|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je res vse v glavi?
3.5.2008 21:31:22   
Anonimen
Zadnjič mi reče kolega: "Veš vse, čist vse je v glavi!"

Pa... a je res? A je človekova psiha res tako močna, da je lahko človek srečen vsemu navkljub? Ne glede na to, kaj se mu zgodi?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 21:33:49   
purple
Ni res. Preko nekaterih stvari enostavno ne moreš, pa če si še tako želiš.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 21:34:12   
Udb
Uff, ta pa je globoka.

Kaj pa vem, jaz ne znam biti - če ima pa katera recept pa kar na plan z njim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 21:37:51   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Zadnjič mi reče kolega: "Veš vse, čist vse je v glavi!"



Najlažje je to rečt, ja. Kar zapomni si, če bo kdo kdaj imel kakšne probleme. To mu rečeš, pa blazno pameten izpadeš.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 21:39:59   
Gina
Ja, jaz mislim, da je več ali manj vse v glavi. Odvisno od tega, kako reči jemlješ. Od strani gledanja. Mislim srečen si lahko kljub vsemu najbrž. Sreča je sicer taka nedoločena stvar. Bi rekla, da si lahko skoraj vedno ravno prav zadovoljen. Je pa res, da nekatere reči lažje gledaš razumsko, nekatere reči pa malo težje, ljudje smo različni, eni imamo nekatere reči nerešene, gremo težje čez njih, drugi imajo pa druge. Se mi pa zdi, da dogodki kot taki pa niso vsi v naši glavi. Ne moreš reči, da je nekdo npr. skreiral v glavi, da bo imel nesrečo ali starše pijance ali da ne more zanosit ali podobne reči. To ni v glavi. To pač tako pride. Usoda, bilo je namenjeno. V glavi je, kako te reči sprejmeš, kako z njimi živiš.

A veš tisto pesem, približno tako gre:
Dva človeka gledala sta ven iz ječe,
eden sonce, drugi trnje videl je bodeče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 21:42:01   
Naja30
Se kar strinjam z Gino.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 21:45:15   
Anonimen
Veliko, vse pa ne, niti približno.

Določene stvari se pač zgodijo neodvisno od nas.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 21:50:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Dva človeka gledala sta ven iz ječe,
eden sonce, drugi trnje videl je bodeče.



Ful resnične besede...



< Sporočilo je popravil matovilcica -- 3.5.2008 21:51:00 >

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 22:00:22   
Naja31
Ni vse, je pa ogromno.
Na nekatere stvari res ne moreš vplivati, ampak ti lahko to kar imaš v glavi, zelo pomaga pri soočanju s stvarmi, na katere nimaš vpliva.

Jaz sem tista za katero je vedno "kozarec na pol poln" in ne "na pol prazen".


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 22:21:24   
purple
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz sem tista za katero je vedno "kozarec na pol poln" in ne "na pol prazen".




Tudi jaz sem za to.

Ko pa ti nenaden dogodek obrne življenje na glavo in se kljub velikemu trudu težko soočiš z realnostjo in v sebi čutiš veliko bolečino, potem...

So stvari, katere te prizadenejo močneje kot si želiš, pa vendar čas prinese svoje in se verjetno naučiš živeti s tem in lahko spet bolj z optimizmom gledaš naprej.


_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 22:57:55   
jooly
Se strinjam, da je pot začrtana. Ampak sem pa tut prepričana, da se da na čist vsako stvar pogledat iz večih strani. In če jo pač "tok časa obračaš", da tut iz slabe potegneš dobro, si lahko srečen. Pri nekaterih je pa pač tko, da so preprosto odločeni biti nesrečni, ker za svojo srečo ne nardijo nič. Stvari pridejo same od sebe, če siliš v njih, jih nikdar ne boš dosegel.

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 23:00:39   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Zadnjič mi reče kolega: "Veš vse, čist vse je v glavi!"


pozabljaš, da imajo moški dve glavi.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A je res vse v glavi?
3.5.2008 23:18:22   
Majuska
Ma v bistvu je res. Mogoče se bo zdel odgovor preveč filozofski, ampak v kar se ustvari v našah glavah, se odraža v našem življenju. Malo pomislite, kakšne poglede imamo na življenje, kakšne vzorce smo prevzeli od okolice, od tega je odvisno, ali smo močni, na kakšen način premagujemo težave (če jih), ali se hitro vdamo v usodo ali vztrajamo, dokler nam uspe.

Ne vem sicer, v kakšni smeri je bilo napeljano vprašanje, ampak - tako nekako deluje to user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 11:47:28   
yellowcrystalstar
bistvo je v srcu.

_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 14:23:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Zadnjič mi reče kolega: "Veš vse, čist vse je v glavi!"

Pa... a je res? A je človekova psiha res tako močna, da je lahko človek srečen vsemu navkljub? Ne glede na to, kaj se mu zgodi?





