|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 15:43:26   
abi
Pozdravljene !

za rojstnodnevno darilo sem dobila polet z balonom, jaz pa sem v 6 t user posted image .
Kako je s  to višinsko razliko med nosečnostjo ?
Je letenje nasploh odsvetovano, ali ne povzroča težav ? 

Najlepša hvala za odgovore .

< Sporočilo je popravil abi -- 5.5.2008 15:48:58 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 15:50:20   
baguSka
A ti to resno? Pejd pa uzivi maximalno!

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
5.5.2008 15:53:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 15:55:22   
Anonimen
sej te štekam, ko sem jz zvedela, da sem noseča se nisem niti s kolesom upala več peljat. No, zdaj se mi zdi ful smešno ko razmišljam za nazaj.

Nosečnost je res "drugo" stanje, ampak zato se ni treba drugače obnašat kot sicer. Pojdi če si želiš, nima nobene veze višinska razlika - sej nosečnice letijo tudi v avionih user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 15:56:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Bolše je, da ne greš, saj je znano, da poleti oz. letenje z letalom občutno stanjša stene materničnega vratu. Ne vem, no. Premisli.


Pa ja?user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 16:09:34   
Dashenka
Let z balonom ne bo škodoval ne tebi in niti plodu.
Edina nevšečnost, ki se pri izletu z balonom lahko pripeti, je trd pristanek.
Ta pa tam nekje do 12 tedna nosečnosti ne more škoditi plodu, katerega velikost se trenutno meri v milimetrih.

Zato velja splošno pravilo, da do 12 tedna nosečnica lahko počne popolnoma vse, če ji počutje seveda to dopušča.

Če si še vedno v dvomih, pa za potrditev navedenaga povprašaj še dr. Pušenjaka, ki odgovarja na podobna vprašanja na sosednjem forumu, ali pa še bolje - uporabi kar iskalnik.

http://med.over.net/forum5/list.php?19


(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 16:10:22   
lotoska
Ja enkratnega poleta pač ne moremo imenovati letenje. Naša najuspešnejša padalka je tudi še noseča skakala s padalom. Ne strašit z neumnostmi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 16:18:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Let z balonom ne bo škodoval ne tebi in niti plodu.
Edina nevšečnost, ki se pri izletu z balonom lahko pripeti, je trd pristanek.
Ta pa tam nekje do 12 tedna nosečnosti ne more škoditi plodu, katerega velikost se trenutno meri v milimetrih.

Zato velja splošno pravilo, da do 12 tedna nosečnica lahko počne popolnoma vse, če ji počutje seveda to dopušča.

Če si še vedno v dvomih, pa za potrditev navedenaga povprašaj še dr. Pušenjaka, ki odgovarja na podobna vprašanja na sosednjem forumu, ali pa še bolje - uporabi kar iskalnik.

http://med.over.net/forum5/list.php?19






Pa zna se zgodit, da boš rodila bodočega šakil o nila, če boš previsoko letala.



Glede pušenjaka pa imaš kar prav ja user posted image

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 18:00:59   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Bolše je, da ne greš, saj je znano, da poleti oz. letenje z letalom občutno stanjša stene materničnega vratu. Ne vem, no. Premisli.


Tega pa nisem vedla. Svašta!

user posted image


abi, nč bat, ti sam uživaj. Nima kej bit.

< Sporočilo je popravil Naja3 -- 5.5.2008 18:01:28 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 18:27:36   
anckabancka
Še jaz se vmešam...

Kaj pa polet z balonom v 6. mesecuuser posted image Imam karte že od jeseni, pa nismo uspeli še it. Zdaj bi bila pa možnost, pa kar ne vemuser posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
5.5.2008 19:50:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 21:09:29   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Še jaz se vmešam...

Kaj pa polet z balonom v 6. mesecuuser posted image Imam karte že od jeseni, pa nismo uspeli še it. Zdaj bi bila pa možnost, pa kar ne vemuser posted image



Torej, v 6 tednu bi zagotovo šla letet z balonom ali jadralnim letalom. Tako kot na primer smučat, kolesarit, rolat, surfat ipd.

V 6 mesecu pa zagotovo ne bi delala nič od tega.
Sam let nima veze, pač pa se padcu pri pristanku v drugem ali celo zadnjem trimesečju ne bi izpostavljala po nepotrebnem.



(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
5.5.2008 22:33:58   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Še jaz se vmešam...

Kaj pa polet z balonom v 6. mesecuuser posted image Imam karte že od jeseni, pa nismo uspeli še it. Zdaj bi bila pa možnost, pa kar ne vemuser posted image



Torej, v 6 tednu bi zagotovo šla letet z balonom ali jadralnim letalom. Tako kot na primer smučat, kolesarit, rolat, surfat ipd.

V 6 mesecu pa zagotovo ne bi delala nič od tega.
Sam let nima veze, pač pa se padcu pri pristanku v drugem ali celo zadnjem trimesečju ne bi izpostavljala po nepotrebnem.





Se strinjam.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
6.5.2008 7:53:21   
Maja T.
Pojdi in uživaj, sploh, če se dobro počutiš, zdaj imaš full šanso. Kasneje to ne bo več mogoče, saj pri meni je tako da zdaj še samo na počasne sprehode hodim ali pa počivam...user posted image , sem v 27 t.


_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: letenje z balonom v nosečnosti ?
7.5.2008 11:45:32   
Colt
Kot prvo, letenje z balonom in letalom se sploh ne da primerjati. Zakaj? Balon je tako rekoč statična zadeva kjer praktično ni nobenih sil (G force), le pri pristanku lahko malce začutiš zemljo. Pri letalu pa je stvar drugačna, vendar samo pri manjših. Potniški so popolnoma primerni za nosečnice, ni nobenih večjih sil itd, pri manjših letalih (sploh jadralnih) pa so obremenitve bistveno večje.

Torej...balon da, brez skrbi, manjša letala raje ne.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?