|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 12:36:55   
karamelam
Malo sem v dilemi, ker nisem prepričana, kako naj za ven oblečem dobre 3 tedne staro dojenčico... Če je npr. zunaj 27 - 32 stopinj. Ko gremo ven, jo sicer večkrat tipam po vratu, ampak mogoče nimam pravega občutka kaj je prav in kaj ne. Če je mokra, si predstavljam da ni v redu, ampak koliko je tisto da je res preveč? Saj verjetno ona rata bolj vlažna po hrbtu tako kot tudi mi, če nam je vroče.  V vozičku jo imam na "ovci" in plenico čez. Ali jo naj pokrivam, ali ne? Kakšne so vaše izkušnje z novorojenčki, vročino in oblačenjem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 12:39:13   
Udb
Oj. Po moje je ovca pretopla za ležat gor. NE vem. Drugače je pa po moje bodi s kratkimi rokavi dovolj.

(odgovor članu karamelam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 12:51:07   
natasaom
po moje je tud mal prevroče za ovco..kaj pa vem,pokrila bi jo pa samo s pleničko pa samo bodi gor

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 12:55:40   
sandra85
tako kot oblečeš sebe!če pa spi, pa jo pokriješ z kako tetra pleničko ali tanko rjuhico. kje pa ovčko!user posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 13:41:20   
mateyka
obleči jo kot sebe, podloži spodaj pleničko in to je to. mogoče kako tanko pleničko čez ko spi, samo če je čez 30 po moje še to ne rabi.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 14:07:25   
CatJa
Bodi s kratkimi rokavi ali majčka s kr.rokavi+kr.hlače. Vse ostalo je odveč, vključno s pleničko za pokrivanje user posted image  Saj verjetno imate košaro, a ne. Pa senčnik. Ne rabiš pokrivat.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu karamelam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 14:21:40   
Ronči
lani sem jaz 10 staro dojenččico imela v kratkih rokavih, brez žabic v štumfkih. Bilaje v košari, z dvignjeno strehico. In ji je bilo še vedno vroče.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 14:27:20   
misar
ne ovca niti slučajno...si predstavljaš sebe ležat na ovciuser posted image ...samo bodi kratek rokav, kratke hlačke, če ima hladne nogice pa nogavičke pa nič pokrivat..spodaj tetra plenička

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 14:36:23   
pikalonca
IZVIRNO SPOROČILO: misar

ne ovca niti slučajno...si predstavljaš sebe ležat na ovciuser posted image ...samo bodi kratek rokav, kratke hlačke, če ima hladne nogice pa nogavičke pa nič pokrivat..spodaj tetra plenička

Ja se strinjam. Za pokrit imaš lahko edino tetra pleničko, čeprav danes tudi ta ni potrebna.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 15:02:09   
marsovka2
samo to bi dodala: OVCA je izolator, in sicer pred mrazom in pred vročino tudi!!!!!

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 15:08:49   
Naja30
Ovca je res izolator, pa če še tako vroče izgleda user posted image  No jaz vseeno otroka poleti nisem na ovci vozila okoli. Oblekla sem jo pa tako kot sebe.

(odgovor članu marsovka2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 15:10:54   
rija
jesus, mene kar strese ob misli, da bi se zdaj zunaj vlegla na ovcouser posted image user posted image user posted image  o kristus.....in me tudi strosi, ko vidim malo deco poleti, itak preveč oblečeno, očitno to sovpada z uporabo ovce v tej vročini, ležati na ovci user posted image

po moje je v taki vročini bombaž zakon, torej plenička.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu karamelam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 15:15:32   
Naja31
Jaz ne verjamem, da bi ovčka poleti,v taki vročini hladila. Na mojem otroku pa ne bom preskušala.

Po tej logiki bi tudi kakšen odrasel to oblekel, da bi ga ohladilo, pa nisem videla nikogar da bi imel "ovčko" oblečeno.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 15:45:39   
karamelam
Hvala vsem za odgovoreuser posted image
Glede na to, da eni oblačijo svoje otroke pri tej starosti tudi poleti dvoplastno, eni pa v bodi kratek rokav, sem morala vprašat. Pa tudi kar se ovčke tiče, so mnenja različna, saj eni pravijo, da ravno ta ustavlja potenje poleti. Sej ni čudn, če je človk zmeden...No, sem jo pa že dala ven iz vozička.

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 16:53:34   
andrejkam
Jaz se taki vročini (27-32 stopinj) raje izognem, če se le da, in ostaneva z malim doma na hladu. Meni je prevroče in njemu verjetno tudi.

(odgovor članu karamelam)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 17:31:35   
Anonimen
Eno vprašanje, a ti bi se v tejle vročini vlegla na ovco?

