43:03   
madasa
Halo,
jaz vam priporočam, da ko grete na nevrofizioterapijo si vzamete zraven kamero in vse posbnamete. Vem da se vam zdi na terapiji vse enostavno doma pa potem več neveš kako ga je že prijela,... V glavnem toplo priporočam kamero.
LP

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pasenje kravic
26.7.2008 0:53:49   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

Naš je imel samo nakazan ekstenzijski vzorec v prvem mesecu, pa smo se šli na mojo prošnjo pokazat v RA. Tam nam je pediatrinja pokazala, kako otroka pravilno dajat kravce past... nadlakti naj bodo v širini ramen, prav tako podlakti, komolci pokrčeni, rokice naj gledajo naprej. Če sili z ritko navzgor in krči nogice, jih iztegneš in poravnaš. In tako večkrat na dan po nekaj minut, čedalje več...


Ojla user posted image ,

Če prav razumem, to pomeni rokice pokrčene pod rameni in se v bistvu upre na celo podlakt??
Se pravi ne sme imeti iztegnjenih rokic pred seboj?

A sem prav razumela?user posted image


Prav si razumela. user posted image  Našega smo tako dajali past kravce od 6 tednov dalje, najprej se je hitro utrudil, potem pa je zdržal čedalje dlje. Na delno iztegnjene rokice se je pričel opirati bistveno kasneje, pri kakšnih 4M.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pasenje kravic
26.7.2008 22:01:35   
Tisana
Poza pri fredovem je podobna kot, če bi otroka dvigovala pod pazduho, kar pa je prepovedano
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Aja pa še to, sem videla med fotkami da uporabljate fredov obroč, NIKAR, fredov obroč spodbuja ekstenzijo on vse samo še poslabša. Poza pri fredovem je podobna kot, če bi otroka dvigovala pod pazduho, kar pa je prepovedano
 
Zakaj pa je dvigovanje pod pazduho prepovedano oz. do katerega meseca? Ker ko je enkrat otrok dolg in živahen, ga je težko drugače varno dvigniti

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pasenje kravic
26.7.2008 22:19:31   
Anonimen
Po moje je to tudi za razvojno. Pojdi cimprej; prej zacnes, vecja je moznost "uspeha".

Tam ti gibe res fajn pokazejo. Mi2 sva hodili, ker je bila nedonosencek in ji je RA pripadala. Sicer se je super in zdravo razvijala, pa mi je RA se vseeno bila vsec in koristna. Obicajno sva sla kar oba, da si lazje zapomnis. Ali pa kamera, to je tudi dober predlog, ce dovolijo snemat.

(odgovor članu Mbee)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pasenje kravic
27.7.2008 13:35:50   
Mbee
Mislim da je bila panika čisto odveč....danes zjutraj se je Ema sama prevalila na trebuh ter se v igralnem centru gledala v ogledalo in se smejala ga prijemala v roke in ga grizla to je ponovila vsaj še 5krat potem ko smo jo obrnili nazaj na hrbet.


http://www.facebook.com/photo.php?pid=35828&id=1339938863



_____________________________

Dve sončici v mojem življenju....zdaj pa upam d bo sonček ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




IME NA M...
Melia

Katero izmed naštetih imen za punčko vam je najbolj všeč?

Mila (25%)

Mina (13%)

Minja (5%)

Maša (37%)

Meli (5%)

Melani (14%)


Število vseh glasov: 354

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!