|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:12:41   
madasa
halo,
naša user posted image  si zelo  vestno obllizuje pesti, ampak to je še baje dobro. Zdaj pa že par dni preden zaspi cuza palčeka. Sem v dilemi ali bi ji dala dudo ali ne.
Kako ste se ve odločale glede tega?
LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:14:15   
buček
mi smo dali dudo pri 1 m. nam je patronažna rekla da je bolje duda kot pa da prst cuza....

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:15:26   
frutka_
Duda je v vsakem primeru boljša kot palec! Lažje boš ga dude odvadila kot palca kasneje recimo.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:17:03   
novopecena
če se imaš rada in svojega malčka mu daj dudo. duda se vedno lahko vrže preč, če se bo pa na prstek navadil kaj boš pa pol? preč ne more ituser posted image
mi smo jo mojemu dali že okoli 20-ega dneva, pa je patronažna rekla da ni čist nič narobe


_____________________________

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo,
če hočemo leteti se moramo objeti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No.1 fanica mojega malega Reneja

(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:17:20   
Udb
Duda prvi dan ko sva prišla iz porodnišnice, po nasvetu patronažne. 

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:31:58   
Sandra*
prvemu kmalu po porodu, v porodni sobi, imel jo je potem še kak mesec, potem jo je začel zavračat, pri 8 mesecih je začel cuzat palec.

Drugemu prav tako kmalu po porodu, sedaj je star 3m in pol in še vedno jo ima, upam da pri tem ostane.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:34:25   
N _ B
user posted image  je dudo dobila pri dveh tednih, ko so se začeli krči in je hotela biti non stop "priklopljena" name
user posted image  je dudo dobil že v porodnišnici (dale sestre), zaradi močnega sesalnega refleksa.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:36:50   
Dashenka
Dudo je dobila že v porodnišnici.
Dudala jo je nekje do 4-5 meseca, potem pa jo je za vse večne čase zavrga - in je ni nadomestila z ničemer. drugim.

Tudi prve mesece ni bila prav velika nadušenka nad dudo, ker se ji je zdelo zamalo, da iz nje ni teklo mleko.
Z eno besedo, zelo kmalu je ugotovila je, da je duda en čisti "nateg".

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:41:49   
*medica*
dudo je dobil že drugi dan v porodnišnici..oz. jo je očka prinesel..ker bi bil drugače nonstop prikloplen name..lačen pa itak ni toliko da bi bil pr  men tok časa..

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 21:47:10   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Dudo je dobila že v porodnišnici.
Dudala jo je nekje do 4-5 meseca, potem pa jo je za vse večne čase zavrga - in je ni nadomestila z ničemer. drugim.




Enako je bilo z mojo hčerko. Sine je pa ni maral sploh.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 22:06:25   
tana13
IZVIRNO SPOROČILO: buček

mi smo dali dudo pri 1 m. nam je patronažna rekla da je bolje duda kot pa da prst cuza....


enako

(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 22:08:01   
smrka
nasa ni nikoli mela dude, ko sem pa vidila da si daje prst v usta sem ji enostavno zmaknila rokco in ji pozornost preusmerila na kaj drugega. Duda je le razvada, ki jo je potem tesko crtat iz otrokovega vsakdanja. 