(odgovor članu andrejkam)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 17:47:07   
madasa
Hothien, a ti si se že probala vlečt na ovco?
Moja starša sta imela prevleke za avtosedeže iz ovce in sem se zgrozila saj je bilo poletje. No pa sem morala peljat njujin avto in ne boš verjela,,,,rit mi ni niti malo zašvicala. Bilo je proti pričakovanju res ok. Tako da probaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 20:17:46   
Paštetka
Jaz sem imela otroka marca na ovčki in me je P, čudno pogledala in rekla, da jo naj že počasi odstranim. user posted image  Pa sem rekla, da je ovčka dober izolator in se je samo nasmejala in rekla: vi jo kar odstranite user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 20:42:12   
jančica
Ravno včeraj sem pri tridesetih stopinjah videla novorojenčka, pokritega z dvema odejicama in s kapico na glavi. Se mi je zdelo res pretirano (jaz sem rodila septembra in sem mojega pokrila samo z eno kociko, v tej vročini ga sploh ne bi pokrivala). Je pa re, da je naš otroček že od rojstva zelo "vroč".   

(odgovor članu karamelam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 21:15:59   
skuštrana
Ovca - brrr. Jaz še pozimi ne dam otroka ležat na mrtvo ovcouser posted image

Punce dajte mi povedat, kako nekomu obzirno razložit, da je otrok preveč oblečen. Moja teta ima doma skoraj 2 mesečno punčko in jo full oblači - pokriva jo z zimskim kovtrom s katerim sem jaz našega pokrivala pozimi pri minusuuser posted image  Saj ji rečem, samo silim pa ne, ker bog ne daj da se dete prehladi ali kaj zboli, potem bom pa jaz krivauser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako naj jo oblečem?
21.6.2008 23:03:42   
Naja31
Jaz sem danes na sprehodu videla dojenčka v globoki košari, čez pa tisto "pregrinjalo", ki ga dobiš zraven košare in ga z gumbi zapneš. No, dojenčka se ni videlo, ker je bil tok zadekan. Pa zunaj je bilo nad 30 stopinj.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako naj jo oblečem?
22.6.2008 7:36:37   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Jaz sem danes na sprehodu videla dojenčka v globoki košari, čez pa tisto "pregrinjalo", ki ga dobiš zraven košare in ga z gumbi zapneš. No, dojenčka se ni videlo, ker je bil tok zadekan. Pa zunaj je bilo nad 30 stopinj.


jaz tudi, par dni nazaj. dve mamici na kavi s dojenčki, ki se jih ni dalo videt in potem jaz, ko pridem z našo skoraj golo švedsko lumpo mimo. sem se kar malo čudno pučutila - k alien user posted image sam kaj češ..

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako naj jo oblečem?
22.6.2008 8:45:49   
benika
No, jaz imam mojega 5 mesečnika v vozičku na ovci in mi niti malo ne zašvica, čeprav je precej nagnjen k tej zadevšni. In ja, ovca je izolator tudi pred vročino.

Oblečen je pa v plenico in pa v bodi, če pa slučajno zaspi, mu pa nogice prekrijem s tetra pleničko.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako naj jo oblečem?
22.6.2008 11:09:12   
Marelica
Zdaj se pa res ne morem vzdržat komentarja... samo že na začetku povem, da pišem samo dobronamerno, ne napadam drugače mislečih.

Sem tudi ena tistih, ki si ne zna predstavljat pri poletni vročini ovčke v vozičku. Ker imamo sami doma ovce in jih sami strižemo. Izolator gor ali dol, pod volno so ovce tako zelo vroče, da jim ob prvih večjih otoplitvah narediš pravo veselje, ko jih "slečeš". Pa iz lastnih izkušenj... meni ni prijeten občutek ležati na volni, če je vročina. Pa izolator so recimo tudi več plasti oblačil, pa se poleti tudi ne oblačimo kot eskimi.

Tudi jaz sem poleti samo za bombaž, ob vročini (kot je recimo danes) pa čimveč kože na zraku! No, za novorojenčka pa nekako velja pravilo, da se ga obleče malo (ampak res malo)  bolj kot sebe.

_____________________________

Moji trije sončki: aprilka Katarina, avgustovček Dominik in njun zlati ati
http://marelica79.moj-album.com/
http://www.mojvideo.com/uporabnik/marelica

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako naj jo oblečem?
22.6.2008 11:30:28   
eva1
Pa kaj si nor....jaz sploh ne razmumem mamic ki imajo pri 30 stopinjah zadekena otročke kot da bi bli v tavečji zimi...bodi brez rokavov in to je to, pa četudi je novoroječek...kašna ovca neki...imam odejo iz ovce pa sem probala ležat zdele pol ure na njej, pa mi je blo vroče k hudič, tko da men ne bo noben reku, da to paše..no vsaj meni ne!
No sicer pa v tej vročini sploh ni za ven hodit(sprehodi) z otročkom razen do 10h zjutraj in po 7h zvečer...no edino če si v senčki!

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Vozicek
Tehtnica25

Kateri vozicek vam je bolj vsec, oz. katerega imate?

Vozicek s tremi kolesi (48%)

Vozicek s štirimi kolesi (52%)


Število vseh glasov: 492

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!