Banalni (Črnohumorni) primer: Janez ujame zlato ribico in ta mu reče: če me izpustiš ti izpolnim življenjsko željo. "Rad bi bil srečen vse življenje"
"OK", reče riba in odplava. Janez gre po poti naprej se spotakne in pade direkt na glavo. Od hudega udarca v glavo je "postal srečen".


(Janez je utrpel hude poškodbe glave, postal je tetraplegik, pa je vseeno "srečen" da je živ, srečen za vse življenje....)

Sreča je relativen pojem.







(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 15:41:44   
SOULatka
matovilicica...

ja. res je. vse je v glavi!

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 18:32:10   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ja, jaz mislim, da je več ali manj vse v glavi. Odvisno od tega, kako reči jemlješ. Od strani gledanja. Mislim srečen si lahko kljub vsemu najbrž. Sreča je sicer taka nedoločena stvar. Bi rekla, da si lahko skoraj vedno ravno prav zadovoljen. Je pa res, da nekatere reči lažje gledaš razumsko, nekatere reči pa malo težje, ljudje smo različni, eni imamo nekatere reči nerešene, gremo težje čez njih, drugi imajo pa druge. Se mi pa zdi, da dogodki kot taki pa niso vsi v naši glavi. Ne moreš reči, da je nekdo npr. skreiral v glavi, da bo imel nesrečo ali starše pijance ali da ne more zanosit ali podobne reči. To ni v glavi. To pač tako pride. Usoda, bilo je namenjeno. V glavi je, kako te reči sprejmeš, kako z njimi živiš.

A veš tisto pesem, približno tako gre:
Dva človeka gledala sta ven iz ječe,
eden sonce, drugi trnje videl je bodeče.



podpišem se pod tole user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 20:43:44   
SOULatka
Namenjeno Gini:

Gina...na višjem nivoju, do katerega se momo "dokopat"...ugotovimo, da vse ustvarjamo sami!

Točno take starše, ki jih imamo, smo si sami izbrali in to, da ne moremo zanosit, smo si tudi sami izbrali.
A si že to kje zasledila?



_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 20:44:23   
SOULatka
Se pa popolnoma strinjam s tistim izrekom.

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 20:57:52   
silvya
Ni ravno vse v glavi, je pa veliko. Ko se ti zgodi kaj hudega se najprej vprašaš zakaj, zakaj meni?  In kako boš šel čez tako zadevo je odvisno samo od tega kako razmišljaš. Če razmišljaš kako si bogi in kako si nesrečna oseba in kaj vse še ti lahko zgodi, si res ubogi. Če pa razmišljaš v drugo smer, koliko še imaš, koliko lepega si doživel... pa počasi priplezaš iz brezna v katerega si bil potisnjen in pričneš uživati vsak dan ki ti je namenjen, uživaš v tem kar imaš in si kljub slabim stvarem, ki so se ti zgodile, še vedno lahko srečen.


(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 20:59:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

Točno take starše, ki jih imamo, smo si sami izbrali in to, da ne moremo zanosit, smo si tudi sami izbrali.
A si že to kje zasledila?



Ne, nismo sami krivi za takšne starše, kot jih imamo, niti da nekdo ne more zanositi. Lahko pa zelo vplivamo na to, kako se bomo s tem soočili. Seveda je to odvisno od posameznikovega karakterja, izkušenj, okolja, v katerem živi, kako je bil vzgojen,... ampak v končni fazi se mora vsak sam zase odločiti, kako bo na neko stvar gledal. Ai se bo nekemu dogodku podredil in vse življenje živel pod vplivom tega dogodka ali pa bo to poskušal premagati in iti z življenjem naprej.

(odgovor članu SOULatka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 21:13:25   
Gina
Ha, ha, soulatka, seveda poznam tvojo teorijo. Samo sem šla malo naprej, preko nje...user posted image . O tej temi lahko razpravljam tukaj ure in ure, samo itak ne bova nikamor prišli.