(odgovor članu tana13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 22:42:30   
Zofy
Jaz sem ji dala dudo kakih 6 ur po porodu, ker je imela tak sesalni refleks, da je hotla bit skozi priklopljena. In so me seveda začele skeleti bradavice...sledile so razpokane in krvave bradavice. Tako, da sem še tako predolgo čakala, ker sem potem skoraj 3 tedne dojila s solzami v očeh.
Ji bom že vzela dudo, ko bo čas, prsta se pa je, iz lastnih izkušenj, zelooooooooo težko odvaditi, saj ga imaš vedno na razpolago.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 22:55:28   
nananaja
moja jo je dobila v porodnišnici, so ji jo dale sestre. nisem mela nič proti, doma sem ji jo dajala, kadar je prste vlekla, kadar je jokala in hotla bbit prkloplena, jo je duda še bolj razburila. po enih dveh mesecih dudat ni znala, se je pa navadla na flaško, po kteri je včasih pila čaj. prste pri 9m sicer daje v usta, vleče pa jih ne, hvala bogu.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
26.5.2008 23:42:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nananaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj ste dale dudo?
26.5.2008 23:55:14   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Duda je v vsakem primeru boljša kot palec! Lažje boš ga dude odvadila kot palca kasneje recimo.


SE strinjam. Vprašanje je, če cuca palček, če bo dudo sploh še hotel. Naš ta starejši je ni sprejel. Poizkusi pa vseeno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj ste dale dudo?
27.5.2008 7:54:41   
kristinaj
naša je dobila dudo prvi dan ko sva prišle domov. nanjo ni navezana, če je ne vidi je vse ok, je ne pogreša, če pa jo vidi jo prime in da v usta.... pa nazaj ven.....

praktično mi je bilo ponoči, ko je kaj zajokala, dudo v usta in je mir...

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj ste dale dudo?
27.5.2008 8:09:18   
aprilčica07
Dudo smo mu dali kr hitro:):),  ta drugi dan, ko smo pršli iz porodnišnice. Duda ga je potolažila:). Je pa zdaj 13 mesecev star in dude praktično ne rabimo več.user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj ste dale dudo?
27.5.2008 8:15:52   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

moja jo je dobila v porodnišnici, so ji jo dale sestre.


enako.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj ste dale dudo?
28.5.2008 11:31:01   
madasa
jas sem ji nabavila dudo, sicer jo zagrabi ampak ji ven pada oz jo vrže ven in palček not.
Kdaj pa prekuhavate dudo (koliko mesecev)? Vsak dan ali če dol pade ali samo prvič potem pa pod tekočo vodo?
Naša je stara 3 m.
Lp

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj ste dale dudo?
28.5.2008 13:48:13   
mama11
Naša pupa je dudiko prvič dobila že v porodnišnici, ker ima zelo močan sesalni refleks. Tudi v prvih mesecih, ko jo je bilo težko potolažit, je bila duda super. Zdaj, pri 6,5 mesecih ji jo dam samo še, kadar jo zahteva ali vtika v usta palček. Prvi mesec sem dudo prekuhala vsaj 1x na dan. Potem pa samo še novo. Izperem pod vodo pa je.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj ste dale dudo?
28.5.2008 13:49:08   
mama11
Aja, da ne pozabim. Z dudo smo si pomagali prebroditi tistih nekaj tednov, ko se je nerada vozila v avtu. Je super pomagalo, danes se lahko vozimo tudi uro ali več daleč brez težav.

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj ste dale dudo?
28.5.2008 13:50:34   
saruška
naš user posted image je padobil dudo že v porodnišnici. ko so mi ga sestre pripeljale v sobo po cr, je že prišu z dudo...

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj ste dale dudo?
28.5.2008 17:16:56   
Anonimen
Prišli iz porodnišnice z dudo, ima jo za zaspat, ko zaspi jo sam pljune ven.

(odgovor članu saruška)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj ste dale dudo?
28.5.2008 17:40:23   
Naja30
Ponudila sem ji so že v P, ker je imela močan sesalni refleks. Nikoli je ni sprejela. In kakor mi je bilo takrat hudo, ker je bila ves čas priklopljena, sem zdaj vesela, da nima te razvade.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Igranjo vaši predšolskih otroci računalniške igrice?
darja72



sploh ne (41%)

občasno (1xtedensko) (24%)

vsak dan do 1 ure (10%)

dnevno več kot 1 uro (5%)

nikoli še niso poskusili (19%)


Število vseh glasov: 377

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!