|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   SLADKO SPANJE II
11.7.2008 14:40:06   
Paštetka
Glede na to, da je ogromno mamic, ki ima težave s spanjem ali uspavanjem svojih otrok, predlagam, da naredimo seznam, kaj pri kom "pali" da otroci lažje zaspijo.

Sem malo brskala in sem našla en link, ko smo se pogovarjale o

- KVAS (klikni)
- pri nas je za samostojno uspavanje pomagal tudi FEN
- Ne sme biti preveč utrujen
ne sme se preveč nažreti GH pred spanjem (raje pred kopanjem)

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SLADKO SPANJE II
11.7.2008 17:02:12   
xerox
Pri meni vedno zaspi, ko poslusa kako voda teče( npr.ko pomivam posodo)!
Sem si na telefon posnela vodouser posted image  in zdaj mal več spimo....user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SLADKO SPANJE II
11.7.2008 17:13:14   
amaya
Mojemu včasih pomaga, da ga po nosku božam....drugače pa zaenkrat in to trkam, trkam, trkam.....zaspi sam.

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SLADKO SPANJE II
11.7.2008 17:26:00   
Annny
Pri nas je bila najboljše uspavalo duda, res...kako je hecno jamrala od ugodja, preden je zaspala.Pa obvezno je bilo treba naviti glasbeni vrtiljak..

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SLADKO SPANJE II
11.7.2008 20:27:43   
matic0105
pri nas - če seveda nima krčkov - pomaga, če mu ful naglas kaj govorim. takrat mu kar učke skup potegne in še dude ne rabi. zvečer in ponoči ga pa dam v postlco in brez problema spi.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SLADKO SPANJE II
11.7.2008 21:54:18   
Taula
Našo žabi uspava vožnja v avtu, zvok vode iz pipe, božanje po glavici, čelu.

Drugače tudi trkam, ker mi zvečer zaspi sama...prime krpico katero ima pod glavico, malo zabrunda in zaspi.user posted image

< Sporočilo je popravil Taula -- 11.7.2008 21:55:22 >


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SLADKO SPANJE II
11.7.2008 21:56:23   
mehurčica
Moja bo kmalu stara 9m in se ponoči še vedno zbudi 2-4x. Kaj pomaga? Samo dojenje. Sem pa šla zdaj celo temo o kvasu brat in ne vem, če ne bi probala.user posted image

_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SLADKO SPANJE II
11.7.2008 22:00:08   
Anonimen
Jaz sem prav zaradi te teme danes malemu ( 15m)  podturila kvas 

(odgovor članu mehurčica )
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SLADKO SPANJE II
11.7.2008 22:01:39   
mehurčica
Aja, kako je pri nas podnevi: je ne dam spat, dokler ne kaže znakov zaspanosti, ker mi je brezveze uspavati otroka, ki itak še ni zaspan. Včasih spi zelo malo podnevi, je pa res, da je pač ves čas dobre volje. In ko vidim, da si med igro začne malo mencat po očkah ali plazit po meni, jo dam spat. Podnevi zaspi na zizi, v naročju, v vozičku, v avtu.
Starejši je pa imel točno uro, ob kateri je šel spat in če ni šel, je bila kriiiza - tapravi mali sitko.user posted image


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SLADKO SPANJE II
12.7.2008 1:41:32   
Paštetka
in škamp? Kako je kvas deloval? Se je kaj dvignil?user posted image

Evo jaz ne morem spati in sem prišla po malo kvasa v hladilnik. Zdaj pa čakam, da začne delovati user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SLADKO SPANJE II
12.7.2008 9:20:22   
Mat3ja22
Lp


naš Nick je star 7 mecev pa še nisva prespala noči. do 6. meseca sem dojila in sem najprej mislila da je to.... pa zgleda ni. v glavnem zadnje3 tedne  so noči neznosne, zbujamo je so 10 na noč, redko majo, ponavadi še celo več user posted image   zaspi mi npr od 20.30, pa se mi do 22 zbudi že 2x user posted image user posted image . podnevi ne spimo dosti, dopoldne med 30-60 min in popoldne tako. v glavnem nevem več kaj naj naredi. včeraj sem prebrala temo o kvasu, danes ga grem kupit in mi ha bom porbala dat. bomo vidli, če bo kaj boljše.
poročam ju3.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SLADKO SPANJE II
12.7.2008 17:56:35   
Paštetka
Otroci, ki so preveč utrujeni,ki čez an ne spijo zaosti v eni rundi se tudi znajo ponoči večkrat buditi.