Sem pa sicer razmišljala leta dolgo, zakaj se ne morem čist strinjat s teorijo, da si vse skreiramo sami. Al pa da smo si izbrali tisto, kar smo hoteli. Ni res. Izbrali smo "najboljšo" možnost od vseh slabih ponujenih. Zakaj pa moramo predelat neko reč, npr. karkoli od zgoraj naštetega, je pa drugo vprašanje. V resnici vsak, ki je ven iz nekega problema, dokaj jasno vidi, zakaj se tistemu , ki se mu kaj dogaja, sploh dogaja. Samo tisti, ki se mu dogaja, ne vidi. Iz tega stališča je morda res, da si kreiramo reči na dolgi rok, ker če nekaj ne rešimo, to s svetlobno hitrostjo leze za nami. Vendar nekaj drugega ni res. Če bi mi lahko, bi menda ja vsak želel ven iz tega sveta. Kdo bi si hotel izbrati svet za bivanje, če je pa astral mnooooogo spodbudnejše okolje za ustvarjanje in bivanje? Kdo? Saj nismo tolk butasti v svojem bistvu menda, da bi si to želeli! Zemljo? Se pravi, da smo na nek način prisiljeni biti tukaj in zdaj,(ja ja, čeprav smo hkrati tudi drugje - vendar če nam ne bi bilo treba biti tukaj, bi bili samo tam, brez tukaj - odločali bi se sami, kje bo blodila in uživala naša duša). Torej ne odločamo sami, v svoji glavi vsega. Prisiljeni smo biti tukaj, brez pravice odločanja o tem - saj sama veš, če si na silo premislimo (npr. naredimo samomor), se ne splača, smo prisiljeni (brez pravice odločanja) iti še v bolj nizek astral (če se že o tem, o astralu namreč,  pogovarjava). Tako to je, če verjameš v teorijo reinkarnacije. Nekaj te prisiljuje ravnati točno tako, kot višja sila zahteva od tebe. Kaznovana si za vsako bedarijo, ki je ne znaš rešiti. Ne da je nočeš, ampak zgolj ne znaš, ker si samo človek, ki se sicer trudi, ampak brca v temo s poskusi, s trudom, ker ne zmore tisti hip videti, ravnati prav. Torej trdim, da ni vse v glavi. Rešitve morda, čutenja morda, gledanje na reči morda... kje si in s kakšnim poslanstvom si tu, pa ne odloča tvoja glava. Ves čas te na nekem nivoju kontrolira univerzum. Tako pravi tvoja teorija, če se malo bolj poglobiš vanjo.  

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A je res vse v glavi?
4.5.2008 23:16:49   
Majuska
Gina, moram priznati da si me s svojo razlago zmedla. Če že govoriš o teoriji nekega univerzuma, menim, da stvari sploh ne bi smela deliti na slabe in dobre. Neka izkušnja za nekoga lahko drugega, nekdo drug pa jo smatra za slabo. Te stvari so precej relativne ... ampak raje ne bom razpredala dalje, ker vem da bodo mnenja tu precej deljena. V tem primeru raje vidim, da se poseže po primerni literaturi, kjer so te stvari lepo razložene, neglede na to, v kaj verjameš.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A je res vse v glavi?
5.5.2008 7:20:19   
srki
Ne bi rekla, da je.

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A je res vse v glavi?
5.5.2008 16:53:39   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Majuska

Gina, moram priznati da si me s svojo razlago zmedla. Če že govoriš o teoriji nekega univerzuma, menim, da stvari sploh ne bi smela deliti na slabe in dobre. Neka izkušnja za nekoga lahko drugega, nekdo drug pa jo smatra za slabo. Te stvari so precej relativne ... ampak raje ne bom razpredala dalje, ker vem da bodo mnenja tu precej deljena. V tem primeru raje vidim, da se poseže po primerni literaturi, kjer so te stvari lepo razložene, neglede na to, v kaj verjameš.


Ja, seveda so neke reči za nekoga dobre, za drugega slabe. Normalno je to. Ampak samo dobrega ali samo slabega ni nikjer. Vedno je vse malo pisano. Tudi cel univerzum. Samo "ljubezni" na zemlji ni in je nikdar ne bo. Ker govorimo o zemlji, ne o univerzumu kot takem, ampak o delu le tega, ki je glih tko pisan (ne o astralu, ker tole tukaj ni astral, če se še tolk matraš ga sprejeti kot takega, je to le iluzija, saj je to zemlja, trden kraj). Literature sem dosti prebrala, (od tam izvlečki od zgoraj, saj mend ja veš, da npr. indijci in ostali v reinkranacijo verujoči želijo odrešitev v obliki tega, da se jim ne bi bilo treba več nikdar vračati na zemljo - pa vendarle morajo, dokler ne poravnajo vsega, kar so malenkosti slabega kdaj storili - po njihovi veri - oblika reinkarnacije, v katero verjamejo nekateri Evropejci je zmešana z našimi verami, in ateizmom, zato verjamejo, da je raj na zemlji, edini so, ki si dopovedujejo, da je zemlja raj, ljubezen, da je del astrala, to je moderna oblika vere, skreirana v možganih materialno verujočih evropejcev - in četudi verjameš v krščanstvo ali budizem, gre za isto stvar, rešitev ni tukaj - celo če verjameš v ateistično razlago - zemlja ni idealni kraj za življenje, je pa vsekakor pisana, ni ne črna, ne bela) ....pa vendar je logično, a ne, da se vsak daleč najbolj zanese na lastno glavo, user posted image user posted image , če že o glavi govorimo. No ja, to je zgolj moje glasno razmišljanje, ni treba da vanj verjameš. Morda pa je vendar za vprašat se, če je kaj povedanega možno res. V vsakem primeru pa je daleč najboljše živeti tako, da si na zemlji narediš čim večji možni raj. Se pravi, da bo bolj belo, kot črno, itak bo pa bolj kot ne pisano -  potem je pa vseeno, s čim si pomagaš - četudi z verjetjem, da je zemlja ljubezen. Glavno da deluje. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?