Jaz npr. če ne spi ene ure skupaj oz. se prej zbudi, jo še naprej poležem in uspavam.

Eni otroci (sem 100%, da je tudi moj bil tak) pa se "zbujajo" zato, ker sanjajo. Oz. se sploh ne zbudijo, ampak samo jokajo v spanju. In napaka mamic je, da jih potem vzamemo ven. In ko jih dvignemo, damo na prsi ali kaj drugega se zbudijo oz. JIH zbudimo. Včasih je fajn, da malo počakamo in ne skočimo takoj ko zajoka. Jaz malo poslušam. In če samo stoka sploh ne grem zraven, če pa se že začne fajn jokat, pa jo grem potolažit. Kaj hitro se tudi mi lahko naučimo razločit jokanje dojenčkov. In ker sem to prakticirala pri mojem 2.  otroku, le-ta spi celo noč od 19. - 7. ure skupaj. Starejši, pa je še vedno brezupen primer user posted image . Smo ga pač naučili, da ko se zbudi pride k mamici. user posted image  No, zdaj si že da dopovedati, da še ni jutro in mora biti vsaj do 6. ure v svoji postelji user posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Mat3ja22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 11:15:23   
Mat3ja22
kvas ni deloval user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 12:04:00   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Eni otroci (sem 100%, da je tudi moj bil tak) pa se "zbujajo" zato, ker sanjajo. Oz. se sploh ne zbudijo, ampak samo jokajo v spanju. In napaka mamic je, da jih potem vzamemo ven. In ko jih dvignemo, damo na prsi ali kaj drugega se zbudijo oz. JIH zbudimo. Včasih je fajn, da malo počakamo in ne skočimo takoj ko zajoka. Jaz malo poslušam. In če samo stoka sploh ne grem zraven, če pa se že začne fajn jokat, pa jo grem potolažit.


Tako je bilo pri nas in sem vsakič skočila, ja. Ampak ker je bilo poletje in vročina, sem sklepala, da je žejna in sem jo podojila. Mogoče pa sploh ne bi bilo treba in bi že prej spala celo noč.

Pri nas pa tamala zaspi samo čisto sama v sobi. Malo se pred tem še pogovarja (ponovi ves besedni zaklad user posted image ), potem pa jo zmanjka.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 12:33:08   
dory
Mojega je sicer vedno pomirila goveja muzika, ampak,da bi gospod res spal in prespal noč, pa je bilo najboljše zdravilo le čas...dve letiuser posted image ...probala sem vse živo, brala razne knjige, a naš mali se ni dal...se vidi, da je bikecuser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 13:57:05   
Talika19
IZVIRNO SPOROČILO: Mat3ja22

kvas ni deloval user posted image user posted image


Pri nas tudi ne.user posted image  Je pa zobek ven prilezel, tako, da je bil tukaj vzrok.

_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu Mat3ja22)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 14:42:25   
Janey
mi ponoči zelo slabo spimo, smo poskusili že marsikaj(oblečen, manj oblečen, pokrit s tem in onim, okno odprto, zaprto, da je ful utrujen preden gre spat, da kaj več poje in je dalj sit, da mu dam kr vmes vodo za pit med spanjem, da ima niniko, da ima dudo...) in nič ne pomaga, tak da kvas še poskusimuser posted image user posted image

podnevi je pa tak...če trofim pravi trenutek ga samo na bok položim pa zapre očke, če sem ga pa zamudila in je že preveč utrujen potem pa pomaga samo to da se ful derem šššššššššššššššššš(tak ko da nekdo ful iz živčnosti reče ššššššššššššš) in ne moreš verjet očke se zapirajo. mi je grozno to delat, ampak pomagauser posted image user posted image

pa tudi voda pomaga, pije in zaspi

(odgovor članu Talika19)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 14:48:14   
Paštetka
Kvas ni analgetik, da bi pomagal, če se nekdo zbuja, če ga kaj boli. Npr. zobek.

Kvas je verjetno bolj mišljen (vsaj, če malo pogledam s fiziološkega vidika, da vsebuje vit. B, ki vpliva na živčevje), pri tistih, ki se npr. zbujajo "iz navade" ( npr. ko se dojijo na 10 minut), crkljajo in ne znajo drugače zaspati kot z mamico oz. tistim, ki imajo preveč aktivno življenje čez dan user posted image , ko se jim skoz nekaj dogaja in potem to ponoči podoživljajo in se zato zbudijo. Torej, da je mirnejši spanec, da jih pomiri. user posted image   Vsaj jaz si tako razlagam.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 16:33:05   
ThinkPink
Tudi mi smo poskusili kvas. Ponoči se pa je zbudila kakih 100x. Še zdaj smo user posted image .

Bom pa še kar poslusila kvas, saj tudi pri nas so mogoče zobki, ker ji zgoraj kar dva gresta ven.

Smo že imeli odbobje dobrega spanca (beri: zbudila "samo" 2x na noč, ampak takoj zaspala nazaj), zadnje čase pa spi do 12h lepo, potem pa vsakih 15 minut nekaj...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 16:46:33   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Tudi mi smo poskusili kvas. Ponoči se pa je zbudila kakih 100x. Še zdaj smo user posted image .

Bom pa še kar poslusila kvas, saj tudi pri nas so mogoče zobki, ker ji zgoraj kar dva gresta ven.

Smo že imeli odbobje dobrega spanca (beri: zbudila "samo" 2x na noč, ampak takoj zaspala nazaj), zadnje čase pa spi do 12h lepo, potem pa vsakih 15 minut nekaj...


isto pri nasuser posted image

mogoče je fora kvasa tudi da da občutek sitosti

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 22:20:14   
picola1
Po moje je prej to...Ker v tisti prvi temi o kvasu sem prebrala, da mora bit kvas obvezno svež in ne suhi. Če bi bla fora v B complexu, potem bi moral delovat tut suhi kvas. Al ga suhi nima pa jst tega ne vem?

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 22:27:52   
Paštetka
a je mogoče polna luna user posted image ? Ker moj se je takrat tudi vedno budil in bil neznosen user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: SLADKO SPANJE II
13.7.2008 22:35:06   
lubicamoja
Moja je do skoraj 7 mesca vedno zaspala samo ob meni na rokah. Nikoli je nisem pustila, da bi jokala tako dolgo, da bi se utrudila in sama zaspala...
In glej ga zlomka, kar naenkar je začela ajati sama od sebe.
Bila sem res zelo vesela... Tako je še danes.

Sedaj še se sicer vedno zbujam od 3x do 7x na noč, včasih več včasih manj, saj smo v 4 štuku in je res prava sparina. Tamala pa žejna..  Popije in spi naprej.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: SLADKO SPANJE II
15.7.2008 14:10:27   
ciklame
Hojla!

Našemu malčku pomaga božanje po nosku, haha ne vem zakaj, ampak pri tem zaspi.

lp

(odgovor članu lubicamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: SLADKO SPANJE II
15.7.2008 14:23:39   
barika
 - čez dan se točno vidi, da je tečen, mane si učke in vleče ušesauser posted image , takrat ga dam v posteljo, ga treplam po riti in malo "tresem" (tak no, migam ga sem pa tja, pa obvezno mora biti na boku in dudo v usta)
- za nočno spanje, ga dam v posteljo, prižgem vrtiljak in zaspi, po 5 minutah, 30 minutah, 1 uri, dveh, ampak važno je, da ga ne jemljem iz postelje in da ima mir.

(odgovor članu ciklame)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Izbira imena
valek

Katero ime se vam zdi lepše?

Kevin (15%)

Luka (53%)

Rok (33%)


Število vseh glasov: 163

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!